Jak zmierzyć poziom obciachu ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jako że pojawiają się od czasu do czasu hasła o obciachu pozwolę sbie przypomnieć jak to z obciachem w tzw. III RP bywało.

Otóż w latach 2005 - 20007 propaganda postkomunistyczna sięgnęła po nowe środki oddziaływania na młode pokolenia, które nie znały peerelu z własnego doświadczenia. Tak więc oprócz tradycyjnych metod preferowanych przez środowiska michnikowszczyzny takie jak przemysł pogardy i pedagogika wstydu, sięgnięto po środki popkulturowe i zastosowano profesjonalny marketing popkulturowy oparty na przeciwstawieniu cool:obciach. Opisano ten chwyt jest pod hasłem "sojusz flistra z buractwem", można wygooglać.

Operacja się powiodła i dopiero po paru latach okazało się gdzie jest prawdziwy obciach ukryty i w r. 2015 towarzystwo to odesłano na zieloną trawkę. 

Obciach ewidentnie kojarzy się teraz z ludźmi typu Brejza, Szczerba, Grabiec, Petru, czy pani Schleswig-Holstein i z ich bojówkami. Gdybyśmy chcieli zmierzyć poziom obciachu, wystarczy sięgnąć do tygodników konserwatywnych takich jak "Sieci" czy "Do Rzeczy" i policzyć autorów i felietony poświęcone obciachowym numerom w wykonaniu tzw. opozycji. Każdy numer tych pism dostarczyć mógłby materiału satyrycznego pozwalającego na wystawienie kilku widowisk kabaretowych tygodniowo. W tygodniku "Sieci" doliczyłem się minimum 11 pozycji stale monitorujących poziom obciachu, a w "Do Rzeczy" doliczyłem się piętnastu. To są rekordy światowe. 

Ale na tym nie koniec, jako że nawet najpoważniejszy tekst analityczny musi się liczyć z wyjątkowym poziomem absurdu przejawiającego się w zachowaniach tzw. opozycji w Polsce, którego trudno nie zauważyć i który też trzeba poddać analizie. Dodajmy do tego rozpad demoliberalizmu w krajach Zachodu i rozpaczliwe, daremne i przesycone potężną dawką absurdu wysiłki establishmentu lew-lib by ten proces powstrzymać. Tak więc obserwować możemy na jakie poziomy absurdu wznosi się interakcja establishmentu postkomunistycznego z establishmentem Unii Europejskiej. 

A jeśli chodzi o mierniki obciachu, to do niedawna podstawową miarką był 1 petru. Teraz mamy okazję uaktualnić miernik, zastępując 1 petru, 1 spurek.

https://wpolityce.pl/polityka/461119-prawdziwy-hit-sieci-spurek-nie-przestaje-bawic-internautow

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

pomyje jako wino

 

przecież z tego

postkomuna żyje

że jako wino

sprzedaje pomyje!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1601036