Po co przekręcono Emilię S. i jakie będą tego skutki?

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Wszystko na to wskazuje, że hejterkę Emilię skorumpowała kasta sędziowska. Nie wiadomo, jak do niej dotarli i w jaki sposób ją "przekonano". Nie ma to zresztą większego znaczenia. Istotne jest tylko to, że kasta dostała potężne argumenty do walki o status quo ("aby było tak jak było") na forum międzynarodowym.

 

3 lata temu (3 września 2016) obserwowałam jako dziennikarz Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich. W sprawozdaniu, które zamieściłam w "Warszawskiej Gazecie", zatytułowanym "Międzynarodówka sędziów", zwracałam uwagę na liczny udział w obradach prominentnych sędziów  europejskich. Obecni byli m.in.: były prezes Węgierskiego Sądu Najwyższego, przez 17 lat sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz), András Baka, sędzia Nils Engstand, przewodniczący Rady Konsultacyjnej Sędziów Europejskich (organu doradczego Rady Europy),   Niemiec Thomas Guddat - wiceprezes MEDEL - Stowarzyszenia "Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności" oraz prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów, a także hiszpańska adwokat Nuria Diaz Abad, przewodnicząca Europejskiej Sieci Rad Sądowniczych (ENCJ), do której należy ponadto Trybunał Sprawiedliwości.

Wszyscy oni instruowali polskich  sędziów, jak zablokować zmiany przygotowane przez resort sprawiedliwości. Baka pouczał, jak nie dopuścić w Polsce do reformy sądownictwa podobnej do węgierskiej. Norweg Engstand koncentrował się na standardach niezawisłości sędziów i niezależności sądów, opracowanych przez Radę Europy, z uwypukleniem  sposobu powoływania sędziów. Ubolewał, że zalecenia Rady Europy nie są przestrzegane we wszystkich państwach europejskich, ale podkreślił, że szczególnie niedopuszczalna jest praktyka, aby głowa państwa lub szef rządu wydawali decyzje o odmowie nominacji sędziowskich bez jakiegokolwiek uzasadnienia (jak zrobił to wówczas polski prezydent). Niemiec  Guddat wyraził opinię, że w Polsce nastąpiły pewne zmiany, które mogą mieć negatywny wpływ na praworządność oraz status sądownictwa, mając na myśli, jak to ujął: kryzys konstytucyjny, odmowę powołania sędziów przez prezydenta i planowaną reformę sądownictwa, szczególnie w tej części, która dotyczy nadzoru nad sądami i sędziami. Hiszpanka  Nuria Diaz Abad też była „zaniepokojona sytuacją w Polsce”, głównie dlatego, że chociaż organy władzy  mają prawo odmówić nominacji nowych sędziów, ale swoją decyzję muszą klarownie uzasadnić.

Czyli zagraniczni sędziowie wspierali protesty polskich sędziów obecnych na Kongresie i deklarowali dalsze poparcie. Na sali mocno udzielał się jako przewodniczący sędzia Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów  Polskich "Iustitia". Widać było, że jest w świetnych relacjach z zagranicznymi gośćmi.

Następne 3 lata "reformy" w Polsce pokazały, że "kasta" torpeduje zmiany w sądownictwie głównie za pomocą działań w strukturach europejskich. Donosy, interwencje do międzynarodowych organizacji i KE, liczne pytania prejudycjalne do TSUE spowolniły reformę, całkowicie wytrąciły jej początkowy impet. Niemałe znaczenie miały też obiekcje i veta prezydenta Dudy, które nie przyniosły istotniejszych zmian koncepcyjnych, za to znakomicie zmniejszyły tempo przekształceń.

Afera z Emilią dostarcza "paliwa" sędziom blokującym zmiany w polskim sądownictwie. Nie jest istotne, czy hejt skierowany przeciwko prominentnym sędziom z "Iustitii" miał większe, czy mniejsze znaczenie, ile osób było w to zaangażowanych, czy robiono to za pieniądze publiczne czy tylko z motywów "ideowych", czy Emilia jest poczytalna, czy nie, kluczowe jest tylko to, że Onetowi udało się przekonać władzę centralną, że hejt był realizowany co najmniej za wiedzą wiceministra sprawiedliwości. Odwołanie wiceministra Piebiaka nic nie zmieni, bo "mleko się już rozlało".

Przeciwnicy reformy będą twierdzić, że reforma narusza ich niezależność i niezawisłość, gdyż zmiany są skierowane przeciwko nim tylko z powodów "osobistych" i politycznych, a nie merytorycznych. Trudno będzie dowieść przed organami międzynarodowymi, że ich zastrzeżenia są w pełni niezasadne.

Sytuacja ta jest dla podsądnych w Polsce w najwyższym stopniu niekorzystna. Nie odczuli oni do tej pory zmian, bo nadal orzekają sędziowie o mentalności postkomunistycznej i liberalnej, którzy nie akceptują porządku prawnego naturalnego, są powiązani z sitwami wywodzącymi się wprost z komuny, są zuchwali i bezkarni.

Reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości jest nadal przed nami. Jej koncepcja jest błędna. Bez udziału społeczeństwa i reformy samego prawa w taki sposób, aby służyło ono sprawiedliwości, nic się nie da osiągnąć. Tylko czy pokrzywdzeni doczekają?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:23)

Komentarze

Teraz atakują sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego dr. Konrada Wytrykowskiego:

http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Wydarzenia.aspx?ItemSID=546-0dc69815-3ade-42fa-bbb8-549c3c6969c5&ListName=Wydarzenia

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600521

Sędzia Wytrykowski podaje kolejne informacje:

https://wpolityce.pl/polityka/460539-sedzia-wytrykowski-odpowiada-na-publikacje-onetu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600607

Patrząc na te popisy sędziów powiem tak: spierdoliła się żydom bliska już spełnienia wizja Polin i stad ten jazgot. Polacy odbierają im „ich polskę”, „ich sądy”, ich wszystko i dlatego przechodzą załamanie nerwowe. Istotą dekomunizacji są przede wszystkim sądy a nie różne TW bolki i inne śmiecie bez większego znaczenia.

W Polsce nie było przez 30 lat D-E-K-O-M-U-N-I-Z-A-C-J-I!

Co do dziedziny sądownictwa. To nie są żadne polskie sądy. To są „polskie sądy” powstałe ostatecznie pod nadzorem wywiadu sowieckiego w latach 1985-90 i z Polską nie mają one nic wspólnego. Stan sowietyzowania sadów był „poszerzany” i „umacniany” w latach 1990 – 2018 i jest jak jest. W „polskich sądach” nie ma osób przypadkowych. Znam człowieka który skończył Wydz. Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką choć ma ojca pułkownika LWP. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ścisła i kontrolowana jest kwestia kadr tym zarządzających. Zapamiętajcie – z Polską to nie ma nic wspólnego.

I tak jest w każdej innej dziedzinie. Bez wyjątku. Widać, mało kto, z tego cokolwiek rozumie.

Jak działa to Jedno Wielkie Pośmiewisko, którego symbolem jest teściowa Marcina Plichty to widać na przykładzie różnych kabarecików piątej klepki jak Komisja Jakiego, Amber Gold i 46 innych. Nawet dzieci wiedzą, kto za tym wszystkim stoi a oni wyposażeni w prokuratury, policję (118 000 etatów), sądy (10 000, 2x więcej niż w 80 milionowej Francji), śledczych, tajne i widne służby, 500 tys. konfidentów, sądy i ch… wie co jeszcze – NIE WIEDZĄ! No, ku… nie wiedzą i co im zrobisz. Do tego 500 przesłuchanych i ani jednego odprowadzonego z sali w kajdankach choć każdy z nich sobie drwił z tych wszystkich komisji piątej klepki. Zastanówcie się sami jak liznęliście trochą matematyki: jakie jest prawdopodobieństwo takiego wieloletniego działania na szkodę państwa i jego obywateli przez ponad 1000 urzędników i funkcjonariuszy? Można by zrozumieć, że jeden czy dwóch mogłoby wyciąć jakiś numer na rzecz przestępcy, ale ponad 1000! Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz. Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000). Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak. Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy). To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego. Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.

Sądy i prawnicy na straży interesów zagranicy. Za pomocą mafii w togach Niemcy, Żydzi i ich pomocnicy w budowie „nowego wspaniałego świata” pacyfikują Polaków bez jednego wystrzału.

 

Nie wiem czy wiecie, ale raczej nie, więc powiem wam, że wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych, gdzie występują adwokaci, są wydawane/podpowiadane przez adwokatów po wyciągnięciu max pieniędzy od obu stron.

Po takie operacji drenowania, nadzorowanej przez adwokatów – którym głupi ludzie zwierzają się w dobrej wierze ze wszystkiego w tym oszczędności i dochodów – zwykle wygrywa wszystko strona kobieca żeby społecznie było git. Że niby nie ma krzywdzenia kobiet.

Każdy kto nazywa te „sądy” sądami jest zwykłym matołem nieznającym za grosz „realiów prawnych”.

To tyle na teraz.

 

UBeckie, zupełnie niezawisłe od czegokolwiek (poza prowadzącym rzecz jasna) sądy im. Duraczowa budzą mój podziw nie od dziś.

(nie mówię tu o tym konkretnym człowieku, bo go nie znam i być może to porządny Ukrainiec).

 

UBecja tworzy taką nakładkę/czapę na państwie teoretycznym, jak je ktoś tam nazwał, i to ta czapa jest daleko ważniejsza i w gruncie rzeczy to ona skrycie rządzi. To widzialne państwo teraz PiS tylko "reprezentuje". Stąd te awantury w tym o sądy które są w 105% zawłaszczone przez UBecję, itd.

 

Aby zreformować sądy należy wziąć historyczne akta każdego z sędziów i je przeanalizować ze względu na kryterium czasu, sztuczek, kosztów, słuchania się adwokatów ze służb, surowości sędziów wobec szaraczków i bezradności tych samych sędziów wobec "mocnych kancelarii" (żydów), uczestnictwa w grach operacyjnych, kierowaniu rozwodników na badania psychiatryczne ….

Zaręczam, że nawet połowa by się ie ostała po takiej weryfikacji.

 

Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, ….

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1600539

Najsmutniejsze jednak jest to, że większość tych nieprawidłowości jest znana od lat. I co? I nic.

Zmian się nie da zrobić ludźmi o komuszych korzeniach i doświadczeniach.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600554

Wyobraźmy sobie, że sądzi nas Stefan Michnik.,lub sędzia Wolińska ,

Oj byłby strach.

Ale Tuleya to już lepiej

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1600560

Możesz wyjaśnić, co chciałeś powiedzieć?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600566

sorry

to nie tu mialo byc

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1600567

Ok.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600577

Po pierwsze, nikt nie pisze wyraźnie, że ma dowody współpracy pani Emilii z ministrem Piebiakiem. Nikt nie zamieszcza printscreenów z jej maili, Facebooka, Twittera itp. Po prostu pisze, że wiedzą, że kontakty były. Po drugie, wiele pisze się o hejcie, o rzucaniu oskarżeń itp. Ale pojawia się pytanie, czy oskarżenia były prawdziwe? Bo jeśli to prawda, a doświadczenia ostatnich lat z sędziami złodziejami wiertarek, pendriwów, książek czy 50 zł pozwala domyślać się, że sędziowie tak krystaliczni wcale nie są, to jest to tylko podanie do publicznej wiadomości informacji ważnych ze względu na interes społeczny. Całkowicie zgadzam się z tym, że w takim procesie nie powinni brać udziału członkowie Rządu. Ale, czy poza wywodami samej pani Emilii mamy na to niezbite dowody? Minister owszem podał się do dymisji, ale jednocześnie zapowiedział pozew wobec Onetu. Jeśli go złoży, to znaczy, że jest pewien, że nie ma prawdziwych (bo fałszywki nie problem spreparować) dowodów na jego współpracę z rzekomą hejterką.

Kolejną ciekawostka jest to, że przedstawiciel pani Emilii (fajnie, też chciałbym mieć przedstawiciela na każde zawołanie) oświadczył, że są kolejne informacje i będą ujawniane sukcesywnie. Czyli o co chodzi? O prawdę? Nie, raczej o grillowanie sprawy przez całą kampanię wyborczą. 

Poza tym media typu ONET czy INTERIA piszą o siatce hejterów, a tu mamy jedną, jak się okazuje niezrównoważoną psychicznie, osobę. A dmuchany balon rośnie, rośnie, rośnie... Ma ktoś szpilkę?

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1600544

Chodzi przecież o to, aby wywołać wrażenie, że władza dopuściła się rażącego nacisku na niepokornych sędziów. Że zagrożona jest - ze strony MS - niezależność i niezawisłość sędziów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600555

Czytam właśnie że za "sprawę" Piebiaka zabrała się Wyborcza. Przy "skuteczności" Czerskiej w dowalaniu PIS
obserwowanej u tych aj wajow od czterech lat, to oznacza, że wchodzimy w fazę wygaszenia tematu.

8-))))))

pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1600690

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski powinny zainicjować śledztwo w kierunku wykrycia działań na szkodę RP. Jeśli ten wiceminister był tak głupi, lub co grosza kierowany przez ludzi złej woli, to pokazowo należy go ukarać. Mogłoby się w toku śledztwa okazać, że ta cała "afera" jest od początku do końca inspirowana przez przeciwników PiS. WSI  nie złożyło broni, a mają bardzo duże doświadczenie i możliwości w preparowaniu kłamstw.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

...

#1600547

Sprawa powinna być jednak dogłębnie wyjaśniona. O ile się da.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600556

"O ile się da."

I w tym tkwi problem, że tzw. IIIRP jest organizmem nie w pełni suwerennym, ale ufundowanym na zgniłym kompromisie byłych "elit" PRL-u i tzw. demokratycznej opozycji, będącej w układach z państwami tzw.Zachodu, zwycięzcy tzw. zimnej wojny, z których największe znaczenie miał i ma hegemon czyli USA ze swoim "ogonem, który macha psem".

W okresie pozimnowojennym hegemon powierzył pieczę na IIIRP swemu najważniejszemu wasalowi w Europie czyli Niemcom i potem niemieckiej UE.

W czasie lat 90-tych i do 2013 roku, to Niemcy i Rosja(za zgodą Niemiec) sterowały procesami powoływania kolejnych rzdów w III RP a gdy występował jakiś błąd i do władzy dochodzili nie ci co dochodzić powinni(rząd Olszewskiego 23.12.1991 i rząd PIS-u 31.10.2005) wtedy takie rządy obalano. 

Ten obecny rząd PIS(ZP) też jest wbrew interesom Niemiec/niemieckiej UE i Rosji, ale w odróżnieniu od sytuacji obalonych poprzednich dwóch rządów, jest w obecnym poresetowym interesie hegemona i jego "ogona" i stąd te trudności niemiecko rosyjskich "totalsów" w procesie podejmowanych prób jego obalenia.

Sadzę, że dla administracji USA D.Trumpa, która chce się tu mocniej zainstalować militarnie, opcja rządów opcji niemiecko rosyjskiej jest nie do zaakceptowania i ich służby mające swoje wtyki w2 służbach IIIRP do tego nie dopuszczą.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1600570

Tylko szkoda, że jednocześnie tak zakłamanym, że prawdopodobnie nawet prostej "afery hejterskiej" nie da się wyjaśnić.

Przy czym, powtarzam, dla mnie problemem jest przede wszystkim to, że obiecanej reformy wymiaru sprawiedliwości realnie nie ma. Mniej mnie obchodzi to, co sędziowie piszą o sobie na zamkniętych grupach, choć dziwi mnie styl i język.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600578

Cyt: "Sadzę, że dla administracji USA D.Trumpa, która chce się tu mocniej zainstalować militarnie, opcja rządów opcji niemiecko rosyjskiej jest nie do zaakceptowania i ich służby mające swoje wtyki w2 służbach IIIRP do tego nie dopuszczą."

Oby nie okazało się, że te służby doprowadzą do konstytucyjnej większości PiS w obu izbach Parlamentu. Grozi to bowiem takimi regulacjami, że my, goje będziemy tylko zamiatać ulice, które też nie będą nasze. O kamienicach nie wspominam.

PiS robi dobrą robotę na niwie sprawiedliwości społecznej i mimo, iż jedynym beneficjum dla mnie jak na razie jest wiek emerytalny, to popieram politykę pro społeczną PiS-u. Czasem aż się boję, czy dadzą radę i czy w przyszłości nie odbije się ta polityka czkawką. Ale chyba wiedzą co robią...

Co do polityki zagranicznej, szczególnie tej transatlantyckiej, będącej pod kontrolą wpływów bliskowschodnich (nie chodzi tu o Liban), mam duże zastrzeżenia i obawy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

...

#1600651

"O ile się da."

I w tym tkwi problem, że tzw. IIIRP jest organizmem nie w pełni suwerennym, ale ufundowanym na zgniłym kompromisie byłych "elit" PRL-u i tzw. demokratycznej opozycji, będącej w układach z państwami tzw.Zachodu, zwycięzcy tzw. zimnej wojny, z których największe znaczenie miał i ma hegemon czyli USA ze swoim "ogonem, który macha psem".

W okresie pozimnowojennym hegemon powierzył pieczę na IIIRP swemu najważniejszemu wasalowi w Europie czyli Niemcom i potem niemieckiej UE.

W czasie lat 90-tych i do 2013 roku, to Niemcy i Rosja(za zgodą Niemiec) sterowały procesami powoływania kolejnych rzdów w III RP a gdy występował jakiś błąd i do władzy dochodzili nie ci co dochodzić powinni(rząd Olszewskiego 23.12.1991 i rząd PIS-u 31.10.2005) wtedy takie rządy obalano. 

Ten obecny rząd PIS(ZP) też jest wbrew interesom Niemiec/niemieckiej UE i Rosji, ale w odróżnieniu od sytuacji obalonych poprzednich dwóch rządów, jest w obecnym poresetowym interesie hegemona i jego "ogona" i stąd te trudności niemiecko rosyjskich "totalsów" w procesie podejmowanych prób jego obalenia.

Sadzę, że dla administracji USA D.Trumpa, która chce się tu mocniej zainstalować militarnie, opcja rządów opcji niemiecko rosyjskiej jest nie do zaakceptowania i ich służby mające swoje wtyki w służbach IIIRP, do tego nie dopuszczą.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1600571

Proszę poprawić:"....na standartach niezawisłości sędziów...."

na: "....na standardach niezawisłości sędziów...."

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1600548

Dziękuję. Zaraz poprawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600551

Proszę poprawić:"....na standartach niezawisłości sędziów...."

na: "....na standardach niezawisłości sędziów...."

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1600549

Nowe doniesienia Onetu-

Sędzia Wytrykowski w zeszłym roku wpadł na pomysł pisania pocztówek do Gersdorf-"Wypier.alaj",

jak wynika ze screenów na komunikatorze Emi Walka sędziowskich kast wchodzi w ostrą fazę.

Mam nadzieję, że będzie to impuls do zaorania sędziowskiej kasty w ogóle!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1600563

WSZYSCY WON, BEZ ŻADNEGO WYJĄTKU

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1600572

to wszystko jest w najwyższym stopniu kompromitujące dla uczestników.

Ale na tym portalu też panuje moda na ostre hejtowanie. Internet schodzi nierzadko na psy. Być może naśladuje "elity".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600574

Witaj!

 

To bardzo ważny tekst, a ty od tych spraw jesteś prawdziwą specjalistką.

Cały aparat sądowniczy, aktywnie wspierany przez zagraniczną lewacką kryptokomunę, jest największym polskim problemem.

Przyznam, że sam nie wiem, jak to ugryźć. A mamy do czynienia z najwyższej klasy cwaniakami i szujami.

*********

Pozwalam sobie tu przekleić komentarz Kuli Lisa.

 

@Rebeliantka 13:12:25 Żydówka Gersdorf wypowiedziała się w RMF FM - żydowskim radiu dla Polaków. Symboliczne.

Gersdorf domaga się dymisji Ziobry: Nie wyobrażam sobie, żeby decydował o śledztwie ws. Piebiaka. To rozdwojenie jaźni...Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oświadczyła w rozmowie z RMF FM, że oczekuje dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i nie wyobraża sobie, by jako prokurator generalny decydował o śledztwie ws. byłego wiceministra Łukasza Piebiaka, bo byłoby to „rozdwojeniem jaźni”. Tak, jak on żądał kiedyś dymisji ministra sprawiedliwości, tak już dawno oczekiwałabym jego dymisji, ponieważ za jego rządów były także te samobójstwa w więzieniach i za to przecież pan minister Ćwiąkalski podał się do dymisji powiedziała Małgorzata Gersdorf. 

https://wpolityce.pl/polityka/460434-gersdorf-oczekuje-dymisji-zbigniewa-ziobry 

Ps...No proszę. Dotychczas "kasta" wchodziła w kompetencje władzy ustawodawczej, a teraz chce decydować o wykonawczej? Piękny "trójpodział". Chazarska schlampe, alkoholiczka, etc..Gersdorf wykraczając poza swoje kompetencje uchybia godności urzędu. Zatem pocztówki, które otrzymywała były jak najbardziej zasadne! W rodzinie Gersdorf pielęgnuje się tradycje antypolskie od czasów bitwy POd Grunwaldem to zapiekłe antypolskie schweine. Donosiciele do gestapo w Generalnej Guberni byli likwidowani przez AK. Teraz donosiciele na Polskę są hołubieni przez niemiecki trybunał w Karlsruhe.
Dlaczego ta osoba błądząca ze świeczką, nie ma jeszcze zarzutów dyscyplinarnych...i nie jet rozliczana z 22 mln w zł majątku? Gersdorff jakoś nie podała się do dymisji, gdy ujawniono w składzie Sądu Najwyższego sędziego wyrokującego kary więzienia dla solidarnościowców w stanie wojennym. Albo PiS weźmie się za tych wszystkich sędziów albo mają przegrane wybory. Albo PiS zrobi porządek z obcą agenturą -czytaj: Repolonizacja mediów, koniec przywilejów dla Kast i monitoring finansowania tzw. organizacji pozarządowych, albo będzie współwinny rozbioru! Przecież tu widać, że idzie nowy PUCZ z udziałem zagranicy. Przed 1 września ma być ZADYMA z OBALANIEM RZĄDU...My Polacy nie ufamy tzw. Kaście, czyli potomkom i spadkobiercom stalinowskiego aparatu represji.. Pozostaje powtórzyć: WSZYSTKICH WON! Polacy ciągle oczekują dymisji chazarskiej schlampe i alkoholiczki Gersdorf i doczekać się nie możemy. Oczekujemy też rozliczenia afer z sędziami w tle i nie możemy się doczekać. Czekamy na polskie sądownictwo. Aż ciarki przechodzą, kiedy patrzę w tę twarz przypominającą maskę ropuchy... Tfu, tfu,tfu ... "na psa urok..." Co ta chazarska ropucha jeszcze chce? Chazarska schlampe, alkoholiczka i pospolity przestępca Gersdorf jest wiarygodna ale dla Niemców, gdzie ogłosiła się prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie. Przypomnijmy, że fundacja niemiecka finansowała obchody rocznicy Trybunału Konstytucyjnego, które odbyły się w Gdańsku. Wówczas prezesem był Rzepliński, który siedział obok prezydenta Gdańska. Skąd biorą się te inklinacje do eksponowania sympatii nadzwyczajnej do Niemców? Jeśli są dowody przyjęcia choćby 1zl z obcego państwa zwłaszcza fundacyjek finansowanych z pieniędzy rządowych to 20 lat ciupy za szpiegostwo. To jest właśnie dowód aby zreformować to "sądownictwo", to awantura wśród kasty, zachowują się jak rozpasane dzieciaki a schlampe chazarska Gersdorf lepiej by zamilkła, oni uważają że utrącą człowieka który im bruździ w interesach to tylko z p. Kuchcińskim udało się, ale już PiS nie może się dać szantażować w prawdziwej demokracji to PO i tacy jak schlampe i alkoholiczka Gersdorf powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Od wielu już lat min. Ziobro jest solą w oku mafii zwanej kastą i całemu układowi aferzystów z "państwa kolesiów", którzy są rzekomo nękani za "niewinność". Dążą do odwołania pod byle pretekstem. Nadzwyczajna kasta nic nie znaczy bez platformy i odwrotnie. Jedni nie mogliby kraść i być bezkarni, drudzy opływać w przywileje i naginać prawo.

nadużycie link skomentuj

kula Lis 68 22.08.2019 16:23:10

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1600593

Dzięki za miłe słowa.

Moja opinia jest taka, że nie da się uzdrowić polskiego wymiaru sprawiedliwości w systemie kontynentalnym. Zbyt wielu funkcjonariuszy - prokuratorów i sędziów (być może nawet większość) zostało błędnie wybranych i awansowanych i ma na sumieniu różne nadużycia, przede wszystkim niesprawiedliwe postanowienia i wyroki.

Ci ludzie - powiązani zresztą na ogół z postkomuną - będą torpedować wszelkie działania nowej KRS, MS, Prezydenta, etc. Oczywiście zakładam, że nowe struktury władzy wykonawczej i nowa KRS działają lepiej i bez poważnych błędów, co nierzadko też budzi wątpliwości.

Ostatnie 3 lata dobitnie pokazały, jak silny jest opór środowiska prawników przed zmianami i do czego ci ludzie są gotowi się posunąć.

Jedynym wyjściem jest system anglosaski (niektórzy podkreślają, że najbardziej zbliżony do systemu w USA) - ławy przysięgłych oraz wybór sędziów i funkcyjnych prokuratorów i prezesów sądów przez społeczeństwo.

Takie zmiany to jednak nie tylko ustawy zmieniające ustrój wymiaru sprawiedliwości, ale i ogromne, wieloletnie kampanie informacyjne przygotowujące ludzi do kompetentnego korzystania z nowych rozwiązań. To także odpowiednia struktura społeczna w postaci organizacji zajmujących się systematycznym monitoringiem działania prokuratur i sądów. Inaczej wyborcy będą wybierać nie lepszych i uczciwszych, tylko tych z większą kasą i dostępem do mediów.

To tak w największym skrócie.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600623

Bez organizacji w piąta kolumnę nie będą obiektem dla bieżących gierek politycznych w sporze międzynarodowym gdzie Polska jest osłabianym w ten sposób konkurentem. Sędzia niesprawiedliwy i niegodny, sterowany z nieznanego zaplecza jest taką samą podporą państwa jak żołnierz tchórzliwy lub bezbronny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1600596

- opcji politycznych.
Ci ludzie są skażeni jakimś nieznanym ludzkości syfilisem lub inną nieznaną zarazą.

Tu podaję gratis rozwązanie prawne: jak pozbyć się korupcji lub ją w znacznym stopniu ograniczyć ? - przypominam że jest to czyn świadomy i z rozmyłem a często planowany z premedytacją.

Nie trzeba nawet bardzo podnosić wysokość kar za łapówkarstwo (w przypadku urzędników państwowych może przydało by sie)- ale wprowadzić brak przedawnienia za to wyjątkowo szkodliwe dla społeczeństwa przestępstwo !

Rozwijając temat dalej, jeżeli taki sędzia czy ktokolwiek inny weźmie łapówkę to będzie ścigany do końca życia i "miecz domoklesa" będzie wisiał nad nim do ostanich jego dni.
Sama perspektywa takiej męki na całe życie wielu powstrzyma od korupcji.

Bywa tak że po latach łapówko-dawca i łapówko-biorca wchodzą w konflikt i sprawa by ujrzała światło dzienne ale przedawnienie które zdaje sie platforma skróciła do pięciu lat powoduje że nikt nawet nie próbuje z tym realnie walczyć. To wszystko to pozoranctwo.

Oczywiście nikt tego nie wprowadzi bo to najmocniej uderzy w tych wykolejeńców w togach i tak "będziemy jeszcze gonić króliczka aby go czasem nie złapać" - jeszcze dziesiątki lat.

Ciekawie wyglądało by głosowanie w Sejmie nad takim projektem ustawy - kto za a kto przeciw :)

Już sobie wyobrażam te kwaśne miny i konsternacje posłów i innych ludzi odpowiedzilnych za gospodarkę i "opiekunów" mienia państwowego.

Przecież on nie po to kradnie żeby potem oddawać na stare lata albo co gorzej jego dzieci czy wnuki bo przeciez to dla nich to robi i nie chciałby aby go przekleli jak komornik im to wszystko zabierze i każe jeszcze dopłacić.

Ja za samą inicjatywę i podjęcie debaty publicznej przyznał bym takiemu Posłowi najwyższe odznaczenie państwowe i dołożył bym order za odwagę.

Czasem patrzę na legislatorów prawnych z politowaniem bo oprócz swojego wysokiego "IQ" (wedle tabeli szympansów) i "ego" nie wiadomo którego, niewiele mądrych pomysłów rodzi sie w ich głowach. Im wystaczy że są kastą "nadzwyczajną" i to ich najmocniej kręci.
W innym wątku napiszę jak zminimalizować tą lawinę potrąceń pieszych na pasach bez żadnych dodatkowych kosztów.

PS_ przestępcy i łapókarze mogą dawać "minus" w ocenie komentarza i jest to dla mnie oczywiste i zrozumiałe.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1600614

Poruszyłeś i świetnie opisałeś niezwykle ważny problem: przedawnienia ścigania przestępstw.

Ponad 2 lata temu napisałam tekst:

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/przestepstwa-funkcjonariuszy-nie-moga-sie-przedawniac

wskazując że przestępstwa funkcjonariuszy publicznych nie mogą się przedawniać.

I co? I nic.

Jak słusznie zauważyłeś nikt nie chce tego ruszyć, a obecną sytuację kolesie przestępczych funkcjonariuszy wykorzystują do "profesjonalnego" przedłużania spraw. Aż się przedawni. Potem urzędowi bandyci śmieją się nam w twarz.

Jeszcze raz dzięki za poruszenie tej kwestii.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600616

ja nie popieram takich metod... polityka poparcie jest ważne ale żeby nasyłać alkoholiczkę chorą psychicznie na ludzi. Nie wiadomo do czego ta kobieta jest zdolna, Bogu dzięki że skończyło się tylko na wiadomościach

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1600631

Hejt co do zasady jest brzydką metodą komunikacji.

Tylko bez przesady. Do czego miałyby jeszcze być zdolna Emilia S.?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600632

Według licznych badań naukowych mowa nienawiści prowadzi do wzrostu uprzedzeń wobec grup, których dotyczy. Członkowie tych grup są mniej akceptowani np. jako współpracownicy czy sąsiedzi. Inną konsekwencją mowy nienawiści jest wzmocnienie tendencji do izolowania lub wykluczania adresatów. Zetknięcie z mową nienawiści prowadzi u jej adresatów do wywołania odczuć zawstydzania, poniżania, złości, silnego stresu a nawet, wg. niektórych badań, do wzrostu ilości samobójstw w danej grupie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mowa_nienawi%C5%9Bci

I małe pytanie. Czy oponenci podejrzanych sędziów (tj. tych, którzy mieli współpracować z Emilią S. ) nie stosowali wcześniej mowy nienawiści?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600634

Tylko że nie spośród "kasty":

https://wpolityce.pl/polityka/460602-chca-go-wykonczyc-nagie-zdjecie-sedziego-w-fakcie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600635

https://www.kontrowersje.net/za_afer_emi_nie_sta_adne_wsi_ale_wy_cznie_smr_d_s_dziowskiej_kasty_po_nazwiskach

Potwierdza moje hipotezy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600636

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600682

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600683

czyli sędziowie Sądu Najwyższego poddali całkowitej krytyce ustawę Anty-447, która miała jednoznacznie przeciwdziałać roszczeniom żydowskim w sprawie tzw. mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu.

https://prawy.pl/103658-sad-najwyzszy-skrytykowal-ustawe-anty-447/

Często w lewo ale czasem "z prądem" czyli zew natury.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1600694

A Polacy zamiast zajmować się ważnymi sprawami państwowymi, to wrabiani są w spektakle pt. "Który obóz sędziowski jest bardziej cudzołożny i używa więcej brzydkich wyrazów w internecie".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600737

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1600940

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1601028