„Nowe odprężenie” w relacjach USA-Rosja, drugi "reset"?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Z wielkim niepokojem przeczytałem artykuł przedstawiający wywiad Olivera Stone’a

z Władimirem Putinem, który można odczytać jako chęć obydwu stron do nowego "resetu". Jest to informacja fatalna dla Polski, bo może prowadzić do zmiany polskiego rządu a być może do drugiej katastrofy smoleńskiej. Przesadzam? Raczej - wedle mnie - nie.

 

Treść tego wywiadu została opublikowana na oficjalnej stronie prezydenta Rosji 19 lipca br., chociaż samą rozmowę nagrano miesiąc wcześniej. "Wywiad wpisuje się w koncepcję polityki nowego odprężenia (new detente) z USA, a także w nowe działania polskiego MSZ".

 

W wywiadzie, jakiego Putin udzielił amerykańskiemu reżyserowi, scenarzyście i producentowi Oliverowi Stone’owi w dniu 19 czerwca 2019 r. na Kremlu, mocno wyeksponowany jest także wątek nieuniknionego pojednania ukraińsko-rosyjskiego, bo wedle W. Putina "nie ma mowy o istnieniu dwóch narodów: ukraińskiego i rosyjskiego. Ukraińcy i Rosjanie to jeden naród, który łączy m.in. religia".

 

Dla nas najistotniejsze są wypowiedzi W. Putina dotyczące stosunków amerykańsko-rosyjskich i ogólnie geopolitycznych.

 

Rosyjski lider tłumaczył "fenomen zwycięstwa ekipy Trumpa, która zrozumiała, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat, nic nie zmieniło się na lepsze dla klasy średniej, pomimo ogromnego wzrostu dobrobytu dla klasy rządzącej i bogatych. Jest to fakt, który zespół wyborczy Trumpa zrozumiał i w pełni wykorzystał".

 

"Putin stwierdził też, że bez względu na to, co piszą rosyjscy blogerzy czy komentatorzy w sieci o sytuacji w USA, nie mogło to odegrać decydującej roli w zwycięstwie Trumpa, ale ekipa Kremla sympatyzowała z nim, ponieważ powiedział, że chce przywrócić normalne stosunki z Rosją".

 

Oliver Stone sugerował, że próbowano dokonać łagodnego zamachu stanu w USA, by Trump nie mógł objąć urzędu prezydenta. Putin stwierdził, że ten „zamach” nadal trwa, ponieważ nie okazano szacunku dla woli wyborców i było to bezprecedensowe wydarzenie w historii Stanów Zjednoczonych.

 

Rosyjski przywódca mówił, że po raz pierwszy strona przegrana nie chciała przyznać się do porażki i nie uszanowała woli wyborców, z czym nie zgodził się Stone. Reżyser uważa, że taki zamach stanu miał miejsce w USA w 2000 r., gdy republikanie stracili Florydę i nie zaakceptowali tego.

 

"Stone wyraził ubolewanie z powodu napięcia amerykańsko-rosyjskiego w związku z incydentami na Morzu Bałtyckim i Czarnym z udziałem rosyjskich bombowców i amerykańskich samolotów (...) Władimir Putin również uznał, że to „smutne”, ale wskazał, że jedna i druga strona nie miały wyjścia i musiały zareagować, broniąc swojej przestrzeni powietrznej. - Amerykańskie samoloty nie dostały się do naszej przestrzeni powietrznej, a nasze samoloty nie wykonały manewrów wysokiego ryzyka (...) Ale ogólnie rzecz biorąc, to nie jest dobre. Wystarczy spojrzeć, gdzie znajduje się Morze Bałtyckie czy Czarne i gdzie są USA. Nie my zbliżyliśmy się do granic USA, ale samoloty amerykańskie zbliżyły się do naszych. Takie praktyki lepiej zarzucić".

 

"Stone wreszcie poruszył kwestię irańską. Putin podkreślił, że martwią go te napięcia amerykańsko-irańskie, ponieważ „dzieje się to w pobliżu naszych granic.” - Może to zdestabilizować sytuację w Iranie, wpłynąć na niektóre kraje, z którymi mamy bardzo bliskie stosunki, powodując dodatkowe przepływy uchodźców na dużą skalę, a także znacząco zaszkodzić światowej gospodarce i światowemu sektorowi energetycznemu. Wszystko to jest bardzo niepokojące. Dlatego z zadowoleniem przyjęlibyśmy wszelką poprawę w stosunkach między USA i Iranem. Prosta eskalacja napięcia nie będzie dla nikogo korzystna. Wydaje mi się, że dotyczy to również Stanów Zjednoczonych. Można by pomyśleć, że są tu tylko korzyści, ale będą też szkody. Należy wziąć pod uwagę czynniki pozytywne i negatywne – sugerował".

 

"Stone zasugerował, by rosyjski prezydent był rozjemcą w tej rywalizacji między mocarstwami. Sam Putin bronił Trumpa, który nie chce, ale musi prowadzić wojny. Mówił, że sądzi, iż amerykański przywódca wciąż jest przeciwny prowadzeniu wojen, ale „życie jest skomplikowane i różnorodne”. Polecił, by dalej robić swoje i walczyć o to, w co się wierzy".

 

Dziennikarze opisujący cały wywiad zauważyli, że Rosja próbuje wynegocjować z USA nowe odprężenie, w czym ma pomóc Wielka Brytania poprzez osobę Borisa Johnsona.

 

"Negocjacje w sprawie nowego porozumienia amerykańsko-rosyjskiego przyspieszyły od maja br. Publiczny entuzjazm W. Putina, by - jak to określił - „w pełni przywrócić stosunki” z USA po spotkaniu z M. Pompeo potwierdziły, że negocjowane są warunki nowego odprężenia i chociaż proces ten jest dopiero na wstępnym etapie, można dostrzec pewne kontury przyszłego porozumienia, którego celem będzie przywrócenie równowagi Rosji w stosunkach z Iranem i Chinami w zamian za zwolnienie z sankcji i inne przywileje ze strony Stanów Zjednoczonych".

 

"Podczas swojej nieoczekiwanej pierwszej wizyty w Rosji sekretarz stanu USA Mike Pompeo 14 maja br. najwyraźniej przekazał zaskakującą wiadomość prezydentowi Putinowi. Rosyjski lider wykorzystał więc kwestie sankcji wobec Nord Stream II jako kartę przetargową w przyszłych negocjacjach nowej umowy amerykańsko-rosyjskiej" (...) Waszyngton oczekuje od Rosjan spowolnienia tempa współpracy z Chinami. Amerykańska ekipa nie rezygnuje także z przekonywania Moskwy, by wpłynęła na syryjskiego lidera i doprowadziła do stopniowego rugowania wpływów Irańczyków z Syrii. Jednocześnie, Putin licząc na inwestycje m.in. izraelskie, od początku roku zacieśnia współpracę z Izraelem.

 

"Zwrotowi Rosji towarzyszą głębokie zmiany w polityce Indii, które zastosowały się do sankcji D. Trumpa i odcięły import irańskiej ropy. Waszyngton chce wpłynąć na Iran poprzez Moskwę, zezwalając rosyjskim oligarchom na „monopolizację” gospodarki Republiki Islamskiej. Jednocześnie Amerykanie zabiegają o odcięcie irańskiego transportu północ-południe (NSTC) przez Indie, by jeszcze bardziej uzależnić Iran od Rosji".

 

"Analitycy sugerują, że „politycznie niepoprawne” poświęcenie Iranu dla „new detente” jest konieczne, aby Rosja zgodziła się na główne żądania USA, by oddalić się od chińskiej Inicjatywy Pasa i Szlaku (...) Wskazuje się, że Moskwa już poczyniła kolejne przyjazne gesty w związku z nowym odprężeniem. Wpływowy rosyjski think tank zajmujący się tworzeniem polityki, Klub Wałdajski w okresie poprzedzającym wizytę M. Pompeo w Moskwie opublikował dwie zaskakująco krytyczne analizy na temat Chin, przygotowując opinię publiczną na kolejne zmiany w polityce zagranicznej".

 

"USA dążą do osiągnięcia strategicznej równowagi z Chinami, której nie udałoby się zrealizować bez kluczowej roli „równoważącej”, jaką zapewniają stosunki Waszyngtonu z Moskwą".

 

Źródła cytatów: en.kremlin.ru/globalresearch.ca/eurasiafuture.com, Stelmach Agnieszka: https://www.pch24.pl/wywiad-stonea-z-putinem-i-nowe-odprezenie-w-relacjach-usa-rosja-,70051,i.html

 

W związku z tym wywiadem, który prawie w ogóle w Polsce nie został zauważony warto wspomnieć, że sławetny już "reset" byłego prezydenta USA B. Obamy z W. Putinem doprowadził tak naprawdę do zmiany władzy w Polsce. Wtedy USA "przełożyły wajchę" i już nie był dla nich potrzebny w Polsce rząd antyrosyjski reprezentowany przez PiS. Nie wiem czy to też nie miało związku z tragedią smoleńską, ale symptomatyczna była gra w golfa B. Obamy w czasie, gdy chowano na Wawelu ś.p. L. Kaczyńskiego.

 

Sytuacja geopolityczna na świecie jest bardzo skomplikowana.

 

USA zależy na tym, aby Chiny nie wyprzedziły ich na arenie międzynarodowej a ścisła współpraca na linii Rosja-Chiny jest dla Amerykanów delikatnie mówiąc kłopotliwa. Aby zneutralizować Chiny potrzebna jest Stanom Zjednoczonym Rosja jako bliski jej partner.

 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Iranu. Tu też bez zaangażowania się Rosji, USA nic nie zdziałają i może dojść nawet do wojny. Izrael dąży do tej wojny a przecież jest w ścisłym sojuszu z USA. Ponadto zauważyć też można, iż Rosja zaczęła ściślej współpracować właśnie z Izraelem, co też może sprawić, iż nastąpi zbliżenie na linii USA-Rosja.

 

Warto też dodać, że w owym wywiadzie W. Putin bardzo ciepło wyraża się o prezydencie D. Trumpie, co z punktu widzenia dyplomacji jest - wbrew pozorom - bardzo ważne, bowiem jestem pewny, że zarówno pytania zadawane W. Putinowi jak i jego odpowiedzi wcześniej były skrupulatnie przygotowane a ten ciepły stosunek przywódcy Rosji do przywódcy USA jest niejako zaproszeniem go przez W. Putina do rozpoczęcia nowego "resetu" w stosunkach pomiędzy obydwoma mocarstwami.

 

Warto też wskazać, że - jak wcześniej napisałem - "dziennikarze opisujący cały wywiad zauważyli, że Rosja próbuje wynegocjować z USA nowe odprężenie, w czym ma pomóc Wielka Brytania poprzez osobę Borisa Johnsona". Jest to też kluczowa informacja, bowiem UK a nie tylko Izrael jest w ścisłym sojuszu z USA a po wyjściu UK z UE ten sojusz jeszcze się wzmocni. Tylko dlaczego Rosja uważa nowego premiera UK za takiego, który może jej pomóc w ociepleniu stosunków z USA? Tego naprawdę nie wiem, ale jest potrzebne szybkie spotkanie premiera UK i premiera Polski, aby wyjaśnić cała sytuację.

 

Jak wspomniałem ewentualny ponowny "reset" na linii USA-Rosja dla Polski jest - powtórzę - fatalną informacją, bo w konsekwencji może nawet doprowadzić do zmiany władzy w Polsce a to dla Polski byłoby niemal jej końcem.

 

Oczywiście są to na razie zwiastuny zmiany geopolitycznej na świecie, ale Polska musi w tych zmianach się orientować i im w jakichś sposób przeciwdziałać. Będzie to bardzo trudne bo na świecie liczą się tylko wielkie mocarstwa posiadające broń jądrową i wśród nich zapadają najważniejsze decyzję. |My możemy ewentualnie pokazywać swoje racje i wzmacniać międzynarodową pozycję Polski. W tym ujęciu należałoby bardzo przyśpieszyć ideę Trójmorza, którą na razie USA popierają, bo jeszcze sytuacja jest dynamiczna i winniśmy to wykorzystać.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)

Komentarze

- nie było by sprawy Gruzji i Ukrainy.

Putin dał sobie zezwolenie na aneksje Krymu jako działanie symetryczne po ataku Izraela przy pomocy USA na Irak,Syrię, Kuwejt.

Droga do wolnej i niepodległej Polski oraz pokoju na świecie jest tylko jedna.

Odsunąć od władzy Żydów w Kongresie Amerykańskim aby "żydowski ogon przestał merdać amerykańskim psem" !!!

Im szybciej świat a w szczególności kraje arabskie to zrozumieją tym lepiej dla całej ludzkości.

Połączmy wszyscy siły przeciwko amerykańskim Żydom i odsuńmy ich od władzy w Kongresie USA bo to oni też doprowadzili do gazowania Żydów europejskich zakazując im ucieczki i nie pozwalając wejść na kontynent Amerykański kiedy Hitler zaczął ich prześladować w Europie.

Teraz wyciągają tylko chciwe łapy po ich mienie "bezspadkowe" podważając prawo w Polsce. Właściwie to można by ich oskarżyć o współudział z Hitlerem w ludobójstwie bo dowodów na to jest sporo.

To ten kuternoga i żydo-bolszewik Ruzwelt i jego przydupas Czurczil doprowadzili do okupacji Polski przez sowietów. Ruzwelt zdechł w maju przed końcem wojny. Ot i cała prawda ukrywana tyle lat która wyrwała się okowów kłmastw.

PS- tfuuu stalin tak go otoczył agenturą że nawet zrobił mu "lewatywę" a on nic nawet nie poczuł - taki był z niego zadufany dupek żołenny.

Resetu nie będzie - bedą tylko dogadane poszczególne, lokalne interesy. Jeśli sprzedadzą Polskę to i wszystkie sąsiednie kraje zostaną na powrót zniewolone i wcześniejsza "zimna wojna" nabierze teraz atomowych kolorów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599376

Ciekawe jak chce Pan to zrobić gdy 80% Senatu jest pod ich wpływem i zapewne porównywalna część Kongresu. A mówiąc wprost, na ratowanie jest już prawdopodobnie dużo za późno.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1599446

Niestety Krzysztofie masz całkowitą rację. Pomimo upływu prawie stu lat nadal aktualne pozostają słowa Józefa Piłsudskiego, że "Polska albo będzie wielka albo nie będzie jej wcale" i ogomnie ważny jest sojusz z USA (dopóki mamy wspólne cele) oraz wspomniana przez Ciebie idea Trójmorza.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1599405

Dziękuję za zgodność poglądów. Idea Trójmorza jakoś utknęła w miejscu. Prace trzeba zintensyfikować poprzez działania dyplomatyczne. Niestety nie mamy szczęścia do ministrów spraw zagranicznych. Czaputowicz jest pomyłką i winien być był odejść. mamy z pewnością zdolniejszych kandydatów i niekoniecznie profesorów. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1599409

- jest tylko przekaźnikiem stanowiska Rządu , może nie najlepszym ale byli o wiele gorsi bo skrycie i jawnie działali na szkodę Polski.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1599415

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

niby polskiego rzadu ,ale tak naprawde to zdrajca narodu polskiego bo przysiegal nie robic szkod a on je robi mniej lub wiecej swiadomoe  ,zreszta cala rzadzaca banda jest tez na drucie pociaganym przez tych co im dali wladze i ich sponsoruja ,i oni tez sa zaprzancami, ktorych narod polski powinien rozliczyc tak jak przed wojna w Polsce  rozliczano zdrajcow.Potomkowie weza juz Polske maja w swoich lapach tyle ze Poalcy nie chca w to wierzyc bo wierza PISowi, a wczesniej wierzyli PO czy jeszcze wczesniej SLD.Nie widza rodacy ze ktos obcy za pomoca zdrajcow  w PISie rozwala gospodarke i zadluza Polske oraz ze zuboza narod poprzez windowanie cen np.zywnosciwych i za energie,ze rolnikowi nic sie nie oplaca produkowac,itd.

Wszystko co jest w ziemi nalezy do nowego wlascieciela i jest nietykalne ,a Polska ma niesamowite bogactwa mineralne wlacznie z energtycznymi.Jakos cisza nastapila o geotermi no bo trzeba Polakow doprowadzic do ubostwa poprzez podwyzszanie cen za prad.

Co do Czaputowicza to ten zyd musi splacic dlug za swoje tytuly ktore dostal na to by teraz mogl sluzyc jak ktos przesledzi jego zyciorys edukacyjny to dojdzie do wniosku ze byl dosc dlugi i ze go ciagnieto za uszy, aby w koncu skonczyl jakies studia ,bo zyd bez magistra to obraza innych zydow.Tuz przed objeciem stolca ministra dostal od Szydlo nominacje na profesora ,aby mu nabic punktow.Jego ojciec za komuny wyjechal z ramienia owczesnie rzadzacych do Kanady, gdzie pracowal jako wykladowca na uniwersytecie w Albercie.Tylko zydostwo i komusza agentura wtedy wyjezdzala do takiej pracy.Tak ze seniorowi Czaputowiczowi synowie sie nie udali ale dzieki zydowskiej pomocu zostali wyciagnieci na powierzchnie jeden nieudacznik minister,a drugi drobna pijaczyna kotraktor budowlany ktorego syn najczesciej siedzi w wiezieniu za zlodziejstwo.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1599439

doprowadzi do jej zbliżenia Rosji z Chinami. A Chiny pokonają USA gospodarczo, działanie jest aby doprowadzić do upadku amerykańskiego dolara. Rosja i Chiny kupują złoto i popierają €.  Chiny chcą pozbyć się  USA z terenów Pacyfiku, a Niemcy i Rosja  chcą pozbyć się USA z Europy. 

Nie tylko Stone, ale jest szereg innych konserwatystów jest nastawiona na poprawienie relacji z Rosją. 

"Time for Ukraine—and America—to Make a Deal With Russia". Czas aby Ukraina i Ameryka poprawiły sprawy z Rosją. 

https://www.theamericanconservative.com/articles/time-for-ukraine-and-america-to-make-a-deal-with-russia/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Anna K.

#1599413

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dla Polski nie zas jej zmiana, juz gorzej byc zreszta jak teraz w przededniu okupacji zydowskiej nie moze ,gdyz ta okupacja bedzie na zawwze i gorsza od bolszewickoniemieckiej -przyklad Palestyny.

Jestesmy w tej chwili w najgorszej sytacji gdyz narod starcil instynkt samozachowawczy.,dal sie zmanipulowac i przekupic swiecidelkami zadnej wartosci,Polacy jak barany ida na rzez nawet nie beczac.Jesli po takiej zdradzie PISu ludzie dalej nie widza jaka jest ich czarna przyszlosc to sa juz zgubueni.Jesli fanatycy PISowscy sie nie nawroca do wyborow i nie zaglosuja na Konfederacje ,partie  ktora by kontrolowala PIS , a nie na PObolszewie  niby opozycja ,a ida lapka w lapke w strone destrukcji Polski razem z PISem, to bedzie koniec.Choc czarno to widze wiecej jest nawtrocen religijnych niz nawrocen politycznych wiara w PIS jest wieksza niz w jaka kolwiek religie na swiecie, ale to tylko wiara oprata na obecankach PIS i na wyobrazni ze te obiecnaki sie zmaterializuja np mialo byc 300tys mieszkan po 4 latach jest mniej niz 900.

Nikt ci baracie tyle nie da co ci obiecal Kaczynski i PIS.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1599417

Jeśli zapadną decyzje na linii Moskwa-Waszyngton to dotychczasowa uległość i skrajny filosemityzm nic PiSowi nie pomoże.
Bez owijania w bawełnę - ze strachu przed zagraniczną dezaprobatą nie zrobiono kompletnie nic aby ograniczyć obce wpływy w Polsce (służby, media, "fundacje", kontrola wyborów, przebudowa sceny politycznej itd.) zdając się w ten sposób całkowicie na łaskę i niełaskę zewnętrznych rozgrywających.
W razie resetu przyjdzie za tą niebywałą głupotę słono zapłacić, nie tylko PiSowi, ale przede wszystkim Polsce.

Z drugiej strony, poświęcenie Polski byłoby ze strony USA podobnie wielką głupotą bo Berlin z Moskwą już zadbają aby nie było do czego wracać. Problem w tym, że zwłaszcza w odniesieniu do Polski najwięcej do powiedzenia ma czynnik żydowski, a ten ma własne cele i plany, niekonieczne zgodne z faktycznym interesem USA.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1599444

ze Stone - to osoba - nawet wsrod Demokratow - uznawana za lewaka (chyba najblizej mu do Bernie Sandersa, choc nawet w stosunku do niego lokuje sie na lewo...) .

Tak wiec nie ma co nawet rozwazac mozliwosci zrealizowania chorych urojen Stone'a.

A wywiad z Putinem - dowodzi, ze idea "pozytecznych idiotow" wiecznie zywa....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1599445

Zauważyli, zauważyli. Nie zmienia to jednak słusznych obserwacji Krzysztofa. Poza tym, niestety, Oliver Stone jest osobą dość wpływową i jego poglądy mogą mieć wpływ na decyzje polityczne. Oczywiście Donald Trump nie będzie dzwonił do Olivera z pytaniem jak postąpić, ale z pewnością jego doradcy wezmą pod uwagę ocenę społeczną podejmowanych decyzji. A ta z kolei może być w znacznym stopniu kształtowana (urabiana) przez takich "agentów wpływu" jak Stone.

Słusznie Mikołaju zauważasz, ze lata lecą a pamiętająca jeszcze Lenina strategia wykorzystywania "pożytecznych idiotów" nie wychodzi z mody. Tylko "pożyteczni idioci" coraz bardziej intelektualnie zbliżają się to tego drugiego określenia. Kiedyś był to Jean-Paul Sartre, dzisiaj Oliver Stone (nic mu nie ujmując talentu do zabawiania gawiedzi, daleko mu do Sartra) a jutro będzie to jakaś nowa emanacja Kim Kardashian.

pozdr...

/benjamin

PS: Na marginesie, nie jestem znawcą ani miłośnikiem kina, ale "Pluton", czy "JFK" to naprawdę dobre filmy, mnie się je oglądało świetnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1599466

Трамп: Думаю, Зеленский договорится с Путиным

https://gordonua.com/news/politics/tramp-dumayu-zelenskiy-dogovoritsya-s-putinym-1181578.html

Trump: Myślę, że Zielenski dogada się z Putinem. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Anna K.

#1599475

„Obdzierają Nas żywcem z skóry, a My, nie wymagamy od swoich przedstawicieli nic, co by Nas wzmacniało na przyszłość jako Naród!” (...)  „Nie ma niepodległości, gdy politycy realizują politykę w Polsce w interesie USraela, nie ma niepodległości gdy Polacy nie mają wpływu na media, pieniądz, energetykę, własną ziemią, wojsko, służby specjalne, politykę żywnościową, handel, zasoby naturalne ziemi itp.”(...)

Nie ma niepodległości...bo dziś prawdziwych Polaków już nie ma...

http://wrzodakz.neon24.pl/post/150144,popis-razem-rozkradali-polske-razem-sluza-temu-samemu-panu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1599483