Czy Dominikanie to zakon katolicki?

Obrazek użytkownika rejms
Kraj

   Z wielką przykrością i wewnętrzną rozterką zastanawiam się nad problemem zawartym w tytule i miał to być list do o. Prowincjała ale poglądy podobne /tutaj: https://www.fronda.pl/a/szokujacy-wywiad-prowincjala-dominikanow-o-kozacki-przeciw-biskupom-religii-w-szkolach-za-zwiazkami-partnerskimi,34648.html   więc zrezygnowałem i powstała notka.  

  Skłoniła mnie do tego wypowiedź na Fb dominikanina o(?). P.  Gużyńskiego wzywającego do  „honorowej dymisji” abpa Jędraszewskiego za ewangeliczne słowa prawdy.  Kim jest o.Gużynski nie trzeba przypominać ale warto wspomnieć jego współpracę z GW i portalem naTemat.pl jak też uczestnictwo w imprezie Woodstock. To wszystko nie miałoby znaczenia gdyby nie publiczne wystąpienie przeciw doktrynie i nauczaniu KK, którego członkiem /jeszcze/ jest ‘poprawny politycznie’ i ideowo o. G. - w temacie homoseksualizmu.

  Osobiste zaangażowanie o.G. w sprawy LGTB  tudzież aborcji i in vitro, mógłby zachować dla siebie a nie publicznie podważać naukę Kościoła bo albo się jest katolikiem albo nie i wzywanie do pisania listów do abpa. Jędraszewskiego o „honorową dymisję, jednoznacznie stawia Go po jednej stronie.

   Co do samego Zakonu oo.Dominikanów, zwłaszcza w Polsce, to zastanawia ilość wystąpień z zakonu /nie tylko dominikanów/ tych co kiedyś z wielkim zaangażowaniem przywdziewali habit zakonny, z bardziej znanych to np. Stanisław Obirek. Tadeusz Bartoś Tomasz Węcławski czy były przeor o. Jacek Krzysztofowicz a dla dobra zakonu w tej grupie powinien znaleźć się o.Gużynski.

     Jeżeli mowa o Dominikanach to można tam znaleźć agentów /TW/ i to z otoczenia św. JP II, współpracowników bezpieki w niby katolickich pismach czy zakonników przerywających Mszę św. współcelebransowi – „bo kazanie za bardzo patriotyczne”.

   Odnosząc się do publicznego apelu - o. Paweł Gużyński nawołuje w mediach społecznościowych, by masowo wysyłać listy do abpa Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do Dymisji z powodu słów o "tęczowej zarazie" to z takim samym apelem zwracam się do wszystkich aby wysyłali listy do o(jeszcze).Gużyńskiego aby „honorowo zdjął habit” i nie kalał Kościoła Katolickiego /jak widać napomnienia i nagany przełożonych spływają po nim ‘jak woda po kaczce’/

 Listy można kierować na adres klasztoru:

  Klasztor OO. Dominikanów w Łodzi                                                                                                                            ul. Zielona 13
90 – 601 Łódź

 p.s.:  oczywiście powyższa opinia nie dotyczy zdecydowanej        

          większości Dominikanów wielce zasłużonych dla

          Kościoła Katolickiego i Ojczyzny teraz i w przeszłości a

          tylko nielicznych „odszczepieńców” co przez przypadek

          założyli habit zakonny.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:6)

Komentarze

Bóg i Król Jezus Chrystus zakazuje, a więc o Paweł Gużyński przeciwstawił się Bogu.

I tyle.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1598964

I Bóg go rozliczy, tylko dlaczego robi wodę w mózgu członkom KK?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1598966

Wsiadł by robić wino z wody a wychodzi woda z mózgu. Niektórym odkłada się ona na mózgu w takie wodne cyce więc nakładają biustonosz.

PS.
I od dzbana też zależy, jakie tam napoje w nim fermentują.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1598975

Symptomatyczne, że brak reakcji Episkopatu, a nade wszystko kierownictwa Dominikanów na skandaliczne wypowiedzi O.Pawła Gużyńskiego i jego wcześniejsze zachowania, wywiady itp. Chyba pozostaje tylko zaniechać kontaktów z tym zakonem i nie wspierać go datkami.Arcybiskup Jędraszewski nie boi się posługiwać prawdą i Ewangelią. Wielki szacunek dla takiego Pasterza, który rzeczy nazywa po imieniu, a nie kluczy w niejednoznaczności jak to robią niektórzy przywódcy naszego Kościoła.. Takim był Kard.St.Wyszyński.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1599044

Jedno jest pewne, po kard. Nyczu trudno spodziewać się jednoznaczności w ocenie zagrożeń dla KK przez ideologię LGTB

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1599049

Całkowita racja. Wcześniej już mi śmierdział ten zakon, jak się dowiedziałem, że ich przełożony w Gdańsku maczał łapy w Amber Gold i współpracowali z POmyleńcami (jak widać nadal tak jest). Teraz definitywnie ich skreślam dopóki sami się nie oczyszczą doszczętnie.

Ps. z tego co widziałem, to Bóg chyba juz zaczął też się nimi zajmować, bo w Gdańsku została zamknięta juz od miesięcy do odwołania ich Bazylika z oficjalnego powodu osuwania się stropu i prawdopodobieństwa zawalenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1599077

Jako katolik,.................

zwracam się uprzejmie do Abp.Gadeckiego i Prymasa Polski  o jasne i klarowne wyjaśnienie -

Czy panowie: Kazimierz Sowa, Paweł Gużynski i Wojciech Lemański to jeszcze księża, czy już tylko celebryci?

Bo nie wiem, jak mam tych panów traktować.

Z Bogiem!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1599068