Człowiek, który znieważa pamięć

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Parodniowa wojenka z Krystyną Górzyńską, ksywa Rebeliantka, wymaga z mojej strony wyjaśnień. Sprawa ciągnie się od lutego/marca 2019 r., kiedy to moja i jej znajoma natrafiła zupełnie przypadkowo na zamieszczony na NEon24 tekst autorstwa Janusza Górzyńskiego, brata Krystyny.

T. początkowo próbowała łagodnie wytłumaczyć niestosowność takiego wpisu, potem zażądała usunięcia jego całkiem wyraźnie.

Efektem było zablokowanie przez R. kontaktów z moją znajomą, a ja stałem się ofiarą narastających uszczypliwości ze strony blogerki.

Nie lubię długów.

Kiedy jednak T. wskazała mi ten tekst przyznam, że we mnie zawrzało.

Oto człowiek, któremu ja wg Rebeliantki mogę jedynie buty czyścić okazał się wyjątkowym padalcem., by nie powiedzieć wprost – skurwysynem.

Brak po prostu słów, aby wyczerpująco określić stopień jego nikczemności.

 

W tekście z dnia 14 stycznia 2015 roku Janusz Górzyński pisał:

 

W Radio Maryja Kaczyński przyznał się do tego, że poszedł na układ z komunistami aby nie ścigać ich zbrodni i korupcji. Zawiadomienie Stonogi o korupcji premierów III RP

(…)

DODAJMY, ŻE ZA TO KACZYŃSKI, ZIOBRO, KEMPA, SURMACZ, DORN - ŚCIGALI OFIARY MAFII A NIE BANDYCKIE KLIKI!!!!

Głosujesz na Kaczora i PiS utrwalasz rządy mafijne w Polsce!!!!

KACZOR GRUBA KRESKA MA KREW POLAKÓW NA SWOICH RĘKACH!!!!

W tej właśnie części ludobójca żydowski Jarosław Kaczyński przyznał się do tego, że wraz z komuną budował w Polsce system kastowy z podziałem na równych i równiejszych lub żydów i gojów albo Hellotów i Spatriatów.

PIS to zbrodnicza mafia, która konserwowała system niesprawiedliwości, terroru, bandytyzmu i ludobójstwa.

CZAS ABY WRAZ Z BANDAMI AWS, SLD, PO, PSL, etc. - odpowiedzieli za system zbrodni na Narodzie Polskim. Tak ci zbrodniarze terroryzują staruszki wykańczają polskie rodziny,

Za to zbrodniarz Kaczyński i jego PiSbanda nigdy nie przeprosili mojej rodziny pomimo, że nawet moja siostra kandydowała do Sejmu RP Z LISTY PIS - właśnie w tym czasie gdy wygrali wybory.

(…)

Co mają w tej kwestii do powiedzenia biskupi z KEPu i Redemptoryści z Torunia oraz x. dr Tadeusz Rydzyk, którego dziennikarze rzucają słuchawkami gdy ktoś się skarży na nikczemność Kaczyńskich, Ziobro, Kempy, M. Jurka, Surmacza, Marcinkiewicza, Dorna, etc. oraz takich łajdaków sejmowych jak S. Pięta, dr Artur Górski, M. Piłka, J. Wojciechowski, itd.

Czy takatolickimi są zasady ?

(…)

Oto treść zawiadomienia, które do rąk własnych otrzymali niedopełniający swoich obowiązków zbrodniarze LUDOBÓJCY - Lech i Jarosław Kaczyński (prezydent i premier), Ludwik Dorn minister (MSWiA), Zbigniew Ziobro prokurator generalny i minister sprawiedliwości, Beata Kempa wiceminister sprawiedliwości, Marek Surmacz wiceminister MSWiA, Romanek i Romanowski podsekretarze stanu w ministerstwie sprawiedliwości, Marek Jurek Marszałek Sejmu RP, a także kilkudziesięciu innych urzędników państwowych i posłów RP ze wszystkich partii w tym wszyscy z PiS. (Jedynym, który po dwóch latach jako tako spełniał swoje zadania był interweniujący przed oszczerstwami lecz nie w celu ukarania mafii był senator Czesław Ryszka. /Chyba półkatolik, bo Katechizm Kościoła Katolickiego również mówi o tym, że sprawcy przestępstw mają odpowiadać a nie ofiary. Choć inny rycerz - jak z koziej dupy trąba - z zakonu maltańskiego -* Libicki wysłał tylko jedno pismo i po durnej odpowiedzi resortu Ziobro wycofał się z obowiązków poselskich i katolickich. /

(…)

UTRACIŁEM ŻONĘ I CZWORO DZIECI ORAZ WOLNOŚĆ NA OKRES OD 2001 ROKU DO 2014 R, A TAKŻE DOCHODY I ZDROWIE. GROZI MI AMPUTACJA NOGI NA SKUTEK POBICIA PRZEZ POLICYJNYCH ZBIRÓW Z BIELSKA BIAŁEJ, KTÓRYCH NAGRADZAŁ ZBRODNIARZ SMOLEŃSKI LECH PADŁO KACZYŃSKI.

]]>http://janusz.ne.3lab.info/post/117743,oskarzenie-czerwonych-bandytow-i-kaczynskiego]]>

 

Nie tylko w naszej kulturze okazujemy cześć zmarłym. Dodatkowo jest jeszcze coś, co powinno wyróżniać każdego Polaka.

To miłość do Ojczyzny zawierająca w sobie również szacunek dla Prezydenta bez względu na to, jakiej byłby opcji politycznej przed objęciem stanowiska.

Górzyński natomiast nie ma żadnych zahamowań.

Zmarły tragicznie w Smoleńsku ś. p. Prezydent Lech Kaczyński nazywany jest zbrodniarzem smoleńskim, dodatkowo określony pogardliwym słowem PADŁO.

Z kolei jego brat, Jarosław Kaczyński to ludobójca żydowski, zaś ówczesny senator Czesław Ryszka - półkatolik.

Stek ordynarnych inwektyw, szkalujących nie tylko zmarłych, ale i żywych!

 

Jak wielka musi tkwić nienawiść w tym człowieku, który ponoć został skrzywdzony za rządów AWS i SLD a o wszystko obwinia… PiS.

Bo zbrodniarz Kaczyński i jego PiSbanda nie uwzględnili zarzutów rodzeństwa Górzyńskich i nie zamknęli wszystkich sędziów i prokuratorów w Wielkopolsce?

I nie wypłacili kilku milionów odszkodowania?

O tym, że takie były nadzieje wiązane z objęciem władzy przez PiS w 2006 r. upewnia inny artykuł Górzyńskiego, w którym pisze pod adresem PiS:

 

Wygrać wybory i rozgromić cały układ!!! WYGRAĆ I POZABIJAĆ ZDRAJCÓW!!!

Za udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym MUSZĄ BYĆ KARY!!!

]]>http://janusz.ne.3lab.info/post/123421,tylko-trzy-partie-w-sejmie]]>

 

Janusz G. wraz z siostrą wystosował do ministra Zbigniewa Ziobro list (dat. 6 maja 2006 r.) w którym opisali wszechmafię zainteresowaną jego zniszczeniem:

Stanowili ją praktycznie wszyscy funkcjonariusze publiczni, którzy tylko otarli się o sprawy Janusza Górzyńskiego.

 

Niniejsza grupa obejmowała funkcjonariuszy Policji, Prokuratur i Sądów wszystkich szczebli w Wielkopolsce, a jej liderzy, to: Prok. Okręgowy Krzysztof Grześkowiak, Prok. Apelacyjny Mieczysław Tabor, Prok. R. Jóźwiak (PO Poznań), SSO M. Ziołecka, SSO S. Siewierski, SSO M. Małecki (SO Poznań)., SSR M. Pieczyńska (SR w Środzie Wlkp.), Z-ca Prok. Rej. O. Lewandowski (PR w Środzie Wlkp.), Komendanci KPP w Środzie Wlkp. E. Nowacki i A. Kosowski.

(op. cit.)

 

Z dalszego opisu wynika, że praktycznie wszystkie sprawy z doniesienia Górzyńskich zostały umorzone.

Nie znam akt więc się nie wypowiadam, aczkolwiek wydaje mi się dziwne, że kilkuset sędziów i prokuratorów działa ramie w ramie by tylko móc skrzywdzić właściciela jakiegoś picium-geszeftu (tak określano kiedyś mikroprzedsiębiorcę).

Nie wolno jednak milczeć, kiedy ktokolwiek lży pamięć zmarłego Prezydenta, a posłów PiS nazywa nikczemnikami.

To już nie jest krytyka, choćby i najbardziej ostra.

 

To bezczelne opluwanie nie tylko Pamięci, ale również i nas, całego Narodu.

 

Tymczasem Górzyńska najwyraźniej udaje niewidomą, tak samo jak osoba pełniąca obowiązki rednacza na NEon24.pl.

Swoją drogą trzymanie takiego g..na na portalu to naprawdę rzecz godna „patrioty i humanisty”…

Zwracam się zatem oficjalnie do Rebeliantki z tego miejsca – póki wskazany wyżej tekst twojego brata, na którego jako jedyna masz wpływ, będzie widoczny na NEon24.pl tak długo będziesz atakowana w necie.

Zablokowałaś połączenia od T., ale wiem, że z wypiekami na twarzy czytasz wszystko, co napiszę.

Jeśli tekst nie będzie usunięty do niedzieli, zawiadamiam odpowiednie służby.

Nikt nie  będzie pluł  Polakom w twarz – ani on, ani ty.

A że twierdzisz, jakoby mnie znasz, to wiesz dobrze, że słowa dotrzymuję.

 

24.07 2019

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (18 głosów)

Komentarze

Potwierdzam, że Trojanowski Jerzy mojemu bratu może wyłącznie buty czyścić. A i to wyłącznie za jego zgodą, na którą   liczyć nie może.

Nie znam żadnej T. i nie wiem o co chodzi.

Potwierdzam, że mój brat Janusz Górzyński jest ofiarą 20-letnich prześladowań ze strony nikczemnych funkcjonariuszy publicznych powiązanych ze służbami PRL. Stracił zdrowie, był wielokrotnie bity, atakowany nawet na sali ratunkowej szpitala, jest na skutek pobić przez policjantów kaleką, stracił firmę, majątek, rodzinę. Był dwukrotnie bezzasadnie aresztowany i nigdy nie był za nic skazany. Wszystkie fałszywe zarzuty przeciwko niemu zostały skompromitowane przed sądami. Mimo to państwo uchyla się od naprawienia wyrządzonych szkód i krzywdy i nawet nie gwarantuje ofierze ubezpieczenia zdrowotnego. Ewidentnie czeka na śmierć ofiary.

Potwierdzam, że lista zbrodniczych funkcjonariuszy podana w tekście mojego brata jest nie tylko trafna, ale nadto daleko, daleko niepełna. Część z tych przestępców już nawet nie pracuje w wymiarze sprawiedliwości lub organach ścigania, bo albo została odsunięta "po cichu", albo przeszła na "zasłużoną" emeryturę, zamiast do więzienia.

Potwierdzam, że posłowie, ministrowie i inni wysocy przedstawiciele władzy wykonawczej nigdy nie wywiązali się ze swoich obowiązków w tej sprawie i nic mnie nie obchodzi, czy tylko nie potrafią czy nie mają wystarczającej determinacji.

Na dobrą pamięć i szacunek władza musi sobie zasłużyć. Prawo do nich nie przysługuje automatycznie tylko z racji zajmowania prominentnych stanowisk.

A teraz nadęty donosicielu idź z tą sprawą do służb.

Życzę powodzenia, oszczerco.

O takich jak ty zwykli ludzie mówią "kanalia". No ale ty jesteś "prawnikiem", który w poprzednich notkach ubeckim językiem zapowiedział, że będzie tępił pokrzywdzonych.

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1597744

Gdyby nie Humpty Dumpty nigdy bym się o tym skandalu nie dowiedział. Można czuć nienawiść do kogoś kto wyrządzał mu krzywdę.
Oczywiste to i nawet zrozumiałe.
Ale to co Pani brat piszę o nieżyjącym już Prezydencie czy nawet o żyjącym bracie to jest nie tylko niesmaczne ale żenujące.

W pierwszej chwili myślałem że to słowa Zawiszy Niebieskiego lub Ruszkiewicza, bo są do tego zdolni, ale jednak nie.
Co by tu nie napisać, Palikot czy Niesiolowski muszą się jeszcze wiele uczyć by dorównać Pani bratu
A przecież piszesz że to katolik jest
Czy na pewno jest?

Howgh

Vote up!
10
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1597756

Ale miałbyś prawo oceniać tylko wtedy, gdybyś wiedział, co go spotkało przez 20 lat i nadal spotyka.

Jak się nie ściga zbrodniarzy, mając po temu wszystkie możliwości i wiedzę o zbrodni, to jest się współwinnym. Przykro mi, ale nie mogę mieć innej oceny.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1597757

Rebeliantko

Z całym szacunkiem dla Ciebie i brata po tym jaką wam wyrządzono krzywdę
Z całym szacunkiem dla Ciebie że bronisz tu dobrego imienia i swojego i brata , to jednak nic i nigdy nie może być usprawiedliwieniem dla tak haniebnego wpisu.
To już naprawdę jest obrzydliwa mowa nienawiści z którą tak tu sama ( i nie tylko)  walczysz.
Do Ciebie żalu nie mam  bo i za co

Howgh

Vote up!
6
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1597759

jak funkcjonuje państwo widać wyraźnie i kto ma oczy otwarte, ten widzi. Przykładów jest wiele, ostatnim jest zachowanie rządu i sądu w sprawie młodego patrioty z toruńskiej podstawówki. W tak ważnej sprawie rodzice chłopca nie otrzymali żadnego wsparcia od ministra sprawiedliwości, prezesa Kaczyńskiego, czy prezydenta Dudy. Gdyby nie Ordo Luris pozostawieni byliby sami sobie. Usta rządzących są pełne patriotycznych sloganów, a gdzie są czyny? Z nie tak odległych spraw należy przypomnieć sprawę walki o pozostawianie Pomnika Katyńskiego w Jersey City na pięknym placu. Rząd i konsulat RP stanął po stronie wrogów Polski i nie poparł Polonii. Placówki dyplomatyczne obsadzonę są nadal ludźmi Geremka.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1597772

dokładnie tak jest.

Zauważ jeszcze jak z Polaków próbuje się robić głupków, gdy ubiegają się o sprawiedliwość. Kontrik na przykład poniżej pisze, że sprawiedliwość to dopiero na drugim świecie, a każda ofiara jest sama sobie winna. Gdy z kolei ofiara dopomina się prawdy i naprawy krzywd, to jest pieniaczem.  Jan Patmo natomiast radzi, by nie walczyć o prawdę i sprawiedliwość, ale ograniczać się do odmawiania różańca.

Z bezprawia prawa próbują robić normę. To bestialstwo.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1597775

Ronan, sprawa w sądzie a Ty marzysz, by to rząd ingerował w proces? 

Vote up!
4
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597831

O właściwościach dwóch państw, ziemskiego i niebieskiego

Dwie miłości więc powołały dwa państwa: miłość własna, posunięta aż do pogardy Boga, powołała państwo ziemskie; miłość Boga zaś posunięta aż do pogardzania sobą, powołała państwo niebieskie.

Pierwsze szuka chwały w sobie, drugie w Panu. Bo pierwsze pragnie ją zdobyć u ludzi, dla drugiego zaś najważniejszą chwałą jest świadek jego sumienia, Bóg. Tamto w chwale własnej podnosi głowę; to mówi do swojego Boga: "Ty jesteś moją chwałą". Tamto w osobach władców swych lub w ujarzmionych przez siebie narodach opanowane jest przez żądzę panowania; w tym wszyscy służą sobie w miłości wzajemnej: przełożeni sprawując pieczę, a poddani okazując posłuch. Tamto miłuje moc swoją w swych możnych, to powiada do Boga swego: "Będę Cię miłowało, Panie, mocy moja!".

Dlatego też w ziemskim państwie mędrcy jego, żyjący według zasad ludzkich, zabiegają o dobra swego ciała albo swego ducha, albo tych dwojga; ci zaś, co mogli poznać Boga, "nie złożyli Mu jako Bogu czci ani dziękczynienia, ale znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało ich bezrozumne serce. Podając się za mądrych" (to znaczy wynosząc się ze swej mądrości, gdyż owładnęła nimi pycha), "głupimi się stali. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobieństwo i obraz śmiertelnego człowieka, ptaków, zwierząt czworonogich i płazów" (bo do uwielbienia tego rodzaju podobizn doszli albo przewodząc ludom, albo podążając za nimi); "oddawali cześć i służyli stworzeniu, a nie Stworzycielowi, który jest błogosławiony na wieki".

W państwie niebieskim natomiast nie ma innej mądrości jak tylko pobożność, która oddaje prawdziwemu Bogu należną Mu cześć i oczekuje, by pośród społeczności świętych - nie tylko świętych ludzi, lecz także aniołów - nagrodą stało się to, "aby Bóg był wszystkim we wszystkich".

*Wg wyd. Święty Augustyn, O państwie Bożym. Przeciw poganom ksiąg XXII, przeł. W. Kornatowski, Warszawa 1977, t. 2, s. 162-163; przedruk w: Zrozumieć średniowiecze, oprac. R. Mazurkiewicz, Tarnów 1994.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1597745

Niestety, w świetle historii powyższej wydaje się, że pan Górzyński ma te "żółte papiery", podobnie do złej sławy entomologa -  Myszkiewicza. I, w tym świetle - będzie bezkarny, wypisując wszystko - co wypisuje, a nikt nie będzie miał na niego wpływu. Nikt też nie poniesie żadnej odpowiedzialności. Nie wiem, jak jest z osobą ubezwłasnowolnioną - jeśli ma prawnego opiekuna, ale - to zapewne nie dotyczy pana Górzyńskiego i jego siostry.

Reasumując - pan Górzyński będzie, najprawdopodobniej bezkarnie, wyładowywał swoje frustracje w internecie, nie ponosząc z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. A siostra - nie wyrzeknie się, z tego tytułu, swego brata. I trudno byłoby od niej tego oczekiwać. 

Wydaje się, że "sprawę" najrozsądniej byłoby w tym momencie zakończyć. Historia dość smutna.

Pozdrawiam,

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597746

pisze Pani po prostu bzdury.

To nie frustracja, tylko diagnoza stanu tego państwa. Mój brat został kilka razy, będąc człowiekiem całkowicie niewinnym, doprowadzony nieomal do śmierci przez funkcjonariuszy państwa. Został przez tych funkcjonariuszy okradziony ze wszystkiego, nawet z rodziny i dobrego imienia przez takie mętne postaci, jak autor notki, którą Pani tak niefrasobliwie komentuje. To trwa nieomal 20 lat w rzekomo wolnym kraju. Przez kilkanaście lat Janusz zwracał się o sprawiedliwość grzecznymi słowami, wykorzystując wszystkie środki proceduralne i administracyjne. Bez skutku, bo tu nadal decydują przestępcy.

Niestety, to państwo - mimo usypiającej propagandy - jest nadal bandyckie.

Więc proszę mi nie mówić o bezkarności. Bezkarni są przestępcy państwowi, a nie prześladowana przez nie ofiara.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1597748

Jakoś nie mogłam się dopatrzyć w wystąpieniach Pani brata równie "pozytywnych ocen" poprzednich prezydentów i rządów (mowa o prezydentach Kwaśniewskim i Komorowskim oraz ich gabinetach).

Stąd - śmiem przypuszczać, że jest tu jakiś poważny problem z psyche: gdy znaleziono "winnego" - kozła ofiarnego, to wszystko należy na niego "zwalić".  Takie bezrefleksyjne "zwalanie", zwłaszcza gdy prezydent Kaczyński nie żyje od przeszło 9 lat - raczej nie jest objawem zdrowia. Nie mogę kwestionować żadnego z opisanych faktów, nie mniej - czasami warto przypomnieć maksymę rzymską - Audiatur et altera pars. Oczywiście - istnieją układy, sitwy, zmowy - nikt tego nie kwestionuje. Tylko - czy rzeczywiście z jednej strony występował ktoś absolutnie niewinny, a z drugiej - gromada bandytów, kryminalistów, przestępców i ich popleczników, czemu "winny jest" nieżyjący prezydent. Taki sposób kreowania "winnego" jakoś nie zgadza się z moralnością chrześcijańską.

Wracam myślą do postawy rotmistrza Pileckiego - ale zapewne nie należy Go tutaj przywoływać. To jednak inna klasa osoby.

I nie bardzo rozumiem, w świetle tej historii, czemu Pani (mimo tak poważnych obiekcji wobec PiS-u) była działaczką tej partii. Nie mniej - nie jestem sędzią, toteż - nie sądzę.

Moja opinia - wyraziłam ją poprzednio - nadal jest taka, że tę smutną historię, na blogu Niepoprawnych - należy ostatecznie zamknąć. A od strony prawnej - czy nie należałoby zwrócić się do instytucji Ordo Iuris? Bo chyba publikowanie wysoce negatywnych, obraźliwych opinii o nieżyjącym Prezydencie - nie jest sprawiedliwym rozwiązaniem sprawy. Nie sądzi Pani?

Pozdrawiam,

Vote up!
5
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597794

Czy Pani w tej sprawie widzi tylko "krzywdę" Lecha Kaczyńskiego, który zgadzał się na to, aby oprawcy Polaków byli bezkarni? Z Pani rozumowania wynika zgoda na wyrok śmierci dla Górzyńskiego. Ten wyrok wydano 20 lat temu na osobie ponad wszelką wątpliwość niewinnej. Wyrok jest realizowany " na raty" poprzez ustawiczne fałszywe oskarżenia, bicie, uniemożliwianie leczenia, odmowę restytucji krzywd, itd., itp.  A osoby pokroju Pani patrzą i mówią "to jest niemożliwe".

Naprawdę nie mogę wyjść ze zdumienia nad takim rozumowaniem. Dlaczego wspomogłam PiS w wyborach w 2005 roku? Bo obiecywali zmiany i miałam nadzieję, że dotrzymają słowa. W tej kadencji też ich wspierałam dziennikarsko. I co? Nic. Sprawiedliwości, jak nie było, tak nie ma.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1597835

Zgadzam się z Panią, że "sprawę" trzeba na tym zakończyć, nie zapominając jednak pomodlić się w pierwszej kolejności za brata Rebeliantki.

Pozdrawiam 

Vote up!
5
Vote down!
-3

jan patmo

#1597750

To już wiadomo, na kim wzorują się najpobożniejsze "katoliczki" na Niepoprawnych. 

 

Vote up!
8
Vote down!
-6

jan patmo

#1597747

a ty Janie zwykłym hipokrytą, odwracającym głowę, gdy kogoś krzywdzą.

Idź, nadal bij pokłony przed władzą. Z Bogiem.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1597749

To przestań pielęgnować w sobie szatańską wręcz nienawiść do całego świata, a szczególnie do rzeczywistych i urojonych twoich i twojego brata winowajców.

Twój brat powinien się leczyć!

Vote up!
9
Vote down!
-7

jan patmo

#1597751

Na tym, że proszę i domagam się sprawiedliwości?

Na jakiej podstawie przypisujesz mi jakieś urojenia co do winowajców?

Znasz fakty czy tylko nie chcesz przyjąć do wiadomości, że tzw. reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce, za którą odpowiada w równym stopniu władza ustawodawcza, co i wykonawcza, to zwykły humbug?

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1597752

to on nie ma ubezpieczenia, dowcipnisiu. Oferta państwa, to jedynie rozwiązania doraźne, o które trzeba każdorazowo prosić. Tylko na tyle w tym troskliwym kraju zasługuje przedsiębiorca, rzetelnie prowadzący firmę, który wychował (bez 500+) czwórkę dzieci i znalazł się na aucie z powodu prześladowań prokuratury, zamówionych przez "konkurentów" z biznesu.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1597753

Zamiast biadolić, że niczego się nie da zrobić dla brata, rusz swoje cztery litery i mu pomóż wraz z bliższą i dalszą rodziną. A od już możesz mu pomóc, wręczając różaniec. Niech się zacznie modlić, a ty z nim!

Vote up!
8
Vote down!
-6

jan patmo

#1597754

Bo my codziennie wszyscy odmawiamy różaniec. I pomagaliśmy przez 20 lat.

A ty co zamierzasz zrobić dla sprawiedliwości w Polsce?

Na razie przede wszystkim oburzasz się na ofiarę. Razem z Trojanowskim, który strasznie troszczy się o władzę, natomiast nic go nie obchodzi niszczenie polskich biznesów, rozbijanie rodzin, fałszywe oskarżanie niewinnych ludzi przez dyspozycyjnych prokuratorów, więzienie bez dowodów jakiegokolwiek czynu zabronionego, bicie niewinnych, etc.

Kogo wy reprezentujecie? Naród Polski? Wolne żarty. Żaden uczciwy Polak na takie funkcjonowanie państwa się nie godzi.

Wy jesteście skłonni wiktymizować ofiarę, bo burzy wam iluzje co do stanu państwa, a Trojanowski ma w tym zapewne jakiś osobisty interes.

Taka jest moja ocena tej sytuacji.

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1597755

sprawiedliwość to na tamtym świecie. żadna krzywda, misja dochodzenia sprawiedliwości nie uzasadnia pewnych rzeczy. kto, jak kto, ale katolicy powinni wiedziec doskonale, jak się zmierzyć z takim problemem. nie pieniaczyć, nie kultywować nienawiści, tylko przyjmować z pokorą, mając na względzie wyższe wartości niż użeranie się z funkcjonariuszami czy o kasę. nawet wybaczać, jednać sie i miłować.

każdy wie, że żaden ustrój nie jest idealny. i że nawet nie można polegać jednostkowo na normach prawnych, których stosowanie ma zapewniać ład i jakąś sprawiedliwość. rodząc sie w określonych warunkach, mamy sporo czasu, by zrozumieć zasady gry na danym terenie. naiwnością jest uważać, że wszystko nam się uda wg jakiegoś podręcznika czy szlachetnych zasad. każdy głupi wie, by się nie wychylać, że zdarzają się pomyłki i przypadki losowe, że maluczcy lepiej niech nie nadeptują na odcisk większym, że pyskowanie nic nie załatwia. tak jak już z komuny nauczyliśmy się choćby o znajomościach i przysługach. każdy też w jakimś, sporym jednak stopniu, wybiera swój los, karierę, majątek, specjalizację, preferowany sposób życia. jest więc masa nieskodyfikowanych jawnie czynników, które dobieramy zgodnie ze swym doświadczeniem. trzeba sie liczyć z wieloma rzeczami a specjalnie nie dziwić, jak przypadkiem obsunie się dachówka, lecz raczej byc tego wszystkim świadomy zamiast oczekiwac krainy cudowności z błogostanem.

gardłowanie o jakieś szlachetne zasady, które zrobią wszystko za nas i już będziemy w raju, jest bardzo niemądre.
 spodziewać to się można prędzej najgorszego i na to się zabezpieczać zamiast samemu się ochoczo wpakowywać.
o zdrowie, kondycję, wiedzę i intelekt też się musimy sami zatroszczyć. spełnienia i szczęścia też nam nie zadekretują.

niektórym jednak pasuje być wieczną ofiara czy pienaczem. albo żyć hejtem. niektórzy są zwyczajnie zaburzeni.
nie ma co ściemniać, że to zaburzeni czy sfrustrowane przegrywy mają rację a cale reszta się myli bądź nie widzi.
czy, że skrzywdzonym wszystko wolno (jak zawsze, to ma działać tylko w jedną stronę, czyli świętą najmojszą rację).
podpieranie się szlachetnymi ideami, gdy samemu nie jest się w porządku, wygląda fałszywie i paskudnie.
i wcale niekoniecznie oznacza najgorszą kondycje państwa- nie zwalajmy swoich frustracji na innych. bo równie dobrze można wysnuć inne wnioski. nawet odwrotne, że stan państwa przesłaniają jednostkowe, anegdotyczne sprawy. w fałszywym zwierciadle raczej trudno o prawdę. stąd tylko krok, by zacząc obwiniac syjonistyczny spisek rządzący krajem.
 

Vote up!
7
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597762

tylko pogodzi z losem. Po co mu szlachetne idee troski o autorytet władzy? Taka troska to przecież - wedle twojej wykładni - czyste pieniactwo.

A tak poza tym, manipulancie a może nawet policjancie, nie proponuj nam tutaj jakichś pokrętnych zasad. My chcemy w Polsce państwa katolickiego, gdzie prawa są takie same dla wszystkich, a władza ma szczególny obowiązek dbać o sprawiedliwość. To co napisałeś nie ma nic wspólnego z Ewangelią, a już szczególnie obrzydliwe jest oskarżanie ofiary. To gwałciciel, bandyta, przestępca jest winny, a nie pobity, okradziony, pozbawiony praw.

Zresztą każdy Polak rozumie, że krzywda obywatela to metafizyka.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1597767

Widzę że Pani żal ma uzasadnione podstawy. Do PIS-u weszły wszelkie ścierwa i nimi rządzą. Prokuratura Krajowa nie stanowi żadnego nadzoru nad dołami. (panie Świączkowski wstydź się Pan). Radio Maryja na które i ja płacę wykorzystują aby do koryta się dostać. Jeżeli PIS się nie otrząchnie, skończy jak pzpr. Czego im nie życzę , gdyż dobrze zaczęli naprawę państwa. Ze zgnilizny, sitw powinni się otrząchnąć. stają rozgoryczony obietnicami PIS-ui PADa. Pozdrawiam. Stary Polak

Vote up!
5
Vote down!
-4

Kolejorz

#1597791

Przestępcy w mundurach i togach świetnie się mają, otrzymują wysokie wynagrodzenia i nikt ich nie pociąga do odpowiedzialności. Za to, co zrobili mojemu bratu, powinni siedzieć w więzieniu. On tymczasem nie ma żadnej ochrony ani satysfakcji, do zapewnienia której - zgodnie z Konstytucją - jest zobowiązane państwo. To przecież jest naprawdę karygodne.

Z tego powodu rozumiem jego ból i wściekłość.

Wzajemnie pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1597797

PIS na dole się psuje. Dawanie rekomendacji na ważne stanowiska np. dla emeryta mundurowego aby został wójtem, to dobre ale dla takiego aby podwyższył emeryturę. Na ważnych stanowiskach potrzebni są uczciwi ludzie. Zapisanie się do PIS-u aby dostać dobry stołek i udawać że  się pracuje, to krótka droga PIS-u.Na ręce urzędników patrzy prosty człowiek. Gdy ten straci zaufanie zdajcie sobie sprawę.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Kolejorz

#1597841

Słabo, że swoje żale wylewacie tutaj ale kto wie, może to Wam jakoś wzajemnie pomoże.

Tak czy siak brat Pani Rebeliantki widać, że doznał okropnych krzywd i jego frustracji na prawdę nie ma się co dziwić. Choć uważam, że niektóre słowa są przesadzone (jak choćby "padło" przy nazwisku śp. Kaczyńskiego), to jednak znając teraz przez co przeszedł Ten człowiek i nadal zero pomocy, jestem w stanie troche przymknąć i na to oko.

Nie zgadzam się absolutnie, że wybrany dany Prezydent musi być mój i powinienem tak uważać ze względu na jego urząd - to jest hipokryzja i obłuda! Ani kwacha ani komoruskiego nie uważałem za "mojego" Prezydenta. Na takie coś trzeba sobie zasłużyć i na pewno nie jest tym samo wygranie wyborów. Jak mógłbym mówić na niego "moj" Prezydent i jednocześnie oskarżać go o zdradę, zaprzaństwo itd. - to obłuda i tym samym przypodobał bym się do innych obłudnych polityków.

Jednocześnie nie oczekuję, że każdy w Polsce będzie mówił np. na Dude, ze to jego Prezydent. Co więcej, byłoby to dla mnie dalece dziwne, gdyby jaki lewak powiedział, ze to jego Prezydent, bo nie może on być jednocześnie Prezydentem Polaków jak i antypolaków - jedno albo drugie i jeśli antypolacy zaczęliby go uważać swoim Prezydentem, to musiałbym się zastanowić, czy aby na pewno jest moim, co on faktycznie robi. I tutaj dochodzimy do tego, że takie zastanowienie tez mam, bo jak mam jednocześnie mówić na Dudę, ze to mój Prezydent, kiedy to samo mógłby powiedzieć żyd w Polsce??? Jak on pali świece chanukowe w Pałacu Prezydenckim to wtedy pokazuje, ze czyim jest Prezydentem? (bo na pewno nie moim)

Nawiązujac do powyższego, kiedyś PiS badzo mi się podobał jak walczył o to aby tusk nie był postrzegany jak "polski" (nasz) człowiek w unii. W dupie miałem to całe 27:1 (to dobre dla bezmózgich lemingów), najważniejsze, że PiS pokazał wszystkim wprost, że to człowiek szwabski a nie polski i wszelkie jego decyzje nie mogą być uznawane jako decyzje Polaka (przydało się to choćby w czasie, kiedy anglicy nienawidzili tuska za jego słowa do nich). Wtedy PiS mi się podobał (nie był obłudny) ale tak jak czułem, ze bedzie katastrofa po zmianie rządu Szydło, tak i faktycznie było mimo zapewnień Kaczyńskiego - ktoś wyzej Kaczyńskiego zmienił kierunek wajchy (nie wiem czy nie ktoś powiązany z Dudą - a na pewno mający korzenie żydowskie).

Bratu pani Rebeliantki życzę bardzo mocno aby los się jemu pozytywnie odwrócił i aby Bóg milej spojrzał na Niego.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1597788

Dziękuję za komentarz i wyrazy solidarności.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1597799

Po czym poznałeś te "korzenie żydowskie" ze swych gdybań? W wyobraźni chałat zamigotał i rozstaw kości się nie zgadzał? Naprawdę wierzysz, że najtajniejszy spisek żydowski nakazał Kaczyńskiemu zmienić skład rządu, by była katastrofa?

Vote up!
5
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597833

Jako katolik mam obowiązek w pierwszej kolejności robić wszystko co w mojej mocy, by zostać samemu zbawionym  i zostali zbawieni moi najbliżsi, następnie pomagać w tym dalszej rodzinie, przyjaciołom, znajomym etc., dalej tym których Bóg stawia na mojej drodze, nie zapominając też, by modlić się za cały świat. Opacznie pojmowana "walka" o Sprawiedliwość niekoniecznie może temu najważniejszemu celowi służyć.

Do wszystkiego można sobie dopasować własną filozofię, choćby filozofię pokrzywdzonego i nią uzasadniać zachowania, które w jaskrawy sposób przeczą podstawowym zasadom wyznawanym przez katolika. Przykładem jest słownictwo używane przez pokrzywdzonego brata Rebeliantki, który niczego tak nie potrzebuje, jak spowiedzi.      

Vote up!
6
Vote down!
-5

jan patmo

#1597807

ale byłoby dobrze, abyś zabiegał też o spowiedź (szczerą) polityków i funkcjonariuszy..

Mój brat walczy o życie, a nie jakieś luksusy. Np. rok temu dostał zawału, bo od lat był pozbawiony opieki kardiologa. ZUS nawet wniósł o ukaranie osoby, która go nie zgłosiła do ubezpieczenia zdrowotnego mimo obowiązku, ale sąd specjalnie zwlekał kilka lat z rozpatrzeniem sprawy, aż tytuł do ubezpieczenia wygasł.  Za leczenie zawału szpitale naliczyły ponad 13 tysięcy złotych.

Podobnie przez 10 lat nie mógł leczyć nogi zmasakrowanej przez policję "przez pomyłkę".  Władza nie chciała zapłacić żadnego odszkodowania i co im zrobisz.

I tak mogę kontynuować opis kolejnych przypadków.

A ty mówisz o "dopasowanej" filozofii pokrzywdzonego? Czy ty rozumiesz, że może być taki ból fizyczny i psychiczny, którego można nie dać rady znosić?

Janusz chodzi do spowiedzi i jest gorliwym katolikiem. Ale wymagaj też właściwego poziomu moralnego od zdrowych, dobrze wynagradzanych i życiowo zabezpieczonych funkcjonariuszy, polityków i urzędników.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1597828

Co doceniasz w tym charyzmatycznym bełkocie?

Przecież  to janowe,  wybiórcze manipulowanie cytatami z pisma św., które sam diabeł również dobrze zna i często stosuje....to kpiny.

Katolik ma prawo i obowiązek się bronić

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1597832

Katolik ma prawo i obowiązek się bronić. A także walczyć z korupcją.

Dziękuję za stawianie kropki nad i.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1597836

Czy Ty wiesz i rozumiesz, co sama piszesz?

"Katolik ma prawo i obowiązek się bronić" (to, m.in. twoje zdanie).

A jak jest, wg Ciebie, z chrześcijanami?

Czy Ty może zmieniasz wyznanie na jehowickie, gdy czepiasz się mego motto, uznając je za objaw rewanżyzmu (jakbyś miała problem ze zrozumieniem - rewanżyzm oznacza pragnienie zemsty, pamiętliwość, mściwość, małostkowość).

Żeby nie było wątpliwości - moje motto oznacza dosłownie - 

Nikt mnie, bezkarnie, nie zaczepi czyli - zaczepiona - będę się bronić. 

Mam nadzieję, że tym razem zrozumiesz - mam do tego prawo (i obowiązek). I nie ma, taka postawa, niczego wspólnego z zemstą.

Rzekłam,

Vote up!
5
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597938

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

..a hora  - horaju.

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1597944

język ojczysty?!

"I wszystko jasne"!

Vote up!
4
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597946

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z przedmieść Lwowa.

To już od dawna jest wszystko jasne.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Verita

#1597947

R., przecież to właśnie potwierdza obserwacje janowe. Piszesz typowe przykłady zwalania swoich problemów na innych. I winni mają być wszyscy: urzędy, instytucje, sąd i rząd, pewnie jeszcze lekarze i społeczeństwo całe, ludobójcze spiski zydowskie- tylko nie my sami. A wszystko z racji zaszłości 20 lat temu. Nawet dzisiejsze zdrowie i zryta bania z samopoczuciem. Nie takie rzeczy ludzie przeżywali z uśmiechem na ustach. To tylko wygodny pretekst, po którym ktoś zostawiony sam sobie się załamał i żyje w piekiełku, zapewne mając predyspozycje ku temu.

Vote up!
6
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597837

Biblia Warszawska:

Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Biblia Tysiąclecia:

Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. (Mt 6:33)

Vote up!
7
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597889

No cóż te bezczelne gadki o spowiedzi są tak samo ohydne, jak w innym temacie tutaj niejaki Zieliński (jak dobrze pamiętam) bredził o współczuciu dla terrorystów ze szkół i ani słowem się nie zająknął o współczuciu dla dzieci (ofiar tych terrorystów). Podobnie tutaj Patmo nie mówi nic o tym, że ci ludzie, którzy doprowadzili do takiego stanu brata Rebeliantki powinni iść do spowiedzi, tylko mówi aby brat Rebeliantki (ofiara) szedł do spowiedzi.

Aż chce się zapytać te osoby: a tak poza tym, to wszyscy zdrowi?

Vote up!
5
Vote down!
-5

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1597839

Jako katolik powiem jeszcze bezczelniej: Nie tylko zalecam bratu Rebeliantki pójście do spowiedzi, lecz także modlitwę w intencji jego krzywdzicieli. To są pierwsze i niezbędne kroki prowadzące do duchowego (i może cielesnego) ozdrowienia.

Vote up!
7
Vote down!
-5

jan patmo

#1597845

a kiedy ty byłeś katoliku u spowiedzi i czy zdajesz sobie sprawę, że jak nieszczerze się spowiadasz i później weźmiesz Komunię to jest to świętokradztwo - z tego co tu widzę, to już dawno by ci się przydało wyspowiadać (i nie zapomnij powiedzieć księdzu w konfesjonale jak pobitego, szkalowanego przez 20 lat człowieka oczerniałeś wysyłając do leczenia i wmawiając mu, że sam wymyślił sobie oprawców)

Vote up!
4
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1597857

Mając takich "najprawdziwszych katolików" wokół siebie, co się naigrywają z podstawowych zasad wiary katolickiej, to ten pokrzywdzony biedak tym bardziej zasługuje na współczucie. Boże miej go i  jego opiekunów w swojej opiece oraz kręcących się wokół niego fałszywych nauczycieli!

Vote up!
7
Vote down!
-5

jan patmo

#1597863

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Nie tylko w naszej kulturze okazujemy cześć zmarłym. Dodatkowo jest jeszcze coś, co powinno wyróżniać każdego Polaka."

W naszej kulturze oddajemy cześć nie tylko zmarłym...ale i żywym. Twój język i sposób zwracania się do kobiety..jest  dużo gorszy .i w dodatku nie usprawiedliwiony afektem.

Miłość do Ojczyzny...wcale automatycznie nie przechodzi na  urząd...a szczególnie na urzędnika  który podpisał akt "kapitulacji" mocą traktatu lizbońskiego a w dodatku sprowadził sobie pomoc w postaci B’nai B’rith.

Rozumiem więc, że kochałeś Wałęsę, Jaruzelskiego i Kwaśniewskiego...no i oczywiście bulKomorowskiego.

Gratuluję wyboru..Zastanów się jakie bzdury w swoim zaślepieniu piszesz.

Następny  tekst ...." póki wskazany wyżej tekst twojego brata, na którego jako jedyna masz wpływ, będzie widoczny na NEon24.pl tak długo będziesz atakowana w necie." ..wyraźnie przeczy wierze katolickiej.

To czysta zemsta i terroryzm podobny  do innej niepoprawnej "katoliczki", naszej targalskiej, co obnosi się ze swoim motto życiowym...."Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie".

Zemsta nie przystoi katolikom !

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1597825

Wzrok Ci się pogorszył? Zaraziłaś się od PoPolaka? Jakaś zaćma? Czy obsesja?

Prosiłam Cię już - zejdź z manipulowania moim motto i nickiem!

Należysz do grupy osób które mają rzadki talent - mobilizowania sobie antagonistów, nawet w sytuacji - gdy mają słuszną rację. Tobie jednak, zazwyczaj, takiej słuszności brakuje. Ale - Ty "musisz, inaczej się udusisz". Potem jęczysz, że jesteś prześladowana.

Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi? Pisze? Powtórzę po polsku - zejdź z czepiania się mojej osoby. Pojęłaś?

Vote up!
8
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597827

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...tylko tłumaczę  "szlchetnym i szlacheckim katolikom" na czym polega zemsta.. Wyśmienity przykład.

Trudno z niego nie skorzystać.

Vote up!
5
Vote down!
-6

Verita

#1597829

To nie powinnaś mieć problemów! Problemy może mieć ten kto zaczepia: 

Kto zaczyna - tego wina! Czy tak trudno zrozumieć?

Może - przekracza to zakres twego pojmowania. Nie przypuszczałam (dotychczas), ale -

człowiek przez całe życie się uczy!

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597840

Bez szacunku do urzędu czy szacunku do człowieka jako osoby jesteśmy tylko czernią ale takie nauki katechizmu jakoś przegapiłaś. A czepiając się bez p. Katarzyny sama stajesz się podobna szurom z tematu. Skoro zemsta jest niegodna katola, to raczej tak nie wypada, podobnie jak wspominanemu nieszcześliwcowi, który zamiast opieki jest jeszcze nakręcany w urojeniach.

Nie mogłabyś zejść z p. Katarzyny a w zamian, powiedzmy, czepić się mnie? Rozważ moją hojną ofertę

Vote up!
6
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597838

czępię się i twoich bzdur, gdy dojdziesz do poziomu kasieńki.

Na razie widzę, że nie  rozróżniasz urzędu od urzędnika , skoro dla obu domagasz się szacunku.

To na razie pomijam.

Kasieńki też się nie czepiam...tylko tego co wypisuje... a to duża różnica.

Nie rozróżniasz również mściwych wypowiedzi... od upominania grzeszących,... co stanowi jeden z uczynków miłosierdzia  co do duszy...

Tylko tak dalej...i doczekasz się wkrótce.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Verita

#1597844

Nie warto zajmować się banderowcem, bo zaśmierdniesz od niego.

takiemu krótko w łeb i wypad z kraju - odechce mu się czepiania

Vote up!
4
Vote down!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1597859

Z takim podejściem sam przypominasz banderowca. Musisz być strasznym przegrywem, że wynajdujesz se wrogów w necie i wymyślasz ideolo o podludziach, by poczuć się lepiej.

 

Vote up!
7
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597862

Na czym mają polegać urojenia?

Wszystkie zarzuty były zawsze dokładnie udokumentowane.

Więc dlaczego zniesławiasz ofiarę i bronisz podłego układu, którego władza w najmniejszym nawet stopniu do tej pory nie zreformowała? Mimo buńczucznych oświadczeń.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1597888

Niezbyt komfortowo wypowiadać się nt. nie tylko nieznanej, ale i zaburzonej osoby- i jeszcze wyciągać z tego jakiekolwiek wnioski. Zwł., że to  konkretna, osobista i rodzinna sprawa jednej ze stron.

Urojeń jest masa. Jeśli to nie urojenia, to nawet gorzej, czyli udawanie ich dla pisania jawnych bezczelnych kłamstw z nienawiści i podpierania się szlachetnością (wiara katolicka, patriotyzm, zatroskanie o świat). Sądzę, że mam prawo nazywania rzeczy po imieniu. Ważne też, by nie potwierdzać w urojeniach, nie nakręcać dalej, była opieka i nadzór a nie retoryka ostatniego sprawiedliwego, któremu wszystko wolno, bo zetknął się ze zlym światem.

Jeśli poczucie krzywdy pozwala na wszystko, to czemu nie nazwać konkretnie ciebie żydowską morderczynią? Tego przecież bronisz. Ale taka moralność Kalego jakoś wam nie działa we wszystkie strony. Dlaczego jeśli będę obwiniać ciebie za to, żeś żydówa, bo nie naprawisz niesprawiedliwosci (np. ze ze ktoś mnie popchnął w przedszkolu), to nie nazwać tego po imieniu? Również w jak najbardziej społecznym celu ale i moralnym- odcięcia się.

Układ, jako system czy ustrój, jaki by nie był, jest lepszy od jego braku i czemuś służy. Brzmi nieciekawie ale tak to jest na poziomie idei i w realu. Do tego trzeba dorosnąć,tak jak do roli prawa ale i wiary w praworządność. Celem ustrojów nie jest zadowolenie jednostki, lecz efektywność w zarządzaniu ogółem. Sąd, rząd, policja, lekarze- wszystko działa statystycznie, na ogół, a nie by robić dobrze konkretnej jednostce, która i tak pożyje i umrze, która i tak powinna zadbać o siebie sama, na ile może. Policja nie przyjedzie w 5 minut, by bronić obywatela, któremu parchy spiskowo dmuchają zimnem w odbyt, za to broni ogólnego ładu, w którym jednostka czasem oberwie. Czy się podoba, czy nie. 

Vote up!
5
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597954

Podaj urojenia, które niby miały mieć miejsce, a nie wykładaj tu jakiejś paranoicznej teorii porządku prawnego.

Cytuję twoje brednie:

"Układ, jako system czy ustrój, jaki by nie był, jest lepszy od jego braku i czemuś służy".

Był np. hitlerowski, był komunistyczny. Jeden służył hitlerowcom, drugi komunistom. Twoim zdaniem, to lepsze niż "nic". To jest dopiero paranoja.

Komu służy obecny system w Polsce? Najbardziej postubeckim zbrodniarzom. Żaden nie musi się obawiać odpowiedzialności za zbrodnie przeszłe i obecne.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1598018

Masz choćby w tekście, że Kaczyński to "ludobójca żydowski". Ale pewnie przeczytałaś w necie, że w Polsce nie ma oszołomstwa i hejtu.

Masz też dziwaczne teoryjki o całym spisku, a kto w nie nie uwierzy, ten sam ma być zbrodniarzem. I jeszcze w tym celu podpieranie się Ewangelią. Czyżby dlatego, że własne "argumenty" nie wystarczą?

Sama się podkładasz dalej, pisząc o postubeckich zbrodniarzach, którym ma służyć spiskowo dzisiejsza Polska. Nie ma to jak "sprzedawanie dymu". Znów spytasz, gdzie urojenia i teorie spiskowe? 

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598066

Nie rozumiesz lub celowo udajesz, że nie rozumiesz co to jest uzasadniona krytyka systemu na podstawie twardych, weryfikowalnych faktów.

Z Bogiem, dobry człowieku.

Nie będę odpowiadać na twoje dalsze insynuacje.

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1598115

Od razu widać, jaka to z was konserwatystka.

"Ludobójca żydowski"- to uzasadniona krytyka i twardy fakt?

Czy oszołomski hejt?

Najgorsze, że nie tylko ślepo bronisz urojeń, ale sama w nie wierzysz i jeszcze podpierasz się Bogiem i "faktami".

Vote up!
5
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598138

Twarde fakty, to 20 letnie prześladowania niewinnego człowieka przy całkowitej obojętności i faktycznej bezczynności polityków. To wyjątkowy tupet twierdzić, że to urojenia.

Jeśli chodzi o ludobójstwo (i szerzej: zbrodnie przeciwko ludzkości), to nie broń straconej sprawy. Polacy są niszczeni jako grupa narodowa. Podsumuj liczbę zarżniętych niewiniątek w łonach matek przy całkowitej obojętności i faktycznej bezczynności polityków. Dodaj do tego liczbę wypatroszonych "żywych zwłok" dla celów przeszczepów narządów. Dodaj do tego ofiary in vitro. Dodaj Szymonka odłączonego od aparatury za wiedzą i zgodą ministra. Dodaj dzieci - ofiary tandetnych i niesprawdzonych szczepionek. Dodaj rodziny rozbite przez chore przepisy, w których ojcowie są tylko do płacenia na dzieci i pozbawieni możliwości ich wychowywania, co okalecza dzieciaki psychicznie na całe życie. Dodaj ułatwienia dla rozwodów, co niszczy instytucję rodziny. Dodaj faktyczne wygonienie z Polski milionów obywateli (proces ten mimo propagandy nie został faktyczne zatrzymany, a Polacy zastępowani są Ukraińcami). Dodaj niewypowiedzenie konwencji stambulskiej, co umożliwia demoralizację dzieci. Dodaj brak opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli.

A teraz zamilcz, propagandzisto od siedmiu boleści.

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1598151

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/internet-i-ryzykowne-zaufanie-czyli-o-czlowieku-zniewazajacym-ofiary-przestepstw-1

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1597907

https://rebeliantka.neon24.pl/post/73367,prokurator-grzeskowiak-contra-82-letnia-pani

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1598020

W 2012 roku mnie cytował:

"A postępowań sądowych, w których wydano wyroki niezgodnie z prawem, w których zniszczono ludzi są tysiące. Najoszczędniejsze szacunki mówią o 100 tys. pomyłek sądowych rocznie. Te wygrane przez skrzywdzonych procesy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, to kropla w morzu potrzeb. I pamiętać trzeba, że nie wszyscy mają wiedzę i możliwości występowania do tego Trybunału. Ludzie zbyt często są po prostu bezradni wobec sądowego bezprawia. Ja myślę, że nam Strasburg nie pomoże. Nie możemy czekać, że ktoś zmusi nasze sądownictwo do zmian.

http://rebeliantka.nowyekran.net/post/79203,tysiace-ludzi-zniszczonych-przez-system-prawny-w-polsce

3.

Jeśli Rebeliantka nie zmyśla (a nie zmyśla, bo sam podobne szacunki widziałem), to problem pomyłki sądowej dotyczy co trzeciej sprawy karnej w RP!"

http://obserwatorium.ne.3lab.info/post/79294,krzywda

Ps. Cały wywiad ze mną można znaleźć między innymi tutaj:

https://3obieg.pl/tysiace-ludzi-zniszczonych-przez-system-prawny-w-polsce

 

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1598021

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie warto dyskutować z obrońcą i przyjacielem banderowców, dał wiele przykładów tu na NP, że swołocz banderowska to jego przyjaciele i w nosie ma 200 tysięcy zamordowanych Polaków przez banderowców, a teraz ich potomkowie plują nam Polakom w twarz i to mu nie przeszkadza, a wręcz ich broni.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1598153