Pracownik znanej sieci handlowej zwolniony bo... cytował Biblię? IKEA przerywa milczenie!

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
[NIEZALEZNA.PL]
Cytat: 

Niemałe zamieszanie wywołała dziś informacja o zwolnieniu pracownika sieci IKEA w Polsce. Zgodnie z doniesieniami Instytutu Ordo Iuris powodem zwolnienia miało być zamieszczenie na firmowym forum internetowym wpisu zawierającego cytaty z Pisma Świętego. Prawnicy Instytutu złożyli w imieniu mężczyzny pozew domagając się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, a także wypłaty odszkodowania i przekazania środków na cele charytatywne.

Z informacji przesłanej nam przez Instytut Ordo Iuris wynika, że wpis pracownika IKEA, był komentarzem do artykułu rozesłanego wśród pracowników tej sieci, propagującego ideologię ruchu LGBT. Mężczyzna wyraził swoją negatywną opinię na ten temat posiłkując się fragmentami Pisma Świętego. Zdaniem prawników Ordo Iuris, to właśnie ta wypowiedź „stała się przyczyną bezprawnego wypowiedzenia umowy o pracę”.

Prawnicy wskazują również w komunikacie, że konsekwencje w postaci upomnienia spotkały też osoby, które „polubiły” wspomniany wpis na forum.

Ocena wiadomości: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Przecież IKEA od lat czynnie wspiera lgbt (i wcale się z tym nie kryje) wiec chyba nikt nie jest zdziwiony nimi? Ja od lat nie kupuje nic u nich właśnie dlatego - każdy normalny powinien tak robić, a nie najpierw robicie u takich zakupy, czym wspieracie ich finansowo, a później wielkie zdziwienie, że lgbt rośnie w siłę i ma kase (to m.in. właśnie wasza kasa - tych którzy tam robią zakupy).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1595794

O jakiś baran wspomagający lgbt dał minusa :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1595812

W Szwajcarii mówi się "IKEA billig Scheiss" - "tani szajs z IKEI",

a Niemcy rozszyfrowali ten skrót inaczej: "IKEA - Idioten Kaufen Einfach Alles - Idioci kupią wszystko!"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1595810

Właściciele Ikei mają wprawę we wspieraniu totalitaryzmów - wszak terminowali u Hitlera...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1595984