O „jarkowym” 888 PLN moje małe itp. itd. itp. itd.

Obrazek użytkownika cisza
Kraj

Radość wielka nastała w domach większości starszych osób, biednych emerytów, rencistów itp. itd. itp. itd.

Reporter TVP (obcych nie oglądam) pyta „przypadkowych emerytów: co Pani/Pan zrobi z tymi „jarkowymi” ?

Najczęściej odpowiadają tak: na leki, na pokrycie długów, na zaległe świadczenia itp. itd. itp. Jedna babcia (nie jedna ale jedna godna wywiadu) tak: wnuczek idzie do komunii, będzie na prezent:)))) Babcia kocha, sama ledwie zipie ale kupi…. może smartfona. Koniecznie, inne dzieci mają. Wielu starszych „średniaków” wyjedzie sobie „na wczasy”, zapłaci lekarzom, rehabilitantom. Moja biedna, 80-letnia sąsiadka postawiła się i wyprawiła „bibę” … z radości.

Darowanemu, solidnie opodatkowanemu (sic!) koniowi nie zagląda się w zęby. Ludzie się cieszą i to mnie w ogóle nie dziwi. Biedy w tym środowisku wiele… lepsze tyle niż nic!

Co mnie jednak dziwi, dlaczego o tym piszę?

Czy 888 PLN- czyli ok. 74 PLN/ m-c jest potrzebne każdemu emerytowi, renciście?

Emerytury, renty itp. itd są z reguły stałe, wypłacane regularnie co miesiąc. Najczęściej płatnikiem jest ZUS, KRUS itp. itd. itp. itd. To raptem kilka skomputeryzowanych państwowych urzędów z armią urzędników. Tam wiedzą, ile kto co miesiąc odbiera w przeciwieństwie np. do skarbówek odnośnie comiesięcznych poborów, wypłacanych pensji, grantów, premii itp. itd. itp. itd.

Czy tzw. „jarkowe” – 888 PLN jest ratunkiem, pomocą w budżecie dla osób otrzymujących np. > 5.000, 10.000. 12.000, 18.000 PLN i więcej / miesiąc?

Nikt inny, jak związana z władzą pani Anita Gargas śledząc „Smoleńsk” (Magazyn śledczy, TVP) poinformowała, że emerytowani prokuratorzy wojskowi, „zasłużeni” dla śledztwa otrzymują ok. 18.000 PLN emerytury. Przeszli na zasłużony odpoczynek niedawno, nie są starcami. W gronie takich „biednych” emerytów potrzebujących rządowego wsparcia są także „spoczywajacy” sędziowie, byli członkowie rad nadzorczych, byli ministrowie, wysocy urzędnicy, samorządowcy itp. itd. itp. itd.

Rządzący dali wszystkim, bo to sprawiedliwe a określenie granicy zbyt praco- i koszto-chłonne (sic!) – tak twierdzą. Czyżby? Przecież w ZUS-ie, KRUS-ie itp. itd.itp. itd. przy ograniczeniu „jarkowego” dla osób pobierających np. < 5.000 PLN wystarczył by jeden „enter”! Niech też nikt nie argumentuje, że różnicowanie beneficjentów jest niekonstytucyjne. Przecież tegoroczna kwotowa rewaloryzacja emerytur była również wypłacana z ustawowym ograniczeniem, a więc można…

Wniosek: jesteśmy bardzo bogatym i nadzwyczaj hojnym państwem!

Myślę i już dziś przypuszczam, że rządzący jeszcze przed wyborami ustawą sejmową zatwierdzą tę zapomogę 888 PLN na stałe, podobnie jak 300 PLN na „tornistry”. Biedni się ucieszą. A dla wielu tuzów będzie kasa na jednorazowy „bezbolesny” zakup markowych perfum, szampana, cygar hawańskich, ośmiorniczek, szybszą ratę na Lexusa itp. itd. itp. itd. a dla innych np.ogłoszone publicznie wsparcie np. zwierzątek itp. itd. a biedny emeryt oszaleje z radości.

Wiem, że część czytających będzie na mnie warczeć ale nic to…. tak uważam i nie boję się to wyrazić.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:19)

Komentarze

A długi rosną. rosną rosną

i  pogrzebią stary świat

A długi rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

Verita

#1588382

entuzjazmu wśród "obdarowanych", ich dzieci i wnuków:))

Dla tych, co kojarzą itp.itd. parafraza:

Między nami po ulicy, pojedynczo i grupkami,

snują się okularnicy nasi dzielni staruszkowie

Z siateczkami, z zakupami, ze swoimi kompleksami.

Itd., itp., itp., itd., itd.

 

Uszy mają odmrożone, nosy w szalik otulone,

lumpy mają zeszłoroczne, miny mroczne.

Taki wnuczkiem się zajmuje, o swej bidzie często duma.

Itd., itp., itp., itd., itd.

 
Wymęczeni, wychudzeni,

z dziurawymi kieszeniami, odpływają schorowani,

szukają taniej  apteki.

Muszą wiązać koniec z końcem za te polskie dwa tysiące.

Itp., itd., itd.

Świątecznie pozdrawiam - w uroczystość Maryi Królowej Polski!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

CISZA

#1588426

Witaj Ciszo,

To co PIS wyczynia z tym rozdawnictwem to albo głupota, albo chcą dociągnąć do momentu kiedy spadnie na nas jakieś ogromne nieszczęście i wiedzą, że wtedy już ich nikt nie rozliczy.

Pozdrawiam.

 

Jerzy

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-8

Jerzy

#1588449

to co PO-PSL wyprawia z tym złodziejstwem  to albo głupota, albo chcą dociągnąć do momentu kiedy spadnie na nas jakieś ogromne nieszczęście i wiedzą, że wtedy ich nikt nie rozliczy.

Przypomnę że rąbnęli na samym VAT 250 miliardów (jeden pociąg towarowy stuzłotówek, jak obliczył któryś z blogerów) więc w obecnym przypadku chociaż rozdają to nie kradną a w pociągu ze stuzłotówkami jeszcze kilka wagonów jest pustych.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1588470

..." chociaż rozdają to nie kradną..."

Przepraszam Cię Apoloniusz, ale nie masz racji. Kradną i to jest kradzież zuchwała. Kradną poprzez podatki, różne opłaty bankowe urzędowe itp. itd.Obciążają ogromnym długiem nasze przyszłe pokolenia.Używają te pieniądze do kupowania naszych głosów w kolejnych wyborach. W normalnym kraju to jest kryminał. Oczywiście widzę różnicę między PO/PSL a PIS, Tamci kradli do własnych kieszeni a ci aby korumpować, chociaż kto wie czy dla niektórych z tzw. "dobrej zmiany" nie płynie kasa jakimś tajemnym strumieniem na tajemne konta? Zanosi się też na to, że pozwolą Żydom na bycie szlachtą jerozolimską w naszym kraju i my będziemy im służyć.

W każdym razie jak porównasz obietnice jakie nam składali w kampanii wyborczej a ich realizacją, to wyborcy bez długiego namysłu powinni głosować na Konfederację. Dlaczego nie dać szansy innym młodszym, a może nawet mniej uwikłanym w różne tajemne zależności?

Pozdrawiam

 

Jerzy

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

Jerzy

#1588475

iż cieszę się na obietnicę otrzymania tysiaka od Jarka. Nic nigdy w życiu nie dostałem oprócz kokluszu w dzieciństwie, mimo, iż pracuję od 14-go roku życia, a tu wmawiasz mi poczucie wstydu. Mów co chcesz, ale gdyby do współczesnej Polski przyjechał Archanioł Gabriel, aby objąć rządy, także pogrążałby Polskę w długi, albowiem, gdy moje (starcze) pokolenie zachłystywało się wolnością, solidarnością, demokracją i czym tam jeszcze, to różowi z czerwonymi kradli, kradli i kradli. A gdy się wreszcie ocknęliśmy to nasza ojczyzna wyzuta została z przemysłu, banków, środków masowego przekazu, armii, uczciwości zamienionej na demoralizację, czyli okazało się: podbity kraj.

Więc pozostańmy przy swoich racjach: ja - fajnie, że nie kradną, a Ty - fajnie, że jest Konfederacja.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1588533

Przepraszam jeśli Cię uraziłem tym wstydem, nie było to moją intencją.  Oczywiście możemy pozostać przy swoich racjach.

Pozdrawiam

 

Jerzy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Jerzy

#1588551

ni chciałbym być po raz n-ty wy.....y, stąd moje obiekcje. Przeżyłem już kilku "wybawicieli" np. w przedszkolu mojego wnusia gdy go odbierałem któregoś dnia tuż przed wyborami, dzieciaczki maszerowały sobie w koło i skandowały: Andrzej Duda!, Andrzej Duda!, Andrzej Duda! ... i wyskandowały w złą godzinę chyba.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1588694

Apoloniuszu, bardzo się cieszę, że Twoje myślenie jest racjonalne i sprawiedliwe. Zwolennikom Tuska, Schetyny i innym WSPÓLTWÓRCOM kodziarskich zapędów z wielbicielem "koszulek OTUA", bardzo współczuję, że ich pamięć ma duże luki..Widzę, że wielu ma "lekarstwo" co zrobili by z tym "888 zł. Popis "mądrości" dał Schetyna przed chwilą w Bialymstoku. Żenujące! Szkoda, że tego nie zrobili przed Panem J. Kaczyńskim. Ja osobiście dziękuję za DOBRĄ ZMIANĘ.

Przekazuję pozdrowienia z szacunkiem dla Wszystkich.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1588568

Konfederacja, z uporem maniaka, chce obniżać wszystkim podatki. Bardzo fajnie, ale o ile obniży podatki rodzinie biednej, z trójką dzieci o dochodzie 2500 miesięcznie, żeby przebić 1000zł z programu 500+??? Nie da sie. Czy to takie trudne do obliczenia?

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1588563

Bingo! Bloger Muni trafił w sedno makronowego sposobu na politykę - obniżyć podatki najbogatszym. Bo czymże jest obniżenie podatku dla wszystkich o np. 10% skoro biedna rodzina zamiast 2000netto otrzyma 2200 netto a bogaty zamiast 200 000 netto otrzyma 220 000 netto. JKM z kolegami Winnickim, Braunem i Bossakiem przygarnąć zatem pragnie tych co mają żeby czasem nie uciekli do Rosji jak znany francuski aktor aby pisać na "Sputnika" jak Bossak.

Przeciętny wyborca konfederacji nie rozumie że ich program makaron+ to oszustwo! Spauperyzowane społeczeństwo zmuszone do stosowania kredytowego, niespłacalnego pieniądza nie ma najmniejszych szans do efektywnego stosowania waluty narodowej celem polepszenia swojego bytu. Powód jest banalnie prosty - odsetek spłacić się nie da bo niema na to środków w systemie. Tak więc jedynie wpompowanie nowego pieniądza w system daje szanse na spłacenie kredytów i odrodzenie gospodarki krajowej. To wpompowanie dla najbiedniejszych jest NAJWAŻNIEJSZE!!!!!!! Bo to właśnie ten pieniądz udrażnia przepływy finansowe. Pieniądz dla bogatych robi jedynie kupkę oszczędności i wpływa co najwyżej na malwersacje giełdowe.

Brawo Jarek! Brawo Muni!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

norwid

#1588567

dawać nie umieją. To przecież nie należy do nich, więc dawaj "po wsiem", bez rozeznania.

Pozdrawiam również

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1588488

A Robertowi Lewandowskiemu - czy leży, czy stoi, czy śpi - od lat codziennie na konto spływa około 200000 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych), czyli około 10 tysięcy na godzinę, a miesięcznie około siedmiu milionów złotych. I jeszcze walczy dla siebie o podwyżkę. A teraz jego żona Ania dostanie jeszcze 500 złotych na ich córeczkę i trzysta na tornister.

Jakie to niesprawiedliwe.Hańba!

Mam nadzieję, że już niedługo Platforma Obywatelska z Robertem Biedroniem i z panem Czarzastym powstrzymają tą jawną niesprawiedliwość pisowskich wariatów i obronią Polskę.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

Hoyt

#1588468

Oby te nadzieje się nie spełniły, choć trzeba przyznać, że w miastach klientów ww osobników nie brakuje.

Człowieku! Pomyśl choć trochę...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1588489

Po pierwsze. 

Nie wiem, skąd bierze się ta poufałość z Pani strony w stosunku do mojej osoby?  Nie przypominam sobie, abym Pani kiedykolwiek zaproponował przejście z oficjalnej formuły,  na formę "ty". W Polsce, póki co, obowiązuje inna forma zwracania się do osób, z którymi nie wiążą nas bliższe relacje, powinna o tym Pani wiedzieć.

Po drugie.

Z Pani wpisu wynika, że trzynastka "jarkowa", oferowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości jest niesprawiedliwa i generalnie szkodliwa. Pani pogardliwy stosunek do ubogich Polaków, cyt:

. Jedna babcia (nie jedna ale jedna godna wywiadu) tak: wnuczek idzie do komunii, będzie na prezent:)))) Babcia kocha, sama ledwie zipie ale kupi…. może smartfona. Koniecznie, inne dzieci mają. Wielu starszych „średniaków” wyjedzie sobie „na wczasy”, zapłaci lekarzom, rehabilitantom. Moja biedna, 80-letnia sąsiadka postawiła się i wyprawiła „bibę” … z radości.

Darowanemu, solidnie opodatkowanemu (sic!) koniowi nie zagląda się w zęby. Ludzie się cieszą i to mnie w ogóle nie dziwi. Biedy w tym środowisku wiele…

Pewnie w Pani środowisku biedy nie ma, stąd zapewne ta pogardliwa forma i pogardliwy stosunek do ubogich Polaków, którzy otrzymali te 888 złotych; niewiele pogląd ten różni się od tego, jaki prezentuje Koalicja Obywatelska. Podobną propozycję do Pani, aby  odebrać te "jarkowe" bogatym, złożyli 2 lata temu Ryszard Petru I Grzegorz Schetyna. Proponowali odebrać 500 + wszystkim Polakom lub dawać tylko Polakom żyjącym w ubóstwie.

Po trzecie.

Mój wpis był sarkastyczną odpowiedzią na Pani notkę, notkę, wpisującą się w strategię opozycji totalnej.

Gdyby Pani nie była gnuśna, zajrzałaby Pani do moich ostatnich wpisów oraz blogu, i wówczas  zauważyła, że mój stosunek do opozycji totalnej i wszelkiego lewactwa jest od lat jasny i klarowny - w przeciwieństwie do Pani mętnych poglądów. Więc proszę apel kierowany do mnie "pomyśl choć trochę"  przypisać wyłącznie sobie.

Myślę, że Pani doskonale wie, że tą notką przyczynia się do powrotu i rządów Koalicji Obywatelskiej. Rozumiem, że wtedy "rządowy przekaz TVP" nie będzie już tak bolesny z twarzą Kuźniara, Olejnik, Kraśko itp.

Jaka jest Pani wizja Polski po wyborach 2019 roku. Odsunięcie Pisu od władzy i zastąpienie go Koalicją Obywatelska i Biedroniem? Szczerze, nie spodziewam się, że udzieli Pani prostej i jasnej odpowiedzi.

Jeżeli Pani uważa, że inna partia niż KO, może za 5 miesięcy przejąć od PIS władzę, to .... gratuluję.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Hoyt

#1588513

Po pierwsze...sam nick, bez i mienia i nazwiska upoważnia do zwracania się na "ty" (wg netykiety).

Po drugie ...rozdawnictwo PiS jest nie tylko głupie ale stanowi również  pogardliwą jałmużnę. Było nie okradać rodzin podatkami i banksterską lichwą to rodziny poradziłyby sobie bez socjalnej pomocy.

Po trzecie ...trudno było wyczuć sarkazm w opisie Lewandowskiego...bo to jest fakt, że on nie zasługuje na 500+

Po czwarte ...z pańskiego tekstu wynika ,że nie widzi pan nic więcej oprócz PO i PiS. Przecież rośniem nam nowa siła..konfederacja, proszę nie być gnuśnym i zainteresować się tą partią. Ponadto powstaje partia POLEXIT...zarówno PiS jak i PO zakończyły swoją karierę., mam nadzieję.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1588520

Szanowna pani Verita sam nick upoważnia człowieka radzieckiego do wchodzenia w środku nocy do cudzego domu w zabłoconych butach - fakt autentyczny z pamiętników szlachty wygnanej na Syberię. Winszuję zatem netykiety której poziom leci na pysk wraz z systemem edukacyjnym młodego pokolenia.

Po drugie rozdawnictwo PIS ani nie jest głupie ani nie stanowi jałmużny. Po prostu brakuje pani danych wejściowych które są na wyciągnięcie ręki: https://www.youtube.com/watch?v=kgWsER4IpEw (Film opisuje jak działa nasz cały system i jak wszyscy ludzie są nabijani w butelkę, dzięki, któremu bogaci się bogacą, a biedni biednieją...) "Było nie okradać rodzin"... do kogo ta mowa? do Kaczyńskiego i PIS? Pani pomyliła wektory albo udaje greka.

Po trzecie - Lewandowski nie zasługuje na 500+ bo nie jest Polakiem - uprzedzam sarkazm. ;D Jeśli czuje się patriotą to zużyje te środki na coś pożytecznego dla innych.

Po czwarte szanowna pani nie rozumie kalkulacji, co w polityce ale i gospodarce jest rzeczą oczywistą. Pisał o tym jasno i zrozumiale jak dla mnie bloger Hoyt. Z kalkulacji tej wynika jak byk że w obecnej konfiguracji rządzić będzie albo PIS albo sPOKO. Ma on na tyle rozumu w głowie żeby pojąć że dodawanie elektoratu Koalicji to odejmowanie PISowi ergo oddawanie władzy sPOKO. Już Schetinio szczerzy swe kapitańskie kły na samą myśl wojenki PIS-Konfederacja. 

Pani zdaje się nie chce zrozumieć oczywistości i jak zahipnotyzowana odmraża sobie uszy na złość babci.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

norwid

#1588572

albowiem osoba podpisująca się "Verita" doskonale wie co pisze (nie udaje Greka), nie pomyliła wektorów, a kalkulację ma jedną i nie tyle nie rozumie rzeczywistości co - przeciwnie - próbuje ja na wszelkie sposoby przeinaczać ku uciesze babci z odmrożonymi uszami!

Ja także (na początku mojej przygody z NP) popełniłem ten sam błąd, uważając, iż wszystkim tu piszącym bez względu na przekonania  zależy na dobru naszej Ojczyzny, ale niektórym (też się o tym przekonasz) "zależy inaczej". Wot sabaczaja sutba.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1588697

wybaczy? "Człowieku" nie powinno Pana obrażać.

Widzi Pan pogardę tam, gdzie ja piszę to, co słyszę. To też pogarda? "Ludzie się cieszą i to mnie w ogóle nie dziwi. Biedy w tym środowisku wiele…" Ma Pan chyba zapalenie wyobraźni.

Koalicja Obywatelska mnie nie interesuje a tym bardziej ich propozycje. Pana stosunek do totalnych również nie.

"Myślę, że Pani doskonale wie, że tą notką przyczynia się do powrotu i rządów Koalicji Obywatelskiej"

Przesada.... i skąd ja znam takie teksty? Kiedyś ulotki przyczyniały się do "obalenia ustroju"!

Końcówka Pana wpisu - bez komentarza.

Żegnam PANA

ps.Za 5 miesięcy? Ja nie wiem, co będzie jutro:)))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1588619

Kupują sobie głosy, choć nie wszystkich

Najczęściej naiwniaków nie myślących

Nie siedzą że jadą na stołkach śliskich

Upadek z nich będzie  bardzo bolący

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1588478

Upadek, jeśli nie teraz to niebawem, i to POPis-owy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1588490

Obawiam się, że to będzie nasz upadek, naszego narodu, jeśli nie będziemy temu energicznie przeciw działać.

Pamiętam jak Tomek Parol organizował Nowy Ekran, jaką wielu z nas miało wtedy nadzieję, że wreszcie powstanie tzw. "trzecia siła", zawsze ktoś rzucał kłody pod nogi aż wreszcie portal przejęli inni, nie nasi ludzie. Wtedy pomysł o trzeciej sile zniknął, aż teraz znowu ożył i to za sprawą naszych ludzi w większości, młodych, energicznych, a co najważniejsze nie brakuje im sprytu i mądrości  na omijanie różnorakich zasadzek i podstępu. Więc musimy im pomagać, bo rzeczywiście upadek nasz może być bolesny.

Pozdrawiam.

 

 

Jerzy

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy

#1588496

zadłużanie państwa polskiego trwa, a rozdawnictwo naszych pieniędzy służy tym razem do przekupowania wyborców, ale to nie zadziała!

"Mleko się już rozlało" i duża część społeczeństwa widzi jaka jest prawdziwa postawa rządzących, że działają dla dobra, ale tylko swojego i szydowskiego!

W ramach tych zapowiadanych regulacji prawnych, obecny rząd wprowadza bezczelnie regulację i zapowiada wdrożenie w skali całej Polski, począwszy do 2020 r. technologii 5G, którą planuje się użyć przeciwko Polakom, przeciwko tym, którzy będą sprzeciwiać się odbieraniu majątku Polakom, żeby przekazać je szydom, w ramach realizacji haniebnych roszczeń wynikających z ustawy 447! To wielka i haniebna manipulacja obecnego rządu i jawne działanie na szkodę narodu polskiego!

Premier Polski, nie zwracając uwagi na szkodliwe działanie technologii 5G na ludzi, wbrew żądaniu ponad 180 lekarzy i naukowców moratorium na technologie 5G w Europie.

"W 2015 opublikowałam list podpisany przez ponad 230 naukowców, którzy ostrzegali  przed szkodliwym promieniowaniem pola elektromagnetycznego. Od tego czasu niewiele w tej materii się zmieniło, a rozwój technologii bezprzewodowych tylko nabrał tempa, także w naszym kraju. Coraz częściej słychać ostatnio w mediach ekspertów cieszących się, że Polska może być pionierem w UE w temacie wdrożenia sieci 5G. Jednak nie wszyscy podzielają ich entuzjazm. Poniżej publikuję tłumaczenie treści listu podpisanego przez 180 naukowców i lekarzy, skierowanego do władz UE, którzy ostrzegają przed tą nową technologią.

z dn. 15.09.2017

My, niżej podpisani, lekarze i naukowcy z 36 krajów, domagamy się wprowadzenia moratorium na technologię piątej generacji 5G. Technologia ta powinna zostać uruchomiona dopiero wtedy, kiedy badania niezależnych ekspertów dowiodą braku jej szkodliwego wpływu na środowisko i nasze zdrowie. 5G istotnie zwiększy naszą ekspozycję na pole elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej (tzw. RF-EMF), już teraz emitowane przez sieci: 2G, 3G, 4G i Wi-Fi. Zwracamy uwagę, że szkodliwość RF-EMF została już dowiedziona w licznych publikacjach naukowych.

5G oznacza wzrost przymusowej ekspozycji na promieniowanie

Przesył informacji w sieci 5G odbywa się prawidłowo tylko na niewielkich odległościach.  Ponadto, jej sygnał ciężko przechodzi przez ciała stałe. Stąd, w celu jej uruchomienia, trzeba będzie wybudować wiele nowych anten, jedna powinna przypadać przynajmniej na 10 – 12 domów. W takich warunkach niemożliwym będzie uniknięcie ekspozycji na jej promieniowanie.
Przy zwiększonej ilości przekaźników 5G, lwia część połączeń, tj. 10 do 20 mld, przypadnie na Internet Rzeczy (m.in. lodówki, pralki, kamery do monitoringu, samosterujące samochody). W związku z tym przeciętny obywatel UE będzie znacznie bardziej narażony na zwiększoną i długoterminową ekspozycję na RF-EMF.".

https://xebola.wordpress.com/2017/10/12/ponad-180-lekarzy-i-naukowcow-zada-moratorium-na-5g-w-europie/

Cały artykuł pod powyższym linkiem.

Pan Poseł Majka, który jako jedyny podnosi tą sprawę, pragnąc ochronić Polaków przed konsekwencjami szkodliwego promieniowania z sieci 5G, napisał interpelację na ten temat, która z niewiadomych względów nie figuruje na stronach sejmowych (a jest taki obowiązek!!!) jest szykanowany, w tym przez służby!!! Poseł Majka jest niewygodny, bo mówi o trudnych tematach, więc trzeba go zastraszyć, cóż obecna niby prawicowa władza używa starych, sprawdzonych PRL'owskich metod!!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Serce słowianki nie zna łez ...

#1588540

Dobrze by było, żebyś miała rację, że wyborcy widzą jaka jest prawdziwa postawa rządzących. Obawiam się, że jednak większość jest łatwo podatna na manipulacje i nie dostrzeże tego przed tegorocznymi wyborami.

Premier dzisiaj lasuje ludziom mózgi, mowiąc, że nie ma mowy o realizacji jakichś roszczeń żydowskich. Tylko jego przecież ludzie z MSZ-tu negocjują już warunki spłaty tych roszczeń. MSZ podlega przecież Premierowi, więc nie ma możliwości aby jakiś urzędnik kombinował pokryjomu za plecami Premiera. Zresztą od kiedy obejrzałem film na You Tubie jak M Morawiecki bardzo uważnie słuchał wskazówek żydowskich Rabinów u jednego z nich w ogródku, pewnie w USA, to żeby nie wiem co obiecywał i pięknie gadał to i tak mu nie uwierzę.

No ale takich jak ja nie jest wielu, nawet na tym portalu, widać to po ocenach. Niestety, ale wydaje mi się, że upadek będzie bardzo bolesny. Jestem optymistą od urodzenia, ale teraz widzę przyszłość w ciemnych barwach. Może nawet ciemniejszych niż wtedy, gdy w 1984 r wyjeżdzałem na emigrację.

Pozdrawiam

 

 

Jerzy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy

#1588636

Dla mnie to jest ochłap rzucony za systematyczną grabież bandycką ustawą emerytalną z 1997 za którą głosował m.inn. J. Kaczyński ok. 1 tysiąca miesięcznie z ciężko wypracowanej emerytury. I nie zamierzają naprawić zbrodniczej ustawy. Tacy sami jak dotychczas wszyscy z Magdalenki.

Co do "Nowego Ekranu" - finansowany był przez wojskowego agenta PRL "delegowanego" w charakterze "emisariusza" do Australii, a następnie po "transformacji" wycofany do Kraju do zadań specjalnych grupy delegującej, o tym w poniższym linku:

https://costerin.wordpress.com/2011/12/04/parol-opary-od-kbw-do-goldberga-czesc-2/

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1588561

powiedzieć?

Taki "prezent" to ani realna pomoc, ani sprawiedliwość głoszona w nazwie partii rządzącej ale to jawnie nieświeża kiełbasa wyborcza!

Przyjdzie nam wszystkim za nią zapłacić!

Dziekuję za komentarze:))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1588590

Szanowny autorze. Emerytura z ZUSu to jest coś co dana osoba sobie wypracowała (długość pracy i wielkość wpłacanych składek). Więc bardzo dobrze, że wszyscy dostaną ,,jarkowe" bo jeżeli ktoś dużo wpłacał do tego systemu to dlaczego ma być poszkodowany i nic nie dostać? Znam masę cwaniaków co pracuje na minimalnej i resztę kasy bierze pod stołem albo innych co mówią, że popracują tylko 20 lat i mają już zagwarantowaną minimalną emeryturę. No i też państwo chętnie tych osobników wesprze bo w końcu są biednymi emerytami.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1588592

"No i też państwo chętnie tych osobników wesprze bo w końcu są biednymi emerytami."

Chorego systemu, premiującego także owych cwaniaków* nie powinno się leczyć egalitarnymi  "prezentami".

* nie znam ale wierzę, że są

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1588597

Komu sie "jarkowe" nie podoba, niech je  odesle, albo da biedniejszym.

Panstwo mowicie tylko o rozdawnictwie, a jakos nikt nie mowi o nakrecaniu podazy, o pieniadzach , ktore do panstwowej kasy wroca.

Ja znam wiele osob wdziecznych za ten prezent

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Gosia

#1588638

W notce nie ma słowa o rozdawnictwie.

O radości biednych emerytów pisałam. prosze przeczytać notkę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1588642

Napisałem 2 komentarze pod tekstem autorki i oba były o nakręcaniu podaży. Ten jest trzeci w ramach protestu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1588692

Gdyby ktoś z Was miał zamiar zrezygnować z tych "marnych" groszy, to proszę o kontakt na p.w
podam nr.mojego konta

Z góry serdeczne dzięki

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1588640

już jeden taki chętny był:)

Chciał kasę.... nie pomyślał o podatku :)))

Radzę szukać wśród tych >5.000!

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1588643

Ja jestem za tym, by zakończyć komentowanie.

Oczywiście, gdy Państwo chcecie kontynuujcie ale ja "spadam" i...

pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

CISZA

#1588644

sam sobie dam :))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1588647