Załamanie demograficzne 500+ w kołchozie emerytalnym

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Czyżby 500+ przestało działać? Od kilku miesięcy rodzi się w Polsce mniej dzieci. Od początku roku liczba urodzeń spadła o 10 tys. noworodków w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. Jednocześnie rośnie licba zgonów, co sprawia, że sytuacja demograficzna jest najgorsza od dwóch i pół roku. “..”Oznacza to, że od początku roku mieliśmy tzw. ujemny przyrost naturalny “...(więcej )

ZUS przyznaje: jesteśmy bankrutem! Będziemy dokładać gigantyczne pieniądze do emerytur każdego roku”...”To może być rzeczywiście historyczna chwila. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał, że jest niewypłacalny i to w oficjalnych analizach!W raporcie czytamy między innymi o tym, że od 1 stycznia 1999 system emerytalny miał „zasypywane niedobory”. Mówiąc wprost, szefostwo przyznało, że już na samym początku ZUS musiał być ratowany przez państwo kolejnymi miliardami.”...”Jak wskazują eksperci, za 5 lat emerytury Polaków kosztować będą blisko 19,6 miliarda złotych. To tyle, ile dziś wynosi koszt całego programu 500+. W najbardziej pesymistycznym wariancie z budżetu państwa, czyli kieszeni obywateli do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafić będzie musiało 77 miliardów złotych.
Dopiero teraz, pod koniec 2018 roku eksperci z ZUS przyznają, że taki sposób finansowania emerytur jest nieopłacalny. Nie trzeba być wielkim matematykiem, aby policzyć, że w roku 2023 – 1 milion osób pracujących (uwaga, nie każdy odprowadza pełne składki ZUS), nie będzie w stanie utrzymać 479 tysięcy emerytów.”..(źródło)

Profes Michał Wojciechowski, teolog „Za obecny dług zapłacą obywatele. Powiększanie długu publicznego staje się więc zamaskowaną formą kradzieży „....”Oznacza to, że zaciąganie pożyczek przez rządzących narusza przykazanie "nie kradnij!" i właściwie powinno być ścigane przez prawo. „.....”Cytat: "Ilekroć banda złodziei uchwyci w pewnym stopniu władzę, potrafią oni zagrabić całe państwa, nie obawiając się wcale represji prawa, ponieważ czują się silniejsi od prawa. Są to jednostki o skłonnościach oligarchicznych, spragnione tyranii i panowania, a dokonując potwornych kradzieży, osłaniają je dostojną nazwą majestatu legalnej władzy i rządu, które są w istocie dziełem rabunku" „....„Ale zadłużanie państwa ma też wymiar moralny. Może nawet przede wszystkim moralny, gdyż jest nieuczciwe wobec obywateli i przyszłych pokoleń. Spłata nie jest przecież tak naprawdę problemem "ich", władzy, lecz naszym, jako podatników „.....”Zadłużanie państwa nie jest widziane jako kradzież czy ogólniej przestępstwo …..choć pozostaje nieodpowiedzialne i szkodliwe „....”Oficjalnie są to pożyczki na inwestycje itp. Jednakże, gdyby administracja wszystkich szczebli nie urosła przez 20 lat trzy- czy czterokrotnie, nie byłoby wcale dziury w budżecie i potrzeby pożyczania! „...” Tradycyjna prawna definicja kradzieży brzmi: "Potajemne zabranie rzeczy cudzej z chęci zysku". W przypadku długu publicznego wszystko się zgadza!Potajemne: rząd zaciąga długi, nie informując ogółu, o co tu chodzi, czym naprawdę jest deficyt budżetowy i pokrycie go przez emisję obligacji itd. Jeśli pojawi się informacja o kwocie zadłużenia, nie towarzyszą jej dane o kosztach oprocentowania. Tym bardziej nie dostaniemy kwitu z informacją, ile spadnie na nas samych i naszych potomków”......”Następnie kradzieżą jest wywoływanie inflacji przez emisję pustego pieniądza i lewych papierów wartościowych, praktyka powszechna. „...”Cechy oszukańczej piramidy finansowej ma system emerytalny, w którym składkami ściągniętymi dziś spłaca się stare zobowiązania, a płacącym obiecuje, że kiedyś przyszły rząd coś im da. Tylko że ten przyszły rząd nie bardzo będzie miał z kogo ściągać. Rodzice chcieliby mieć więcej dzieci, ale przy obecnym systemie podatkowym ich nie stać. A młodzi podatnicy emigrują. ….(więcej )

Jacek Miedlar “ „Przywódcami mają być Żydzi.” Korzenie Unii Europejskiej – wolnomularz Coudenhove-Kalergi”...” Richard Coudenhove-Kalergi, siejący nienawiścią wiedeński polityk, o którym w mediach niewiele można przeczytać. “..”Chrystus jest tu tylko jednym z proroków, chrześcijaństwo skazane jest na zagładę i ma zginąć, narody Europy nie są zdolne do uratowania Europy i od nieszczęść może je uchronić tylko panowanie Izraela na ziemi – w pracy pt. „Held oder Heiliger” napisał Coudenhove-Kalergi. Przywódcami mają być Żydzi, ponieważ dobrotliwa Opatrzność obdarzyła Europę Żydami jako nową rasą szlachecką z łaski Ducha (…). Wyższość ich ducha predestynuje ich do odegrania roli głównego czynnika w tworzeniu się szlachty przyszłości. (…) Boska Opatrzność obdarowała Europę poprzez emanację żydostwa nową rasą z łaski Ducha. (…) Żydostwo nie jest nową szlachtą, ale łonem, dookoła którego grupuje się duchowa szlachta. Tworzy się duchowa, miejska rasa panów. “..”Richard Coudenhove-Kalerg – paneuropeista z Wiednia. Syn austriackiego hrabiego i imigrantki z Japonii. Mąż żydowskiej aktorki Idy Rolan z domu Klausner. Twórca i lider działającej w okresie XX-lecia międzywojennego organizacji „Nowa Europa”. Jego ruch nie był jakimś marginesem. To był międzynarodowy kolos, który zrzeszał ze sobą dyplomatów z całej Europu. Z Coudenhove-Kalergim współpracował m.in. Otto Abetz (późniejszy pracownik niemieckiego MSZ, ambasador Rzeszy przy rządzie Petaina), F. Aschenbach (przyszły deputowany z Bonn), H. Speak (późniejszy premier Belgii) i Henn de Man (słynny polityk belgijski). Plan dechrystianizacji i talmudyzacji społeczeństwa wprowadzano w życie, zwłaszcza że na konto „Nowej Europy”, tak jak i na konto NSDAP, ciurkiem wpływały pieniądze żydowskich banksterów z Wall Street. “...”W dniu 4 października 1932 roku w Bazylei odbył się Kongres Paneuropejski. Udział w nim wzięli przedstawiciele 26 krajów oraz sam wiedeński polityk. Warto zaznaczyć, że w imieniu Polski wystąpił tam Aleksander Lednicki. Mając już mocno rozwinięte struktury, Coudenhove-Kalergi wezwał do utworzenia „Partii Europejskiej”, której założenia żywcem przypominają fundamenty i początki Unii Europejskiej.
W szczegółach żąda manifest:
– Zjednoczonych Stanów Europy

Europejskiej polityki pokojowej
– Europejskiej unii celnej
– Europejskiej polityki socjalnej
– Europejskiej polityki wolnościowej.

(Obrady kongresu paneuropejskiego, Nowy Kurjer, 1932, nr 229, s.2.) “..”
Oprócz tego, że Coudenhove-Kalergi był mocno zaangażowanym politykiem, był także członkiem loży masońskiej, która błogosławiła jego projektowi. Wielka Loża wiedeńska (…) dała mu na drogę swoje „błogosławieństwo” i zwróciła się do wszystkich Lóż świata z prośbą o udzielenie hrabiemu Coudenhove-Kalergi jak najwydatniejszego, braterskiego poparcia. Listy polecające poskutkowały: w wielu krajach utworzono sekcje, a w Berlinie sekretarjat centralny czytamy w komunikacie masonerii wiedeńskiej Wiener Freimaurerzeitung. (Paneuropa a masonerja, Tygodnik Polski, 1928, nr 309, s.3; Paneuropa a masonerja, Gazeta Polska, 1928, nr 13, s.2) “...”O tym, iż unijny paneuropeizm to dopiero niewinna igraszka zaświadczają także Kazimierz M. Morawski i Włodzimierz Moszczyński, którzy w 1939 roku, w publikacji pt. „Co to jest masoneria” napisali: Paneuropa jest jedynie etapem w dążeniu do zjednoczenia całej ludzkości „na podwórzu Świątyni Salomona”pierwszym etapem miało być wprowadzenie ustrojów demokratycznych w państwach (…) w którym rzeczywistemi ośrodkami władzy stały się loże masońskie (…) Pełna demokracja ze specjalnie rozwiniętą propagandą pacyfizmu “...”rozbrojenie materjalne i moralne) z jednej strony, a nowe prawodawstwo małżeńskie, propaganda ograniczania urodzin, „ułatwione” życie i.t.p. z drugiej – miały wyniszczyć poszczególne narody i państwa fizycznie i duchowo. Przechodząc do omówienia roli Paneuropy autorzy zaznaczyli że jej zadaniem było (…) skasowanie granic gospodarczych i narodowościowych, aby – po osiągnięciu tego – skasować granice polityczne między państwami i utworzyć ostatecznie Republikę Światową. “..”( źródlo)

Piotr Duda, szef NSZZ ,,Solidarność'', grozi Prawu i Sprawiedliwości wielkimi protestami. ,,Ci, którzy wychodzą na ulicę, osiągają prawie wszystko'' - przekonuje i mówi, że ludzie ,,S'' ,,zostali oszukani przez PiS''.,,Zostaliśmy, że tak powiem oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Z całym szacunkiem przez ostatnie dwa i pół roku dobrej współpracy, ale trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc.'' - powiedział Piotr Duda na antenie TVP Info”...”Duda mówił też o tym, że w służbach mundurowych można przechodzić na emeryturę po 25 latach, bez względu na wiek; tymczasem PiS przekonuje ,,S'', że nie da rady przeforsować ustawy dotyczącej przechodzenia kobiet po 35 latach na emeryturę, a mężczyzn po 40 latach pracy. “..(źródło)

https://naszeblogi.pl/52275-w-...

Profesor Zybertowicz „bo spora część ludzi, być może większość, albo nie posiada genetycznego uposażenia, które by dawało im szansę na wielopoziomowe myślenie oraz autorefleksję, albo uwięziona jest w kontekstach społecznych, które nie preferują takiego myślenia, nie premiują go.” ( więcej )
-----
Mój komentarz

Jak zapewne państwo zauważyliście od dłuższego czasu główny kanał propagandy PiS, czyli TVP przestał bębnić o sukcesie demograficznym programu 500 Plus. Osobiście popieram metody Kurskiego. bo w ochlokracji bez ogłupiania tłuszczy wyborczej żadnych wyborów się nie wygra.

Profesor Zybertowicz „bo spora część ludzi, być może większość, albo nie posiada genetycznego uposażenia, które by dawało im szansę na wielopoziomowe myślenie oraz autorefleksję, albo uwięziona jest w kontekstach społecznych, które nie preferują takiego myślenia, nie premiują go.” ( więcej )

Od wielu lat powtarzam, że w kołchozie pańszczyźnianym żadne reformy nie są możliwe. Jedynym rozwiązaniem jest likwidacja kołchozu emerytalnego. I albo Polacy zlikwidują ochlokrację i kołchoz własnymi rekami, albo zrobią to najeźdźcy. Jacyś Azjaci, jacyś Afrykanie.

Marek Mojsiewicz
video Jak zostać masonem? - Przemysław Fura
video Stanisław Michalkiewicz - ZUS to celowe i powolne bankructwo
video bankructwo programu 500+, Planu Morawieckiego, ZUS, KRUS, demograficzna katastrofa?
video Żebrowski o historii żydów w Polsce od XIII wieku, aż do dzisiaj – a potem były Kielce ’46!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:3)

Komentarze

ale na darmozjadów z ZUS i ich coraz nowsze wypasione siedziby to nas zawsze będzie stać?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1578245

Fatalne wieści dla przyszłych seniorów. Lwią część emerytury będą musieli zorganizować sobie sami.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/ile-i-jak-oszczedzac-na-emeryture/kpb4w9m

Sauna w biurze dyrektora, nowe siedziby za setki milionów złotych, przetargi na przestarzały sprzęt, systemy informatyczne za miliardy złotych, wybór najdroższych ofert. Takie rzeczy tylko w ZUS. Z jednej strony słyszymy o narastającym kryzysie, którego skutki musimy wziąć na siebie w postaci wyższych podatków i ciągle rosnących składek ZUS. Z drugiej strony, oglądamy wyrastające jak grzyby po deszczu nowe siedziby ZUS. Na budowę nowego oddziału ZUS w Szczecinie wydano ok. 30 mln zł. 

https://zus.pox.pl/zus/siedziby-zus-galeria-zdjec.htm

PS

Internauta "Celtyk":

 "Kolejny raz czytam o tym, że nasz "ukochany" Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) nie zmieści się w budżecie i będzie zmuszony zaciągać kredyty - ZUS-owi zabraknie miliardów i inny portal.
   Kolejny raz zastanawiam się dlaczego ZUS dorzuca dodatkowe koszty do swojego funkcjonowania - odsetki od kredytu przecież trzeba będzie zapłacić. Niby skąd to ma zrobić? Zrobi to z kolejnych składek lub z budżetu państwa. Tak czy siak pójdzie to z naszych podatków.
   Na przyszłą emeryturę co miesiąc z każdej pensji brutto jest odprowadzany niezły "kawałek" wynagrodzenia. Ludzie pracują po 20, 30 lat i potem biorą emeryturę czasem dosłownie parę miesięcy, albo i nie doczekają tego "przywileju". Wiem, że składki nie idą wyłącznie na emerytury, ale mimo wszystko gdzie znika lwia część naszych składek"?

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1578267