FAŁSZYWE ELITY, ZACOFANA NOWOCZESNOŚĆ - KONTYNUACJA

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Mam projekt felietonu o kretyńskim odwróceniu spleśniałego ze starości garnituru na lewą stronę, zwaną "nowoczesnością". To jest temat rzeka, zastanawiam się nad wyborem niszczących argumentów, które mogą w bardzo prosty sposób udowodnić, że przezwisko "elita" pasuje totalitarnej opozycji jak pięść do nosa, a ta "nowoczesność" śmierdzi zgniłym śmietnikiem ideologicznych odpadów. Dowodów tego totalnego anachronizmu jest do obrzydzenia, jedna wielka ściema i totalny obciach.

Pierwszym argumentem przeciwko tym nowoczesnym elitom jest ich ideologiczny duch czasu, zaklęty w zaściankowej mentalności oraz przestarzałym sposobie rozumowania i działania. A wszystko co mają w głowie ma co najmniej trzysta lat i jest to niestety bardzo prymitywny bolszewizator.

Do niedzieli zbiorę kilka mocnych argumentów, które przedstawię albo tutaj albo w komentarzach. Mówiąc szczerze, niektórych argumentów sam się boję, ponieważ w tych mocno wątpliwych "elitach" widzę mnóstwo dość paskudnych właściwości. Na przykład pycha i pogarda. To jest katastrofalny duet - pycha jest źródłem pogardy, pogarda utwierdza pychę w chocholim tańcu nienawiści. Wystarczy przypomnieć prymitywny mechanizm wymyślony przez Adolfa Hitlera.

Mechanizm polegający na wykorzystaniu pychy niemieckich nadludzi (Übermensch) rozkręcanej pogardą do masy podludzi (Untermensch). To było prawdziwe źródło zbrodni, pasożytujące na najniższych ludzkich instynktach, działających jak koło zamachowe gromadzące całą energię ludzkiej nienawiści i pogardy, krok po kroku zbliżające ludzi do zbrodni, powiększające ludzką odporność na zło. Aby odpowiedzieć na proste pytanie gdzie to zło jest, konieczne jest wyjaśnienie czym są tak zwane wartości europejskie.

No i minęła niedziela 4 listopada 2018, czas irracjonalnej ciszy wyborczej, w którym trzeba było trzymać japę na kłódkę. Pisałem we wcześniejszym felietonie zatytułowanym "ANALIZA PRZEDWYBORCZA (19.10.18 - SZKIC)" o tym, że:

 • Strategia dobrej zmiany składa się z kwartetu czterech wyborów: samorządowych, unijnych, parlamentarnych i prezydenckich. Strategia jest z pozoru bardzo prosta. Najważniejsza akcja wyborcza rozegra się jesienią 2019 roku, a jej zasadniczym celem, decydującym dla przyszłości Polski jako państwa poważnego jest osiągnięcie parlamentarnej większości konstytucyjnej.
 • Aktualne wybory samorządowe są testem weryfikującym aktualny kontekst polityczny, co pozwoli na zrealizowanie szczegółowego programu działań, przygotowujących Polskę do późniejszych rozstrzygnięć."  

Tegoroczne wybory, razem z drugą turą są już za nami, ciszy już też nie słychać, możemy spokojnie mówić o wnioskach z pierwszego testu naszej wielkiej wyborczej triady. Nie kwartetu, lecz triady kończącej się na wyborach do Sejmu.

 1. Pierwszy wniosek: nigdy, przenigdy nie wolno ani ignorować ani lekceważyć siły ognia lewackiej międzynarodówki.
  To jest niestety na całym świecie stale powtarzany błąd prawicy pojawiający się we wszelkich rozgrywkach z najrozmaitszymi lewicami i lewactwami, polegający na podświadomym przyjmowaniu założenia o tym, że przeciwnik będzie trzymał się cywilizowanych standardów, a może nawet będzie działał uczciwie.
  W rozgrywkach toczonych z wszelkimi lewicami jest to fatalne, wręcz samobójcze postępowanie. Dotyczy to nawet takiego politycznego autorytetu jak pani Angeli Merkel, która co najmniej kilka razy mówiła i obiecywała coś, a później robiła coś innego. [link: En passant, "Kulisy walki o władzę w CDU"]:
  "Było to jak mówił wtedy Merz, długo planowane oszustwo Angeli Merkel, niedotrzymanie danego słowa. W ten sposób pozbyła się ona wtedy najgroźniejszego przeciwnika."
 2. Drugi wniosek: polska totalitarna opozycja uczestniczy w regularnej wojnie przeciwko Polsce i jej fundamentalnym interesom. Jest to wojna w ekstremalnym stopniu wroga Polsce i angażująca wszystkie dostępne i możliwe do zastosowania środki. Celem tej wojny jest zniszczenie nie tylko Niepodległości naszej Ojczyzny, ale likwidacji zdolności do samodzielnego i suwerennego bytu Państwa Polskiego. To jest DYWERSJA I SABOTAŻ [link]. Ten wniosek wymaga oczywiście bezspornego dowodu. Tutaj jest chyba tylko miejsce na lakoniczne wskazanie kierunków postępowania dowodowego. I zrobię to, nie wiem jeszcze czy w tym miejscu, czy chwilę później w dalszej części.
 3. Trzeci wniosek: co prawda "Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy." ale jeżeli teraz nie zrealizujemy programu naprawy Rzeczypospolitej Polskiej, to bardzo jest możliwe, że na wiele pokoleń, a może nawet na zawsze stracimy szansę na dalszy suwerenny byt naszej Ojczyzny.  Ten wniosek może być jasno uzasadniony oczywistym celem ich agresji. Jest to zarazem najbardziej konsekwentnie i nieustannie przez ostatnie sto lat realizowany cel wrogów Polski, Polaków i suwerennego bytu Państwa Polskiego. Póki u władzy była dzisiejsza totalna opozycja, to funkcjonariusze tej władzy pałami tłukli świętujących dzień 11 listopada. Dzisiaj, kiedy władza wymyka się z ich rak, nadal nie cofają się przed żadną obelgą, przed żadną zniewagą obchodów naszego święta Narodowego. Słów brakuje, ponieważ jest to pogarda i nienawiść jawnie okazywana polskiej Niepodległości w warstwie symbolicznej.
 4. Czwarty wniosek: Nienawiść i pogarda okazywana jest Polsce i polskiej Niepodległości nie tylko w warstwie symbolicznej ale i w warstwie faktycznej - ponieważ akcja antypolskiej totalitarnej opozycji polegająca na pozatraktatowym wykorzystaniu TSUE do złamania polskiej Niepodległości, jest jawnym i jednym z wielu bezpośrednich dowodów działania w celu zrealizowania zamiaru pozbawienia Polski suwerennego bytu - wbrew obowiązującym zapisom Traktatu o Unii Europejskiej. To trzeba powiedzieć jasno i jednoznacznie. A nie jest to tylko jeden przykład konkretnego działania wymierzonego przeciwko żywotnym interesom Polski - [link].
 5. Piąty wniosek: Napisałem wyżej i powtórzę jeszcze raz - totalitarna opozycja posługuje się w niszczeniu polskiej Niepodległości prymitywnym mechanizmem czarnej propagandy, skutecznie stosowanym kiedyś przez Adolfa Hitlera i Josepha Goebbelsa, polegającym na wykorzystaniu pychy polskich fałszywych elit jako nadludzi (Übermensch) nakręcanych pogardą a nawet nienawiścią do nas do Polaków, do naszej wiary, kultury i historii oraz do Kościoła Katolickiego - jako masy podludzi (Untermensch). 
 6. Szósty wniosek: Wynik testu wyborów samorządowych pokazuje, że masywny strumień wrogiej antypolskiej propagandy jest skuteczny, mimo swojego prymitywu oraz mimo faktycznych osiągnięć polityki społecznej i ekonomicznej rządu "dobrej zmiany", a nawet mimo ujawnienia faktów działania antypolskiej złodziejskiej mafii. Świadczą o tym wyniki wyborów samorządowych w wielkich polskich miastach. A więc "nie wystarczy nie kraść".
 7. Siódmy wniosek: Twierdzenie o zwycięstwie PiS w tym wyborczym teście jest po prostu "niezupełnie prawdziwy". Otrzymaliśmy najwięcej głosów, czyli odnieśliśmy arytmetyczną przewagę nad licznymi ugrupowaniami antypisu, które działając w koalicji mają jednak liczebną przewagę. Można więc twierdzić, że osiągnęliśmy znaczny postęp w porównaniu z poprzednimi wyborami samorządowymi, ale chamówa totalitarnej propagandy jest nadal niebezpieczna dla polskiej przyszłości.
 8. Ósmy wniosek: Musimy skoncentrować strategię długiej akcji przygotowania wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz Polskiego Sejmu na zasadzie zdecydowanego stanięcia w prawdzie w celu wyeliminowania totalitarnej i zarazem prymitywnej grabieży polskiego majątku narodowego, skończenia z bezczelnym okradaniem nas wszystkich przez lokalne i centralne sitwy, układy, mafie i oligarchie - koniec z wrogim przejęciem Polski przez komunistyczną mafię. Zdecydowane stanięcie w prawdzie musi doprowadzić do zupełnej publicznej kompromitacji i wykluczenia złodziejstwa z ich obecności w polskim życiu publicznym.
 9. Dziewiąty wniosek: prawdziwym celem totalitarnej opozycji jest ekonomiczna grabież i tylko tyle i nic więcej. Ich cel jest tylko i wyłącznie ekonomiczny. Chodzi o utrzymanie i ochronę ich prawa do ekonomicznej eksploatacji wszelkich polskich aktywów pod ochroną prawa polskiego i międzynarodowego. Stan polskiej rzeczywistości można więc zdefiniować mniej więcej tak:
  Zorganizowana przez komunistów grupa przestępcza, zgodnie z porozumieniem w Magdalence dokonała w roku 1989 wrogiego przejęcia polskiej państwowości. Zorganizowana grupa przestępcza złożona z ludzi interesu, świadomie i celowo realizuje plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwie polskim, dążąc do utrzymania wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.
  Jest to więc klasyczna kontynuacja komunistycznej agresji przeciwko Polsce. Dodatkowe WYJAŚNIENIE podam w komentarzu.
 10. Dziesiąty ostatni wniosek: warunkiem koniecznym, potrzebnym do zapewnienia naszego, polskiego sukcesu w triadzie wyborczej jest totalne polityczne obezwładnienie antypolskiej pasożytniczej partii w jej międzynarodowym środowisku, jeśli mamy ustawić sprzyjające Polsce warunki w zarówno przestrzeni międzynarodowej jak i wewnętrznej. Zakładam, że nie muszę teraz konkretnie wskazywać narzędzi, które muszą być niezawodnymi młotami eliminującymi ultra totalitarną antypolską partię. Pisałem o tym kiedyś ("OSTATNIE OSTRZEŻENIE" [link]). Czeka ich infamia. Nawet żaden kot nie będzie chciał wysikać się do ich kuwety [link]. Pisałem o tym także po pierwszej turze wyborów "ANALIZA POWYBORCZA (21.10.18 - KOMENTARZ)" [link].

A o wartościach europejskich można było poważnie rozmawiać, trzeba brać pod uwagę równocześnie dwa artykuły Traktatu Unii Europejskiej (Art. 2 TUE - Główne wartości Unii [link] oraz Art. 5 TUE - Granice kompetencji Unii [link]).

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

STRATEGIA KOMUNIZMU

Strategia i program inwazji pasożyta ujawnia, które zjawiska są działaniami agresora, a które są skutkami jego działań:

1.      Komunizm wykorzystuje do perfekcji pasożytniczą strategię mimikry, zdobywa poparcie w taki sposób, by jego prawdziwe działania oraz jego cele mogły być możliwie najdokładniej ukryte. Rozpoznanie i ujawnienie agresora może nastąpić dopiero po analizie przyczyn, objawów i skutków choroby oraz mechanizmów jej rozwoju.

2.   Komunizm niszczy, zawłaszcza i modyfikuje systemy organizmu ofiary, tak aby te systemy wspomagały jego działania. „Przeprogramowuje” cały atakowany organizm społeczny, by realizował pasożytniczy program agresora. Identyfikacja tej strategii jest niezbędna do odróżnienia agresora od jego narzędzi. Dobrym przykładem, jest wskazana cynicznie przez samego Lenina kategoria użytecznych idiotów, gorliwie realizujących program pasożyta:  

„Użyteczni idioci” są beznamiętnie używani do brudnych celów, są w ukryty sposób finansowani albo korumpowani, po zużyciu są zwykle porzucani lub eliminowani. Do kategorii tej zaliczają się tłumy ideologów, manipulatorów, różnych aktywistów i agitatorów oraz naiwnych rewolucjonistów posługujących się terrorem fizycznym i intelektualnym, kłamstwem, dezinformacją i czarną propagandą. Głównym narzędziem współczesnego komunizmu są środki masowego przekazu, media manipulujące opinią publiczną, wykorzystujące różne uprzedzenia i postawy roszczeniowe, celowo pobudzaną nienawiść, złość i inne niskie pobudki. Media są klasycznymi narzędziami cybernetyki społecznej komunizmu. Szczególną grupą użytecznych idiotów są dziennikarze, bez których media nie mogłyby spełniać roli tego narzędzia.

Antoni Ossendowski powiedział, że "Nowy ustrój jest „dyktaturą dziennikarzy”, a dokładnie ich przemocą w służbie kłamstwa. „Naszą najważniejszą bronią jest druk",  stwierdził Stalin w 1921 roku". ("W służbie kłamstwu", Krzysztof Raszyński)

Komunizm realizuje totalne niszczenie systemów etycznych, społecznych i politycznych oraz wszelkich ideologii i wartości, otwarcie kieruje agresję na sferę aksjologii. Bezwzględnie posługuje się „użytecznymi idiotami”, rekrutowanymi z szeregów czołowych intelektualistów (typu Heideggera albo Sartre’a i wszystkich ich następców), a także podrzędnych reinterpretatorów różnych ideologii. Używa zacietrzewionych, a niewiele rozumiejących, łatwych do manipulowania gromad populistów, alterglobalistów, ekologów, feministek, gejów i innych bojowników o wszelką równość i poprawność polityczną, wliczając w to fundamentalistycznych terrorystów, dziennikarzy, polityków - bojowników o cokolwiek. Gawriła Princip, Al Kaida, Baader Maeinhoff albo Greenpeace, zupełnie wszystko jedno.

Komunizm czyni to niezmiennie od XIX wieku, po XXI stulecie. W XXI wieku agresja aksjologiczna komunizmu dzieje się pod przykryciem poprawności politycznej, forsującej wszystkie tezy oficjalnej definicji komunizmu, jako systemu społeczno-politycznego oraz ideologii „ustroju sprawiedliwości społecznej”, w całej pełni wykorzystując sprzeczność wskazaną powyżej. Z retoryki tego ataku zniknęło tylko słowo „komunizm”, treść i metody pozostały bez zmiany.

3.   Główną strategią inwazji komunizmu jest niszczenie zdolności do samoregulacji wszystkich procesów społecznych w atakowanym kraju. Działanie to skierowane jest przeciwko funkcjom i mechanizmom życia społecznego, obejmuje całą przestrzeń społeczną i wszystkie sfery prywatne i publiczne. Komunizm jest totalitarny nie dlatego, że oddziałuje siłą, ale z tego powodu, że wywiera destrukcyjną presję na wszystkie procesy społeczne.

Inwazja komunizmu jest aksjologiczna, bo jest totalnym atakiem ideologicznym, wymierzonym przeciwko wartościom cywilizacyjnym, przeciwko całemu systemowi etycznemu i wszelkim normom moralnym, przeciwko wszystkim sferom więzi społecznej i organizacji społeczeństwa. Komunizmowi zależy na sparaliżowaniu wszystkiego, co w atakowanym społeczeństwie może być dla niego pożyteczne. Paraliż, dezorganizacja, destrukcja, nic się nie może udać. Nawet budowa obwodnicy Augustowa. Jest to najtrudniejszy do zrozumienia i wyobrażenia atrybut komunizmu. Jest to jednak konwencjonalne zadanie cybernetyki społecznej, polegające na sterowaniu społeczeństwem w totalnej wojnie ideologicznej. 

Nie jest możliwe zestawienie listy zjawisk społecznych, które mogą być celem ataku w totalnej wojnie ideologicznej. Ujawnienie strategii i programu inwazji pasożyta stwarza warunki do efektywnej demistyfikacji jego poczynań i otwiera możliwość opracowania programu terapii, wskazującego konkretne cele, których osiągnięcie może prowadzić do skutecznego zniszczenia pasożyta oraz usunięcia skutków jego destrukcyjnej działalności.

Koniec cytatu.

Prawdopodobnie dlatego aktualni przywódcy kompradorskiej totalitarnej opozycji jak ognia unikają ujawnienia jakiegokolwiek programu, poza propagandowymi obietnicami. A wszystko, cały ten wysiłek, wszystkie opisane wyżej kombinacje mają tylko jeden cel - kasa. Chodzi tylko o pieniądze. Aby można było bezkarnie kraść. Cała reszta, cała propaganda ukrywająca bandycką napaść realizowana jest w międzynarodowym środowisku. 

A ofiarą napaści tych współczesnych międzynarodowych mafii są całe państwa. Stąd pojawił się projekt zdefiniowania nowego rodzaju międzynarodowej zbrodni - "STATECIDE" czyli "państwobójstwo". 

[link] (Blogmedia24.pl "Współczesna definicja komunizmu" - 10.08.2007)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574649

przy złodziejskim żłobie

 

na Polsce chcą pasożytować

grabić wszystko ku sobie

nie służyć przy betlejemskim 

a przy złodziejskim żłobie

 

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574652

Takich właśnie - posługując się terminologią medyczną - dogłębnych diagnoz i trafionych recept potrzeba Polsce, w czasie gdy decyduje się Jej być albo nie być!

Jestem pod wielkim wrażeniem!

Serdecznie pozdrawiam   

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574653

Dziękuję za tę opinię.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574658

potrzeba woli rządzących naszym krajem, aby totalna opozycję zdusić. Woli nie widać. Bez tego żadne z Twoich lekarstw, słusznych niewątpliwie, nie przyniesie rezultatu i obecny chocholi taniec będzie trwał. Odnoszę wrażenie - graniczące z pewnością - iż dla obecnie rządzących, ważniejszą opozycją wręcz wrogiem są narodowcy, a nie "totalni". Przekonamy się (być może) już w najbliższą niedzielę. Tym niemniej na dzień dzisiejszy dla naszego kraju nie ma alternatywy, stąd moja pełna zgoda z Twoimi tezami i wnioskami. Czekam (sądzę, że nie ja jeden) na resztę felietonu.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1574711

Marek Chrapan <marekc6@gmail.com>

pon., 5 lis, 23:07 (7 godzin temu)

do.....

Przyglądając się zabiegom PiS o przejęcie samorządów zastanawiałem się czy ich przywódcy to "rycerze". Określeniem takim na ogół nobilituje się ludzi ale nie w tym przypadku. Przytoczyłem określenie zapożyczając od jednego z komentatorów miejscowego portalu mianem tym określającego drugiego posługującego się  jedynie paroma obraźliwymi, wulgarnymi epitetami.  Skojarzyło się mi to podczas kilkunastokrotnych codziennie, w trakcie całej "kampanii wyborczej", wypowiedziach polityków PiS o ich największych (niestety jedynych) zasługach - 500+ , 300+ i "zmniejszeniu" bezrobocia dzięki emigracji "za chlebem" gdzie znalazł się w końcu i ów paru słowny komentator. Nie mogąc już znieść powtarzania w kółko jednych i tych samych PiSowskich, a bardziej ŻydoPiSowskich "zasług" zastanawiałem się czy w podobny sposób jak ów komentator zrozumieliby określenie ich "rycerzami". Określony tak komentator  nawet chełpił się tym i dopiero twórca określenia musiał mu wyjaśnić "łopatologią" wysublimowaną aluzję jako "zakuty łeb". Niestety, z perspektywy nawet paru dni po ostatnich wyborach innego określenia dla postępowania ŻydoPiSu nie potrafię znaleźć, chyba, że weźmie się pod uwagę celową działalność tak jak "przegrywano" wybory parlamentarne 2007 i 2011 - "czym gorzej dla Narodu tym lepiej dla nas". Obłudę propagandy o "wsłuchiwaniu się w Naród"  dokładnie pokazał Prezes p. J. Kaczyński udając się do Przemyśla by poprzeć zagrożonego tam swojego kandydata proukraińsko-banderowskiego wbrew Kresowiakom od 3 lat nawołujących do zakończenia wspierania antypolskiej Ukrainy hołdującej faszystowskim zbrodniarzom. Czyż nie jest to posunięcie typowe dla tak rozumianych "rycerzy"? - Wbrew Polskiej Racji Stanu! Na szczęście zwyciężył i to dobitnie kandydat polski. Zastanawiam się jak tak wybitny polityk mógł nie znać odczuć Narodu w tej kwestii kiedy osobiście kilkunastokrotnie pisałem na adres sejmowy. Stolica przegrana - kto podpowiedział p. Patrykowi Jakiemu by wystartować parę miesięcy przed kampanią, a później zanudzić, zniecierpliwić słuchaczy powtarzaniem w nieskończoność jednych i tych samych sloganów. W dodatku pod koniec kampanii atakując przeciwnika "....a Trzaskowski.."

I tak wszędzie w większych miastach. Ale jak się wybiera Przemyśl zamiast Gdańska czy Krakowa i do propagandy kieruje się pustosłownego "złotoustego" demagoga na urzędzie Premiera z łaski Izraelskiego sierżanciny, niestety ale "ciemny lud" już tego nie kupi, trochę się oświecił. Nie kupi pustosłownych zapewnień o "rozwoju" Kraju kiedy naocznie, po sąsiedzku, widzi się coraz bardziej pustoszejące domy z powodu wyjazdów "za chlebem", kiedy coraz częściej słyszy się obcą mowę i widzi się różnokolorowe twarze mimo zapewnień o niesprowadzaniu imigrantów.

Sam Prezes nie zależnie czy jeszcze PiSu czy już tylko jako "słup" ŻydoPiSu wszystkiego nie obstawi. do tego potrzebne są kadry, a tych nie ma. Nie ma kto wyszukiwać, miernoty nie będą werbowały ludzi mądrzejszych od siebie, wręcz odwrotnie, wycinają, widzimy to dookoła, a przykład idzie z góry, stąd wokół Prezesa są Błaszczaki, Brudzińscy itp... Nie ma natomiast już A. Macierewicza, nie ma Pani Beaty Szydło - ale jak może być katoliczka, matka księdza kiedy rządzi ŻydoPiS pod nadzorem Israelskiego sierżanta. No cóż, kolejna "powtórka z rozrywki"

Niestety, bandycka tzw. III RP czyli żydokomuszy PR-bis (wszystkie formacje dotychczas "rządzące")  dokładnie zniechęcił do polityki ludzi wybitnych i nie chcą się garnąć nawet do powstających opcji patriotycznych jak Ruch Narodowy.

"Raz pod wozem ......." - PRZYJDZIE DLA POLSKI CZAS I NA WOZIE, A NA RAZIE - SZYKOWAĆ KAŁACHY!

 

Marek Chrapan

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1574727

Warto zamiast "fałszywe elity" używać określenia "zbrodnicze, samozwańcze i narzucone sowieckie elity". Bowiem słowo "fałszywe" nie oddaje ogromu zbrodni popełnionych na Polsce i Polakach przez tę postsowiecką agenturę dbającą wyłącznie o swoje własne interesy.

Zbrodnicza agentura stalinowskiego NKWD zainstalowana przez sowieckich zbrodniarzy w PRL: Bierut, Gomułka, Jaruzelski czy Kiszczak wymordowała dziesiątki tysięcy polskich patriotów.

PRL-bis została utworzona w wyniku sowieckiego cyrku agenta NKWD Kiszczaka, cyrku zwanego "okrągłym stołem". Sowieccy namiestnicy rządzący w PRL utworzyli PRL-bis w celu zapewnienia rządów swojej agenturze z SB i WSI. A ci agenci rabowali Polskę i Polaków w stopniu nie mniejszym niż działający na korzyść komunistyczno-bolszewickiego Kremla sowieccy namiestnicy w PRL.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1574745

"Tak powinniśmy mówić, taka jest prawda. To wiemy. Nie mówimy tak tylko dlatego, że to jest za dużo słów, za wiele przymiotników. Decydują względy redakcyjne. A jeśli chodzi o ścisłość ja chętniej używałbym tego zdania w tym wydaniu:

"zbrodnicza, samozwańcza i narzucona sowiecka swołocz" 

Tak, ponieważ określenie "elita" absolutnie do nich nie pasuje. Jak może być elitą coś tak prymitywnie nienawistnego, jak może być elitą coś tak zbrodniczo obelżywego i zakłamanego?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574780

wiara w programy partii...

 

wiara w programy partii

człeka nie zbawi

zatem wierzcie w Boga

i bądźcie prawi!

 

PS Cóż to jednak za partia bez programu albo z takim, co nie pociąga ludzi (poza nielicznymi)?! 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1574747

Dużo by przerzucać kanałow u Kurskiego i yotubowych gawędziarzy  -  

Dziękuje Panu.

Problem niestety pozostaje ciągle gorący . Nie widać dyskusji w ośrodkach władzy, jedni dostają 'przekaz dnia'  drudzy nie wychylą się przed Prezesa.

Tyle milionów taka frekwencja  - znaczy 'demokracja" jest  ino nie ma realnego przywództwa .Poszerzyć bazę społeczną dla "dobrej zmiany" !

To jest kotwica   .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1574751

Tak jest. Zajmijmy się tą kotwicą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574760

A to wynika z sytuacji partii władzy płynącej na fali wydarzeń za słabej i podatnej na zbyt wiele wpływów. A obawiam się,że idealne recepty są niestety nierealne. Sytuacja na zewnątrz rozwija się żywiołowo ale i tak nie widać jeszcze nic lepszego niż dawna wersja włoska , choć czasy inne i może nie tak ostro się perspektywa rysuje (politycy wspierani przez CIA kontra wspierani przez KGB) . Przydałaby się konstruktywna druga siła polityczna, nawet nieliczna bo stabilizująca , dodająca energii a niestety jedyne środowisko realnie do tego zdolne to jakieś kukizowo-korwinowe , czyli mocno kacerskie i strasznie archaiczne w pojmowaniu ekonomicznej wolności (chyba efekt mentalnego odreagowania komuny bo nie wiem jak inaczej tłumaczyć). Niby kraj katolicki , niby sporo ludności wiejskiej ,czy utrzymującej się z pracy najemnej , niby sporo tu i tam patriotów a żadnej partii chrześcijańskiej chłopskiej czy nawet lewicy patriotycznej ni ma. Prawda jest RN ale tkwi w zamkniętej formule zapieczętowany. Strasznie jest skuteczny ten tępy młot propagandowy , nawbijał ludziom głupstw takich drobnych do głowy a oni się cieszą ,że odpór mu dali. Dobrym przykładem jest nasz Kościół. Nie da się ludzi przekonać ,że Boga nie ma ale dało się ,że kapłani apolityczni  że w ogóle im więcej miejsc bez Boga na co dzień tym lepiej , bo miejsce Jego w świątyni. ITD. ITD. I jest tego masa w każdej sferze życia tych kłamstewek przewrotnych .  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1574775

To jest bardzo mądra i trafna diagnoza.  

Tak trzeba myśleć. Dodam trochę później coś jeszcze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

michael

#1574781