Czy w Gdańsku dr Oetker zastąpi Budynia?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Niegdyś dumna Warszawa wybrała sobie na prezydenta klona Hanny Gronkiewicz Waltz, a zarazem kandydata wspieranego przez Niemców. To z pieniędzy niemieckiej fundacji Adenauera fundowane były liczne spotkania Klubu Obywatelskiego, gdzie lansowana była Niemiecka Unia Europejska i Warszawa – jako swoiste przedmieście Berlina. Pytanie Trzaskowskiego: Po co Warszawie nowe lotnisko, skoro nowe lotnisko jest w Berlinie? – wyczerpuje wyjaśnienia dotyczące niemieckich wpływów na wybory w Warszawie….

Jest jeszcze Gdańsk. Gdańsk już w dużej części stał się niemiecki za rządów Pawła Adamowicza, czyli słynnego już Budynia. Przypominam, że w 2004 r. miasto Gdańsk wyzbyło się większości udziałów (83 proc.) w GPEC za 183,8 mln zł (czyli 42 mln euro), czyli za… cztery roczne dywidendy! Prezydent Gdańska sprzedał tę spółkę miastu Lipsk a konkretnie komunalnej spółce Stadtwerke Leipzig GmbH (część komunalnego holdingu LVV Leipziger Versorgungs- und Verkehrsgesellschaft mbH).

Dzięki temu gigantycznemu przekrętowi prezydenta Adamowicza, gdańszczanie w tym roku zasilą komunalne usługi w Lipsku kwotą 14,4 milionów euro. Odkręcając kurek z ciepłą wodą i zawór termostatu przy grzejniku c.o. mieszkańcy Gdańska i innych pomorskich miast, sponsorują Saksończykom bilety na baseny i na komunikację miejską, Handball-Club Leipzig, FC Lokomotive Leipzig i Red Bull Arenę oraz poprzez wodę z przedsiębiorstwa Saur z okolic Paryża francuskie przedsięwzięcia innowacyjne..

Paweł Adamowicz nie zrobił tego przekrętu bynajmniej za darmo. Paweł Adamowicz od 2007 r. przewodzi radzie nadzorczej GPEC. Jest więc jednocześnie prezydentem Gdańska i niemieckim pracownikiem  Zarobił na tym ponad 900 tys. złotych a za każde comiesięczne posiedzenie zarządu GPEC pobiera około 2000 euro!

Po zmianie władzy w Polsce, Polska Grupa Energetyczna wyszła z ofertą odkupienia udziałów w GPEC za kwotę ponad 4-krotnie większą niż Adamowicz sprzedał je Niemcom!  Jednak 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną to zdaniem lipskiego ratusza za mało za tak dochodowe przedsiębiorstwo. Niemcy wiedzą, że nie wyzbywa się sfery usług komunalnych na rynku pozbawionym jakiejkolwiek konkurencji... 

Wypominanie słynnemu Budyniowi, siedmiu mieszkań i 32 kont bankowych jest drobiazgiem przy przekręcie ze sprzedażą GPEC Niemcom i Saur Francuzom. Tak jak wypominanie, że historyczny Urząd Pocztowy Gdańsk, Budyń już zmienił na niemiecki Postamt. W końcu gdańszczanie o tym wszystkim już wiedzą i to oni zadecydują, czy chcą mieć za prezydenta Polaka – Kacpra Płażyńskiego, czy też niemiecką marionetkę, który przerobi polski Gdańsk na dawne Wolne Miasto Danzig…

Pytanie, czy Budyń zostanie za dwa tygodnie niemieckim dr Oetkerem czeka na odpowiedź…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:24)

Komentarze

budyń, budyń, a cóż TO takiego ???

TO takie łajno niemieckie!

TO taki germański spad!

niszczyciel Gdańska, i Naszej Polski!

wstrętny śmierdzący gad............

 

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ!

http://rzeczpospolita2.blogspot.com/2011/08/kara-smierci-dla-urzednikow-od-1921.html

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1573990

Zgadzam się z każdym zdaniem w powyższym komentarzu. Gratuluję. Gdańszczanie powinni to  jak najprędzej wyautować. Wstyd przynosi dla Gdańska i całej Polski. Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1573997

W sumie Gdańsk to nie jest tylko sprawa Gdańska, ale Polski. A skądinąd wiadomo, że "gdzie peowiec tam przestępstwo" - nie uwierzę aby rzeczywiście nic nie można było z gościem zrobić gdyby naprawdę się chciało.

 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1573994

Danzig-Puddingkrapfen

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1573995

 

Na Czerską i Wiertnicza dotarło, że są w ciemnej.... dziurze i oczywiste wygrane w miastach, nie dają KO więcej niż 22% w sejmowych, a PiS bierze min. 40%, przy trupie jakim jest ZSL.

Ja w dniu wyborów pisałem, to się ze mnie śmiali jedni, a drudzy "popłakani" nie chcieli nawet słuchać. 

Gdańszczanie idźcie głosować na Kacpera Plazynskiego .

Rozmawiajcie, przekonujcie.

Wy jeszcze możecie. Bo w  Warszawie już Berlin mamy.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574001

Mieszkańcy Gdańska! Postawcie na MŁODEGO ENERGICZNEGO Kacpra Płażyńskiego, a nie na "doświadczenie", które doprowadzi do zguby....Serdecznie pozdrawiam, życzę trafnego wyboru.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1574025

Brzydzą się kłamstwem i oszustwem, złodziejom by ręce poucinali, swoje dzieci uczą uczciwości i karzą je za kłamstwo.
Po czym głosują na Adamowicza.
Spierdolenie umysłowe.
Renta się należy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574036

254 mandaty, 2 MLN głosów więcej

Pomorski +44%
Świętokrzyski +100%
Zach-pom +83%
Lubuski +80%
Kuj-pom +57%
Łódzki +41%
Śląski +37%
Podkarpacki +31%
Małopolski +41%
Warmińsko-mazur +83%
Podlaski +33%
Mazowiecki +26%
Lubelski +38%
Dolnośląski +55%
Opolski +50%
Wielkopolski +62%

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574037

Tutaj my się pochylimy nad germanizacją Gdańska i tyle.

A Adamowicz w drugiej turze wygra dostając 56%, albo 60% - bo tak zagłosują Gdańszczanie, którzy pojęcia o tych przekrętach nie mają. Oni w gazetach przeczytają, w radiu usłyszą, w TVN zobaczą, ze "PIS twój wróg".

Za numer z GPEC powinien być Adamowicz aresztowany i skazany za działanie na szkodę państwa.

Po uprawomocnieniu wyroku przejecie GPEC przez państwo, bez odszkodowania dla Niemców z tytułu tego, ze Adamowicz działał świadomie na szkodę miasta i niemcy musieli o tym wiedzieć.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1574043

oboma ręcami i nogami pod tym co junak napisałeś. Mało tego życzyłbym sobie i budyniowi oby słowo stało się ciałem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1574148

.....jeszcze niezawiele doświadczeń od 1308 r. kiedy to Niemcy zdradziecko wycieli polską załogę Gdańska?! Tamta rzeź Gdańska to był początek! Jak długo jeszcze chcecie eksperymentować?! Kapitan Nemo przedstawił jak zawsze znakomite, bombowe argumenty, które możnaby powielać, wystarczy tylko poczytać poprzednie wpisy na jego blogu, który każdemu gorąco polecam. Jak zawsze piąteczka!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574049

Na przykładzie Warszawy macie przykład co to znaczy zaufać lewakowi. Głosując na Budynia nadal będziecie okłamywani, okradani, obietnice będą fikcją, a przez Gdańsk nadal będzie płynąć gówno.
Macie wspaniałego kandydata, Kacpra Płażyńskiego.
Nie spieprzcie tego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574119

tyle tylko,że Gdańszczanie na to nie patrzą. Oni są anty PiS i dla nich to jest najważniejsze.Smutne to ale prawdziwe lecz mam mocną wiarę i nadzieję ,że stanie się cud i wygra Kacper.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1574147

Ja też w to wierzę...niech złodziejstwo będzie potępione i głęboko zakopane....lub zatopione w Motławie..

 

Powodzenia 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1574151

Budyń, Czaskoski, Jaśkowiak, Zdanowska, Majchrowski - to jakby klony tego samego pnia - antypolskiej międzynarodówki...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1574178

TAK, 

TO klony Yagonie. Mutanty.

Może to caryca Katarzyna klonuje w obiedwie płcie? I mutuje, starając się, by to zmutowane badziewie budyniowe  ziściło jej zachcenie z przeszłości? TO przecież była niemra! Może także samo i makrela córka Hitlera takowym mutantem jej jest ???

I w tym temacie przypomnę mój pozaprzeszły wpis: 

http://niepoprawni.pl/blog/1644/non-possumus-0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1574205