Ostania msza w największym kościele w Irlandii

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

W najbliższą niedziele (07/10/2018) o godzinie 11:00 odbędzie się ostatnia masz w największym kościele w Irlandii.

Kościół został otwarty w 1967 roku w dzielnicy Dublina Finglas West roku i mógł pomieścić nawet 3500 tysiąca osób.

Kościół Zwiastowania zostanie przebudowany. Zmniejszona będzie jego część sakralna, a w miejscu dotychczasowej przestrzeni mają zostać stworzone kawiarnie, biura i dom starców.

Bezpośrednim powodem takiej decyzji była spadająca liczba wiernych i koszty utrzymania tego budynku, dlatego archidiecezja dublińska w porozumieniu z władzami miasta Dublin postanowiła przebudować ten kościół.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:13)

Komentarze

Kosciol (jako instytucja) odszedl tak daleko od korzeni, ze dzisiaj powrot jest prawie niemozliwy...

Wszak Chrystus powiedzial po ostatniej wieczerzy: "to czyncie na moja pamiatke..." - czyli siadzcie przy jednym stole, jedzcie pijcie i rozmawiajcie... co to ma wspolnego z dzisiejszym "automatem" Mszy Sw? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1573116

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika s.Kinga nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zaprawdę powiadam Wam – Jezus zwany Chrystusem nie wymyślił ani księży, ani kościołów, Chrystus nie wymyślił ani szat księżowskich, ociekających złotem, ani tych różnych bezmyślnych wierszyków, zwanych "modlitwami". Chrystus nie wymyślił ani ołtarza, ani tabernakulum, ani też wafelka zwanego hostią w monstrancji, ani kadzidła, ani dewocjonaliów, medalików, wisiorków, obrazków, ani też adwentu, aklamacji, akomodacji, akwamanili, anafory, anaklezy, anamnezy, antependium, antyfony, aspersji, brewiarza, celebransu, chorału, chrzcielnicy, dikirionu, doksologii, embolizmu, epiklezy, epistoły, eulogii, ewangeliarza, gestów liturgicznych (znak krzyża, pochylenie głowy, pochylenie ciała, przyklęknięcie, bicia się w piersi, złożenie rąk, nałożenia rąk, itd..), introitu, inviolaty, kadzidła, kanoncjału, kantyku, kazania, kolekty, komunikantu, lamentacji, liturgii, mistagogii, misterium, modlitwy, mszy, nabożeństwa, nieszporów, nowenny, podniesienia, prezbiterium, rebabtyzacji, rekoncyliacji, rorat, spowiedzi, tabernakulum, te deum, tintinnabulum, trisagionu, utensyliów religijnych (kielichy, monstrancje, pacyfikały, ampułki, łódki kadzielnicze, puszki, cyboria), wigilii, wody święconej czy ołtarza. Te wszystkie zabawki i zboczenia - to już wymysł kasty szamanów, cwaniaków-nierobów w sutannach i habitach, którzy to wszytko wydumali po to, żeby żyć w luksusie nicnierobienia na koszt "wiernych” zwanych owczarnią, mamiąc ich właśnie całym tym teatrem i tymi wieloma zabawkami, by zamącić im w głowach i opanować ich umysły by żyć potem na ich koszt. Ot i cała tajemnica "wiary".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7
#1573356

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika s.Kinga nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Umiłowani Siostry i Bracia!
- nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1573355

Pewnie wszyscy parafianie ogladali film KLER

Boga trzeba miec w sercu

Co robil Watykan przed i po 2 wojnie swiatowej? A pedofilia? Faszyzm?

Watykan ochranial zbrodniarzy wojennych i ta tym wzbogacil sie po wojnie.

Przerażające doniesienia wynikające z raportu na temat pedofilii w Kościele w Polsce. Papież Franciszek broni pedofilii.

W trakcie wizyty w Chile Franciszek oświadczył, że nie widział „żadnych dowodów” przeciwko biskupowi pedofilowi.

Nie chce aby jakikolwiek pedofil w czarnej spudnicy dotykal moich dzieci.

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1573568