TVN i PO o Jedwabnem - kłamią obwiniając Polaków! Zdrajcy?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Fakty TVN skrytykowały dr Jarosław Szarka za słowa „Wykonawcami zbrodni (w Jedwabnem – przyp. red.) byli Niemcy” - pytając m.in. „Czy przyszły szef Instytutu Pamięci Narodowej ma kłopoty z pamięcią?” i stwierdzając, że zbrodnię popełnili Polacy:

]]>http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kandydat-na-szefa-ipn-wykonawcami-zbrodni-w-jedwabnem-byli-niemcy,662364.html]]>

 

O winie Polaków przekonuje też PO - tuż przed wyborem nowego prezesa IPN poseł PO Michał Szczerba protestował w Sejmie przeciwko kandydaturze dr. Jarosława Szarka z powodu jego wypowiedzi o zbrodni w Jedwabnem. Zdaniem Szczerby, Szarek "przyjął skandaliczną narrację w tej sprawie":

]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-przeciwna-powolaniu-jaroslawa-szarka-na-prezesa-ipn/ry7mfh?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie]]>

 

Tymczasem wiele faktów pokazuje jednoznacznie, że zbrodni tej dokonali Niemcy - jeśli jacyś Polacy im pomagali, to pod groźbą śmierci. W dodatku jeśli brali udział w jej popełnianiu, to wiedzieli, że opór nic nie da, że Niemcy i tak tych Żydów zabiją - zatem opór skutkowałby śmiercią nadaremno.

 

Oto te fakty:

 

Przeprowadzający niedokończoną ekshumację (przy okazji - trzeba ją dokończyć, aby pokazać prawdę światu) archeolog prof. Andrzej Kola powiedział: „Pozwolono nam tylko odkryć szczątki kostne i już to wystarczyło, żeby udowodnić, że do tych ludzi strzelano. Natrafiliśmy m.in. na pocisk kalibru 9, wystrzelony prawdopodobnie z niemieckiego parabelum - krótkiej broni stanowiącej uzbrojenie oficerów niemieckich.”

]]>http://natemat.pl/184569,ponowne-ekshumacje-w-jedwabnem-w-pewnym-sensie-to-krok-przeciwko-zmarlemu-lechowi-kaczynskiemu]]>

 

 

Prof. Żaryn powiedział: „Pojawienie się łusek znajdujących się w stodole i inne dowody, choćby fakt, że znaleziono pieniądze, monety czy biżuterię wśród ofiar tego mordu, świadczą o tym, że w gruncie rzeczy cały ten akt oskarżenia z końca lat 40., gdzie mowa jest o motywie rabunkowym, że nie było Niemców, tylko sami Polacy mieli wykonać tę zbrodnię, są dzisiaj niewiarygodne.”

]]>http://wpolityce.pl/historia/301490-prof-zaryn-o-ataku-gw-na-dr-szarka-to-manipulacja-i-brak-wiedzy-glownymi-wykonawcami-zbrodni-w-jedwabnem-byli-niemcy-nasz-wywiad]]>


 

Są też nagrane zeznania kilku świadków jednoznacznie mówiących, że zbrodni dokonali Niemcy. Wiemy również, że w tych dniach duży oddział Niemców jeździł po tym terenie i mordował Żydów w okolicznych miejscowościach - zaiste byłby to niezwykły zbieg okoliczności, że w tej jednej jedynej miejscowości ich nie było, a akurat w tych dniach Polacy postanowili zamordować Żydów:

]]>http://dorzeczy.pl/id,1095/Jedwabne-czyli-zaduch-klamstwa.html]]>

]]>http://www.fronda.pl/blogi/amdg/jedwabne-10-lipca-1941,21208.html]]>

]]>http://www.fronda.pl/a/w-jedwabnem-nie-mordowali-polacy-to-zydowskie-klamstwo,71123.html]]>

]]>https://www.youtube.com/watch?v=EJrPgq4_R2M]]>


 

Wielu Polaków, którzy zeznali komunistycznym służbom bezpieczeństwa, że mordowali Polacy ujawnili później, że zostali do tych zeznań zmuszeni ciężkim biciem (strona 24-25 postanowienia IPN):

]]>https://myslnarodowa.files.wordpress.com/2013/10/jedwabne_postanowienie.pdf]]>

 

Kolejnym dowodem na to, że zeznania o dokonaniu zbrodni przez Polaków są nieprawdziwe jest fakt opublikowany w tygodniku „Głos” (numer 27 (884) z 7 lipca 2001 roku) w artykule Wiesława Wielopolskiego pod tytułem „W Jedwabnem Laudańskiego gnali gestapowcy”. Otóż jeden z bitych świadków powiedział, że w zbrodni brał udział Marian Żyluk - tymczasem sąd go uniewinnił, ponieważ okazało się, że w czasie mordowania Żydów siedział w areszcie na posterunku żandarmerii w Jedwabnem. Jak widać gdy się wymusza fałszywe zeznania nie da się wykluczyć błędu.

 

W numerze na 5-6 stycznia 2008 r. „Naszego Dziennika” jeden z najwybitniejszych badaczy historii Polski w II wojnie światowej dr Leszek Żebrowski zamieścił ważny tekst nt. sprawy Jedwabnego pt. „Nowe kłamstwa Grossa”. Przytoczył tam wczesne relacje żydowskie, które zostały pominięte przez Grossa i których nie wykorzystano w śledztwie IPN. Były tam m.in. relacje Michaela Maika, Ryvki Kaizer i Hersza Cukiermana (Harolda Zissmana). Wszystkie wskazywały na dominującą rolę Niemców w zbrodni w Jedwabnem. O kolejnych ważnych nowych świadectwach powiedział 28 czerwca br. w audycji red. Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” zasłużony działacz opozycji antypeerelowskiej, a od niedawna członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski. Wspomniał on o znalezionej w aktach Wojewódzkiej Żydowskiej Komisji Historycznej w Białymstoku relacji Żydówki Finkelstein, która pisała o słyszanych przez siebie licznych strzałach niemieckich przy stodole w Jedwabnem.

]]>http://niedziela.pl/artykul/125611/nd/W-imie-prawdy-o-Jedwabnem-i-Kielcach]]>

 

Co do powoływania się na obiektywizm IPN to łatwo te argument obalić. Władze ówczesnego IPN: prezes tej instytucji, prof. Leon Kieres oraz dr Paweł Machcewicz odmówili opublikowania w tomach "Wokół Jedwabnego" sprawozdania profesora Koli z przeprowadzonej w Jedwabnem niedokończonej ekshumacji - to sprawozdanie podważało tezę o winie Polaków.

]]>http://www.pch24.pl/klamstwo-jedwabnego,38701,i.html]]>

 

Jeśli uważają Państwo, że TVN i PO szkalują nasz kraj, psując tym samym jego wizerunek co jest działaniem na szkodę Polski proszę upowszechnić te informacje w mediach oraz w internecie.

 

Filip Stankiewicz

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Tak jak Katyń był kłamstwem założycielskim PRL, a zabójstwo ks. Popiełuszki 3 Erpe, tak Jedwabne i rzekoma wina Polaków jest fundamentem żydowskich żądań finansowych.
Wystarczy, że Jedwabne zostanie odkłamane, a w wątpliwość zostaną poddane inne zbrodnie popełnione rzekomo przez Polaków wobec Żydów. Jak wiadomo oskarżenia te są narzędziem i gruntem do zmiękczania Polski, aby się ugięła i zapłaciła miliardy.
Dlatego taka wściekłość , że prawda wyjdzie na jaw.

Vote up!
14
Vote down!
0

Miller_Bob

#1516854

pozdrowienia z Jałty

 

serdeczny przyjaciel

pozdrowienia z Jałty śle...

dokończymy dzieła

po Gestapo i NKWD!...

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1516859

o ile pamietam, to w swoim czasie byl taki czlowiek, ktory zablokowal ekshumacje i o ile pamietam, to nie byl on, ani z POpluczyn, ani od Kwasa. Wbrew przeciwnie podobno prawicowiec, wiec ?... Troche mnie drazni, czy tez irytuje, ze tak lapidarnie napisales o ekshumacji, a mianowicie... " ( przy okazji - trzeba ja dokonczyc,...) Gdyby owa ekshumacja nie zostala zablokowana, to i Gross i wielu innych nie mialoby tych narzedzi w rekach jakie im wrecz wsadzono... Wiec, Kolego gdy piszemy, to glosno i "calym zdaniem..." Nie jest bowiem dziwnym, ze wrog dokonuje napasci. Dziwnym jest, ze otwiera mu sie drzwi na osciez i..., ze czyni to domownik...i to podobno ten po naszej stronie...

pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

chris

#1516861

- ekshumację w Jedwabnem "zastopował" Lech Kaczyński, w momencie gdy zaczęły "wychodzić" fakty świadczące przeciw tezie, że była to zbrodnia Polaków na Żydach.

I ja także chciałabym się dowiedzieć jaki był motyw tego postępowania. Oficjalnie mówiło się, że "bracia starsi" (wyznania handlowego) sprzeciwili się dalszym ekshumacjom, gdyż miały one naruszać ich przekonania religijne, czyli - "zakłócać pokój zmarłych".

Bardzo chciałabym poznać prawdę!

Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1516862

Witam, ano wiadomo. Osobiscie czekam rowniez na powtorke z roku 1938 tj.DEKRET Prezydenta Moscickiego. Oczekuje od Prezydenta mojego kraju Andrzeja Dudy, by rozwiazal ten masonski przyczolek, naturalnie odpowiednim dekretem. Przyczyn ku temu Loza dostarcza mu az nadmiar. Jezeli Kaczynski wpadlby wowczas na ten pomysl, szabesy nie wywieralyby takiego nacisku i to rowniez w temacie Jedwabne...i to niewazne, czy ci z handlowego kahalu, czy koszerna razwiedka, czy tez jeszcze inna frakcja, bowiem maja ich wiele...I choc interesy sa tam podzielone i nie wchodza sobie w parade, to i tarcia sie zdarzaja. Jednak, gdy rozchodzi sie, by gojowi dokopac, to wszyscy spiewaja z jednego klucza...Odnosnie Twojego zyczenia Katarzyno, to masz racje " handlowcy" " przebili swoim atu "...i to wlasnie jest ta slabosc PiS-u, ktora jakze czesto mu sie zarzuca tj. Kaczynskim i to obu...Wiec jezeli teraz Jaroslaw uczyni to i owo w tym kierunku i zmyje te informacyjne nieczystosci z siebie i partii, to wowczas i uchroni sie od przyszlych napadow, a i Rzeczpospolitej wyjdzie to na dobre... Pytanie, czy sie odwazy ? Czy Prezes Jaroslaw Kaczynski odwazy sie przeskoczyc ta poprzeczke...? Bylaby to poprzeczka jego zycia i jednoczesnie jasno okreslila jego " bytnosc" przy okraglym stole...Tylko czy on w takim wieku chce sie jeszcze tak...udzielac...? Bowiem , to nie sa juz tylko laurkowe przemowienia, to jest  wowczas " walka na noze "...

pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

chris

#1516866

w Krakowie bracia starsi umiejscowili budynek -  w ktorym znajduje sie hotel i sklepy - w taki sposob ze czesciowo stoi on na terenie cmentarza Zydowskiego. I jakos to zmarlym nie przeszkadza!

Vote up!
6
Vote down!
0

Erdol

#1516893

po niemalej zadymie rowniez medialniej wytlumaczyl, czy inaczej sie wytlumaczyl...bylo to bowiem stwierdzenie w pewnym konkretnym kontekscie i nie nalezy go naduzywac.Osobiscie po doswiadczeniu ostatnich dziesiatek lat mam pewnego rodzaju alergie na to stwierdzenie. Mysle tu o STARSZYCH BRACIACH...Oni bowiem czynia wszystko, by nam to okreslenie - BRAT -calkiem zobrzydzic. Odnosnie zydowskiego cmentarza, i ich ekonomicznym zmysle wlasnej percepcji,to nie pierwszy raz...Swego czasu pisalem na blogu o wspanialym polskim Zydzie z Warszawy Boleslawie Szenicerze...

https://www.youtube.com/watch?v=7Dc984wPLYQ&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=xPoF0nnsFY4

https://www.youtube.com/watch?v=E5Fxn_NLFtI

https://www.youtube.com/watch?v=WpfFkegIsn0

pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1516909

do tych co liżą się tam gdzie trzeba głośno mówić o sprawcach.

Vote up!
1
Vote down!
0

adolfnr2

#1572799

twierdzenia czy wręcz oczywistości, przedstawiać jako przypuszczenia lub pytania... Ja też oględnie:)))) Wydaje mi się, że zdradzie mizna mówić w przypadku tych co mają polskie pochodzenie. Czasem może to nie zdrada intencjonalna lecz wynikająca z tak daleko posuniętego wytresowania, że graniczącego z brakiem możliwości myślenia.:)) Ci którzy mają pochodzenie "mniejszosciowe", raczej swojej nacji nie zdradzają. Po prostu  - moim skromnym zdaniem - nie należy ich raczej nigdy uznać za swoich,  czy oczekiwać, że będą mieli te same lub b. podobne  wartości, systemy wartości, imponderabilia, poczucie przynależnosci narodowej etc etc.....

Vote up!
6
Vote down!
0
#1516867

W TVN jak mantrę jak mantrę powołują się na Grossa. Wszystkie pseudoautorytety zapominają o manipulacjach szarlatana Grossa i powtarzają : przecież Gross napisał . Zdumiewająca jest w tym wszystkim rola wydawnictwa Znak , które zrobiło gigantyczną reklamę kłamstwu Grossa. 

Vote up!
8
Vote down!
0

kanon24.pl

#1516891

Gross mial stracic przyznane mu odznaczenie i....- jakos wszystko ucichlo!

Vote up!
10
Vote down!
0

Erdol

#1516892

ku swobodzie...

 

ku swobodzie łgarzy

dla rozkwitu łgarskiej sztuki

bez grossa przyzwoitości

stanęły za nim naukowe tłuki

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1516905

W rzeczy samej, no wlasnie ! to ci historia...i kto by sie tego spodziewal...tyle zmian, a niektore tematy pozostaja bez zmian. Ciekawe dlaczego ? ( ostatnie pytanie czysto retorycznie )

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1516907

Jednym z najlepszych opracowań dotyczących mordu w Jedwabnem jest praca profesora Marka Chodakiewicza : 

Mord w Jedwabnem 10 lipca 1941
http://kanon24.pl/3041,mord-w-jedwabnem-10-lipca-1941.html

Vote up!
4
Vote down!
0

kanon24.pl

#1516898