W Moskwie przypomnieli o rocznicy 17 września 1939 roku

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Nazwa serwisu: 
[NASZ DZIENNIK]
Cytat: 

Kilkoro rosyjskich aktywistów zebrało się w poniedziałek przed ambasadą Polski w Moskwie, by przypomnieć o agresji ZSRS na Polskę 17 września 1939 roku. Zebrani wzywali do potępienia zbrodni komunizmu; złożyli pod gmachem ambasady kwiaty i zapalili znicze.

W akcji brali udział aktywiści projektu o nazwie „Dekomunizacja”.

Uczestnicy akcji przynieśli pod ambasadę plakat przypominający, iż 17 września 1939 roku był dniem napaści ZSRS na Polskę. „Pamiętamy, wyrażamy smutek, jesteśmy solidarni z polskim narodem. Przestępstwa komunistów powinny być osądzone tak samo jak przestępstwa nazistów” – głosił napis. Pod ambasadą aktywiści rozwinęli także polską flagę.

– Sprzeciwiamy się okupacji i represjonowaniu narodu polskiego, które nastąpiło po napaści Armii Czerwonej na Polskę – wyjaśniła przedstawicielka projektu „Dekomunizacja” Olga Sawczenko. Dodała, że Polska doświadczyła strat w wyniku nazizmu i komunizmu.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

...to dziękuję, choć Niemcy  wcześniej szli tą samą drogą.Papież Benedykt już parę lat temu "obwieścił" światu, że to Niemcy byli pierwszą hitleryzmu/faszyzmu/nazizmu itp. itd. O komunizmie/bolszewizmie wspomnieć nie raczył.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1572344