Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w parafii pw. Królowej Różańca Św. W Dzierżoniowie

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

(...) I jak ukazałeś się świętym apostołom w rzeczywistym ciele, tak i teraz ukazujesz się nam w świętym Chlebie. I jak oni swoim wzrokiem cielesnym widzieli tylko Twoje Ciało, lecz wierzyli, że jesteś Bogiem, ponieważ oglądali Cię oczyma ducha, tak i my, widząc chleb i wino oczyma cielesnymi, starajmy się dostrzegać i wierzmy mocno, że jest to Twoje żywe i prawdziwe Najświętsze Ciało i Krew. I w taki sposób Panie jesteś zawsze ze swymi wiernymi, jak sam mówisz: Oto Ja jestem z wami aż do skończenia świata. Amen. Modlitwa na podstawie Napomnienia pierwszego św. Franciszka z Asyżu

W czwartek 31. maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie nazywaną Bożym Ciałem. O godz. 9.00 została odprawiona Msza Święta a po niej wyruszyła procesja do czterech Ołtarzy ulicami naszej parafii. Boże Ciało - Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to jedno z najbardziej uroczystych świąt katolickich. W tym dniu Jezus Chrystus pod postacią Najświętszego Sakramentu wychodzi do nas i idzie z nami ulicami parafii po to, aby umocnić nasza wiarę w odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie i życie wieczne.Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie na wieki” (J 11, 25-26).

Trasa tegorocznej procesji w naszej parafii wiodła; od kościoła ul. Korczaka, ul. Sikorskiego, drogą na Os. Różanym a zakończyła się udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przez proboszcza parafii, na placu przed kościołem. Procesja zatrzymywała się kolejno przy czterech ołtarzach przygotowanych przez działające w parafii grupy modlitewne, stowarzyszenia i towarzystwa świeckich. Liczny udział w uroczystości wiernych zadaje kłam twierdzeniu o odchodzeniu Polaków od Chrystusa i Ewangelii. Budujący jest widok wiernych modlących się wspólnie ze swoimi kapłanami. Szczególną radością napełnia serce wzruszający widok dzieci pierwszokomunijnych sypiących kwiaty przed kapłanem niosącym Przenajświętszy Sakrament. Taki widok to swoista "sztafeta pokoleń", to gwarancja, że wiara katolicka trwa i przetrwa wszystkie próby i zabiegi wyrugowania jej z naszej świadomości. To nadzieja na to, że jesteśmy w stanie przeciwstawić się pełzającej laicyzacji.

Dzisiaj nadzieją Europy jest chrześcijańska Polska, jest szansą dla nas i dla prawdziwych wartości europejskich. Zamordowany w 2005 roku założyciel protestanckiej wspólnoty Taizé brat Roger powiedział wprost: „Wiosna Kościoła wyjdzie z Polski”. Siostry i bracia jeżeli wytrwamy w wierze i tradycji naszych przodków, spełni się przepowiednia brata Rogera.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Rzeczywiście Europa środkowo - wschodnia to ostatnia nadzieja rzymskiego katolicyzmu...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1565205

Święto Bożego Ciała uwidacznia w nas to co jest niewidoczne. Co rok jest taki sprawdzian dla katolików - „czy jestem jeszcze wierzący i praktykujący”?. Uczestnicząc w procesji wyznaję, że dla mnie Jezus Chrystus Jest żywy, a przy okazji widzę, że nie jestem sam w tym „przekonaniu”. Jednak zastanawiające jest dlaczego tak mało jest młodzieży w tych „orszakach”. Nie łatwo jest zdefiniować przyczynę, bo jest 'złożona”. Co roczny koncert w Rzeszowie z okazji tego Święta, transmitowany przez tv TRWAM, pokazuje „obraz” zupełnie odmienny – uczestniczące tysiące młodzieży. Gdzie jest prawda? Nie możemy ulegać tylko emocjom, popadać w samozadowolenie z powodu chwilowych przejawów religijności. Polska istnieje tylko dzięki katolickiej wierze. Z historii wiemy, że z chwilą gdy Naród „odchodzi” od wartości katolickich – traci wolność. W moim skromnym przekonaniu , troska o Wiarę to także troska o przyszłość Polski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1565213

"Jednak już niedługo wiatr zdmuchnie płatki kwiatów, którymi dzieci zdobiły drogę Pana Jezusa, a wraz z nimi zniknie wiara i cześć wobec Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie, przed którym już jutro niemal nikt nie zegnie swych kolan".

Niech nas fałszywie nie uspokaja fakt, że w wielu miejscach procesje się odbyły. Walka trwa. Po czyjej stronie jesteśmy – niszczycieli czy obrońców? Pod czyim sztandarem walczymy?"

https://gloria.tv/article/D6Np6AS4WEeN1tgsqvvpkPBJ4

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1565227

Kard. Robert Sarah w końcu po 50 latach wypowiedział prawdę.

Bezczelnie szybko, nachalnie i bezproblemowo znalazł sobie drogę do polskich kościołów i kaplic satanistyczny gest: wypinanie się tyłem do Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie przebywającym w Tabernakulum. Takie zachowanie nie ma precedensu w historii Kościoła! Rozpowszechnia się gest kłaniania się do drzewa i do kamienia (pomijamy tutaj kwestię uprawnionych i należnych znaków rewerencji wobec konsekrowanego ołtarza z relikwiami, np. przez ucałowanie, co Kościół czyni od wieków). Pan Jezus mówi prawdę: „Et ecce ego vobiscum sum omnibus diebus usque ad consummationem saeculi” „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). To słowo realizuje się w sposób najpełniejszy i najzupełniejszy w Najświętszym Sakramencie. Transsubstantiatio – przeistoczenie – podczas Mszy Świętej to istotowa przemiana: nie ma już chleba i wina, jest Ciało i Krew Chrystusa obecne vere, realiter, substantialiter – prawdziwie, rzeczywiście, substancjalnie. Kościół zawsze otaczał najwyższym szacunkiem i czcią Eucharystię, Ciało i Krew Chrystusa. Już sama nazwa Sanctissimum Sacramentum– Najświętszy (!) Sakrament – odzwierciedla obiektywną rzeczywistość: hic est Deus – tutaj jest Bóg. Stąd Najświętszemu Sakramentowi oddawana jest cześć boska, najwyższy kult: cultus latriae. Jednym z istotnych i integralnych elementów kultu jest zwrócenie się w kierunku Pana Jezusa, postawa klęcząca i przyklęknięcie – pełne szacunku, pokory, uniżenia przed majestatem Boga skrytym w Hostii tej. Klęczymy w momencie przeistoczenia, klęczymy przyjmując Komunię Świętą, klęczymy podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, podczas adoracji wspólnej i prywatnej, przyklękamy kiedy wchodzimy do kościoła, przyklękamy kiedy wychodzimy z kościoła, przyklękamy kiedy przechodzimy przez środek kościoła. Pan Jezus na czas Mszy Świętej nie ulatnia się z Tabernaculum.

„dicentes ligno: «Pater meus es tu» et lapidi: «Tu me genuisti».

Verterunt ad me tergum et non faciem”.

„Ci, którzy mówią do drzewa: «Ty jesteś moim ojcem»,

a do kamienia: «Ty mnie zrodziłeś»,

do Mnie zaś obracają się plecami a nie twarzą”

(Jr 2, 27).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1565262

 

Księża mają ograniczone postrzeganie

Komunię dają prócz balasek, jak ktoś stanie

Kto uklęknie jest uznawany za dziwadło

Dobrze że nic na głowę mu jeszcze nie spadło

Nie mówiąc o złożonych jak u dzieci dłoniach

Bo pojawia się wypominanie- ironia

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1565276