Dzień Obrońcy Ukrainy

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Świat

Ukraina czci w rocznice utworzenia UPA"Dzień Obrońcy Ukrainy"

To tak jakby świętować dzień urodzin Kuby Rozpruwacza a Anglii

UPA to nie była formacją wojskową tylko nielegalne zbieranina morderców i złodziei ukraińskich . Obecnie każdy kto ich popiera zasłużył na potępienie i to z nazwiska i imienia..

Dopóki kości Polaków zamordowanych przez ukraińskie bestie będą walały się po ukraińskich polach i śmietnikach, dopóty nie będzie żadnego pojednania.

Żadna poprawnośc polityczna nie zmieni złego nastawienia rodowitych Polaków do Ukrainców, za to co nam zrobili i chcą dalej zrobić, gdyby tylko mogli. Oni mają w genach nienawiśc do Polaków

Dzień Obrońcy Ukrainy

Ukraina obchodzi  święto ukraińskiej armii – Dzień Obrońcy Ojczyzny, wyznaczony 3 lata temu na 14. października, święto Opieki Matki Bożej, które jest także uznawane za symboliczną datę założenia Ukraińskiej Powstańczej Armii.  Na Ukrainie trwają obchody tego święta. Z okazji 75-lecia powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwrócił się z orędziem do narodu, które opublikowano na stronie internetowej prezydenta.

Poroszenko nazwał UPA „prawdziwie ludową”, ponieważ „od pierwszych dni istnienia do zakończenia walki przeciw okupantom ziem ojczystych” całkowicie formowała się z miejscowej ludności i miała jej poparcie. Jako powód, dla którego Ukraińcy w szeregach UPA chwycili za broń wymienił „lata stalinowskiego terroru, kolektywizacji i Hołodomoru-ludobójstwa, a z czasem nawałę nazistów”.

Według niego „najlepsi synowie i córki ukraińskiego narodu stawiali opór dwóm potężnym totalitarnym reżimom” nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji. „I w końcu oni wygrali” – twierdził ukraiński prezydent.

Prezydent sławił także UPA podczas ceremonii złożenia przysięgi przez wychowanków Kijowskiego Wojskowego Liceum im. Iwana Bohuna.

Przypomnijmy, że Ukraińska Powstańcza Armia wraz Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. „Wrogami Ukrainy” występującymi w przysiędze cytowanej przez Poroszenkę była przede wszystkim eksterminowana kresowa polska ludność. „Samostijna soborna” Ukraina to w ideologii ukraińskiego nacjonalizmu państwo ukraińskie łączące wszystkie „etnograficzne ukraińskie ziemie”, w tym tereny leżące obecnie w granicach m.in. Polski, Białorusi i Rosji.

A tak bronili Ukrainy za pomoca siekier i wideł.

Ludobójcom wieczna

HAŃBA!

Ukraiński prezydent w 75. rocznicę powstania UPA nie szczędził pochwał dla tej zbrodniczej formacji. Jednocześnie sugerował, że pamięta o „ciężkich” momentach w historii i cytował Jana Pawła II.

Według Poroszenki UPA winna być przykładem dla następnych pokoleń Ukraińców.

O Wołyniu nie wspomniał ni słowem.

 Poroshenko ściska dłoń bojownika z czerwono-czarnymi barwami UPA. 

 

Członkowie ukraińskich organizacji nacjonalistycznych uczcili „Marszem Chwały UPA” w Kijowie 75. rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Demonstrujący nacjonaliści przeszli od bulwaru Szewczenki, przez Chreszczatyk i Majdan Niezależności, ulicę Sahajdacznego do placu Kontraktowego, gdzie marsz zakończono.

 

Jak podają ukraińskie media, marsz był zabezpieczony przez wielkie siły policji. Zdaniem policji w marszu uczestniczyło 13 tys. osób, zdaniem organizatorów, którymi były Prawy Sektor, Swoboda i Nacjonalny Korpus – 20 tysięcy. Niektórzy uczestnicy demonstracji nieśli zapalone pochodnie i świece dymne. Obecni byli także weterani UPA. Skandowano m.in. – Bandera i Szuchewycz bohaterami Ukrainy.

Wznoszono też regularnie banderowskie okrzyki i hasła, jak „Sława Nacji, śmierć Wrogom!”.

Podczas wiecu przemawiali m.in. liderzy organizacji i partii uczestniczących w marszu. Szef neobanderowskiej Swobody Ołeh Tiahnybok mówił: – Gdy myślimy o żołnierzach, którzy bronią dziś naszych granic przed moskiewską nawałą, to wiemy, że niejeden z nich czerpał natchnienie z czynu żołnierzy UPA.

Lider Swobody domagał się również przywrócenia Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi tytułów Bohaterów Ukrainy. Andrij Stempickij mówił, że wojna obecnie toczy się na dwóch frontach: zewnętrznym w Donbasie, przeciwko Rosji i wewnętrznym, przeciwko oligarchom. Z kolei lider Nacjonalnego Korpusu, Andrij Bilecki podkreślił, że ten marsz to kolejny krok na wspólnej drodze do wielkiego ukraińskiego zwycięstwa.

 

A takim plakatem czci się na Ukrainie 14 października 1942- dzień utworzenia UPA. Napis: "walka jeszcze nie skończona"

 

Źródło :
Twitter
Kresy.pl
Internet

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)

Komentarze

Nie zrozumie nigdy postępowanie politykierów popierających to co się dzieje na Ukrainie , popieranie walki ukraincow z rosyjskim najezdca to jedna sprawa lech akceptowanie i świętowanie przez rząd ukraińskich bandytów z pod znaku UPA to inna sprawa .
Czyzby politykierzy zapomnieli o krzywdach jakie wyrządzili te bandy zwyrodnialców Polakom ?
Te straszliwe mordy na dzieciach i ludziach dorosłych wołają o pomstę , dlaczego obecny rząd nie sprzeciwia sie świętowaniu i czczeniu band UPowskich .
Dosc milczenia ,nalezy działać i sprzeciwiać się czczeniu morderców Polskich obywateli

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1550281

Moim zdaniem ci nasi politykierzy niestety cierpią - i to gremialnie - na bardzo głębokie upośledzenie wyobraźni. Dzisiaj widzą tylko walkę z Rosją, natomiast wydają się całkowicie nie zdawać sobie sprawy co to będzie znaczyć dla Polski w dłuższej perspektywie gdy całe pokolenia u sąsiada zostaną wychowane w kulcie ludobójców UPA. Ani nawet nie przychodzi im do głowy tak oczywista kwestia jak to może zostać kiedyś wykorzystane przez Berlin i Moskwę. A wykorzystane będzie, to więcej niż pewne - tam musieliby rządzić idioci aby z takiej okazji nie skorzystać.

No i jeszcze kwestia tych milionów ładowanych w Ukrainę zupełnie bez sensu bo bez żadnej dla nas korzyści. Za te pieniądze można by tam stworzyć jakąś konkretną siłę polityczną propolską bo takiej jak nie było tak nie ma. Wtedy faktycznie byłby po tamtej stronie jakiś partner do współpracy, może jak kiedyś Petlura. Ale naszym też to oczywiście nie przyjdzie do głowy...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1550329

Zaczyna mnie powoli wkurzać polityka PIS-u co do banderowskiej Ukrainy z żydo-komuchem prezydentem Poroszenko.

Pożyczają bankrutowi wielomilionowe pożyczki, które banderowska Ukraina nigdy nie spłaci, a do tego pozwalają by te ukraińskie ścierwa opluwały pamięć bestialsko zamordowanych Polskich obywateli przez ukraińskie bestie z UPA  i OUN.

Wpuścili na teren polski ponad milion potomków ukraińskich bandytów bandero podobnym i teraz te skurwiele których wpuszczono do polski, protestują na Polskich ulicach by Polska oddał im Bieszczady i Przemyśl do Ukrainy.

A ja się pytam, gdzie obiecane ściąganie repatriantów Polskich do Polski ze wschodu???

Czyżby potomkowie Ukraińskich zwyrodnialców, są ważniejsi jak Polscy repatrianci, panie Kaczyński???

Zostawić Ukraińskich skurwieli i niech się z kacapami wycinają aż do bólu.

Bo Ukraina i Rosja, to dwa państwa ludobójcze, gdzie mordowanie Polaków było codziennościom i nakazem.

Na pohybel ścierwom banderowskim i kacapskim.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1550284

15.X.1959 zabito Stepana Banderę Bandytę,który rozkazał zabijać Polaków Odpowiedzialnego za rzeź wołyńską

Żal,że nadal czczonego na Ukrainie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1550286

Pomyłka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1550375

Tak, istotnie to jest Reinhard Gehlen 

Jak się piszę na kilku portalach jednocześnie to wpadka jest rzeczą naturalną.

Przepraszam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1550378

http://niepoprawni.pl/comment/1550222#comment-1550222
http://niepoprawni.pl/comment/1550289#comment-1550289

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1550300

Niestety - błędy w podpisie powstały w portalu Demotywatory i nie sposób tego poprawić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1550470