Koszmar - dyktator!

Obrazek użytkownika Torin
Kraj

Ten tekst pierwotnie powstał, w związku z inną dyskusją, ale zamieszczam go w odpowiedzi na:

http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/przerazilem-sie-scenariusz-w-ktorym-mozna-nas-pokonac

Jednak jakiś timermans wydaje się zbyt nieistotny, aby zainicjować proces. Spodziewam się wzrostu zaangażowania na Ukrainie i coraz bardziej wrogich stosunków z Niemcami. Gróźb niemieckich, połączonych z próbami ponownego przejęcia władzy, sprawianie wrażenia/wywoływanie chaosu, dalsza antagonizacja wewnętrzna.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„demokracja nie jest idealnym systemem, ale nikt nie wymyślił jeszcze lepszego” Polityczny marketing - kłamstwo.

        System, wszystko jedno który, nie jest święty i nienaruszany. Ile razy słyszymy, np w amerykańskich propagandowych filmach, że co prawda system (jakiś, np bezpieczeństwa wewnętrznego) popełnił błąd/serię błędów, doprowadził do zbrodni, ale nie wolno nam go krytykować, ani tym bardziej naruszyć, bo jest najlepszy. Stanie się coś strasznego, jeśli go zmienimy. Przypomina to szamaństwo, bo nawet po straszeniu, nie pada żaden argument.

Polacy kochają demokracje, właściwie są po archeologicznych Grekach, drugą nacją pławiącą się w demokracji, aż do zatracenia.

"Gdzie Polaków dwóch, tam trzy opinie"

"Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma, ani jednego"

No i wynikające z tego sejmikowanie, wiecowanie i nocne Polaków rozmowy.

         Jednak system jest narzędziem, nie rzeczą nienaruszalną. Właściwie demokracje, można by nazwać warcholstwem, które wszak Polacy lubią, gdy ich na nie stać.

"Chłop na zagrodzie, równy wojewodzie!"

 

       Są jednak momenty, gdy Polacy wiedzą, że dalsze miłe duszy warcholstwo, może skończyć się fatalnie. Nauczyła nas tego, boleśnie, historia.

Demokracja jest najbardziej nieefektywnym systemem sprawowania władzy, gdzie energia społeczeństwa i odpowiedzialność za decyzje, jest rozpraszana do zaniku, a uczynienie zwrotu politycznego, podjęcie decyzji gosp, militarnej, czy polit,  trwa jak zwrot tytanikiem - lata! O ile kajdany demokracji, nie uniemożliwiają jej w ogóle!

Myślicie pewnie, że chodzi mi o ostatni kociokwik o ustawy sądowe. Furda, bracia..

O Kaczyńskiego! Znowu małość, krótkowzroczność..

 

    Straszą nas strasznie, systemem dyktatury. Oj, jak nas straszą! Taki dyktator, to chodząca zbrodnia po prostu. Normalnie jak baba Jaga, dla dzieci!

Właściwie faktycznie, ale wśród dzikich. Spójrzcie na te ich przykłady. Afryka, Ameryka Południowa, Azja. Najbardziej cywilizowani to byli Hitler i Stalin. Naprawdę cywilizowani?

Hmm, tak czy inaczej, to te zbrodnie tego Niemca(Austriaka) i Rosjanina (Gruzina), były jakby popełniane np na Polakach. Spójrzmy na polskich dyktatorów, i co? Cóż widzimy..

Po pierwsze widzimy, że to nie jacyś krwawi dyktatorzy, którzy pozyskali zbrodniczą broń, nie wiadomo skąd (he,he, wcale jej nie kupili, albo dostali, od demokracji:)), aby mordować Polaków i grzebać w masowych grobach milionami.

Nie, polski dyktator, jest nim w oparciu o WOLĘ NARODU (większości) (kto by nie wolał jednomyślności;p)

Jego działanie i mandat, ma zazwyczaj charakter ratunkowy, w obliczu zagrożenia. I cóż nam tu pisze, przecież wraża, wiki?

--------------------------------------

"Dyktatura łac. dictare – dyktować) – dawniej termin używany był w staroźytnym rzymie, gdzie władzę na wypadek zagrożenia ze strony wroga obejmowała jednostka (dyktator), z czasem określenie to stało się synonimem władzy opartej na przemocy"

Ciekawe, jaki to Czas sprawił, że stało się synonimem. Nie wiem, czy chce poznawać tego Czasa. Zapewne jakiś konserwator systemu.

-------------------------------------

"Dyktatura to władza jednostki lub wąskiej grupy. Dyktatorzy nie wyłaniają przedstawicieli społeczeństwa w wolnych wyborach i pozostają poza faktyczną kontrolą społeczną."

Pierwsze tak, drugie niezupełnie. Jak już mówiliśmy, dyktator polski, ma mandat społeczny.

-----------------------------------

"Cechami charakterystycznymi dla dyktatury są: używanie siły wobec przeciwników politycznych, brak szacunku wobec praw obywatelskich, czy dowolność stanowienia systemu prawnego."

Mąci Czas.

Dyktator stosuje skuteczne środki, wobec mącicieli i burzycieli, bezpieczeństwa wewnętrznego. Do użycia siły włącznie. Przypomnijmy, że policja broniąca demokracji, ma takie same uprawnienia, a w razie potrzeby, może wezwać na pomoc wojsko. Prawda?? No prawda?!

Dyktator może uchylić prawa niektórych jednostek, w związku z wykonywanymi obowiązkami. To nie oznacza braku szacunku. Przynajmniej polski dyktator, ma szacunek.

No właśnieee! DOWOLNOŚĆ STANOWIENIA SYSTEMU PRAWNEGO!

Dyktator wyłącza dowolne części, istniejącego nieporządku prawnego i zakłada bypass prawny.

CAŁY DYKTATOR JEST BYPASSEM! Ze względu na tryb i warunki jego wyłonienia. EMERGENCY SYSTEM, dyktator polski, NIGDY nie jest DOCELOWY! Nie ma rządzić wiecznie. On to wie, podobnie jak to, że dyktatorom często zdarza się zakończyć na drzewie. To nie jest buszmen, to jest polski dyktator.

--------------------------------

"Źródłem takiego modelu władzy może być m.in. pochodzenie czy przewaga wojskowa."

Zabawny ten Czas. Można by odpowiedzieć, że ma racje, bo inaczej zabiliby go konserwatorzy systemu, więc musi mieć przewagę, ale nic o narodzie, Czas nie pisze.

---------------------------------

"Dyktatorzy na ogół starają się kontrolować nie tylko politykę kraju lecz całe życie społeczeństwa"

Nie to, co konserwatorzy systemu, łącznie z ich technikami socjologicznymi i sterowaniami społecznymi. Czas, nie bądź aż takim hipokrytą. Notabene, zgadzam się, że dyktatorzy robią to nieporadnie i mniej skutecznie. Oni by chcieli, ale nie umieją. Szczególnie w takiej Polsce.

-------------------------------

"co było szczególnie zauważalne w reżimach stosujących totalitaryzm"

Nie dotyczy. Już o tym wspominaliśmy, to nie.. może nie pokazujmy pancyma.

-------------------------------

"W dyktaturze może lecz nie musi występować system jednopartyjny"

W polskiej, możemy po prostu wszystkich wysłać do łopaty. Komu potrzebna partia, skoro trwa bypass - dyktatura? Zbędne kosztowne bizancjum, a zaplecze ma miec dyktator społeczne, a nie partyjne.

-----------------------------

"Dyktatura jest współcześnie obok demokracji konstytucyjnej najbardziej popularnym systemem sprawowania władzy"

Ojej, tak?:)

-------------------------

Tyle wiki..;)

---------------------------------------------------------------------------------

1) Przyczyna uruchomienia systemu awaryjnego:

a) Gwałtowny wzrost zagrożenia zewnętrznego, śmiercionośnego.

b) Udowodnione sterowanie władzą i systemem sprawowania w Polsce (demokracja), przez nierozpoznane siły zewnętrzne (groźba targowicy).

c) chęć wzrostu znaczenia i ratowania/pomoc innym (polski mesjanizm/prometeizm)

d) odblokowanie systemu prawnego, gwałtowne przyśpieszenie naprawiania i wzrost możliwości państwa polskiego (+80%).

 

DYKTATURA WOJSKOWA

W związku z pkt 1a.

Gwałtowny wzrost znaczenia sił zbrojnych i kilkukrotne zwiększenie potencjału obronnego, w kilka lat. Zagrożenie: załamanie gospodarcze. Wojnę można przegrać przez bankructwo. Wojsko przyzwyczajone jest do "konieczny wydatek budżetowy", zdają się nie rozumieć, skąd biorą się te pieniądze i że rozwiązaniem nie jest podnieść podatek.

Rozwiązanie pośrednie: konieczne zatrudnienie podległych specjalistów gosp, uzupełniających niebezpieczne luki dyktatury wojskowej.

To zawsze jest słaba strona dyktatury.

 

Wyłonienie:

Sztab generalny. Powinni wyłonić sami.

Dyktator powinien być utalentowanym oficerem, z tym, że w tym przypadku, to nie jest najważniejsze. Najważniejsze, aby gwarantował stabilne poparcie społeczne. To powinna być przesłanka kluczowa.

Reszta ma się mu podporządkować, nie tworzyć wewnętrznej opozycji.

Nie ma opozycji, nie ma wątpliwości. Taką twarz muszą pokazywać generałowie, zmartwionemu, zagubionemu, chwiejnemu, przestraszonemu społeczeństwu cywili.

 

ZAMACH STANU i rozpoczęcie okresu dyktatury, jako trybu tymczasowego, awaryjnego.

 

--------------------------

Oczywiście polska dyktatura, nie ma nic wspólnego z pejoratywnymi, np faszyzmem.

Umożliwia, pozwala, podejmować kroki, w tym na arenie międzynarodowej, szybko i zaskakująco, w pięć minut. W przeciwieństwie do demokracji, gdzie zajmie to 10-20 lat i zostanie storpedowane przez siły zewnętrzno-wewnętrzne, więc się nie stanie w ogóle.

Dyktatura nie może ulegać grzechowi założycielskiemu i myślozbrodni. Od początku podwaliną musi być tymczasowość i po zażegnaniu niebezpieczeństw, zainicjowanie i ochrona procesu, ustalania nowego gmachu państwa, przez ELITY społeczne. Po zakończeniu tego procesu, dyktatura zda władzę.

Dyktatura nie może ingerować, w prace nad nowym państwem. Ma zainicjować i ochraniać np kontrwywiadowczo.

-----------------------

-----------------------

- Deklaruje lojalność Dyktatorowi

- Błąd Dyktatora, jest tylko pojedynczym błędem, nie podważa lojalności. Nawet błąd strategiczny.

(Każdemu, kto chciałby siać nielojalność, bo się Dyktator pomylił, przypominam, że ta wasza demokracja myli się w 99%. Po prostu, nie są w stanie napisać jednej ustawy na 1000, aby się nie pomylić i babola nie wydalić z siebie! To przypadek??!

Dzieciom opowiadajcie te bździochy, albo koniom..)

 

- Dyktator utraci moją lojalność, gdy okaże się zdrajcą - POWIESIĆ!

----------------------

Przed Dyktatorem stoją trudne decyzje, które będą wyglądać dziwnie, a nawet niepokojąco. Za cholerę mu nie zazdroszczę i bym się nie zamieniał. Będą mu oczywiście zarzucać wszystko. Niektóre zarzuty będą sprzeczne ze sobą, ale to w propagandzie typowe i działa.

Zbieżność daty przypadkowa.

Dyskusja, bezpłodną dyskusją, ale ja zwyczajnie czekam. Będę poważnie zdziwiony, jeśli będą kolejne "wybory". Zdziwiony i zmartwiony, na co oni jeszcze czekają.

 

Trąciłem temat, kłaniam:)

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:8)

Komentarze

...daj nam Króla!!!
http://www.photoblog.pl/vendee/68745998/boze-daj-nam-krola.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1545718

Cóż, to się najprawdopodobniej kończy królem Węgrem, w wyniku tych wspomnianych konsultacji, w ramach nowego gmachu, nowego państwa, ale to jeszcze dużo czasu i trzeba dożyć. To może nie być proste.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1545719

i ja - Deklaruje lojalność Dyktatorowi ;-))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1545746

3 sierpnia 1948 urodził się min. Macierewicz 

 Wielki Patriota ... Panie Antoni Wszystkiego Najlepszego.

Panie Boże prowadź

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1545748

Masz Torinie jakieś metafizyczne właściwości, nie czytałem jeszcze tego wpisu i komentarzy a pomyślałem sobie o Batorym, oraz że dobrze by było wybrać Orbana na następnego prezydenta Polski. Na obrazku Batory pod Pskowem. Tyle dobrego zrobił, a rządził tylko 10 lat.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545767

Patrzę na rzecz nieco szerzej, w głębszej perspektywie.

Antoni ma szansę, ale myślę, że to będzie któryś generał ze sztabu, świeżo w glorii. Laur sukcesu militarnego.

Antoni z samej przezorności może chcieć zostać, gdzie jest. To trzeba wariata, ze świadomością, że wszystko co się wydarzy pójdzie na jego konto, a wydarzą się nie tylko miłe rzeczy.

Z Orbanem, jeszcze gorzej prognozować, bo oceniałbym, że wzniesienie gmachu nowego państwa, "nowy porządek", ten docelowy, to może być nawet 20lat od teraz.

Do tego Polacy będą chcieli Polaka, Polaków jest najwięcej. Polak akceptowalny przez wszystkich przejdzie. Jeszcze prędzej, jeśli będzie kandydatem zgłoszonym przez...Węgrów.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545774

+24

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1545820