Duda z Gowinem i Kukizem planowali obalić Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Prezes PiS pytał Gowina, czy chce obalić rząd? Wyciekł fragment rozmowy”...”Po tym, jak Andrzej Duda ogłosił weto do dwóch ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podejrzewał Jarosława Gowina o udział w antyrządowym spisku „...”Według ustaleń tygodnika prezes PiS miał wezwać Gowina na rozmowę do siedziby partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie i zadać mu pytanie: "To prawda, że posłowie Kukiza'15 i Polski Razem rozważają złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności?". „...”"Newsweek" przekonuje, że wśród polityków PiS krąży scenariusz, według którego premierem mniejszościowego rządu miałby być właśnie Jarosław Gowin, a patronem nowo powstałego obozu – Andrzej Duda. Wicepremier i minister nauki miał jednak stanowczo temu zaprzeczyć. „...”Jednak tego samego dnia Gowin miał się spotkać z wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem Tyszką z ruchu Kukiz'15 i opowiedzieć mu o rozmowie z Kaczyńskim. W naradzie mieli uczestniczyć jeszcze wicemarszałek Senatu Adam Bielan i wiceminister cyfryzacji Marek Zagórski. „...”Tyszka potwierdził "Newsweekowi", że rozmowa z Gowinem, Bielanem i Zagórskim rzeczywiście się odbyła. Polityk odmówił odpowiedzi na pytanie, kto zainicjował spotkanie. Z kolei Jarosław Gowin w ogóle nie chciał komentować sprawy. „..( źródło )(link is external)

Jacek Karnowski Jeszcze nie raz wszyscy na prawicy zapłaczemy, wspominając ten fatalny dzień 24 lipca. 5 wniosków po wetach”..”1. Skalę odwrotu prezydenta najlepiej pokazuje fakt, że zawetował on nie tylko ustawę o Sądzie Najwyższym, ale także ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, którą pośrednio przecież zaakceptował, stawiając - skutecznie - warunek wprowadzenia zasady 3/5. Dlaczego głowa państwa zdecydowała się na tak drastyczny ruch, trudno zrozumieć.
— 2. Poważnej reformy wymiaru sprawiedliwości w tej kadencji nie będzie. To fikcja, że ze światem totalnej samowładzy sądowniczej da się uzgodnić prawdziwe zmiany. Szkoda czasu. Tym samym pod znakiem zapytania staje skuteczność innych reform, które sądy III RP zwyczajnie zablokują. Ustawy mogą wejść w życie, ale finalnie nie będą miały skutków. Walka z korupcją także staje się problematyczna, bo przecież sądy regularnie wypuszczają nawet ludzi złapanych na gorącym uczynku.
— 3. Opozycja zyskuje nieformalne prawo weta, i to nie tylko wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości. Sądzi, że wystarczy odpowiednia mobilizacja swoich zwolenników, a prezydent ustąpi. Trudno odmówić racji temu myśleniu. To nieformalne prawo weta będzie rozciągane na coraz mniej istotne sprawy, a w finale ma doprowadzić do zablokowania całego projektu naprawy państwa.
— 4. Prawu i Sprawiedliwość grozi los AWS - partii spętanej niemocą i zewnętrznymi więzami, skupionej co najwyżej na bieżącym zarządzaniu. Tym samym druga kadencja staje się celem trudniejszym, ponieważ bez głębokich zmian przegrupowany system III RP będzie bardzo groźnym przeciwnikiem. Tak w wyborach parlamentarnych, jak i prezydenckich.
— 5. Jarosław Kaczyński musi przeprowadzić daleko idące zmiany. Konieczna jest konsolidacja i przeformułowanie ośrodka parlamentarno-rządowego. Nie dlatego, że trzeba iść na wojnę z Andrzejem Dudą (broń Boże!), ale dlatego, że partii rządzącej grozi dekompozycja, choćby przez orientowanie się niektórych środowisk na ośrodek prezydencki, w nadziei, że i z tego mogą być mandaty. A to będzie oznaczało prawdziwy koniec głębokich zmian w Polsce.Decyzja prezydenta to najpoważniejszy zakręt polityczny od ostatnich wyborów. Dziś głowa państwa słyszy gromkie oklaski, ale wszyscy na prawicy - także ci dziś gromko klaszczący - jeszcze nie raz zapłaczemy wspominając ten fatalny dzień 24 lipca. „...(więcej )

  1. Rubaj „Duda knuje przeciw Kaczyńskiemu. Bywają u niego wicepremierzy”...”Do tej pory to przy ul. Nowogrodzkiej odbywały się konsultacje na najwyższym politycznym szczeblu. Siedzibie PiS jednak rośnie konkurencja – Pałac Prezydencki. Już od dłuższego czasu właśnie to miejsce odwiedzają wicepremierzy Mateusz Morawiecki (49 l.) i Jarosław Gowin (56 l.). Co knuje Andrzej Duda (45 l.)?!Jak dowiedział się Fakt, te konsultacje są przyczyną niepokoju prezesa PiS, który chce nadal mieć pełnię władzy nad całą prawicą. Jarosław Kaczyński (68 l.) obawia się, że prezydent planuje zbudować swój obóz – taki PiS z ludzką twarzą – ale już bez niego.”..”ak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ostatnio w gorących dniach wojny o Sąd Najwyższy u prezydenta był wicepremier Morawiecki. Co ciekawe, to właśnie on pierwszy z PiS pochwalił Andrzeja Dudę za zgłoszenie poprawek, by to 3/5 Sejmu decydowało o składzie Krajowej Rady Sądowniczej. Samo PiS wtedy gorączkowo zastanawiało się, co z propozycją prezydenta zrobić. Głowa państwa jest też w stałym kontakcie z wicepremierem Gowinem oraz politykami Kukiz’15. – Poparcie prezydenta dla niektórych rozwiązań Pawła Kukiza jest niepokojące – ocenia polityk bliski Kaczyńskiego. Dlaczego? Bo do tej pory PiS mógł liczyć na ich wsparcie. Teraz to już takie pewne nie jest. (więcej )

Powstanie nowa partia Andrzeja Dudy? Gowin nie zostawia wątpliwości
ja, moi posłowie, gdybyśmy zagłosowali przeciwko tej ustawie, to dzisiaj rozmawialibyśmy o przedterminowych wyborach. Na jednej szali mieliśmy ustawę obarczoną poważnymi wadami, na drugiej szali mieliśmy jedność obozu, kontynuację programu Rodzina 500+, kontynuację planu odpowiedzialnego rozwoju, kontynuację walki z mafią paliwową – przekonywał.
Wicepremier odniósł się również do spekulacji na temat utworzenia nowej siły politycznej pod patronatem prezydenta Dudy. Gowin stwierdził, że „nie ma i nie będzie czegoś takiego jak partia prezydencka”. Tego typu opinie o tym czy sugestie, że powstaje taki nowy obóz w ramach Zjednoczonej Prawicy czy w ramach szeroko rozumianej centroprawicy, podsuwają ci, którzy albo źle życzą Zjednoczonej Prawicy, albo ulegają emocjom – stwierdził.”..(źródło )(link is external)

Gowin: Nie idziemy do wyborów z PiS, tylko z Kukiz'15, Korwin-Mikkem i narodowcami. Zobacz gdzie”...”Chcemy przetestować taki wariant, żeby sprawdzić, jak wyborcy przyjmują wspólną ofertę wolnościowej prawicy – mówi o wyborach samorządowych i o "wolnościowej koalicji" w Gdańsku Jarosław Gowin.
– Moja propozycja jest taka, byśmy poszli razem z PiS w wyborach do sejmików wojewódzkich, bo to są takie najbardziej partyjne spośród wyborów samorządowych
– podkreślił Gowin.
Na niższych szczeblach te decyzje mają należeć do struktur lokalnych.
– Jest już decyzja Polski Razem w Gdańsku – tam nie pójdziemy z PiS, tylko z Kukiz‘15, z Korwin-Mikke, narodowcami, różnymi samorządowymi inicjatywami wolnościowym”...( źródło)(link is external)

--------
Mój komentarz

Sytuacja była o wiele poważniejsza niż się wszystkim wydawało. Żołdactwo Sorosa, które wypełzło na ulice to był tylko jeden z elementów większej gry. Piony na planszy były rozstawiane od dłuższego czasu. Zdemoralizowano Dudę. Pochlebstwami, rozbudowując ego i ambicje. Snując wizję wielkiego przywódcy posiadającego własną partię. Gowin od zawsze był oportunistą. Kukiz nie ma prawdziwego kręgosłupa, a jego partia to w rzeczywistości zbieranina. Jest tam sporo wartościowych ludzi, ale pobyt w niej Liroya tylko potwierdza, że łatwo taką partią manipulować.

Plan był tak absurdalny ,że jedynie pożyteczni idioci tacy jak Gowin I Kukiz, czy Ziemkiewicz, którym tą ideę zmyślnie podsunięto mogli myśleć, że ma jakiekolwiek szanse na powodzenie. Gra zapewne nie szła o powrót do władzy Platformy, czy nawet Tuska. Celem ostatniej agresji politycznej na Polskę było nawet nie pozbawienie Kaczyńskiego władzy, bo to raczej niemożliwe. Celem było trwałe osłabieni Kaczyńskiego, nawet kosztem obozu lewackiego , który na powstaniu partii Dudy by stracił, tak aby opóźnić reformy. Lichwiarstwo, Niemcy i Rosja grali na przeczekanie Kaczyńskiego. I to by im wystarczyło. Potem od nowa zabraliby się za ideologiczne ujeżdżanie Polaków i kolonialną ekonomiczną eksploatację Polski.

Na szczęście Kaczyński wziął bata i rozgonił całe tatałajstwo . Kaczyński Gowina musi zniszczyć, aby dać Dudzie i innym przykład jaki los potyka spiskowców. I pewnie zrobi to w białych rękawiczkach , tuż przed wyborami wycinając z list większość jego ludzi. Gowin dostanie miejsce przy żłobie, ale będzie miał wyrwane zęby.

Kaczyński najpierw przeczołgał Dudę, pokazał mu miejsce w szeregu. Potem rozciągnął nad nim parasol ochronny. Jak Duda wyciągnie wnioski ze swojej porażki, nauczy się polityki, bo na razie to zaledwie czeladnik to kto wie, może stać się jednym z wybitniejszych polityków w Polsce. Oczywiście pod warunkiem, że nie chciał rzeczywiście ordynarnie w spisku z Gowinem i Kukizem obalić Kaczyńskiego.

Duda stał się teraz pupilkiem TVN i lewactwa. Mam nadzieję, że zdaje sobie sprawę, że jest to żałosne.

film Jarosław Kaczyński w TV Trwam
film Duda vs Ziobro. Kto wygra? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 31.07.2017
film Michalkiewicz: Jak Kaczyński zemści się na Dudzie za weto
Marek Mojsiewicz
Zapraszam do subskrypcji mojego bloga na Facebooku ( tutaj )
Zapraszam do odwiedzenia strony „ Różne Takie „
Zapraszam do odwiedzenia strony powieści Pas Kuipera http://paskuipera.pl
Kupno ebooka ' Pas Kuipera” w formie przedpłaty w cenie 29 zł Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 wraz z e-mailem na którym ma być wyłana
Darowizny na rzecz bloga Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o boginiKali3 Nienależynerwosolu pić na oko 4 O rzeźbie NiosącegoŚwiatło 5 Impreza u Starskiego „ 6 Tych filmów już się oglądać nie da 7.Mutant 8 Anne Vanderbilt „ 9 Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:14)

Komentarze

powstrzymal spiskowcow.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1545640

..nie tylko kot powstrzyma spiskowców.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/generalski-coin-dla-misiewicza/m97njqz

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1545648

Demokracja nie polega na "trzymaniu za morde" partyjnych dolow i "gory" przez jedynego WODZA....

Popieram PiS - ale popelniane jest tak wiele bledow (takze przez prezesa), ze trudno dziwic sie Gowinowi, Dudzie czy Kukizowi - ze chca pewne sprawy dyskutowac takze "w poziomie" - a nie tylkowykonywac rokazy " z gory"... 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1545655

Czy ktoś sobie wyobraża obalenie Kaczyńskiego  przez spospoliciałą Trojkę. Duda z Gowinem i Kukizem planowali obalić Kaczyńskiego? Głowie państwa musiało coś odbić, no cóż, gdy prawa ręka - I Dama zniknęła,  najwyższy przedstawiciel władzy posunął się za daleko. Gowin, to znana już od dawna pazerność, to ten co utworzył wyższą szkołę. No i parę milionów znikło. Kukiz z PO już się dogadali wcześniej. Pamietamy jak w sejmie po cichu się układali, za i przeciw. No i co taka Trojka nam zrobi? Ferment już jest, gorzała też, ale forsy brak. Soros dorzuci?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#1545670

Wielu wyborców, łącznie ze mną głosowało na Dudę wyłącznie dlatego, że tę kandydaturę popierał Kaczyński. To Kaczyński jest człowiekiem sprawdzonym w ogniu. Stając w opozycji Duda straciłby wyborców takich jak ja, nie zyskujac poparcia tych, którzy nazywali go długopisem, budyniem, maliniakiem czy dudusiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545801

Nie straciłby wyborców, a stracił. Mało mnie obchodzi, że zawiódł Kaczyńskiego, czy PIS dla mnie ważne, że mnie zawiódł.

A teraz ciekawostka. W Rosji na Krasnodarskiejj prowincji pewna sędzina sądu okręgowego Jelena Chalajewa wydawała za mąż córkę. Według naszych standardów samotna matka pewnie dostawała by 500+. Ojciec młodej rolnik, hodowca koni z Kubania. Całą Rosja oniemiała, gdy się dowiedziano, że wesele kosztowało ponad 2 miliony dolarów. 100 Lat śpiewali najdrożsi artyści, Kobzon, Breżniewa itp itd.

Być może Pan Prezydent boi się,  że nasi sędziowie jak się o tym dowiedzą pouciekają nam do Krasnodarskiego kraju nie będzie miał kto sądzić.. Na fotce wyżej szczęśliwa młoda para.

Hej zagulał, zagulał pareń mołodoj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1545805