Jan Osiecki będzie sławny

Obrazek użytkownika Rybitzky
Blog

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb profesora Zbigniewa Religii. Wiadomo za to, iż już jutro ukaże się książka zawierająca wywiad-rzekę z wybitnym lekarzem i słynnym politykiem. Autor: Jan Osiecki. Cena: 39 złotych.

Jan Osiecki mógł, rzecz jasna, przeprowadzić wywiad z umierającym Zbigniewem Religą. To bardzo dobrze, że profesor miał szansę przekazać coś przyszłym czytelnikom. Jednakże wydanie książki natychmiast po śmierci Religi budzi niesmak i zażenowanie.
I nie ma się co tłumaczyć smutnym przypadkiem. Owszem, drukarnia zapewne działała według swojego harmonogramu, lecz premierę w księgarniach można było zatrzymać – chociażby ze zwykłej przyzwoitości. A nawet jeśliby wydawnictwo chciało cynicznie wykorzystać śmierć do celów marketingowych to przecież autor mógłby się temu sprzeciwić.

Dla Jana Osieckiego, dziennikarza lubiącego występować z pozycji etycznego profesjonalisty, powinno być oczywiste, iż wprowadzenie książek na półki między zgonem a pogrzebem profesora to coś wyjątkowo kontrowersyjnego.

Lecz dla Osieckiego najwyraźniej to nie było oczywiste. Niech więc się nie dziwi, że mogą pojawiać się opinie bardzo dla niego krzywdzące. Na przykład takie, iż dobrze wiedział co robi przeprowadzając wywiad z umierającym politykiem i wydając go ledwie kilkadziesiąt godzin po zgonie bohatera swojej książki.

Brak głosów

Komentarze

Osieckiemu się nie chci8ało czekać na Bartoszewskiego, więc próbuje już teraz się wylansować na Relidze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#15455