Co powiedziała Ewa Kopacz?

Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj
Pewien jegomość, którego nazwiska nie wymienię, by sobie blogu nie zafajdać, ogłosił, że ma już prawie gotowy projekt ustawy legalizującej eutanazję.

Kurcze, pomyślałam sobie, to już tak źle ze słupkami PO, że ów jegomość rzuca pomysły na dyskusję zastępczą z dna przyzwoitości? Już nic innego piarowcom nie pozostało, tylko eutanazja?

Spoko, kochani, nie denerwujcie się tak, jeszcze tam na dnie zostały takie tematy jak kremy z odsysanego tłuszczu ludzkiego, colaże z preparowanych ludzkich kości na wystawach sztuki alternatywnej, doświadczenia na embrionach itp. itd.
Nie ma potrzeby straszyć emerytów eutanazją, wystarczy zarządzić:
"W ramach wychodzenia z kryzysu oszczędzamy na lekach. Chemio i radioterapia tylko do 65 roku życia".
Dla uzasadnienia drakońskich oszczędności proponuję sprawdzony już przez Hitlera sposób. Katarzyna Hall jako autorka książek matematycznych dla dzieci opracuje zadanie. Ile społeczeństwo zaoszczędzi , jak wprowadzi takie oszczędności, np. na ludziach terminalnie chorych?
Na zajęcia obowiązkowej etyki metodycy opracują lekcję z burzą mózgów na temat; Co jest lepsze; ratować życie młodszych, rokujących nadzieje na wyleczenie czy trwonić pieniądze na beznadziejne przypadki?
 
Z tego, co pamiętam z historii, już był taki jeden syjonista, który myśląc pragmatycznie uratował kilka tysięcy młodych zdolnych i co najważniejsze bogatych Żydów z łap Eichmanna. Niestety, nie wszystkim rodakom ten selektywny pragmatyzm spodobał się i facet zginął w wyśnionej Ziemi Obiecanej właśnie z rąk jednego z nich.

Nigdy więc przy zmywaku nie przyszłoby mi do głowy dyskutować na podsunięty przez owego jegomościa temat. Wszak o eutanazji mogą tylko dyskutować pragmatyczni nacjonaliści; czasem nazywa się ich faszystami, czasem nazistami, a czasem...( tu proszę, by tego nie czytał ani Terlikowski, ani Barbur, dla młodzieży z warsztatów analiz socjologicznych też nie wskazane) gdy są syjonistami i walczą o własną ojczyznę lub potomkami ON UPA - patriotami.


Człowiek przyzwoity tematu eutanazji nie podejmuje. Rano znalazłam nawet potwierdzenie dla mojej definicji ludzi przyzwoitych. Przeczytałam  krótką wiadomość zamieszczoną w portalu wiara.pl
„Minister zdrowia Ewa Kopacz zdecydowanie odcina się od pomysłów posła /.../ dotyczących eutanazji, dodając, że jako minister zdrowia chciałaby raczej mieć możliwość przeznaczenia większych środków na opiekę paliatywną, niż uczestniczyć w dyskusji na temat eutanazji, informuje Polska.pl".

Uff! A to ci wypadek przy pracy, co ja teraz zrobię?! Będę musiała przyznać się, że zgadzam się z Ewą Kopacz. Trudno, pomyślałam i już chciałam chwalić, kiedy diabeł podkusił i weszłam na stronę „Dziennika". A tam -

"PO zalegalizuje eutanazję? To możliwe"


"Dopuszczam do siebie myśl, że PO zalegalizuje eutanazję" - taką śmiałą deklarację złożyła minister zdrowia Ewa Kopacz. Opracowanie ustawy o prawie do śmierci zapowiedział /.../ choć władze Platformy twierdzą, że i tak trafi do kosza. Ale Ewa Kopacz zachęca do dyskusji o eutanazji".


Nie będę tego komentować, bo naprzód muszę się upewnić, że jeszcze nie zwariowałam. Na wszelki wypadek zapytam tylko.

Czy dowiem się od dziennikarzy, co w końcu powiedziała Ewa Kopacz?

Brak głosów

Komentarze

Ten rząd widziałby to tak-robic do 65roku wszyscy,a pózniej wzszyscy POprzeć Donka czynem i zejść przed terminem.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#15247

Pointa poetycka:)) I do tego jakże trafna!!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#15253

Po co eutanazja, skoro przy takim finansowaniu i takiej zapaści opieki zdrowotnej problem " sam się rozwiąże!"
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#15293

Popieram twoje zdanie antysalonie.Właśnie dziś wydałem kolejne
398zł.na lekarstwa(i tak co miesiąc)więc przy pogłębiającym się kryzysie zabraknie na jedzenie(albo na lekarstwa)i problem sam się rozwiąże.A za tym po co eutanazja? Program PO
i tak zostanie zrealizowany.

Vote up!
0
Vote down!
0
#15318

Za to kup sobie ksiazke "Od lekarza do grabarza" Maslansky'go.
90% lekow ktore biezemy jest zbedna, a wiekszosc jest bardziej szkodliwa dla organizmu, niz choroba ktora maja leczyc. Po co np. zbijac cholesterol tabletkami, jak udzial cholesterolu w blaszkach miazdzycowych to max. 1%.
Dziwny jest ten swiat....

Vote up!
0
Vote down!
0
#15325

Zaczynam się coraz bardziej obawiać POpaprańców i ich pomysłów. Najwidoczniej zgubili gdzieś (o ile wogóle mieli) złoty róg na nasze problemy...

Inna rzecz, że dyskusja o eutanazji, to zbyt poważna sprawa, aby zajmował się nią niewspomniany z nazwiska jegomość.

Jasne, że prędzej czy później kwestia eutanazji wyjdzie nie tylko jako "przykrywka" bieżących problemów, ale nie mogą być takie rzeczy robione "na hura".

Najprawdopodobniej skończy się jak zwykle, dużo zbędnego gadania, emocji a i tak nic z tego nie będzie, bo to słupki nie takie, bo premierowi się nie podoba albo temat się znudzi i tak w koło Macieju.... aż do następnego @Problemu@, którego i tak nie rozwiążą...

PO - Puste Obietnice ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#15404