Jak Interia manipuluje, na potęgę

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Interia osiąga mistrzostwo w dziennikarskich mistyfikacjach i sposobach łowienia czytelników. Otwieram portal, a tam wielki tytuł: “Polityczne trzęsienie ziemi? Nowe odcinki serialu o prezesie PIS”. Serial ? Trzęsienie ziemi ? A tsunami też ?

Gdybym wcześniej odcinka nie obejrzał wziąłbym to na poważnie. Odcinek jest dość zabawny i pozbawiony złośliwości, bo jest tam tylko co najwyżej lekkie podszczypywanie.

Ale gdy się już kliknie na tekst to pojawia się zupełnie inny tytuł, bardziej zbliżony do rzeczywistości.

http://film.interia.pl/telewizja/news-chce-ocieplic-postac-pana-prezesa-mowi-robert-gorski-o-seria,nId,2334444

Druga manipulacja Interii wiąże się z prowokacyjnym sondażem:

http://fakty.interia.pl/prasa/news-se-polacy-chca-wczesniejszych-wyborow-nowy-sondaz,nId,2334355

Wkurzeni kometatorzy postanowili zrobić własny sondaż i wyszło im tak, podaję dwa najpopularniejsze komentarze:

~Słowianka- 1 godz. 12 min temu

Zróbmy zatem jeszcze jeden, bardziej wiarygodny sondaz. Kto za obecną władzą ręka w górę, kto przeciw niej, a co za tym idzie za PO, Nowoczesną, KOD'em kciuk w dół. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz.... wynik: 590:76

~ucho- Dzisiaj (11:19)

Jaki kryzys parlamentarny,? Po prostu opozycja jest do bani, a że nie potrafi przegrywać robi wszystko aby doprowadzić do ponownych wyborów. Polacy obudźcie się ,nigdy więcej PO, czy Nowoczesnej. Nie dajcie satysfakcji Niemcom, że Bismarck miał rację co do Polaków "pozwólcie tylko im samym rządzić , a sami się wykończą"  Wynik:1702:253

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:9)

Komentarze

Nie tylko Interia, generalnie dziennikarstwo od kilku(nastu) lat schodzi na dno a ostatnio zagrzebuje się już w grubej warstwie mułu. Portale internetowe przechodzą na pismo obrazkowe (duży kafelek ze zdjęciem, nie dłuższy niż 5-wyrazowy tytuł) i najważniejsze jest, żeby kliknąć - wtedy leci kasa z mikropłatności za odsłonę podopinanych reklam. A Interia na tle WP lub Onetu to i tak poziom ekstraklasy, choć przy tej konkurencji raczej nie jest to komplement.

Zanika słowo pisane, ludzkość przechodzi w epokę "smartphone civilisation". Spójrzmy na twittera gdzie post może zawierać bodaj 140 znaków i jest to dla większości publikujących i tak za dużo do zbudowania poprawnego w sensie stylistycznym i logicznym zdania. Większość postów zajmują zresztą emotikony, powtarzane kilkanaście razy dla wypełnienia limitu.

Niestety zjawisko to obejmuje także portale, które powstały kiedyś w opozycji do takiego zidiocenia mediów - vide ostatni przypadek na niezalezna.pl: "Kopacz z listem gończym za zabójstwo". Tym bardziej żal, że kiedyś można było na Niezaleznej przeczytać jakiś dobry felieton, znaleźć rzetelną informację. A teraz - powycinane, często zdublowane posty z twittera + kilka obrazków. Szkoda.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1530038

warte uwiecznienia,

bo, jakie są, każden przypadkowy nawet widzi.

ciekawe, czy naprawdę sporo ludzi wchodzi tam po newsy, czy tylko z dziwnego przyzwyczajenia na skrzynke mejlową.

ja dawno odpuściłem nawet samo czytanie nagłówków, przerwałem chwilowo tylko na czas obserwacji ruskich trolli w zw. z początkami wojny na Ukrainie. w sumie dla wielu to też dziwne hobby

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530095