I Rocznica Pogrzebu Pary Prezydenckiej

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Informacja o obchodach I Rocznicy Pogrzebu Pary Prezydenckiej 18 IV 2011 r. w Krakowie.

18.04.2011 r. - Kraków

W dniu pogrzebu Pary Prezydenckiej wszyscy udajemy się do Krakowa:

godz. 18.30: w Bazylice Mariackiej Msza św. w intencji  Pary Prezydenckiej i Ofiar tragedii pod Smoleńskiem

- po Mszy św. Koncert  „10 kwietnia IN MEMORIAM”, Bazylika Mariacka, Rynek Główny (telebimy)

 

 

Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Karolak

Kierownictwo artystyczne: Michał Lorenc

Reżyseria i wizualizacje: Maciej Dejczer

Wystąpią:

Artur Ruciński

Katarzyna Trylnik

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Chór Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu:

Małgorzata Kożuchowska

Tomasz Stockinger

Repertuar:

Gabriel Urbain Fauré „Requiem d-moll, Op. 48.”

Muzyka filmowa Michała Lorenca

- po Koncercie Marsz Pamięci pod Krzyż Katyński na  Placu im. ojca Adama Studzińskiego w Krakowie, złożenie wieńców, zapalenie zniczy, wiec.

Pod Krzyżem Katyńskim obecny będzie Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

INFORMACJE DLA KLUBÓW „GP”

- na uroczystości 18 kwietnia w Krakowie, przygotujmy banery, transparenty, zabierzmy flagi narodowe. 

- wszystkie grupy, które przyjeżdżają do Krakowa autokarami prosimy  o umieszczenie na przedniej szybie autokaru białej kartki A4 z napisem: 18.04.10
Autokary będą kierowane na wyznaczone parkingi.

- wielu gości będzie musiało przenocować w Krakowie.  Dlatego zwracam się  do Krakowian o pomoc. Każdy,  kto dysponuje większą ilością miejsc noclegowych,  proszę o zgłaszanie swojej pomocy na adres: klubygp@gazetapolska.pl

W internecie powstała także specjalna strona internetowa umożliwiająca wymianę informacji dotyczących podróży i zakwaterowania : ]]>www.solidarnapolska.net ]]>. Pozwala ona łatwo i szybko wyszukać oraz zamieszczać ogłoszenia dotyczące noclegu oraz transportu.

- 18 kwietnia ( poniedziałek) w Biurze  Klubów „Gazety Polskiej”,  będziemy Państwu służyli pomocą.  Biuro będzie czynne od godziny 8 rano.   

Biuro Klubów "Gazety Polskiej" - 505 038 217, (12) 422 03 08; e-mail

klubygp@gazetapolska.pl

ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

- pamiętajmy o akcji "Dajmy Świadectwo Prawdzie". 

Jak napisał Mariusz Pilis:

 (…)„Uwiecznijmy rocznicę katastrofy smoleńskiej tysiącami naszych osobistych świadectw i zbudujmy z nich wirtualny pomnik tym, którzy zginęli. Zanim nie powstanie na Krakowskim Przedmieściu pomnik ze spiżu czy granitu(…).
Na stronie klubowej:
]]>www.klubygp.pl]]> zamieściliśmy dokładną i prostą instrukcję jak postępować z nakręconym materiałem: „OD DECYZJI DO FILMU”.
Proszę przewodniczących klubów o wyznaczenie przynajmniej jednej osoby, która będzie odpowiedzialna za sfilmowanie relacji z uroczystości w Warszawie i Krakowie.
Proszę nagrywać wszystko, jak się spotykacie, jak jedziecie na uroczystości, jak w nich uczestniczycie. Pytajcie spotykanych ludzi o ich zdanie, co o tym wszystkim myślą, jak Was będą gdziekolwiek zatrzymywać, legitymować, nie przerywajcie, nagrywajcie to wszystko. Niech to będzie Wasze, osobiste Świadectwo tego w czym będziecie uczestniczyć. Niech świat się dowie jaka była Prawda, nie ta przekazana w TVN, czy innej obcej nam Polakom stacji telewizyjnej, czy radiowej.

]]>www.swiadectwo.tv]]>
Proszę o rozesłanie tych informacji członkom klubów, roześlijcie informację o projekcie filmu wszystkim znajomym, zamieście na portalach, blogach, wszędzie.
Wszystkie pomysły, wątpliwości i pytania proszę wysyłać na e-mail:
film@gazetapolska.pl

- przypominam, istnieje możliwość projekcji filmu „10.04.10” oraz spotkania z autorką filmu panią Anitą Gargas. Wszystkie Kluby zainteresowane proszę o wysłanie propozycji z ewentualnym terminem spotkania na e-mail: klubygp@gazetapolska.pl

przedatowane na 18-tego @Kuki
Brak głosów

Komentarze

Dzięki za informację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152782

Proszę bardzo.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152810

...... mam nadzieję,że zrobisz trochę zdjęć .Dzięki za wpis i UWAGA :: ponoć szykuje się hołota od "Świńskiego Ryja". mogą być prowokacje, nawet nie przypuszczałem,że w Krakowie ?? Byłem pewny że Palikot, Niesiołowski i paru innych do tego wspaniałego Miasta - nie mają wstępu .
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#152856

Może nie ja, ale mamy w Krakowie sporo aktywnych ludzi. Będą zdjęcia i filmy. Szukują się "AntyWawele". Trudno im zakazać, niech przyjadą. Ugościmy ich odpowiednio.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152881

Strasznie żałuję,że nie będę w Krakowie osobiście lecz sercem będę z Wami. Pozdrawiam niepoprawnych.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#152889

Jutro nie wolno dać się sprowokować synom i córkom Palikota ,Niesiołowskiego ......Miałam sobie darować ze względu na ogrom zajęć ,ale w tej sytuacji muszę być z Wami drodzy przyjaciele.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152909

Czy jest organizowane coś w Warszawie? Wiem że jedynie stoi namiot solidarnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152958

Wsparcie i wielki szacunek. Miałem nadzieje że nasi rodacy przynajmniej ogólnie uszanują Parę Prezydencką i miejsce ich spoczynku, ale oglądając rano tvp3 widziałem ten "szacunek" wyrażony przez niejaką komuszynę piekarską /twu!!!/ i inną plugawicę kidawę. Te kobiecopodobne kłamliwe panie, próbują udowadniać brak wilkości Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przekonując społeczeństwo o swoich bredniach przez kłamliwe media i utwierdzając jedynie "świetność" poprzednich prezydentów RP, nie wspominają tylko jednego szczegółu, że cała trójka to byli agenci z małym skrócikiem przed nazwiskiek typu "TW". Każdy z tych esbeckich "wybrańców", łacznie z noblistą prostakiem, nie godny jest nawet wspomnienia a co dopiero porównywania z pierwszym prawdziwym w powojennej Polsce prezydentem, jakim był i zawsze pozostanie LECH KACZYŃSKI.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#152977

Dyżurne zaprzaństwo nie może pogodzić się z faktem że Lech Kaczyński stanie się symbolem walki o honor,pamięć,o Polskę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#153012

Będę tam, jutro spróbuję napisać choćby bardzo skróconą relację (o ile będę dysponował odrobiną czasu).

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#153060