Adam Słomka chce żerować na Zygmuncie Mierniku?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W portalu Wp.pl ukazał się artykuł Jacka Gądka "Prezydent Andrzej Duda ułaskawi Zygmunta Miernika?" {TUTAJ}.  Zaczyna się on od stwierdzeń:

 "• Zygmunt Miernik odsiaduje 10 miesięcy więzienia za rzucenie tortem w sędzię 

• Prezydent Andrzej Duda rozważa ułaskawienie go 

• Doradzająca prezydentowi Zofia Romaszewska namawia Dudę do takiej decyzji 

• - 10 miesięcy więzienia to jest czysta łobuzerka i zemsta - mówi WP Romaszewska 

• Pałac Prezydencki nie ujawnia, czy wpłynął formalny wniosek o łaskę dla Miernika".

 Ucieszyła mnie wiadomość o stanowisku pani Zofii Romaszewskiej w tej sprawie.  Ja sama ponad trzy tygodnie temu napisałam notkę "Prezydent Andrzej Duda powinien ułaskawić Zygmunta Miernika" {TUTAJ}.  Z dalszego ciągu tekstu Jacka Gądka dowiedziałam się jednak, iż nie wszyscy pragną uwolnienia Zygmunta Miernika.  W szczególności nie chcą tego współpracownicy Zygmunta Miernika z organizacji "Niezłomni" i KPN Adama Słomki.  Ten ostatni oświadcza:

 "- Ułaskawienie Miernika jest bardzo realne i bardzo bym tego nie chciał. Nasz protest się świetnie rozwija, nowi ludzie przychodzą. W ten sposób naciskamy na PiS, żeby nie był taki miękki, zaczął pozbywać się komunistycznych prokuratorów i sędziów. Symbolem tego ruchu jest Miernik. Jeśli go nam szybko puszczą, to utrudnią nam działanie. Wcale więc nie zabiegam o to ułaskawienie - mówi WP Adam Słomka.".

 Jeśli Jacek Gądek wiernie cytuje słowa Adama Słomki, to są one jakims horrendum.  Przecież celem owego protestu, który "świetnie się rozwija" jest  właśnie uwolnienie Zygmunta Miernika.  Słomka nie chce jednak tego, bo woli wywijać Miernikiem - więźniem politycznym - jak sztandarem.  Postępując w ten sposób oszukuje on uczestników swego protestu.  Co wiecej wykazuje się skrajnym cynizmem.  Przecież Zygmunt Miernik ma już swoje lata i pobyt w więzieniu nie wpływa dobrze na jego zdrowie.  Adam Słomka jest gotów poświecić je dla swej propagandy.

 Ja osobiście wolę mieszkać w kraju, w którym wieźniów politycznych nie ma.  Mam nadzieję, że i Andrzej Duda woli być prezydentem takiego państwa.  Wołam więc:  Uwolnić Zygmunta Miernika!!!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

A ja bym spytał Zygmunta Miernika czy chce wyjść, czy też woli dopełnić roli męczennika.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

              

#1520111

Zygmunt Miernik nie żąda od Prezydenta Dudy jakiegoś ułaskawienia. Miernik jak sam stwierdza nie jest przestępcą aby prosił o łaskę. Łaska jest dla przestępców. Zygmunt żąda ponownego procesu. Słomka wraz z Miernikiem są przyjaciółmi i Słomka wie co robi. Powyższy tekst jest zakłamaniem!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ścigany

#1520121

Witam! Panie Pacyna,Wypowiadając się o tym publicznym zdarzeniu,chciałbym jednak poznać Pańską opinię o tym sędzi ferującego moim zdaniem haniebny wyrok broniący zbrodniarza.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1520126

Niestety nie jest to jedyny haniebny wyrok w sprawach czerwonych zbrodniarzy. Gdyby to zależało ode mnie, to by wisieli. Skonfiskowano by im majątki, okryto hańbą, zdegradowano.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

              

#1520127

Chodzi o to ,że protest akceptowany jako legalny i dopuszczalny jest zachętą dla inyych podobnych zachowań. Sprawa pana Miernika jest szczególna i w pełni zasługuje na ułaskawienie. To jednak troche co innego gdy litera prawa ma ustąpić wobec nadzwyczajnych okoliczności a co innego gdy ma ulec erozji. Sprawa wysokości wyroku czy sprawa sędziego, który conajmniej nie powinien być już sędzią nie kryje już w sobie żadnych subtelności. Nie ma większości konstytucyjnej i nie ma radykalnej i szybkiej możliwości eliminacji elementu kryminalnego z palestry. Jedynie można znieść skutki ich represyjnego szkodzenia.Trudno. Trzeba się z tym pogodzić. Zwykle bandyci w togach nie działają samotnie lecz tkwią w większej bandzie , w której członków nie chronionych immunitetami można już uderzyć. Trzy lata cierpliwości. Cóż w walce z normalną mafią jest przecież podobnie - najpierw ochronić potencjalne ofiary, odciąć macki a dotarcie do reszty cielska też nieraz zajmuje lata.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1520130

... palestra jest nieoczyszczona z postalinowskich kanalii. Inna sprawa, to wypaczanie znaczenia zapisów prawa. To prawo jest stanowione dla ludzi, nie zaś ludzie dla prawa! Jeśli prawo nie służy społeczeństwu, to jest po prostu do d*py.

Jeszcze inną rzeczą jest "naginanie" prawa w zależności od tego, kto jest sądzony. Jeśli był nim łobuz i rozbójnik Kiszczak, to owo "nagięcie" prawa spowodowało, iż ten został uniewinniony. Jeśli natomiast oskarżonym był Zygmunt Miernik za... obrazę i brak szacunku dla sądu, to "nagięto" prawo na jego niekorzyść. 

Kończę ten komentarz taką oto uwagą:

- Jeśli wy sędziowie sami siebie nie szanujecie poprzez ferowanie niesprawiedliwych wyroków, łamiąc niezawisłość sądu, to nie wymagajcie od społeczeństwa, by was szanowało!!!

Owa pani sędzia, która oberwała tortem powinna być zadowolona, że w jej kierunku nie poleciały śmierdzące jaja. Jakie wyroki, takie powinny być "zapachy" - chciałoby się rzec. 

 

Pozdrawiam,

Satyr

P.S. 
Jeśli chodzi o postawę Adama Słomki, to od czasu kiedy był jeszcze aktywistą KPN-u - traktuję go jako ekscentryka. Ponadto nie mogącym sobie poradzić z wybujałym swoim ego, podpierającym się "patriotycznym zachowaniem". 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1520133