Przeklęta podróż, czyli HISTORIA statku MS St Louis

Obrazek użytkownika poeta
Świat
 

 

Wczoraj, 13 Maja była rocznica jak wypłynęli z niemieckiego portu, tuż przed
wybuchem II światowej wojny w 1939 roku. Z Hamburga wypłynęli aby ocalić życie.
937 Żydów.
 
Ale nikt ich nie chciał ocalić !
Nie chciał ocalić im życia.
Do obozów śmierci trafiło i zginęło ponad 600.
 
Hańba wieczna Ameryce, USA. 
Wielka Kanada przyjęła zaledwie 700 żydów w tamtym czasie. Mała, antysemicka podobno Polska dała przed wojną schronienie 20 ponad tysiącom uciekinierów żydowskich z Niemiec Hitlera.........
Wiedzieli, gdzie znajdą pomocną dłoń. A dziś zieją nienawiścią do wszystkiego co polskie.

Przewrotny naród. Wiedział Bóg co czyni, wyganiając ich precz z Ziemi Obiecanej kiedyś Mojżeszowi.....

cdn.

Wczoraj, 6 Czerwca był ten dzień, ta rocznica, gdy w 1939 roku ten statek luksusowy wypełniony żydami skierował swój dziób na wschód. Zaczął płynąć tam, skąd wypłynął 13 Maja.... Będę Wam dalej opowiadał tę historie tragiczną, tę historię prawdziwą. Przyjechałem specjalnie nad brzeg oceanu. Przed chwilą zaszło Słońce. Fale biją o brzeg. Na plaży mnóstwo ogromnych głazów.  Chciałem słuchać tego oceanu. Chciałem być na brzegu wzdłuż którego płynął wtedy ten statek. Płynął od Hawany na Kubie zbliżąjąc się do Florydy. Chciał tam wysadzić na ląd swych pasażerów, którzy szukali azylu, szukali schronienia, szukali ocalenia przed nieuchronną zagładą, przed holocaustem, przed śmiercią........ Amerykańskie kutry Coast Guard, Straży Przybrzeżnej, zbliżyły się do liniowca i strzelając ponad statkiem ostrzegły kapitana, by nie ważył się zbliżać do brzegu.  Prezydent amerykański - Franklin Theodore Rosevelt zabronił !  

Oddycham tym samym powietrzem, którym oddychali wtedy oni, żydzi. Prawie tysiąc ich płynęło do życia, a kazano im zawrócić i płynąć z powrotem. Płynąć prosto w objęcia śmierci.....Zaszło już Słońce.  Zaszło dla mnie, a wtedy, w 39 zachodziło dla nich, dla żydów na MS St. Louis...... Ameryka ogromna, bogata, w której mieszkało wtedy jak i teraz dużo żydów, nie znalazła miejsca dla nich. Nie dała schronienia paru setkom ludzi. Holocaust żydów zaczął się w USA latem 1939 roku......Ameryka skazała ich na śmierć. Na podróż w objęcia śmierci. Zaczęli płynąć do niej na wschód, 6 Czerwca 1939 roku, kilka miesięcy przed wybuchem II wojny Światowej 1 Września......Wracam znad oceanu do mojego domu pisać dalej o tej przeklętej podróży.....

cdn.

 

„MS St. Louis” – Zbrodnia polityczna USA na uchodźcach żydowskich ...

 

Wiosna, 13 Maja  1939 roku. Chyba wszyscy znamy historię statku MS St. Louis, na pokładzie którego niemieccy Żydzi próbowali uciec przed rozpętaną przez Hitlera rzezią ich rodaków. Okręt wypłynął z portu w Hamburgu. Dopłynąwszy do Ameryki statek krążył  między Hawaną a Florydą.

 

  Rozmawiano z władzami Dominikany, Hondurasu, Kolumbii, Chile, francuskich terytoriów zamorskich, Martyniki, Gwadelupy, Kanady. Kolejne rządy odmawiały.

Do prezydenta USA Franklina Roosevelta płynęły listy. Odpowiedzi były lakoniczne i okrutne jednocześnie: kontyngent emigrantów z Niemiec i innych krajów Europy Środkowej na 1939 r. został wyczerpany.

St. Louis wyruszył w drogę powrotną do Europy. Komitet pasażerów wysłał ostatni apel do prezydenta Roosevelta, do organizacji żydowskiej Joint i agencji Associated Press. Telegram był krótki: Bardzo pilne. Zwracamy się ponownie o pomoc dla pasażerów statku St. Louis. Panie Prezydencie, proszę pomóc 900 pasażerom, wśród których ponad 400 to kobiety i dzieci?Telegram pozostał bez odpowiedzi. Historycy nie znaleźli w amerykańskich archiwach choćby śladu wskazującego na to, że Waszyngton rozważał przyjęcie pasażerów St. Louis. Także prasa łagodnie komentowała decyzję Roosevelta.

Z podobnym apelem jak pasażerowie St. Louis 29 maja 1939 r. zwróciło się 67 pasażerów statku Orduna, również pozbawionych nadziei zejścia na ląd Kuby czy Ameryki. Ale Stany Zjednoczone pozostały niewzruszone. Ameryka patrzyła obojętnie na statki widma. Statki wróciły do Niemiec, a ich pasażerowie zostali zamordowani w obozach koncentracyjnych lub umierali w strasznych warunkach w tworzonych gettach.......

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Voyage Of The Damned 1976 : Free Download & Streaming ...
A film the Jews prefere to be fergotten, or they would have not made. Big names, Oscar nominated, Golden Globe wins, but unwanted today. A film very hard to...
 
Preview by Yahoo
 
 
 


 
 

 

 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Jest czymś naturalnym, że każdy kraj ma swoje, konkretne, jasno określone cele i interesy, dodajmy b. często mocno egoistyczne. Taka już niestety jest natura ludzka, mocno skażona interesownością! Amerykanie nie są inni i nie różnią się w tej materii od innych narodów. Tragiczny los pasażerów MS St. Louis jest tego dość klarownym, czytelnym, historycznym potwierdzeniem. Okrutna odpowiedź Amerykanów, że limit przyjęć na obecny rok właśnie się zakończył jest tego symbolicznym przykładem. Tamta historia mocno zahacza o dzisiejszy los wielu matek i dzieci z Syrii, która ogarnięta jest wojną, jak bowiem zachowują się takie bogate kraje jak dajmy na to Arabia Saudyjska, która jest przecież krajem islamskim i najlepiej mogłaby pomóc uciekinierom? Tymczasem to Europa jest zalewana tysiącami, z których wielu absolutnie nie wygląda na specjalnie potrzebujących pomocy. I jeszcze jedno ówcześni Żydzi nie planowali podkładać bomb pod nowojorskie sklepy, urzędy czy budynki publiczne.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1513223

ani żadne inne bogate państwo muzułmańskie nie przyjmie żadnych emigrantów z Syrii czy innego państwa, ponieważ im chodzi o islamizację Europy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1513319

Sławomirze Tomaszu,

Ameryka jest wyjątkiem wśród tych podobnych jej krajów i narodów. Wyjątkiem w sensie jak najbardziej negatywnym. Wyjątkowo negatywnym. Podobno Hitler planując zagładę żydów jako wzorzec doskonały przyjął holocaust Indian, właśnie tu w Ameryce, gdzie mieszkam od ponad 30 lat i czego doświadczam dziś na własnej skórze. 

Jaka ona, ta Ameryka "dobra" jest i "demokratyczna".  

Jaka była - mówią linki co niżej.

POLSKA TO JEST ZIEMIA ŚWIĘTA versus GENOCIDIUM ATROX made in USA

poeta - 13 Kwietnia, 2016 - 07:02

Straciłem zupełnie ochotę do życia na tej przesiąkniętej krwią niewinnych ofiar - ziemi.
Mówi się o tym kraju kolebka "demokracji"
Popatrzcie, poczytajcie sobie, co legło u podstaw, u fundamentów tej demokracji. Na czym ona posadowiona jest. Statua Wolności wita imigrantów w nowojorskim porcie......
Dziwny jest ten świat....
Śpiewał Czesław Niemen
 

Genocide In/By America; 19 To 100 Million Native American ...(link is external)

May 9, 2013 - In the same way, Indians were also considered of no value to the 'settlers' .... Most people would answer Germany, and the Jewish Holocaust.

 
 
Nie chce się wierzyć własnym oczom:

 

 
Jak ja Cię kocham Moja Ojczyzno. Jak ja CIĘ KOCHAM MOJA POLSKO !
JAK  ja CIĘ KOCHAM............
Będziemy wracać MATKO KOCHANA.
 
Czekaj nas, Czekaj mnieŹródło: http://niepoprawni.pl/comment/1511220#comment-1511220
 

powtórzę:

POLSKA TO JEST ŚWIĘTA ZIEMIA versus GENOCIDIUM ATROX made in USA

 

https://www.youtube.com/watch?v=GcRFOGayQ7s

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1513275