Czy Schetynę można traktować poważnie?

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Sam słyszałem te słowa wypowiedziane przez Schetynę:

Wypowiedź Schetyny w TOK FM z 5.10.2014…. – bandyckie zawłaszczanie Polski pod Polin,

Opublikowano 13/10/2014by emjot
Schetyna: musimy raz na zawsze rozwiązać problem majątku żydowskiego. Oddajmy, co im się należy i po kłopocie. — Polska jest finansowo przygotowana nawet na zwrot 60 mld $ w 2015 roku. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata, a Polacy tego nie odczują…   —   Będę popierał zatem zwrot mienia żydowskiego w walucie, ziemi i niesłusznie zabranych nieruchomościach…. Ci ludzie tyle wycierpieli, że należy im się zadośćuczynienie i sowita rekompensata za krzywdy jakie ich spotkały w Polsce od Polaków…

 

Sęk w tym, że Polska juz zapłaciła na poczet tych roszczeń kilkunastu państwom - (w tym US  40 mln. dolarów):

 

16.03.2011, 21:26
Sikorski odpowiada USA: oddaliśmy żydowskie mienie!
Szef MSZ Radosław Sikorski ocenił, że Polska "bardzo szczodrze" oddała mienie komunalne żydowskie. To jego reakcja na stanowisko administracji USA, która wyraziła "rozczarowanie" wstrzymaniem przez Polskę procesu uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej.
PAP
Specjalny doradca sekretarza stanu ds. Holocaustu Stuart Eizenstat wezwał też - w imieniu rządu USA - rząd polski do restytucji prywatnego mienia żydowskiego, choćby w formie rekompensat rozłożonych w czasie. Sikorski podkreślił w "Kropce nad i" w TVN24, że "reprywatyzacja w Polsce ma miejsce: toczy się w sądach i obywatele odzyskują mienie po tym, jak sądy zweryfikują te wnioski". - Polska bardzo szczodrze oddała mienie komunalne żydowskie, natomiast jeśli chodzi o mienie różnych obywateli państw obcych, to Polska jeszcze w latach 60. podpisała tzw. umowy indemnizacyjne, w tym z USA, i wypłaciła wielomilionowe odszkodowania rządom tych krajów, w tym Stanom Zjednoczonym - dodał szef MSZ. 
 
Oczywiście - przypadkowi ludzie na stanowisku premiera RP - (Tusk) i prezydenta (Komorowski, a także były szef MSZ - Schetyna - o tym nie wiedzą i ciągle obiecują zwrot tej kwoty. 
 
Dodatkowo - trzeba być nie lada biegłym ekonomistą, by twierdzić, że Polska w 2015 r. miała możliwość "oddania" Żydom (ściśle biorąc - Kongresowi Żydów Amerykańskich) - kwoty ok 250 miliardów zł - przy deficycie ok 50 mld. zł.
 
Trzeba być oczywiście nie żadnym ekonomistą - tylko analfabetą arytmetycznym, albo pospolitym durniem...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

ten pospolity krętacz  związany z życiem  politycznym w Polsce powiniwn dawno byc pozbawiony możliwosci zabierania głosu publicznie we wszystkich mozliwych srodkach przekazu.Z wygladu przypomina  przypadkowo wypuszczonego z zakładu doswiadczalnego hodowli karpia.nafaszerowanego botoxem osobnika o bliżej nieokreslonej osobowosci.To coś wspaniale opanowało włazenie w dupę wielkim decydentom.Nic dziwnego że Tusk niszczył to przy byle okazji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1506452

- np. Skretynie oraz wszystkim innym. Skoro poczuwają się do ponoszenia jakichs obciążeń na rzecz Żydów, czy kogokolwiek innego, to należy pozwolić im spłacać je z własnych majatków.

Roszczenia żydowskie mogą być ewentualnie zgalszane wobec Niemców, Austryjaków, Włochów itd., ale z pewnością nie Polaków. Jeśli jakiś Polak twierdzi inaczej i usiłuje obciążyć własny naród nienależnymi świdczeniami finansowymi, to jest zwyczajnym sprzedawczykiem i zdrajcą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1506457

"Ci ludzie tyle wycierpieli, że należy im się zadośćuczynienie i sowita rekompensata za krzywdy jakie ich spotkały w Polsce od Polaków…" - Schetyna

A co z Polakami?

Przez lata uczono nas, że w II WŚ zginęło 6 milionów 28 tysięcy. Dla wielu historyków to liczba zbyt wysoka. Dla demografów o wiele za niska.

Zgodnie z doktryną odpowiedzialni za rzeź Polaków byli wyłącznie Niemcy. O "wkładzie" sowieckim w zabijanie Polaków -  milczano. W sierpniu 2009 r. IPN podał, że w czasie wojny zginęło od 5,6 do 5,8 mln Polaków - większość z rąk Niemców. Tak  - nie bójmy się pisać Niemców bo pisząc hitllerowcy rozmywamy ważny problem! Nie wiem z jakich dokumentów wynika liczba podana przez IPN. Natomiast obserwuję, że nadal historycy zaniżają liczbę zabitych a demografowie są zdania odmiennego. Twierdzą, że Polaków w II WŚ zginęło grubo ponad 6 mln. Polscy Żydzi byli obywatelami Polski i  mieszczą się w tej sumie 6 mln! Szacując powojenne ofiary uwzględniano tylko Polaków i polskich Żydów. W tych wyliczeniach nie ma obywateli polskich pochodzenia litewskiego ukraińskiego, białoruskiego, czeskiego. Szacunek strat w ich przypadku wynosi 0,8 do 1 mln. Dodam, że szacunek strat osobowych dotyczył Polski w granicach z 1939 r. bez Ziem Odzyskanych!

Straty osobowe w Powstaniu Warszawskim po wojnie oceniano na 700 000 ... obecnie  na 150 - 200 000. Widać, że współcześni liczydusze potrafią wskrzeszać - jak Jezus Łazarza? Budzą kotrowersję również "wyliczanki" zamordowanych na Nieludzkiej Ziemi oraz ilość osób represjonowanych w ZSRR. Profesor Szarota podaje sumę 2 mln Polaków zamęczonych w gułagach!

W 1939 r. Polska była zasobna w 35 mln obywateli. W 1947 r. doliczono się Polaków zaledwie 24 mln.

To może tych ofiar było więcej? Bo jak liczyć np. ludzi wywiezionych na roboty przyusowe do Niemiec, którzy zginęli w wyniku represji, od bomb alianckich, a także z wycieńczenia?

Zarnowano 60 lat i taka jest prawda. 

Żydzi na holocauście cały czas mają geszeft ... ot choćby taki handicap od pana Przeydenta Komorowskiego w postaci 100 euro/miesiąc dla każdego, który oświadczył, że był polskim Żydem. Po oblężeniu polskiej ambasady doliczono się takich przypadków 50 000, ale to nie koniec listy... http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sejm-uchwalil-bedziemy-placic-emerytury-50-tysiacom-zydow-ofiarom-holocaustu-i-stalinizmu_406025.html

Niedługo zapłacimy stu letnim Żydom za brak dobrego samopoczucia, które pozostawili w Polsce? A może to jest tak samo jak z mieniem pożydowskim? Dokumentów oryginalnych brak, właściciela Niemcy spalili w krematorium, ale kamienica należy do Izraela? Ciekawe, że takie bzdury funkcjonują tylko po aj waj aj waj w zażydzonym  kongresie amerykańskim!

Lewacko-liberalny rząd III RP lekką ręka klepnął 400 zł/Żyda/miesiąc, a spadkobiercy PO oraz inne nasiona rzędu Balcerowicz kwiczą, że 500 zł na dziecko to rozrzutność, na którą  rządu IV RP nie stać! 

Ocalmy od zapomnienia pamięć o pomordowanych i rezanych POLAKACH bo:

"Istniejemy póki ktoś o nas pamięta" ! ~Carlos Ruiz Zafon 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1506461

Czyż ci wszyscy bedacy gośćmi  w naszym pieknym kraju nie dorobili sie majatków  korzystajac z wszystkiego lącznie siły roboczej Polakow ???

To co zostawili  już dawno splacono im.

Po zatym niech wszyscy ci co najezdżali , grabili , mordowali ,okradali Polske najpierw poniosa konsekwencje zniszczen gospodarczych , niech zaplaca za zniszczenie dóbr gospodarczych , niech oddadzą majątek kulturowy oraz zaplacą z zniszczenie kultury Polskiej , niech wyrownaja krzywdy moralno gospodarcze a nastepnie sie upominaja o ""swoje """

Szubrawca Schetyne oddać pod sąd  i rozliczyć go z szkody jaką prrzniósł POlsce

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1506468

Ten tzw. "kongres" zostal celnie przez Finkelsteina nazwany "przedsiębiorstwem Holocaust". A uzyteczni idioci z Po brali po prostu pieniądze od Sorosa więc szczekali jak należy...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1506476

hm w mojej ocenie dziś żadnej partii nie można traktować poważnie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

R.Pyniu

#1509748