O bezwzględnej walce o Cywilizację Chrześcijańską

Obrazek użytkownika Quasar
Idee

Jeden z największych wybitnych... profesor Józef Maria Bocheński polski filozof i logik już w 1999 roku pisał o zagrożeniu Cywilizacji Chrześcijańskiej i naszej bezwzględnej walce o nią...


"Rzecz ciekawa, że bardzo poważny odsetek spośród nas potrafi znacznie lepiej stosować zasadę bezwzględności (...) na polu bitwy militarnej, niż w walce politycznej lub ideologicznej, jaką jest w dużej mierze współczesna walka o chrześcijaństwo. Ciąży nad nimi w tej dziedzinie zakłamana czułostkowość sentymentalizmu, który nie darmo zastąpił chrześcijańską, mocną, bo w woli mającą siedzibę miłość bliźniego, czysto uczuciowym "altruizmem" i "humanizmem".

Ciąży wypaczona kultura, mało mająca wspólnego z cywilizacją chrześcijańską, bo ta jest cywilizacją czynu i nie boi się walki (...) Położenie współczesne jest tak groźne, że nie możemy sobie pozwolić na tolerowanie podobnych nieporozumień.

Tak, jak konieczne jest głębsze zrozumienie i ukochanie cywilizacji chrześcijańskiej, o którą bój się toczy, tak niezbędne jest również przejęcie się żelaznymi prawami walki, chęcią narzucenia własnej woli przeciwnikowi, dynamicznym dążeniem do zniszczenia jego żywej siły, gotowością do najwyższego wysiłku - ale także i nie na ostatnim miejscu, zasadą bezwzględności.

W granicach naszej autentycznej etyki - nie pseudo-etycznego humanizmu i czułostkowości - musimy być w walce bezwzględni: nie oszczędzać przeciwnika, nie krępować się formami towarzyskimi, nie dać się obałamucić propagandą współpracy i kompromisu, ale bić go czynnie, twardo i mocno.

Walka się już rozpoczęła. Ci, którzy są w linii, niech zasady walki stosują. Ci, którzy jeszcze w niej stanąć nie mogą, niech gotują charaktery, aby były twarde jak stal. W ten sposób wielokrotnie odparliśmy nadciągające burze. To jest jeden z najważniejszych warunków powodzenia wielkiej sprawy, której bronimy i którą obronić musimy.
"

prof. O. Józef Maria Bocheński , wybitny polski filozof, logik, antykomunista "Polski Testament Ojczyzna, Europa, Cywilizacja" wydawnictwo Antyk 1999
 

 

Te właśnie słowa powinny się stać naszym CREDO... naszą ROTĄ... i naszym jedynym HYMNEM w walce z wszelkim barbarzyństwem chcącym zalać i zniszczyć wszystko co poprzednie pokolenia stworzyły...

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (14 głosów)

Komentarze

BRAWO!!!

Vote up!
3
Vote down!
0

marekpolo

#1509495

Taka kulturę i obyczaje, chciała wprowadzić Unia Europejska i jej pachołkowie z PO, Nowoczesna i PSL.

By z Polska i Polacy wyparli się Boga i wiary.

https://youtu.be/_KY2VCUzwpE.

Ale Polacy wybrali Boga i chrześcijaństwo, i staną w obronie tych wartości.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1509505