„Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi”

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

To tak się wyraził T. Lis...

 

A gdzie indziej jeszcze o nas...

 

"...widz w Polsce ogłupiany od lat, konsekwentnie przez wszystkich, bo tu jest straszna rywalizacja – zdebilenie w jednostce czasu – kto osiągnie największy sukces. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele, ale jednego nie wybaczy nigdy: nigdy, przenigdy nie wybaczy tego, żeby go potraktować poważnie. Włączyłem sobie dzisiaj kanał TVN24 i oglądałem go całkiem długo (…) i byłem tym zafascynowany, bo w telewizji informacyjnej przez trzy godziny właściwie o niczym mnie nie informowano. Przez trzy godziny się do mnie mizdrzono. Wszystko sprowadzone do anegdoty. Nie możemy mówić poważnie, bo poważny, to znaczy nudny, a jak nudny, to te barany wezmą pilota i przełączą".

 

Przypominam te słowa wypowiedziane przez T. Lisa w kontekście dzisiejszej antyrządowej i antyprezydenckiej medialnej histerii i manipulacji sączonej z niemal wszystkich mediów w Polsce przy wtórze prawie całej opozycji.

 

Oni wszyscy naprawdę uważają nas, Polaków za idiotów, którymi można swobodnie manipulować, ogłupiać ich medialną i kłamliwie propagandową  papką i których nie można traktować poważnie.

 

I nie traktują nas poważnie od całych 26 lat a już w szczególności przez ostatnie 8 lat rządów PO-PSL.

 

Lekceważą nas i nami manipulują politycy i dziennikarze, kreatorzy i beneficjenci III RP.

 

To samo ogłupianie mamy teraz, kiedy w końcu większość aktywnych Polaków miała dość traktowania ich jak idiotów i wybrała do władzy ludzi, którzy Polskę i Polaków traktowali i traktują poważnie.

 

Ale dla mediów i polityków, którzy do tej pory traktowali nas jak głupców i łatwo okłamywali a jednocześnie żerowali na polskim majątku finansowym i rzeczowym sytuacja uświadomienia Polakom, iż są lub mogą być w swoim kraju podmiotem a nie przedmiotem... jest nie do zaakceptowania.

 

Sytuacja, w której Polacy byli przez nich traktowani i pozwalali się traktować jak stado baranów była dla nich komfortowa. Dla polityków, kolaborantów, zdrajców oraz szemranego biznesu dawała swobodę w niemalże jawnym okradaniu Polski i sprzedawaniu jej majątku, suwerenności i niepodległości obcym, w tym wybranym mocarstwom oraz zniemczonej UE. Dla dziennikarzy zaś pozwalała na finansowe korzystanie z profitów popierania władzy, nie przemęczanie się intelektualne, lekceważenie  etosu dziennikarskiego oraz uzyskiwanie pozycji stawania się prawie pierwszą władzą kreującą rzeczywistość w miarę potrzeb i zleceń rządzących Polską. Taka zaś celowa postawa mediów potęgowała bezkarność władzy w całym okresie III RP.

 

Manipulacja Polakami i ich ogłupianie - jak stwierdził T. Lis i jak sami to zauważmy - trwa od lat i niestety przyniosła efekty bardzo wymierne w postaci wykreowania rzeszy ludzi odpornych na wiedzę i argumenty a jedynie bezrefleksyjnie, bezmyślnie i li tylko emocjonalnie przyjmujących do wiadomości jako prawdy objawione nawet najbardziej idiotyczne gaworzenie medialne. Taki zidiociały i w tym zidioceniu mizdrzący się prymitywnie i emocjonalnie do nich przekaz był i jest dla nich wygodny bo nie wymaga niczego, żadnej refleksji czy myślenia.a głupota staje się wartością pozytywną. Dodatkowo w Polsce obniżono poziom wykształcenia i dla wielu taki prosty i prymitywny przekaz medialny bazujący na emocjach a nie faktach oraz podkreślający ich jednak mądrość był i dalej jest potwierdzeniem ich wydumanej inteligencji i mądrości. Stąd te wykształciuchy, lemingi czy "młodzi, wykształceni z wielkich miast".

 

Piękne hasła o europejskości, nowoczesności i tolerancji bazujące i jednocześnie kreujące kompleks niższości Polaków konfrontowane były z negatywnym obrazem naszych rodaków, którzy czuli i czują się podmiotowym suwerenem w swoim kraju. Dawało to zmanipulowanym i ogłupionym baranom  poczucie wyższości nad innymi, świadomymi Polakami a tym samym utwierdzało ich we własnym przekonaniu o ułudnej przynależności do kasty tych lepszych i świadomych obywateli. Ułudnej bowiem właśnie o tej części Polaków wypowiadał się przedstawiciel kasty uprzywilejowanej T. Lis mówiąc o ich głupocie, zidioceniu oraz nazywając ich baranami.

 

Dzisiejsza histeria medialno-polityczna, mowa nienawiści i usilne dążenie do dzielenia Polaków oraz niemal krwawego podpalenia Polski jest tylko obroną elit III RP przed utratą władzy i dotychczasowym posiadaniem Polski na własność wraz z korzystaniem z jej profitów i bogactw oraz strachem przed prawdą o ich zdradzie, złodziejstwie, kolaboranctwie i działaniu na szkodę Rzeczpospolitej. Tym samym strachem przed odpowiedzialnością.

 

Ale też ta mowa nienawiści i dzielenie Polaków od razu po demokratycznych wyborach ma też na celu obronę przed uświadomieniem sobie nawet przez tych - ich zdaniem - głupców i baranów, że faktycznie byli przez nich traktowani jak ci głupcy i barany. Taki proces zaprzepaściłby ich 26 letnie starania o doprowadzenie Polaków do poziomu nieświadomego stada bezwolnych i bezmyślnych jednostek, nisko opłacanych, bez własności, bez swojego kraju i bez umiejętności indywidualnego myślenia oraz bez tożsamości narodowej będącej fundamentem trwania i przetrwania przez tysiąclecia Rzeczpospolitej.

 

Te rzesze tzw. "lemingów" mogłoby się nagle dowiedzieć, że nie muszą nimi być. Mogą być świadomymi i myślącymi Polakami nie poddającymi się manipulacji i nie pozwalającymi na traktowanie ich jak idiotów, głupców i baranów.

 

A przecież obecny rząd i prezydent po raz pierwszy w tzw. "wolnej Polsce" chcą realizować obietnice wyborcze. Potrzebują tylko czasu na realizację swojej dobrej zmiany i tego czasu nie chcą dać im elity III RP. Nie chcą im dać nawet 100 dni spokojnego rządzenia. Po prostu nie mogą. Chcą dalej władać bezrozumnymi masami a reformy i zmiana uniemożliwiłaby im to na wiele lat. I w tym tkwi sedno... choć niejedno...

 

Zauważmy. Od początku prezydentury A. Dudy próbowano go ośmieszyć, zdezawuować i zdyskredytować. To się nie udało, więc go przemilczali. Po zwycięstwie ZP już nie mogli zdzierżyć tego, że całkowicie stracili władzę i możliwość swobodnego zawłaszczania Polski. Postanowili więc uaktywnić medialnie tych swoich ogłupionych i zmanipulowanych do niedawna Polaków. Musieli to zrobić od razu zanim ich dysonans poznawczy (powyborczy) nie zamieni się w uświadomienie, iż byli tylko "pionkami w grze" i "rączkami do głosowania". Przez lata wytresowano ich na bezwolne i medialno-poddańcze istotki więc w dość łatwy sposób można ich było kolejny las zmanipulować niemal w identyczny sposób jak to robiono od lat. Te istotki tym samym pozbyły się dysonansu poznawczego i z powrotem odetchnęli ożywczą papką medialną przekonującą ich o wściekłym Kaczorze, katolach, oszołomach i wykreowanym niszczeniu przez nich demokracji. Tak byli kształtowani od lat i dziś nie reprezentują niczego innego a nawet są podatni na stanie się fanatykami, groźnymi dla demokracji i Polaków fanatykami... a fanatyzm jest fatalny w skutkach, co pokazują przykłady islamistów czy przywódców unijnych w stylu A. Merkel czy M. Schulza...

 

Żałuję, że - mimo wszystko - zostało jeszcze tak wielu Polaków określanych przez T. Lisa i innych jako głupcy i barany. Naprawdę żałuję, ale niestety oni pozostaną choć powoli się starzeją i w to miejsce wyrasta nowe pokolenie w zdecydowanej większości uodpornione na propagandę i fałsz medialny. Oni czerpią wiedzę już nie tylko od A. Michnika czy TVN, ale korzystają z różnych źródeł tej wiedzy. Oni nigdy nie pozwolą się traktować jak głupcy czy idioci. I to jest szansa dla Polski, szansa dla Polaków stania się podmiotem a nie przedmiotem we własnym kraju.

 

Mam też nadzieję, że jednak liderowym cynicznym manipulatorom partii opozycyjnych nie uda się krwawe podpalenie Polski i nie uda się fanatyczne zantagonizowanie Polaków a już niedługo jednak wielu tych - zdaniem T. Lisa i polityczno-medialnych elit III RP - głupich baranów nie zasługujących na poważne traktowanie zmądrzeje i przestanie być baranami... a wtedy przekona się, że w Polsce może być normalnie i można czuć się godnym i dumnym Polakiem.

 

Pozdrawiam

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... h

ttp://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

To się tyczyło do lemingów z POlszewi, patriotów boi się jak diabeł święconej wody i wie że papka medialna jaką serwują POlszewickie TV radio i prasa, nie dają się na to nabrać, to działa tylko na te tępe bez mózgowe lemingi.

A sterują tymi lemingami, żydo-ubecja wraz masono-banksterami, które stworzyły sztucznego Swetru-Pierdu, mąci w głowach tych lemingów, które odeszły od PO i ich wabi na swoją stronę.

Lisenko wraz z Niemiecką Platformą Obywatelską i ludowymi pijawkami, walczą o swoje lemingi.

Czego byliśmy świadkami na marszu POtępionych w 12.12,2015, w obronie koryta i ubeckich przywilejów, by takiej POmagierce jak Henia tramwajarka i wielu jej POdobnym żyło się lepiej.

A głupie lemingi ich POpierają, chociaż wielu z nich może sobie POmażyć, by mieć taką emeryturę 6200 żł jak ubecka Henia co wajchę zmienia.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1502091

Teraz promują na Niezależnej.pl towarzysza M. Wolskiego na szefa TVP. A ludziska się cieszą, bo zapomnieli jego niedawne eskapady na grill do Giertycha, gdzie bawił sie w towarzystwie Kalisza, Marcinkowskiego i paru innych "obrońców demokracji".

Przypominających na "wolnym" forum te niepokojące sympatie pana Wolskiego albo banują albo wyśmiewają i obrażają.

Czy PiS ma doprawdy taką krótką ławkę, że na kluczowe stanowiska musi szukać wśród skompromitowanych?

Vote up!
4
Vote down!
-3

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1502110

By potem tą balangę opisać, i już go nie zapraszają, jak nie wiesz to nie siej propagandy.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1502113

Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Czy możesz mi wskazać gdzie i kiedy opis owej balangi się pojawił? Lub źródło podanej przez Ciebie informacji. Z góry dziekuję.

Zapewniam, że sianie propagandy nie jest moim celem. Zwyczajnie nie chciałbym, abyśmy z TVP wpadli z deszczu pod rynnę, bo to byłaby klęska. Nie możemy sobie pozwalać na błędy.

Vote up!
3
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1502126

Nie moim zamiarem było by cię strofować czy połuczcać, w żadnym wypadku, nie jest to moją intencją.

Pan Marcin Wolski poszedł jako kret do kunia Romka, na jego zaproszenie, bo kuń Romek myślał że przekabaci pana Wolskiego na stronę POlszewi, a tu bryndza i wszystko wyszło że szykowali się przeciw PIS i Jarosławowi, zadanie wykonał, ale jest już spalony u POlszewików.

Poszukam tego, bo gdzieś mam te spotkanie w klubie ronina i spowiedż "agenta", śmiechu było co niemiara, tylko chciałbym zobaczyć te miny Kalisza i kunia Romka.

Pozdrawiam.

PS
jak znajdę to ci wyślę na prywatną pocztę.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1502142

Na ogłupianie nas wybierając ich dwukrotnie i oglądając te komunistyczne telewizje!

Vote up!
0
Vote down!
0

adolfnr2

#1502156

to oni wybrali pełocje i peesel, a konsekwencje ponosiliśmy wszyscy - tyle, że to nieprawda, bo ich - lemingów było zbyt mało żeby wygrać uczciwie. Ale  pełosko-peezelowsko-komusza braććć sfałszowała wybory.

Wszystkie wybory, począwszy od daty wykreowanej przy ich udziale katastrofy smoleńskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku, były sfałszowane. Dopiero od chwili powstania RKW i skutecznych działań obywatli, udało sie prawie dopilnować tegorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Prawie - bo i tak wykryto wiele przekretów i falszerstw, a przewaga prawicy bylaby jeszcze wieksza.

Jaki z tego wniosek: żadna polska wiekszość nie byłaby aż tak głupia żeby ich wybierać.

Vote up!
1
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1502170

to oni wybrali pełocje i peesel, a konsekwencje ponosiliśmy wszyscy - tyle, że to nieprawda, bo ich - lemingów było zbyt mało żeby wygrać uczciwie. Ale  pełosko-peezelowsko-komusza braććć sfałszowała wybory.

Wszystkie wybory, począwszy od daty wykreowanej przy ich udziale katastrofy smoleńskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku, były sfałszowane. Dopiero od chwili powstania RKW i skutecznych działań obywatli, udało sie prawie dopilnować tegorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Prawie - bo i tak wykryto wiele przekretów i falszerstw, a przewaga prawicy bylaby jeszcze wieksza.

Jaki z tego wniosek: żadna polska wiekszość nie byłaby aż tak głupia żeby ich wybierać.

Vote up!
1
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1502171

Bo jak inaczej - niz glupota  -  mozna nazwac fakt, ze majac prawa wyborcze i demokracje (wadliwa - ale jednak...) przez  ponad 25 lat Polacy nie potrafili wybrac Sejmu, ktory reprezentowalby idee patriotyczne i propolskie?

Zrobili to dopiero po 25 latach - lepiej pozno, niz wcale ... ale wezmy pod uwage, ze tak naprawde na zwycieska koalicje (PiS + "przystawki" ) glosowalo okolo 25% uprawnionych do glosowania.

Jak zatem dzisiaj mozna nazwac te okolo 75% wyborcow? Wszak "lemingow" (czyli popierajacych PO i ewentyalnie "nowoczesnych")jest okolo 20%. 

Co zatem mysli i jakie przekonania ma milczace prawie 50% doroslych Polakow? Czy aby na pewno doroslych... do demokracji?

Vote up!
1
Vote down!
0

mikolaj

#1502189