Filmu o polskich antysemitach Ulmach nie będzie!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Każdy, kto zapoznał się z dorobkiem literackim znakomitego historyka, Jana Tomasza Grossa już zrozumiał, że przed II wojną światową, główną ideologią był w Polsce antysemityzm.

I gdy tę II wojnę światową Polska w końcu wywołała, nastąpiły dla Polaków/antysemitów (stosować wymiennie) złote żniwa:

Polacy zamiast pracować, trudnili się wyłapywaniem i rabowaniem Żydów, zabijając ich przy tym z właściwym sobie okrucieństwem.

Tak też zapewne planowała postąpić polska, antysemicka rodzina Ulmów, która zwabiła pod perfidnym pretekstem udzielenia ochrony, żydowskie rodziny Szallów i Goldmanów, by ich potem (jak to u antysemickich Polaków w zwyczaju) zabić i obrabować.

Na całe szczęście, o wszystkim dowiedzieli się Dobrzy Niemcy, którzy natychmiast pospieszyli zagrożonym Żydom na ratunek.

Kiedy tylko przyjechali do wsi, natychmiast się z antysemicką rodziną Ulmówpoliczyli, licząc za pomocą automatu do liczenia marki bergmann: ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta , i tak do ośmiu, czyli dwoje Ulmów rodziców i ich sześcioro dzieci, z których najstarsze miało lat 8.

I proszę mi tu nie opowiadać głupot, że liczenie ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta powinno być nie do 8, a do 9, bo polska, antyniemiecka tym razem propaganda głosi, że Ulmowa„pod sercem nosiła dziecko”, a nawet zaczęła rodzić w czasie wymierzania jej przez Dobrych Niemców sprawiedliwości:

przede wszystkim nie pod sercem, a w macicy, i nie dziecko, a zarodek, a zarodek, to jak każdy Europejczyk rozumie, to nie jest żaden człowiek.

Niestety, podczas przeprowadzonej przez Dobrych Niemców akcji ratunkowej doszło do nieszczęśliwego wypadku:

rykoszety z automatu do liczenia marki bergmann, trafiły w ocalonych Żydów z rodzin Szallów i Goldmanów, zabijając ich na miejscu.

No cóż – jak mówi stare przysłowie – „Dobrzy Niemcy strzelają – Pan Bóg kule nosi”.

Wszystko by się jakoś ułożyło, gdyby nie to, że na fali odradzającego się, polskiego antysemityzmu, jacyś cwaniacy postanowili nakręcić film, gloryfikujący polską, antysemicką rodzinę Ulmów, próbując w dodatku wyłudzić na ten cel od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) 150 tys. zł (czyli prawie połowę budżetu produkcji tego paszkwilu).

I byłby im się ten numer udał, gdyby nie trójka ekspertów, pod dowództwem doświadczonego reżysera i scenarzysty Marka Drążewskiego, która wykazała się czujnością i kasy na ten antysemicki i antyniemiecki chłam nie dała, zdusiwszy całą prowokację w – nomen omen – zarodku.

PISF poinformował, że projekt filmu po prostu nie spodobał się komisji eksperckiej.

Ale sprytnie!

W skład komisji weszli: wspomniany Marek Drążewski (tzw. lider), Edyta Wróblewska i Jan Mogilnicki, i komisja ta, po dyskusji i dokonaniu oceny artystycznej oraz zapoznaniu się z oceną ekonomiczną projektu (adekwatność budżetu do założeń produkcyjnych i artystycznych filmu) nie rekomendowała go do drugiego etapu oceny eksperckiej.

Czyli nie dość, że chłam, to za drogi?

Brawo!

A tak wygląda człowiek, który nie dość, że uchronił prawdę historyczną przed zafałszowaniem, to jeszcze uratował 150 tys. z pieniędzy łożonych przez podatników na działalność PISF.

źródło: http://www.filmweb.pl/person/A.+Marek+Dr%C4%85%C5%BCewski-106001No, może troszkę mniej uratował, bo jako ekspert, za biezdurno chyba nie robi?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

ratujących Żydów - skoro takie komunistyczno-stalinowskie małpy jak O. Tokarczuk ciągle łżą jak najęte...

____________________________________________________

Reduta Dobrego Imienia
Polska Liga przeciw Zniesławieniom

Stanowisko RDI wobec majaczeń Olgi Tokarczuk
Październik 8, 2015.

Olga Tokarczuk, pisarka, ur. 29.01.1962 w Sulechowie, raczyła była wyrazić pogląd w wywiadzie dla TVP Info, że Polacy w swojej historii byli właścicielami niewolników, że mordowali Żydów, oraz że mają do przezwyciężenia swoja historię, podobnie jak Niemcy, przy czym według Tokarczuk Niemcy ze swoją historią się już uporali, a Polacy nie.

Nie przez przypadek na początku podaliśmy datę urodzenia Tokarczuk. Kobieta pięćdziesięciotrzyletnia była świadoma w latach PRL, wie zatem czym komunizm był i do czego prowadzi propaganda komunistyczna. A Tokarczuk jest prominentną postacią środowiska Krytyki Politycznej. A właśnie takie poglądy na polską historię jakie Tokarczuk wyraziła w wywiadzie dla TVP Info ma to środowisko. Skoro osoba dojrzała, która była świadoma w latach PRL (w 1989 roku miała 27 lat) dzisiaj ma poglądy Krytyki Politycznej i wygaduje takie rzeczy to znaczy, że albo jest po prostu słaba na umyśle lub (co może iść w parze ale nie musi) – że jest to wybór koniunkturalny , mający zapewnić dostęp do pieniędzy, grantów, nagród (co działa – bo właśnie kolejną nagrodę dostała, co było powodem wywiadu w TVP Info).

Skoro tak, to jej wypowiedź można też traktować w kategoriach świadomej prowokacji, mającej na celu napędzić sprzedaż najnowszej książki: środowiska patriotyczne będą protestować, Tokarczuk zostanie męczennicą, a sprzedaż będzie szła, bo jest rozgłos.

Otóż nie zrobimy takiej przyjemności tej skandalistce. Jeśli ktoś chce wyrazić swoją opinię na temat wypowiedzi Tokarczuk może to zrobić na Facebooku wysyłając wiadomość właścicielce profilu https://www.facebook.com/olga.tokarczuk.1 albo napisać do Wydawnictwa Literackiego list.

Odmiennie od sprawy Grossa Reduta Dobrego Imienia nie będzie organizować jakiejś większej akcji w tej sprawie – właśnie po to, żeby Tokarczuk i jej środowisko nie osiągnęło swojego celu. Tym bardziej żeby nie dostarczyć tematu zastępczego dla łże mediów tuz przed wyborami. Gross, który znieważył Polskę, według nas działa jako narzędzie śmiertelnych wrogów Polski i tu trzeba go ścigać z całą mocą.

Tokarczuk chce zarobić pieniądze, a akcja Reduty wobec niej będzie za dużym wyróżnieniem i promocją. Dlatego zachęcamy do wysyłania indywidualnych listów na adres Wydawnictwa Literackiego, które wydało jej ostatnią książkę.

Adres Wydawnictwa Literackiego:

Wydawnictwo Literackie sp. z o.o.
ul. Długa 1, 31-147 Kraków
redakcja@wl.net.pl

Cytat za: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=131

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1495760

podany link jest, niestety, niedostępny :( . 

Tak więc Olga Te już stała się "męczennicą".

Mój Tatko miał dla takich określenie - szajserka (od szajs - Schiesse).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1495816

Gdyby twórcy filmu ogłosili składkę na ten cel, to ja się chętnie dołożę. Przypuszczam, ze wielu jest takich ludzi. Dobrym miejscem na umieszczenie apel byłaby prasa katolicka, bo o rodzinie Ulmów po raz pierwszy przeczytałam chyba w Gościu Niedzielnym. Również księza w parafiach mogliby odczytać apel.

Nie wiem, ile osób czyta NP, ale niektórzy piszą równiez na Salonie24, tam tez można ogłosic skladkę.

Zróbmy coś wspólnie, wbrew TEMU państwu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1495786

Pomysł wsparcia w ten sposób twórców tego filmu (i innych o tematyce patriotycznej) jak najbardziej słuszny.
Powstaje jednak pytanie dlaczego film przedstawiający szlachetne czyny polskiej rodziny Ulmów nie może być finansowany z naszych podatków? Natomiast antypolskie filmy, w stylu "Idy" finansowane są bez problemów.
No cóż, widać jak na dłoni, że rządzi nami antypolska sitwa.
Należy mieć nadzieję, że ich antypolskie rządy skończą się już w październikowych wyborach i że Polacy nigdy już ich do rządów nie dopuszczą, choćby przepoczwarzali się w najnowocześniejszych czy też w innych podobnych obłudników.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Grzest

#1495807

Fedorowicz Ewaryst - 13 Października, 2015 - 14:56

 
Napisałeś Ewaryście.                                                                                                      Filmu może nie będzie, ale tym bardziej czuję się zobowiązany do przywołania w tym momencie mojego wpisu dotykającego swą treścią tamtej okrutnej zbrodni niemieckich bandytów....
Życia i okrutnej śmierci Wspaniałej Polskiej Rodziny Ulmów....
 
KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE....
 
 
 

a może jednak film będzie ?....I Oskar będzie ?

I świat dowie się o Rodzinie Ulmów, jak dowiedział się o durnowatej "Idzie" ?....

Dziwny jest ten świat. Pamiętajmy o tym. Napisane jest bowiem : 

dla ludzi to jest niemożliwe, ale DLA BOGA, NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO.....

Mat. 19  : 26

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1495847