SZAMBO made in KOMOROWSKI i PO

Obrazek użytkownika tango
Kraj

 

Ostatnie informacje o zagrabieniu przez ludzi Komorowskiego dóbr narodowych zdeponowanych i używanych do tej pory w budynkach administrowanych przez kancelarie kolejnych prezydentów, stanowią klu wiedzy o ekipie która rządziła i jeszcze rządzi Polską oraz o stanie zdeprawowania przez tę władzę znacznej części społeczeństwa

Jeżeli ktokolwiek do tej pory miał jakiekolwiek wątpliwości jakiego sortu ludzie nami rządzą to obecnie powinien wyzbyć się wszystkich wątpliwości. Czy jednak tak jest - bardzo wątpię.

 Wyceny których dokonali "experci" z kancelarii Komorowskiego, wyceniający meble z okresu Księstwa Warszawskiego na kilkadzesiąt groszy ( można to sobie obejrzeć także tu na S24) czy obraz Gęsiarki wycenionej na dwa złote , to nic innego jak najbezczelniejsza kradzież dokonana w biały dzień na oczach społeczeństwa. Kradzież tym bezczelniejsza że udająca legalne działania. Po raz nie wiem który opluto społeczeństwo polskie w przekonaniu że nie wywoła to żadnych reperkusji.

Obawiam się że te kalkulacje nie są pozbawione podstaw bo cóż widzimy po tym jak zostało to ujawnione. Jedyna reakcja na to co gdzie indziej na świecie, łacznie z "czwartym światem", wywołałoby niesłychany skandal który musiałby skończyć się aresztowaniami, sądem i wyrokiem. U nas to szambo znalazło oddźwięk prawie wyącznie w internecie. Czytałem tu i w prasie niezależnej artykuły na ten temat i zamieszczane pod nimi komentarze. Co z nich głównie wynika? Otóż moim zdaniem w większości: zdziwienie, niedowierzanie i oburzenie jednakże podszyte kamuflowanym podziwem (" a to cwaniak umiał się urządzić",  lub  "i co mu zrobią?") zamiast z jednoznacznym potępieniem i domaganiem się możliwie surowej kary. Wiem, wiem niektórzy powiedzą - co teraz da potępianie i żołądkowanie się jak i tak to do niczego nie doporowadzi. Za miesiąc są wybory i po nich będzie na to czas. Teraz będą zarzuty że to działania propagandowe związane z wyborami. 

Uważam że nie istnieją żadne okoliczności i nie ma takiego czasu kiedy bezczelnej, chamskiej kradzieży, bandytyzmu i całego tego draństwa nie można by było nazywać po imieniu. Należy i trzeba bo w przeciwnym razie znajdze się zaraz wielu naśladowców którzy powiedzą (zresztą już mówią) im wolno to dlaczego nie mnie. Nie od dziś wiadomo że ryba psuje się od głowy i przykład idzie od góry. Ostra reakcja ze strony kancelarii Prezydenta Dudy jest także moim zdaniem konieczna dlatego żeby  tym którzy są zrezygnowani i już w nic nie wierzą dać nową wiarę i nadzieję a tym drugim uświadomić boleśnie że kończą się nieodwracalnie ich czasy robienia z Polski złodziejskiego wychodka.

Dość pobłażania i politycznej poprawności która jest niczym innym jak cichym przyzwoleniem na szerzenie się wszelkiego rodzaju patologii przyprawiającej normalnych ludzi o torsje. Dosyć wstydu i upokorzeń i obrazu Polski jako kraju gdzie wszyscy kradną - począwszy od szczytów władzy po ostatniego obywatela.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Serdeczne dzięki za ten wpis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                               Pozdrawiam mocno

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1495061

Pozdrawiam równie serdecznie

Pawł Raczkowski

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tango

#1495068

Zobaczymy jaki będzie odzew prokuratury?

Zgłoszenie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z łożyla Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Ci wszyscy oszuści Narodu Polskiego, złodzieje, mafiosi, kukły w rękach obcych wywiadów, w tym izraelskiego w kancelarii Ewy Kopacz powinii otrzymać wyroki

                               Pozdrawiam Autora

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

lwowianka

#1495062

Żeby być sprzedawczykiem i złodziejem trzeba mieć taką naturę .Obce wywiady mogą jedynie to wykorzystać i inspirować, lecz gnida zawsze będzie gnidą bez względu na okoliczności. Człowiekowi zasad i honoru wystarczy lustro przy goleniu ( w przypadku pań - malowaniu się) aby wiedzieć czy wszystko jest w porządku !

Pozdrawiam i współczuję utracenia ukochanego miasta.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tango

#1495072

Komoruski i Bolek przylecieli do Chicago promować, tfu, tfu, kompromitować siebie i Polskę.

http://www.fakt.pl/politycy/komorowski-i-walesa-na-promocji-cinkciarz-pl-w-usa,artykuly,581912.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1495106

Przylecieli z cinkciarzmi a więc w swoim towarzystwie. Co do kompromitacji to bardziej niż już się skompromitowali skompromitować się nie można a Polska nie jest temu winna i całe szczęście powstaje z upodlenia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Tango

#1495127

prokuratura powoła się

prawdopodobnie na istniejący rzeczywiście przepis że ustępujący prezydent może zabrać swoje wyposażenie. Problem jest jednak w tym że kiedy Komorowski zajumał te wszystkie rzeczy nie był jeszcze wtedy ustępującym....

Ot taki hrabiowski zwyczaj....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1495110

Nigdzie nie ma przepisu który mówi że można wyceniać antyki będące własnością Narodu Polskiego na kilka groszy żeby je potem "zamortyzować" za bezcen i przywłaszyć. To jest grabież i żadne rozporządzenie jakiegoś urzędasa z kancelarii Kwaśnieskiego tego nie zmieni. Dlatego też będę zbierał podpisy pod petycją do Pana Prezydenta Dudy o rewizję decyzji o nie domaganiu się zwrotu zagrabionych dzieł sztuki i antyków. O ich prawdziwą wycenę i ogłoszenie tego publicznie. Będziemy także domagać się pociągnięcia do odpowiedzialności osób za taki stan rzeczy odpowiedzialnych z przyczyn zarówno natury moralno-etycznej jak i społecznej.

Co do "hrabiego" to nie ma żadnego polskiego tytułu - hrabia. Wszelkie tytuły hrabioskie były nadawane polskim rodzinom przez władców obcych ( Rosja, Austria, Francja, Watykan). W Watykanie można sobie było tytuł kupić i wywoływało to kpiny ze strony polskiej szlachty. Dlatego proszę o nie mieszanie tych dwóch pojęć; szlachcic polski - hrabia. Mają z sobą b. mało wspólnego i obrażają szlachtę polską której setki tysięcy zgineło tylko na przestrzeni ostatnich 200 lat w walce za Polskę a następne miliony  straciło dorobek całych pokoleń. Z tego co wiem to rodzina B. Komorowskiego taki tytuł właśnie sobie kupiła i ma tyle wspólnego z szlachtą polską co pięść z nosem.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tango

#1495128

A POlszewia tylko kradła nazywając to prywatyzacją, a red bul czemu miał by być inny, w końcu wywodzi się z tej przestępczej spółdzielni złodziei, aferzystów, łapówkarzy z POlszewi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1495140

Nic dodać, nic ująć. Zastanawia mnie i boli fakt że tak wielu tego nie widzi lub nie chce widzieć ! 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tango

#1495145

Ze wstydu, bo duża część głosowała na nich, i był by obciach.

Zobacz ilu jeszcze POzostało, i żadne argumenty do nich nie trafiają.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1495153

proszę wskazać gdzie pomieszałem pojęcia szlachcić - hrabia? rozumiem że ironię trudno czasami zrozumieć.Przepis jest tylko jak to u nas jest niewłaściwie interpretowany i powinien dotyczyć tylko rzeczy osobistych i ewentualnego wyposażenia biura. Stąd deski do krojenia chleba lub wędlin może i mógł zabrać ale obrazy szczególnie te które są depozytami nigdy. Proszę zapoznać się z pomysłami PO sprzedaży zasobów muzealnych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1495181

zabrał. 

Niezależna pisze: 

"Formalnie Komorowski miał do tego prawo. Zarządzenie nr 14 szefa Kancelarii z 1996 roku „w sprawie warunków techniczno-organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych prezydentów” pozwala na wypożyczenie byłemu prezydentowi przedmiotów do „urządzenia” swojego biura."

http://niezalezna.pl/71601-na-komorowskiego-doniesli-jego-pracownicy-nie-wytrzymali-nerwowo-wywozenia-mebli

 

Nie ma przypadku żeby ktoś sam sobie wypożyczył, zawsze wypożycza ktoś komuś, a w przypadku mienia państwowego pod aktem wypożyczenia, który zawiera również termin wypożyczenia "od-do", podpisują się obie strony. W chwili upływu ważności wypożyczenia albo przedmioty należy zwrócić albo umowę przedłużyć na kolejny określony okres.

Niezależna opublikowała tylko spis rzeczy, których brak stwierdził audyt ekipy nowego prezydenta.  Nie opublikowała natomiast dokumentu wypożyczenia.

Czy w ogóle taki istnieje? A powinien. 

Chamstwo Komorowskiego polega na samowolce z tytułu "a bo ja jestem prezydętem to mi się należy"  (czysto partyjniackie, PZPR-owskie podejście komunistycznego kacyka z Ujna Dolnego) , na zabraniu z Pałacu przedmiotów, które będąc własnością państwową nie są jego prywatną własnością, na dekompletowaniu zabytkowych kompletów, na zabraniu przedmiotów zakupionych z kasy Kancelarii Prezydenta RP (np.niszczarka za prawie 100 tys.zł i np. gamy kieliszków, hehehe - przecież nie ogołocił z nich Ruskiej Budy, bo towarzystwo musiałoby pić z gwinta np. na sutych  imieninach Anny, prawda?) - ciekawe czy faktury zakupu w Pałacu są. Bo powinny. 

Wszystko mogło odbyć się nie na rympał, nie po buracku, nie po złodziejsku, a normalnie - Pałac przejmuje ekipa nowego prezydenta, Bronek składa u niej stosowny dokument o wypożyczenie takich i takich sprzętów i nikt nie nazywałby go złodziejem, nie jeździł jak po łysej kobyle. 

No ale... cham chamem, jak mawiał pan Zagłoba. Bronek sam wyprosił sobie u Polaków takie traktowanie, 5 lat na nie pracował i przypieczętował swą prezydęturę na dodatek mianem zaborcy cudzego mienia czyli po prostu - złodzieja!

Wg mnie Kancelaria PAD powinna wezwać Komorowskiego do dopełnienia formalności "wypożyczenia" bo inaczej Pałac, Belweder i inne siedziby PRP pożegnają się na zawsze z przedmiotami, które on sobie sam wypożyczył, a które są przede wszystkim własnością narodu. 

Jak to zrobi - transparentnie czy dyskretnie, to już jest całkiem inna sprawa ale powinna opinię publiczną o tym poinformować  bo właściciel powinien być informowany co z jego mieniem się dzieje.

Komorowski jako prezydęt  nie miał szacunku do narodu, naród nie miał również do niego, ale do prezydenta Dudy ma i niech go prezydent nie traci przez jakiegoś buca.

Pozdrawiam.

 

PS. Wciąż mam wrażenie, że lista "wypożyczonych" przez Komorowskiego przedmiotów i sprzętów nie jest pełna i z czasem uzupełniać się będzie o kolejne pozycje...  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1495158

100% racji. Kancelaria Prezydenta Dudy nie powinna czynić gestów , nie wiem moze politycznych , w stronę Komorowskiego. Już jeden niepotrzebny i chyba nie do konca przemyslany zrobiła idąc mu na reke w sprawie przeprowadzki do nowej siedziby ( niby nie mial gdzie mieszkac), a Pan Burak sie odwdzięczyl zalatwieniem remontu przewidywanej siedziby nowego Prezydenta, na dlugi czas że tak powiem "usadzajac" Prezydenta Dudę. Jak prawo zostalo pogwalcone , a tak sie stalo , bo faktycznie przecież sam sobie nie mozna "uzyczać" ,czy jak coś zginelo, a zginelo , to należy je respektowac w calej rozciąglości nie baczac na skutki "dyplomatyczne". Jak byly Prezydent popełnil . przestepstwo to wsadzic go za kratki bez litosci i już!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1495188

Bydło na pastwisku

już zeżarło wszystko

Pastuch musi wracać

aż do Ruskiej Budy

ciężko mu się rozstać

tam nudy na pudy

Czego bydło nie zeżarło

rekwiruje "hrabia"

oj, ciężko "hrabiemu"

na odchodne grabi

Jak krasnoarmiejec,

bolszewicka swołocz

czego nie wziął Niemiec

zbiera Bronek w koło.

Bydło się nażarło

odchodzi niespiesznie

pastuch nienazarty

choć niszczarkę weźmie

jeszcze zwleka,

zbiera śmieci

każda rzecz go bardzo neci.

Bolszewicka ta zachłanność

kiedyś wreszcie Bronka zgubi

bo nie ważne czyje co je

ważne to co Bronek lubi

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

eni

#1495573