Joanna Mucha, czyli precedens bardzo niebezpieczny…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Perspektywa referendum, w którym zadane będą pytania o wiek emerytalny, o zgodę rodziców na pójście sześciolatków do szkoły oraz o zakaz sprzedaży lasów, stała się przyczyną nagłej biegunki członków partii obywatelskiej (d.robotniczej) oraz samej E. Kopacz. Wstrząśnięta i wzruszona prezeska rady ministrów stwierdziła podczas konferencji prasowej - po kolejnym, objazdowym posiedzeniu rządu: Chciałabym, aby ci, którzy tak chętnie namawiają do formułowania kolejnych pytań, odpowiedzieli wszystkim obywatelom, jakie to będzie miało konsekwencje finansowe…

Zatroskanej prezeski rady ministrów nie interesują jednak konsekwencje finansowe już zadanych przez Bronisława Komorowskiego pytań, na które Polacy odpowiedzą lub nie w dniu 6 września. Sam koszt wrześniowego referendum wyniesie bowiem 100 mln złotych, czyli dwukrotnie więcej niż budżet wydaje co roku na finansowanie partii. Najbogatsza partia chciałaby jednak, aby Polacy opowiedzieli się we wrześniowym referendum za zakazem finansowania partii z budżetu, czyli zgodzili się na przejście Polski z powszechnego, europejskiego systemu partyjnego na system białorusko-ukraiński.

Możliwość finansowania partii przez biznes, lub przez tzw. prywatnych inwestorów to marzenie każdego liberała, któremu jest oczywiście bliżej do oligarchy niż do zwykłego człowieka. Bo jaki to zwykły człowiek wyda choćby złotówkę na partię, która przez osiem lat podwyższyła mu 20-krotnie podatki, zwiększyła wiek emerytalny, okradła fundusze emerytalne i zamiotła pod dywan wszystkie afery ? Kto wyda choćby złotówkę na taką Muchę Joannę, która jako minister sportu wyprowadziła z ministerstwa prawie 6 milionów złotych na wsparcie upadającej artystki Madonny ?

W biegunce po reżimowych stacjach telewizyjnych nie zabrakło więc i Muchy. Joanna Mucha to przecież jeden z największych paradoksów naszej obywatelskiej (d. robotniczej) demokracji. W tej, stworzonej przez partię obywatelską do spółki z partią ludową demokracji – stała obecność takich osobników jak Joanna Mucha jest przecież normą, podczas gdy w normalnych państwach, ktoś kto naraził budżet państwa na wielomilionowe straty – sam by się wycofał z życia publicznego. Ale do tego czynu trzeba mieć odrobinę honoru i poczucia wstydu. Skoro go nie ma Joanna Mucha, to przynajmniej partia wycofała by Joannę Muchę. Ale „nasza” partia obywatelska – choć wycofała Muchę z ministerstwa sportu – to teraz powierzyła Musze… rolę rzecznika sztabu wyborczego PO !

Mucha, podobnie jak Kopacz zatroskana perspektywą referendum przy okazji wyborów październikowych, mówi w „Faktach po Faktach”, czyli  w naszej ulubionej, reżimowej stacji TVN24: - Byłby to precedens bardzo niebezpieczny. Ta praktyka nie była w Polsce jeszcze stosowana…

A przecież sama Mucha jest niebezpiecznym precedensem w polskiej polityce, gdzie minister za nic nie odpowiada. Nawet za sprzeczne z prawem wyprowadzenie budżetowych pieniędzy do kieszeni upadającej, amerykańskiej gwiazdy. Bo wiadomo – tam w Ameryce będą o nas dobrze mówić ! Mamy więc precedensową Muchę na wszystkich stacjach i na wszystkich ekranach, gdy poucza PIS o konieczności troski o budżet państwa. Budżet przecież nie wytrzyma sytuacji, by Polakom zabierano mniej podatków, lub gdyby pracowali tak samo długo jak Niemcy !  Wprawdzie w Stanach Zjednoczonych organizowane są referenda przy okazji wyborów, ale przecież „kura nie ptica – Polsza nie America !”

A wystarczyłoby takiej Musze zadać jedno pytanie w dyskusji, zorganizowanej przez reżimową stację telewizyjną: „A czy już się pani rozliczyła z tych 6 milionów, które wyprowadziła pani z ministerstwa sportu na koncert Madonny ?” Precedensem i to niezwykle groźnym jest to, że Mucha nadal bryluje w polityce – przez nikogo nie niepokojona o swoje „dokonania” jako ministra sportu..

Z badania NIK wynika, że ubiegłoroczny koncert Madonny na Stadionie Narodowym był finansową porażką. Ministerstwo Sportu straciło na nim prawie 5 milionów złotych. Nieudana inwestycja resortu zainteresowała prokuraturę, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Niegospodarność ministry Muchy polegała na sponsorowaniu koncertu Madonny ze środków publicznych, pochodzących z rezerwy celowej przeznaczonej na zadania związane z Euro 2012 oraz na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej (sic!) Skarb Państwa stracił na tym przedsięwzięciu ponad 4,6 mln złotych Kilka tygodni temu ukazał się raport NIK, w którym stwierdzono, że Ministerstwo Sportu wsparło organizację koncertu Madonny kwotą 5,8 miliona złotych. Narodowe Centrum Sportu, które wówczas zarządzało Stadionem Narodowym, przekonywało resort, że występ "królowej popu" będzie komercyjnym sukcesem. Przewidywania NCS nie sprawdziły się jednak, a resort odzyskał zaledwie 1,2 miliona złotych. Co więcej, NIK uznała, że środki wydane na koncert Madonny pochodziły z niewłaściwej rezerwy celowej

Joanna Mucha, jako szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej jest więc groźnym precedensem. Jest jawną kpiną z obywateli, których partia obywatelska skubie z każdej złotówki, przymykając oczy na jawne afery, w tym nie tylko na wyprowadzenie z budżetu państwa pieniędzy na koncert Madonny. Przecież następny po Musze minister sportu już się zapisał złotymi zgłoskami w panteonie członków partii, wywodzącej się wprost z aferałów. Chodzi o kontrolę oświadczeń majątkowych byłego już ministra Biernata z lat 2011-2014.

Według informacji reporterów RMF FM, kontrola CBA potwierdziła wątpliwości dotyczące zakupu samochodu terenowego Land Rover . Ponadto, na rachunku bankowym pojawiły się pieniądze, zaś poseł „naszej” obywatelskiej partii nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, skąd je miał, choć kupił wcześniej drogi samochód. Biernat kupił też ponad hektarową działkę, która też nie znalazła się na w oświadczeniu majątkowym. Polityk tzw. partii obywatelskiej zapewnia, że nie popełnił żadnego przestępstwa, tylko się pomylił…

Jest więc niewątpliwe, że w przypadku finansowania partii tzw. obywatelskiej z kieszeni oligarchów a nie z budżetu państwa – nikt by się dzisiaj nie czepiał wybitnych członków PO o pochodzenie ich majątków. Także niejaka Martyna Krywko – kandydatka z ramienia PO na posła nie musiałaby rezygnować z kandydowania po tym, jak poinformowała koleżankę o imprezce zorganizowanej przez PO za budżetowe pieniądze: „Kopaczowa tam będzie, jacyś ministrowie i ja nie mogę jechać, (…) i pomyślałam, że ty i Przemo byście chcieli. (….) Autokarem, tam masz hotel, imprezę, żarcie i wódę za darmo. Tak, za darmo. Tak za darmo, partia płaci. Nie, no tam musisz udawać, że jesteś za Platformą i w ogóle – hahahaha”...

Ewa Kopacz nie odpowie przecież za konsekwencje finansowe ośmioletnich rządów Platformy. Nie zapyta, skąd Biernat wziął pieniądze na swój nieujawniony majątek. Skąd Platforma bierze kasę na cykliczne imprezki ? Skoro już dzisiaj - za rządów koalicji PO-PSL  - można uczestniczyć w imprezkach partyjnych, gdzie dowieziony autokarem do hotelu można za friko się nażreć i nachlać udając, że się popiera Platformę – to jakie możliwości otworzą się przed społeczeństwem, gdy Platformę tzw. obywatelską finansować będą oligarchowie !? Będą to po prostu możliwości nieograniczone ! Po prostu Eldorado !  

Zapewne dlatego w dniu 6 września obywatele tłumnie pobiegną do urn wyborczych, by zrealizować największe marzenie partii, która jak sama nazwa wskazuje należy już do obywateli, a nie tylko do robotników. Wystarczy zatem jeszcze parę występów rzeczniczki sztabu wyborczego PO, czyli Joanny Muchy, by Platforma - podobnie jak upadająca gwiazda Madonna – została dofinansowana przez społeczeństwo na kolejną kadencję. Taki jest przynajmniej zamysł partii.…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

pieniędzmi na prawo i lewo, kradną, dając sobie niesamowite premie i darują banderowcom. W kasie wielkie braki, kraj zadłużony astronomicznie, setki tysięcy niedożywionych dzieci, nędza w wielu rodzinach, a POlszewicka mafia daje sześc miliardów euro na pomoc dla "Grecji", pieniądze, które były przeznaczone dla Polski na "czarną godzinę", oraz niedawno 100 milionów zł dla banderowców. Ciekawy jestem jaka część tej sumy zostanie przeznaczona na działalność antypolską, np. drukowanie map "wielkiej ukrainy", na których Kraków pokazany jest jako "ich" miasto. Ile z tych pieniędzy zostanie przeznaczonych na pomniki gloryfikujące okrutnych banderowców? Trwonią i rozdają to co ukradli polskim robotnikom i emerytom!

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1490975

Witaj Kapitanie! Ta mafia juz tyle nagrabila, ze chce sama finansowac swoja przestepcza partie! Oj marzy im sie dalsze trwanie przy korycie,dalsze trwonienie srodkow unijnych,marzy im sie wykupienie bankow za nasze srodki,ktore mozna by zas pozniej sprzedac z jeszcze wiekszym zyskiem! PO prostu Eldorado dla bandyckiej mafijnej grupy przestepcow! Spoleczenstwo otrzezwialo po wyborze prawdziwie Polskiego Prezydenta! Jesienia Polacy wykopia te bande! Koniec lajdaczenia Polska! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1490991

Pozwalają im lepiej znosić samotność.

Prezydent Wrocławia nijaki Dudkiewicz (ten, który zaprosił zbrodniarza komunistycznego Baumana na Uniwersytet im Bieruta i do więzienia wsadził protestujących) zapewne również poczuł się samotny. Swoją kabinę wytapetował setkami (tysiącami?) zdjęć aktorki z zeszłego wieku Marilyn Monroe. Z tym, że tą kabiną jest miejsce z którego przemawiał Hitler - hala wybudowana w setną rocznicę pokonania wojsk księcia Poniatowskiego i bohaterskiej śmierci wielkiego Polaka, wibitnego dowódcy, nazwana przez prezydenta Dudkiewicza dla  uczczenia mobilizacji i zwycięstwa wojsk pruskich halą stulecia (nazwa "Hala Księcia Józefa Poniatowskiego" została odrzucona przez Dudkiewicza jako niehistoryczna).

No więc tę powiększoną szoferkę prezydent Dudkiewicz okleił wdziękami Monroe, za które miasto zapłaciło tylko 6 mln... Mucha nie siada.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

JW

#1490992

Blondyna jest bardziej aryjska od Adolfa, Bauman symbolem walki o demokrację......porąbany MATRIX !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1491148

Upadłe "gwiazdy" to przecież "elyta" PO - Chlebowski, sawicka, Drzewicki, Misiak, Biernat, Zdradek, Mucha itd...dziś podano,że pełnomocnik finansowy PO - niejaki Pawełek nadal będzie finansowym pełnomocnikiem na wybory. a mało kto pamięta tego samego Pawełka znalezionego przez policję na trawniku ambasady USA w WArszawie w stanie skrajnego upojenia. Miał wtedy odejśc natychmiast na żadanie pani premiery. Zoboewiązał się do tego pisamnie...i co? ano nic - jak zwykle pic me(N)dialny, Pawełek był takzże finansowym pełnomocnkiem Bredzisława w maju...widocznie kiepełe do pieniędzy ma mocniejszą niż do alkoholu...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1490999

Wpis super - Mucha nie siada na g...ie

G..no nie jest złe – miliony much nie mogą się mylić:-))))))))

6+

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1491030

https://youtu.be/VCH6n-OGSJA

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1491034

słodkiej idiotki reprezentującej PO. Poczynając od premierzycy, poprzez Pomaską, Kidawę-Błońką, Śledzińską-
Katarasińską, itp., cały korowód kobiet, które w ogóle nie powinny brać się do polityki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Michał T. Horoszewicz

#1491152