Propozycja zapisu w Konstytucji o obywatelstwie.

Obrazek użytkownika Alternatywa Konserwatywno-Narodowa
Idee
 1. Prawo krwi obowiązuje przy nabywaniu obywatelstwa polskiego
 2. W przypadku małżeństw mieszanych dopiero trzecie pokolenie nabywa prawo do obywatelstwa, pod warunkiem, że nikt nie opuścił Polski na dłużej niż  jeden rok.

Prawa obywatela

 •  prawo do głosowania
 • prawo do kandydowania na posła i senatora
 • prawo do pracy w urzędach państwowych i samorządowych
 •  prawo do bezpłatnej nauki w 10 letnich szkołach podstawowych
 • prawo do nieoprocentowanych pożyczek państwowych w przypadku kontynuowania nauki na wyszej uczelni,      dotyczy to również  drugiego i trzeciego fakultetu.
 •  pierwszeństwo przy przyjmowaniu do pracy przy założeniu równych kwalifikacji
 • prawo do opieki i pomocy  socjalnej
 • prawo do bezpłatnej i nisko płatnej opieki zdrowotnej
 • prawo do gwarantowanych przez państwo  bezprocentowych pożyczek w przypadku zakładania pierwszego własnego biznesu oraz bezpłatną  pomoc logistyczną wyspecjalizowanych agencji państwowych 
      4.     Obowiązki obywatela
 • podlega powszechnemu obowiązkowi obrony
 •  obowiązkowe, nieuchylające się opodatkowanie na rzecz państwa w wysokości 15% od dochodów
 • obowiązkowe uczestnictwo w referendach ogłaszanych przez Prezydenta RP
 
W związku z nową konstytucją zostaje wprowadzony nowy termin, pobyt tolerowany. Termin ten oznacza możliwość zamieszkania na terytorium Polski obcokrajowcom, ale bez żadnych praw dotyczących obywateli.
 
Osoby przebywające na pobycie tolerowanym muszą:
 
 1. Sami znależć sobie pracę
 2. płacić obowiązkowe stawki podatkowe
 3. Odnawiać zezwolenie na pobyt tolerowany co dziesięć lat
 4. Muszą sami opłacać sobie ubezpieczenie od choroby i wypadku
 5. Muszą opłacać szkołę i studia swoim dzieciom
 6. Muszą sami sobie opłacać ubezpieczenie od bezrobocia
 7. Mogą uczestniczyć w obronności, ale tylko w przypadku powołania Legii Cudzoziemskiej
 8. Nie mogą być zatrudniani na posadach państwowych i samorządowych
 9. Nie mogą kandydować na Posła czy senatora
Przed wprowadzeniem konstytucyjnego zapisu o obywatelstwie, bazującej na prawie krwi konieczne będzie sprawdzenie przodków do trzeciego pokolenia. W przypadku przodków obcego pochodzenia lub splamionych zdradą i współpracą z okupantami w mordowaniu Narodu Polskiego, obywatelstwo będzie zatrzymane do rozpatrzenia. To samo dotyczy osób szkodzących interesom Polski.  Osoby zamieszkałe na Kresach a działające w partiach komunistycznych tzw zachodniej ukrainy czy zachodniej białorusi, a mający obywatelstwo polskie są go pozbawieni. Dotyczy to również pięć pokoleń po nich. Pokolenia te mogą wystąpić o pobyt tolerowany lub opuścić terytorium Polski do trzech miesięcy od wejścia nowej konstytucji z zapisem o obywatelstwie tej treści.
 
Polacy z całego świata mogą otrzymać paszporty polskie bezpłatnie, o ile wystąpią o nie. Wiąże się to z obowiązkiem odsłużenia jednorocznej służby wojskowej. Ci którzy podlegają odsłużeniu, a tego nie zrobią zostają pozbawieni prawa do obywatelstwa polskiego.
 
Paszportów polskich nie mogą otrzymać mieszkańcy Ukrainy i Polski, których przodkowie należeli lub wspomagali OUN/UPA. To samo dotyczy mieszkańców Litwy będących członkami czy wspomagający organizacje typu nazistowskiego, jak szaulisi czy litewscy ochotnicy  w Waffen SS czy strażnicy w obozach koncentracyjnych.
 
Dla wielu będą to zbyt radykalne obostrzenia przy nabywaniu obywatelstwa polskiego. Niestety są one konieczne aby wrogowie nienawidzący Polski i Polaków w karju i za granicą nie mieli jakiegokolwiek wpływu na to w którym kierunku chcą póść Polacy. W którym kierunku pójdzie Polska, a Polska przypomina stajnie Augiasza i trzeba ją koniecznie wyczyścić z gnojownicy i odchodów.
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)

Komentarze

Uprzejmie pytam: kto jest autorem tego projektu?

 

Pozdrawiam,

P.S.
Ów projekt wydaje się być dość interesujący i zmuszający czytelników do refleksji. Ja natomiast ustosunkuję się do jego treści nie prędzej, póki nie poznam autora/ów, choć mam już swoje przemyślenia. 

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1487969

Autorów było trzech. Jako że, było to piane ok trzy lata temu, a trzy lata temu już było wiadome co się dzieje za wschodnią granicą, niestety nie wszyscy,  teraz należałoby również dodać do listy niepożądanych RAŚ.

Vote up!
3
Vote down!
0

AK-N

#1487977

... Ale mnie chodziło głównie o podanie, jakie było przygotowanie twórców pod względem profesjonalizmu. Każdy może napisać projekt zmiany Konstytucji RP, ale nie każdy ma do tego odpowiednie predyspozycje i wiedzę pozwalającą sporządzić taki projekt, który miałby realne szanse przegłosowania w sejmie. Trzeba być "kutym na cztery nogi", by poszczególne punkty zapisu zmian nie sprowadzały się do sfery życzeń.

Pozdrawiam i proszę o uzupełnienie odpowiedzi,

Vote up!
5
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1487983

Jeli pytasz o profesjonalych "konstytucjonistów", to żaden z trójki nim nie jest. Jeden zna kilka konstytucji na wyrywki, to jego hobby od kikunastu lat, dwuch natomiast dobrze wiedzą czego chcą, jak ma wyglądać konstytucja. Znają kilka innych.

A jak ma wyglądać i jakim językiem ma być pisana konstytucja. Konstytucja musi być pisana bardzo prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Nie może być tak aby przeciętny czytający musiał posługiwać się słownikiem prawniczym czy jakimkolwiek innym. Nie może być tak napisana, aby czytający już przy drugim artykule usypiał lub dostawał dreszczy a w oczach miał obłęd. Musi być napisana tak aby nawet uczeń pierwszej klasy zrozumiał co mówi i o czym mówi ten czy inny artykuł czy paragraf.

Konstytucja musi być jasna i nieinterpretowalna. Czarne jest czarne, a białe jest białe. Nie wolno aby wszystko co nie zabronione jest dozwolone. Musi być, nic nie jest dozwolone oprócz prawa i Konstytucji. Konstytucja nie może być poprawiana, ale raz na 25 lat może być wprowadzone jedno uzupełnie modyfikujące najbardziej zastarzały artykuł czy paragraf.

W Konstytucji muszą być zawarte kary za naruszenie konstytucji, a naruszeniem jest wszystko to co nie stanowi litery i ducha konstytucji. Musi być powołana agencja, której ludzie będą "psami konstytucji" i ochrony państwa. Agencja nie może podlegać NIKOMU przez conajmniej 50 lat, tak aby wykorzenić wszelkie zło. Agencję muszą tworzyć ludzie gotowi oddać życie za kraj i konstytucję, dlatego nie może być budowana na łapu capu.

Tymi i wieloma innymi przesłankami kierowali się piszący konstytucję. Jeśli chodzi o rozdział o obywatelsrwie to nie został skończony czy nawet dogłębnie przedyskutowany. To są poprostu rzucone punkty. I to wszystko

Vote up!
1
Vote down!
0

AK-N

#1488036

Pozwolisz, że nieco później skomentuję Twój wpis oraz powyżej zamieszczoną odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Vote up!
3
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1488038

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1488075

O Matko Boska! A czy będzie można mieć kota, psa lub inne zwierzątko? A kto będzie władcą tego niewolniczego kraju i z czyjego nadania?

Vote up!
7
Vote down!
0

viki

#1487972

Niewolniczego? A po czym tak sądzisz? A jeśli chodzi o zwirzątka, to świnie byłyby najlepsze.

Vote up!
3
Vote down!
-3

AK-N

#1487978

Wyobraź sobie, że spodziewałam się właśnie takiej od Ciebie odpowiedzi! Moje pytanie zatem ponawiam, z czyjego nadania ma być w Twojej wyobraźni władca Polski? Demokratycznie wybrany, czy z własnego nadania? Wiesz po czym sądzę? Po tym, że jestem dorosłą, doświadczona osobą, a nie lemingiem! Jeśli szukasz lemingów, to na pewno nie na tym portalu! Jeśli oprócz świń, masz inne propozycje, to chętnie poczytam!

Vote up!
7
Vote down!
-1

viki

#1487982

Jakie pytanie, taka odpowiedź. A resztę twoich wątpliwości napewno pomoże ci rozwiać rubryka po prawej stronie wpisu. Znajdziesz tam coś o systemie prezydenckim i jowach oraz kilka innych rzeczy.

Vote up!
1
Vote down!
-1

AK-N

#1488037

bardziej postarać. Mein Kampf było dłuższe, no i Adolf Schicklgruber nie robił tyle błędów szanowny narodowy socjalisto.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1487973

Jeśli nie ma się czego czepić, to od razu zaczynamy marudzić o błędach, socjalistach czy innej liberalnej hołocie. Wygląda na to, że szanowny pan należy do grupy tzw "obcych" lub liberałów. O ile w pierwszym przypadku dostałby szanowny pan pobyt tolerowany, o tyle w drugim zapiłby się na śmierć z rozpaczy.

PS Zechce szanowny pan wykazać owe błędy?

Vote up!
2
Vote down!
-1

AK-N

#1487979

Ale wrzuce parę kamyczków:

 • Konstytucja powinna być bardzo zwarta i oczywista. Tu pachnie początkiem grubego tomu.
 • Kierunek słuszny: to, że Poska jest krajem Polaków, różnych Polaków a gości lubimy i szanujemy pod warunkeim, ze zachowuja sie jak goście i szanują zwyczaje oraz prawa gospodarza. Czyli nasze.
 • Nie wiem jak chcesz udokumentować "krew". Choć rozumiem powód.
 • Prawa obywatel  to cios w 7 zamiast w 10-tkę. Trzeba sie zdecydowac na poziom ogólności. Czyli co jest w konstytucji a co w artykułach wykonawczych.
 • Samkcjonujesz podatek dochodowy konstytucją a jak wiemy to jest podatek, z którego nawet obywatele polscy , zwłaszcze prowadzący działalność międzynarodową łatwo sie wyślizgują.
 • Natomiast obowiązkowy udział w obronności każdego obywatela jest oczywisty i powinien być wyraźnie w konstytucji wyartykułowany. Tu mnie zabijesz ale w PRL-owskiej konstytucji i o ile pamietam stało jakoś tak, że obrona ojczyzny to najświętszy obowiazek każdego obywatela a słuzba wojskowa jest zaszczytnym obowiazkiem. Temu podobny, jasny tekst powinien się w konstytucji znaleźć.
 • Ograniczając obywatelstwo tylko do Polaków "krwi" pozbywasz się nawet tych wiernych mniejszości narodowych. W zasadzie i odcinasz mozliwość przywrócenia krajowi kształtu I Rzeczypospolitej. Zmuszasz też do samookreslenie sie Ślązaków jako nie-Polaków. A przecież Ślązak to Polak tylko, że...Ślazak. Co z Kaszubami? Co z Tatarami?

Tu mały komentarza.rodem ze starozytności. W SPQR czyli państwie rzymskim istaniało obywtaelstwo rzymskie. Ci obywatele mogli wstępowac do legionów. Nie mniej w pewnym mimencie ilość wolnych mieszkańców była większa niż Rzymian. Ci mogli wstępowac do jednostek tzw auxyliarrnych i czasem , po 25 latach słuzby dostać obywatelstwo rzymskie. A jeśli sie potem ożenił to dzieci obywatelstwo dziedziczyły. Konsekwencją coraz więcej obywateli rzymskich nie było Rzymianami. Efekt - nie ma juz Rzymian.

Słuzba w legii cudzoziemskiej też pachnie takim efektem. Francuzi to stosują.

Myślę, że twoja propozycja jest do przemyślenia i powinna stanowić kanwę dyskusji. Bo ciekawy jestem gdziebyś zakwalifikował Kopernika? Zesztą wydaje się, że proponujesz Polakom, Słowianom przecież coś czego nie znoszą. Obóz, z którego mogą wyjść na przepustkę co najwyżej na rok.  Myślę, że to zbyt wysoka cena za odseparowanie pewnej narodowosci , o której myślisz a ja wiem, od wpływu na nasz kraj.

Hołk!

Vote up!
4
Vote down!
0

Ostatni legion

#1487985

Serdeczne dzięki za Twój wpis. Wpis Twój musi być potraktowany zupełnie inaczej i wymaga odpowidzi bardziej dogłęnie analizującej Twoje "kamyczki", a na to trzeba mieć czas i dobrze się zastanowić. Pozwolisz zatemże odłóżymy to w czasie. 

Vote up!
3
Vote down!
0

AK-N

#1488039

Oczywiście niech nikt moich uwag nie odczytuje jajko złosliwość albo chęć storpedowania pomysłu. Taki obywatelski projekt jet ważny, rozmowy o nim są ważne choćby by uczesać nasze własne myślenie o Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ostatni legion

#1488194