Wizjonerzy? Kukiz vs. Duda

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

.

 

 

 

 

 

 

 Czy Paweł Kukiz jest wizjonerem? Nie jest. A może Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński? Raczej wątpię.

Oni wszyscy wiedzą dobrze co jest źle i co trzeba naprawić. Zazwyczaj wiedzą to samo, co widzi każdy z nas. Te wszystkie błędy, defekty, szalbierstwa, które nie pozwalają się Polsce rozwijać, tak, jak powinna.

Całe te chwytliwe apele ze sceny, jakie całkiem słusznie demonstruje Kukiz to tylko naprawa. Z głównym hasłem – zmienić brygadę remontową! Odsunąć na zawsze tych cwanych, notorycznych psujów, co przez 25 lat tylko kasę tłuką i zastąpić ich przez młodszych, sprawniejszych i uczciwszych, by dalej robili to samo.

 

Nie ma niestety wizji. Takiej Iskry Bożej, która pozwoliłaby Polsce wystrzelić do przodu, jak rakieta Tytan.

 

Pierwszy krok, jakim było przejęcie urzędu prezydenta RP z rąk wyjątkowego nieudacznika i szkodnika Komorowskiego jest niewątpliwym sukcesem. To musiało być dokonane, żeby lawinę oderwać od stoku po którym Polska staczała się w niebyt. I Bogu dzięki, to zwycięstwo to otwarcie szeroko bramy, by zapoczątkować przeobrażenie kraju.

 

Tylko jak? Co dalej?

 

Możemy oczywiście iść ustaloną, żmudną drogą powolnych przemian i  nieustannych korekt, by gdzieś tak po dwudziestu latach znaleźć się w miejscu, gdzie czołowe kraje zachodu będą dziesięć lat wcześniej.

Lecz czy musimy to robić? Czy nie ma innej drogi? Innego sposobu?

 

Należę do kasty inżynierów. A dalej zawężając grupę – do ludzi, którzy zajmują się nowymi projektami. Dlatego właśnie głowy nasze, bez przerwy zapełnione są różnorakimi wizjami. To właśnie stąd macie te wszystkie swoje cacka. To przez nas niestety młode pokolenie będzie miało kłopoty z kręgami szyjnymi nieustannie pochylając się nad smartfonami i wyczyniając hocki-klocki na dotykowym ekranie.

My musimy być na bieżąco. Musimy bez przerwy śledzić, co się dzieje w w szeroko pojętym postępie. Musimy nadążać za szpicą, która określa kierunek rozwoju świata.

 

Inni też to po trafią. Popatrzmy na banki. Te nieustannie wprowadzają najnowocześniejszą technikę i metody zarządzania (po prawdzie grabieży). Czy gdzieś w bankach padają komputery, czy inne systemy? W swojej kreatywności, jak drenować kieszenie klientów banki są mistrzami wizjonerstwa i pomysłowości. Tylko niestety szkoda, że na niekorzyść ludności.

A systemy telekomunikacyjne? Bezustanne wdrożenia najnowocześniejszych technologii. Czy mamy pojęcie, kiedy cała Polska została pokryta światłowodami? Czy mamy pojęcie, czym jest technologia LTE i jaki kolosalny przełom niesie za sobą? Nie mamy pojęcia, bo to dzieje się jakby obok, a my jesteśmy tylko skromnymi konsumentami. I to nam wystarcza.

 

Lecz na tym koniec. Cała reszta, co czyni substancję i tkankę państwa, leży i kwiczy na łopatkach, nie nadążając, ba, nie mając nawet chęci, by załapać się w XXI wiek. Aparat państwowy, wymiar sprawiedliwości, służba zdrowia, zarządzanie gospodarką i skarbem państwa i cała reszta, niezależnie, czy u władzy są najnowocześniejsi liberałowie, czy ultra konserwatyści, są tak nędzne, tak przestarzałe, że płakać się chce. Czym to się różni od totalitarnej komuny? Chyba tylko tym, że, nomen omen, jest jeszcze bardziej wrogie dla obywatela i jeszcze bardziej utrwala systemowe patologie.

 

W historii potrafiliśmy błysnąć i nagle mieć wspaniałą wizję, która miała rezonans w całym świecie.

Gdy 3 maja 1791 uchwaliliśmy nową konstytucję, to cała Europa zatrzęsła się w posadach. Oczywiście i niestety, byliśmy słabi i ruskie natychmiast zbrojnie wystąpiły przeciw, jak zwykle znajdując w Polsce zdrajców, których mamy zawsze aż zanadto, a szkopy perfidnie po raz któryś zdradziły.

To, jak na tamte czasy była w skostniałej Europie wspaniała wizja. Cóż z tego, zrozumieć ją i docenić można było tylko w dalekiej Ameryce.

 

Historycznie bliżej, bo 11 listopada 1918 (już za trzy lata stulecie!) Józef Piłsudski objął władzę w Polsce, najpierw wojskową, potem cywilną i oto, po 123 latach nieistnienia, suwerenna Polska powstała, jak Feniks z popiołów. I to mimo szalonego sprzeciwu wielu europejskich mocarstw, w tym najbliższych sąsiadów.

I może by ta Polska szybko upadła, wobec politycznych nacisków, gdyby ponownie, nasi ojcowie i dziadowie nie mieli wizji niepodległej ojczyzny.

To, co udało się zrobić, w krótkim, dwudziestoletnim okresie międzywojnia, to ewenement na skalę światową. Porównajmy to choćby z dwudziesto-pięcioletnim okresem współczesności od roku 1989. Jakie marnotrawienie i kradzież zasobów państwa. Jakie niszczenie obywateli...

To, historia pewnie przyzna, celowa destrukcja państwa Polska. Rozwalenie na strzępy i utopienie Polaków w europejskim bagnie.

A w koło biega pełno kretynów pokrzykując: - To złoty wiek Polski! Najlepsze czasy od Kazimierza Wielkiego! Nigdy tak dobrze nie było.

To się nazywa klasyczne czarowanie rzeczywistości i robienie ludziom wody z mózgu.

Nieważne... To już ostateczny koniec szubrawców i neo-targowiczan. O tym za chwilę.

 

Te dwa, podane przeze mnie fakty historyczne udowodniają, że potrafimy być narodem wizjonerskim. A nie każdemu narodowi to jest dane.

 

Wtrącę tutaj jeszcze jedną inżynierską obserwację, by udowodnić powyższe słowa.

Z wielką uwagą i sporą satysfakcją obserwuję amerykańskich naukowców i inżynierów, jak testują i demonstrują swojego najnowszego robota "geparda"; pierwszego takiego, który potrafi szybko biegać, a nie posuwać się powoli i chybotliwie, jak zombie – żywy trup. Gepard potrafi nawet skakać przez przeszkody. To autentycznie niesamowite! Dla przeciętnego obserwatora to zazwyczaj nic takiego, bo przecież każdy z nas potrafi to robić i jak do tej pory nawet lepiej. Nie proszę państwa, to wybitne osiągnięcie myśli ludzkiej. A rezultaty tego zobaczymy już wkrótce. To coś takiego, jak skonstruowanie lokomotywy Stephensona z 1829 roku.

Fakt, straciliśmy nieco wrażliwość, gdyż tak jesteśmy bez przerwy zalewani efektami postępu techniki, że zobojętnieliśmy na wszelkie istotne i nieistotne nowinki.

Lecz nie o to chodzi. Użyłem tego "geparda", biegającego i skaczącego swobodnie i zmyślnie, żeby pokazać coś innego.

Obserwuję, jak od dłuższego czasu Japończycy się trudzą, by skonstruować robota, doprawdy dosyć prymitywnego, który ma wejść do radioaktywnego piekła ruin Fukushimy, wytrzymać promieniowanie, ominąć przeszkody, pootwierać parę drzwi i na koniec poodkręcać kilka zaworów. Te ich dotychczasowe osiągnięcia, to autentyczne zombie, o nieskoordynowanych ruchach, powolne, nieprecyzyjne i nieskuteczne.

Dlaczego tak jest? Bo niestety Japończycy, przynajmniej ci współcześni, nie są narodem kreatywnym. Nie mają wizji. To wspaniali odtwórcy. Zazwyczaj czyichś pomysłów. Pewien jestem, że jakby do tego projektu dopuścić, powiedzmy piętnasto-osobową grupę młodych polskich informatyków, automatyków, robotyków i inżynierów, to problem rozbrojenia Fukushimy dawno byłby już rozwiązany. Ale na to japońska duma nie pozwala.

 

Potrafimy być narodem wizjonerów. Dowodów aż za nadto.

Ferajna Tuska, zwieńczająca 25 – letnie bezhołowie też miała wizję, a jakże! Jak się nakraść, jak zapewnić rodzinie i kumplom dobrobyt, jak najkorzystniej dla siebie samych sprzedać i rozgrabić majątek, który nigdy do nich nie należał. Ich wizja była anty polska i anty narodowa. Jestem zdecydowanie przekonany, że za swoją działalność powinni ponieść odpowiedzialność przed trybunałem stanu i przed sądami powszechnymi. Lecz dopiero wtedy, gdy do polskich sądów powróci sprawiedliwość, a część dzisiejszych usłużnych, czy "gorących" sędziów, prokuratorów i adwokatów też znajdzie się na ławie oskarżonych.

 

Gwałtownie potrzebujemy nowych wizjonerów. I to ludzi najwyższego lotu. Potrzebny jest nowy Małachowski, Potocki, Kołłątaj, Staszic. Potrzebny jest nowy Józef Piłsudski.

 

Wizja, a konkretnie projekt Nowa Polska wymaga kolosalnego wybiegnięcia do przodu. To nie może być coś na dzisiaj. To musi być coś na jutro. I to na bardzo długo. I musi być to coś nowatorskiego.

To jasne, jak wszyscy wiemy ze szkoły, najłatwiej jest zrzynać od innych. Ale oni te swoje struktury, modele, czy konstytucje mają już od lat, co najmniej, kilkudziesięciu. Toteż w żadnym wypadku nie może to być nowatorskie i dobre na dzisiaj i jutro. Musimy sami coś wymyślić. Nie potrafimy?

 

Wizja Nowej Polski powinna precyzyjnie określić model państwa. Precyzyjnie określić wszystkie współzależności: między suwerenem – obywatelami, a całym aparatem władzy i administracji. Również pomiędzy poszczególnymi elementami władzy. Suweren musi mieć nieustanny wpływ na wszystkie newralgiczne kwestie istnienia i działalności swojego państwa. Władza, w całości, lub każdy jej element nie może się wyrodzić tak, by obywatele stracili nad nim kontrolę, choćby na chwilę. W cały nowy układ tworzący państwo musi być wbudowany na stałe system zabezpieczeń i bezpieczników, których dotychczas nie ma żadna demokracja. Suweren w każdej chwili może odwołać jakąkolwiek konstytuantę, jeżeli ta nie spełnia oczekiwań, albo zaczyna być niesterowalna. A należy przemyśleć, czy konstytuantą nie powinien być oprócz, jak dotychczas, prezydent, sejm, senat, władze terytorialne, ale również sędziowie i prokuratorzy na kierowniczych stanowiskach; komendanci policji, szefowie opieki zdrowia.

To wszystko prosto i jasno, bez ryzyka błędnych interpretacji, powinno być zapisane na niewielu kartkach nowej konstytucji. Musi być tam dokładnie wszystko, co dotyczy każdego bez wyjątku obywatela i całej, konstytucyjnej władzy.

Specjalny nacisk powinien być nałożony na zupełnie nowy mechanizm wyborów. Mnie osobiście nie całkowicie odpowiada dotychczasowa metoda wyborcza, czy też system JOWów, lub mieszany. Potrafiliśmy rozszyfrować szkopską Enigmę, to nie jesteśmy zdolni stworzyć sprawiedliwego systemu wyborczego? Z takimi polskimi matematykami, jak Stefan Banach, Hugo Steinhaus, czy Stanisław Ulam, ze sięgnę tylko do tzw. szkoły lwowskiej? Z tymi młodymi twórcami gier, którzy na "Wiedźminie" zarabiają na świecie miliony?

 

No dobrze, nie ma co za bardzo wchodzić w szczegóły. Od szczegółów powinni być wybitni specjaliści, których Polska zatrudni. Żeby nie było wątpliwości – nasi specjaliści. Nie od Sachsa, Sorosa, czy Instytutu Batorego.

 

Oczywiście, żeby powstała taka wizja potrzebny jest tylko jeden człowiek. To w jego głowie ukształtuje się obraz nowej rzeczywistości. To on sobie potem sam dobierze "ojców założycieli".

 

Jeżeli nie otrzymamy wizjonerskiego planu dla Polski, to nie nastąpi żaden przełom. Bo przełom musi być. Inaczej będzie to marna ewolucja  powolnym ruchem robaczkowym, a wiemy, co wówczas jest na końcu.

Popatrzmy sobie zresztą na finalny efekt takiej ewolucji, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych zaniechano rozliczenia, dekomunizacji i lustracji a majątek i gospodarkę oddano na stracenie Balcerowiczowi i Geremkowi. Co w efekcie mamy po 25 latach? Tuska, Komorowskiego i Kopacz. Aha... i jeszcze  najbogatszego Polaka – Kulczyka.

 

Zamknę te dywagacje powrotem do pierwszego zdania – czy Duda i Kukiz, a może obaj razem są zdolni mieć wizję takiej Polski, w której wreszcie wszyscy będziemy się dobrze czuli i będzie uczciwie i sprawiedliwie?

Przekonamy się wkrótce.

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:27)

Komentarze

Tytan należy do odchodzącej generacji, teraz o palmę innowacji walczą:
- rodzina Falcon
- Vulcan
- Epsilon
Co do elementów pobocznych można i pociągnąć analogie na firmy, społeczeństwo i państwo.

A co do ścigania głównego nurtu technologicznego, to Polska kilka razy go przegoniła:
- niebieski laser
- grafen
- podłoża z azotku galu firmy Ammano, które maj wysoką odporność na promieniowanie jonizujące
- technologie radarowe oparte na elektronice azotkowo-galowej
- silniki jonowe na krypton
- zegar pulsarowy u św. Brygidy
Jako inżynier może Pan orientuje się co się dzieje, że takie przełomy kończą jako drogie zabawki?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1484632

Dziękuję za te chlubne informacje.

 

Niestety, nie mogę wszystkiego na raz zmieścić w jednym felietonie.

To nie miała być pogadanka z licznymi dygresjami.

Ale i tak dziękuję.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484635

Wreszcie komentarz na temat, aż chce się czytać

bez śledztwa 5+

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1484700

żebyś dostał okazję zminusować.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1484732

Witam! Aby narod zostal suwerenem,musimy blyskawicznie zmienic konstytucje do wymogow obecnej terazniejszosci ! Wrocic do spoznionej dekomunizacji wszystkich urzedow panstwa! Chodzby ,to bylo namiastka historyczna, ale narod tego oczekuje! Robactwo musimy usunac! Rzad musi pelnic roje sluzby dla narodu ponoszac odpowiedzialnosc nawet karna przed nim. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1484667

Witam

 

Dobrze powiedziane - zmienić konstytucję. I to radykalnie.

Bo już słychać głosy, że trzeba poprawić obecną konstytucję. Wprowadzić poprawki. Tak się chcą wyslizgać.

By rząd pełnił rolę służebną wobec narodu muszą być wprowadzone zabezpieczenia. Choćby w postaci mozliwości referendalnego odwołania gabinetu.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484679

Sluszna uwaga! Nadmienilem o robactwie! Ruski wyszly,ale cala agentura zostala scisle cementujac sie z nasza! To nie Ci na ekranach rzadza krajem,ale wlasnie te szumowiny po grubej kresce! Dlatego wsciekle ataki na PIS, bo to dla nich smiertelne zagrozenie! Rzad ,to sprzedajni aktorzyny drugiej kategorii,to teatr kukielkowych lalek,a za sznurki pociaga mozna juz nazwac mafijny uklad Klaniam sie! 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1484690

"Referendalnego odwolania gabinetu"

Jaki bylby sens takiego zozwiazania i kto oglaszalby referendum w tej sprawie (Sejm? Prezydent?)?

Mamy w Polsce Sejm, Senat i Prezydenta. Prezydent powoluje Prezesa Rady ministrow, ktorego Rzad akceptuje Sejm.

Sejm moze  Rzad odwolac juz teraz - wiec po co referendum?. Skoro Sejm Rzadu nie odwola - a odwolaloby go referendum - to po co Sejm?

Moze wystarczyloby tutaj tylko zwiekszyc plenipotencje Prezydenta (ma po temu mandat - bo jest z wyboru) - wprowadzenie referendalnego odwolywania Rzadu (ponad Sejmem) - to zupelnie nierealistyczne i niepotrzebne rozwiazanie, 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1484841

Dobrze nadmienić, że zjawisko nazywane "Kulczyk", zaczęło się od kiepskiego dealera marki VW na wielkopolskę. Były setki, może tysiące skarg, na działanie firmy Kulczyk!. W siłę i gotówkę z państwowych zamówień, obrósł w pióra, za rządów swojej rodzonej ciotki Hany Suchockiej!. Tak się w Polsce robi majątki, korzystając z władzy pozostającej w tle!...Pozdrawiam autora, zdziwiony kiepskimi ocenami, za kawał rzetelnej roboty.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1484672

Witam

 

To ja chyba znam nieco lepiej projekt pod nazwą Kulczyk.

Zaczęło się od szanownego tatusia. Współpracownika SB zresztą. Jeszcze za komuny zyskał on w PRLu monopol na niezbędny we wszystkich zakładach przemysłowych produkt - pastę do czyszczenia rąk Black - out.

A potem, jak wielu współpracowników, Kulczykowie dostali pozwolenie na firmę typu "Import - export" (wszystkiego).

Przejęcie Browarów Wielkopolskich (Lech) dokładnie opisałem w osobnym felietonie. To były pierwsze, prawdziwie grube pieniądze.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484683

Kulczyk był jedynym który spełnił specyfikację samochodów dla policji ! Dostarczył im "granitowe" dostawczaki jako nowe dyskoteki, bo wiedział, że w specyfikacji jest "oczywisty błąd pisarski" ! Samochody miały być koloru granAtowego a nie granitowego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#1484766

Już wkrótce rozpocznie się duża akcja Kulczyk w mediach. Naród będzie miał co sobie poczytać. Kulczyk oczywiście pryśnie do Monaco. A konfitury będą nie do ruszenia, bo ma już porozdzielane pomiędzy zaufanych pociotków.

Podejrzewam mocno, że teraz już będzie interesy robić na Ukrainie. Pytanie - czy odbiorą mu CIECH z powodu nieprawidłowości przy zakupie?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484771

Pytanie - czy odbiorą mu CIECH z powodu nieprawidłowości przy zakupie?

Żydowska odpowiedź : Uj ! Panie z Gyni, Pan sze pytasz co jest prawidłowość ?! U nas nieprawidłowość to dopiero jest prawidłowość, to jest norma !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1484790

Jedna z wiekszych transakcji tej firmy (jako przedstawiciela WV na Polske) byla sprzedaz polskiej policji 5000 samochodow (moge sie mylic - ale ten rzad wielkosci) - po cenach o kilkadziesiat procent wyzszych - niz w salonie...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1484757

... a predyspozycje, to drugie. 

Ktoś, kto uważa że pan Paweł Kukiz mógłby spełnić oczekiwania Polaków - niestety... źle uważa. Ten muzyk nie miał i nie ma żadnych predyspozycji do tego urzędu (zdolność prowadzenia "gry politycznej", słownictwo, język, ubiór, sposób bycia itd). Wiem, że jest tylko narzędziem w rękach głównych antypolskich graczy. Było oczywiste, że prezydentem nie zostanie. Ale chodziło o zmniejszenie poparcia panu doktorowi Andzrzejowi Dudzie. I to się udało.

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2
#1484674

Witam

 

Zgadzam się droga Evo, że facet nie ma żadnych predyspozycji na przywódcę i męża stanu. Lecz fakty są bezwzględne.

Kukiz ma około 400 tysięcy stałych popleczników. A jeżeli chce na niego głosować 20% Polaków, to oznacza, że popiera go 6 milionów ludzi.

I co z tym zrobimy?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484684

Ktoś tam znowu poszperał na serwerach chińskich i coś tam znalazł. Oj, ciekawostek tam bez liku, zapraszam do czytania, a jest co, ponad 370 stron. Nie wiem, czy już ktoś ten link podał, ale na wszelki wypadek może się niektórym przydać:

http://www.rodaknet.com/raport_wsi.pdf

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1484676

To jest rzeczywiście kopalnia wiedzy.

Jest tylko jedno małe ale - trzeba mieć sokoli wzrok, by odczytywać te tysiące stron, oraz prawdziwą cierpliwość tybetańskiego mnicha.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484686

Przecież masz to w .pdf, możesz powiększać, zmniejszać i oszczędzać swoje piękne oczka. Wczoraj nie czytałem, a dosłownie połykałem te strony ponad dwie godziny i tak jak piszesz, to kopalnia wiedzy, wiedzy którą wielu chciałoby ukryć, zakopać conajmniej na jeden kopaczowy metr w głąb, ale to się nie uda. Dzisiaj dobrze o tym wiemy.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1484689

Gdzie jest w pdfie???

Nie widziałem !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484691

U mnie raport w pdf optwiera się bez problemu. Może wpisz w google    rodaknet.com/wsi_pdf

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1484693

szanse sa musimy czymac kciuki - to sie musi udac

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1484682

Raczej zamiast trzymać kciuki, chyba trzeba będzie trzymać karabiny.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484687

no dobra, to juz czyszcze moja zabawke...

w koncu skonczy sie ,to pieprzenie na boku...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1484694

No nieeeeeeeeee, ale obora, stjuuuuuuuudent CZYMAM kciuki za ........korepetycje z j.Polskiego

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1484699

są to celowe działania zorganizowanych grup - ktore rzekomo są rzadem polskim, mające jeden główny cel-Likwidacja państwa i narodu polskiego.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1484695

Miał czuja obywatel Kukiz..

Wiedział kiedy..wiedział -jak.. "Jestem antysystemowy..i za ta przyczyną do systemu zmierzam_.. Zdaje się, on - mówić..

Czyli,,,, muzykanty fajnie mają tylko grają..

Co ciekawe współpraca Komorowskiego z Kukizem...jakaś tam - była.. Łażenie po pałacach, przedwyborcze.. Efektem tejże- komitywy..-chyba słowo adekwatne.. jest -referendum..w/s: JOW-y...

Komorowski do zbyt błyskotliwych nie należy.. Może (?) JOW-y mu się pomyliły z jobami?

A -finansowanie partii przez -osoby prywatne..

No to już jaja ..jest.. I co to się robi? , że NARÓD pozbył się Komorowskiego.. a jego wytyczne!!!!!!

Tak ...tak - jego wytyczne, testament polityczny.. uważa za trafione!!!

Kukiz jeśli chce dobrze dla Polski -winien jak najszybciej odciąć się do tego referendum.

Bo niby Kukiz nie ma programu..niby on taki...anty -bardziej.. niż- system ale doskonale wie jak do końca spieprzyć to co jeszcze jakom tako..

Skąd Kukiz wiejak zniewolić ten kraj do spodu? i czemu wspiera Kulczyków ..Krauze..itp

 Skoro do emigracji wybiera się około ..100000..osób to po "SUKCESIE" -Kukiza i Komorowskiego ..wespół zespół wyemigruje 3 razy tyle!!

I jeszcze jedno ; ludzie zrażą się do referendum , do samej idei!!!

Bowiem sami wybiorą - jeśli - już taki bajzel niebotyczny..że im się odechce wybierać!!

Swoją drogą..

Czemu Komorowski aż tak Polski , Polaków nienawidzi?

Co do naprawy do programu..

Tu nie ma co udawać ..ze to rodzina Kukiza w Smoleńsku zginęła!!!

Ludzie -są!!!

! Program - jest!!!

co, oczywistym -nie może blokować koncepcji projektów, idei..

Tylko taka, drobna uwaga

NAJPIERW; WYGRAĆ BY WYPADAŁO..

Odzyskiwanie Polski może przebiegać manierą odwrotności --jak nam ją kradli.. Banki, media...służby..

Przemysł..na usługach dla Niemca..to my nigdy się nie dorobimy! Tu powinna powstawać myśl /koncepcja/ i być realizowana i -sprzedawana..

Wystarczy przeanalizować , że tak uproszczę ze złośliwością -"plan Balcerowicza" i uczynić -odwrotność... STOCZNIE ..przemysł morski..górnictwo..SAMOCHODY- zróbmy polską markę.. Ale i system podatkowy ..Bo bez jednego - drugie nie zaskoczy..

Odbudujmy relacje pomiędzy ludźmi..na kanwie wspólnoty - Polski.. Tu ..na tej wypalonej od NORMALNOŚCI ziemi..jest praktycznie wszystko albo do modyfikacji albo do całkowitej odbudowy..

I taki przykład : oglądałem w sieci wynalazce ze zderzakiem..samochodowym,, jak go pan z urzędu podatkowego..To ..To..takiego pana... i jemu podobnych za działanie na szkodę PAŃSTWA...za sabotowanie POLSKI.. w ciągu pięciu minut.. Pozdrawiam..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

poko

#1484712

Testuję limit połączeń. Teraz jest minus pięć. Nie mam ramki, pewnie sam sobie zrobię !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0


#1484714

Chyba jest dobrze.

Masz fioletową ramkę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484730

Czytając uwaznie bardzo obszerny i interesujący artykuł,zwróciłem uwagę,że Autor poświęcił mało uwagi systemowi,który od ponad 500 lat p.n.e. nigdy się nie sprawdził.I teraz też jest przyczyną zła i gnębi ludzi.Nigdy w tym systemie nie było i nie ma sprawiedliwości społecznej.Zawsze były oszustwa organizowane przez grupy przestępcze lub kapitałowe,elitarne i temu podobne.Muszę jednak przyznać,że Autor znalazł znakomity sposób na rozwiązanie tego problemu proponując oddanie władzy jednemu przywódcy.Osobie uczciwej,rozumnej,oddanej swemu narodowi,ale także zdecydowanej i bezwzględnej.W Polsce mamy kilku ( a zapewne więcej) takich naszych patriotów.Jednym z nich jest Marian Kowalski,który był by może najlepszym przywódcą Polski. Jego zdecydowane stanowisko w sprawach społecznych i politycznych zasługuje na szczególną uwagę i akceptację.Dlatego popierałem pana Mariana Kowalskiego w wyborach prezydenckich. .Ale nie dziwię się,że Polska nie może się odrodzić i stać się wolnym i niepodległym narodem,skoro większość Polaków nie potrafi w przybliżeniu rozróżniać kandydatów.(kiedyś Tusk,dzisiaj Kukiz)

https://www.youtube.com/watch?v=a2dZ2Hr6KsI

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

przeciw bezprawiu

#1484726

radzilbym oprzec sie w reformowaniu kraju na wzorcach dobrze juz znanych, sprawdzonych przez dziesieciolecia - mozna je dostosowac do Polskich warunkow - ale w dziedzinie funkcjonowania panstwa niewiele juz da sie nowego odkryc.

Wystarczy przyjrzec sie najrozniejszym statystykom i rankingom miedzynarodowym - zwlaszcza w krajach UE (bo - poki co raczej z UE nie wyjdziemy). Wezmy taka Danie - kraj lezacy blisko a w rankingach wolnosci gospodarczej jest od lat w czolowce - dlaczego tak jest? Przeciez oni musza wprowadzac te same prawa ogolnoeuropejskie - co Polska... 

Wyslijmy do Danii kiludziesieciu mlodych, wyksztalconych urzednikow, prawnikow (mamy w Polsce kierunki na wyzszych uczelniach: administracja panstwowa... jednak malo absolwentow parcuje w zawodzoe - nie maja dojsc?) na staz - niech zobacza i przeniosa na nasz grunt... 

Podobnie jest w innych dziedzinach koniecznych do szybkich reform: sadownictwo, policja, wojsko, 

Nie stac nas dzisiaj na odkrywanie... kola (mimo naszej kreatywnosci ) wzorujmy sie na najlepszych a to wystarczy - bo inaczej za kilka lat 6 moze 8 wyborcy stwierdza, ze nie o taka Polske im chodzilo.... nie czas dzisiaj na eksperymenty...

Kreatywnosc za to przekierujmy na wdrazanie w zycie odkryc naszych naukowcow, powolajmy lub dofinansujmy instytuty naukowe, ktore maja wyniki i dorobek uznawany na arenie miedzynarodowej... pomozmy we wdrazaniu nowych technoilogii w polskich firmach - a wzrosna wplywy do budzetu i bedzie latwiej reformowac kraj... 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1484756

No to mamy nieporozumienie.

Cały mój tekst jest własnie o tym, by nie opierać się na wzorcach znanych od pokoleń.

To pójście na tanią łatwiznę zapewniającą marne procenty rozwoju.

Popatrzmy sobie, jak chocby Singapur, czy Islandia po krachu, przełamały schematy historycznych wzorców i co to im dało.

 

Takie podejście do rozwoju wizjonerskiego i nowatorskiego, to zwykły strach, asekuranctwo i lenistwo.

 

Sorry za taką odpowiedź, ale tak to jest.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484761

oraz swoich wlasnych moge z pewnoscia stwierdzic, ze prezentowane przez pana "jazgdyni" idee dotyczace rozwoju Polski - to czysta ideologia (podobnie jak komunizm), ktorej zalozenia  (czyli tworzenie "nowego ladu" ) sa nie do zrealizowania w zadnym panstwie swiata.

Jak wszyscy wiemy "nowy lad" probowali tworzyc komunisci ( w mniejszym stopniu - a na pewno mniejsza iloscia ofiar: faszysci) - jakie byly losy i ile  ofiar padlo - wszyscy mniej wiecej wiedza...

Propozycje  "jazgdyni" - to typowa demagogia majaca na celu dezinformacje oraz wprowadzanie zametu wsrod srodowisk usilujacych obalic dzisiejszy postkomunistyczny porzadek w Polsce.

Polsce nie jest potrzebny silny przywodca - ale prawdziwa demokracja ze wszystkimi demokratycznymi procedurami - znanymi i sprawdzonymi w swiecie od dziesiatek lat ( w niektorych panstwach od setek lat).

Stwierdzam to z przykroscia - ale nie mozna popierac czy tolerowac szkodliwych dla Polski, rozlamowych ideologii, prezentowanych przez "jazgdyni" - tego typi inicjatywy rozbijaja potencjalna jednosc obywateli skupionych dzisiaj wokolo Dudy i Kukiza - pozwolmy im dzialac dla dobra Polski - a nie proponujmy komunopodobne ideologie. .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1484835

Raz Pan pisze normalnie,w innym miejscu zaczyna Pan pisac glupoty,a przy tym obraza Pan gospodarza blogu,

zarzucajac mu ideologie podobna do komunizmu. Ponadto zarzuca Pan gospodarzowi JazGdyni demagogie.

Proponuje Pan demokracje, ktora wedlug Pana sprawdzila sie w swiecie.

No wiekszych bzdur nie mogl Pan napisac, Panie mikolaj demokracja jest tak zgwalcona przez historie i tak wykoslawiona

przez roznorakich technokratow i innych specjalistow od podporzadkowania sobie spoleczenst,

ze innego gorszego tworu nie znam. W przypadtku jakiegos tyrana, czy tez ukladu totalitarnego znamy winowajce.

W demokracji, ktora od dluzszego czasu panoszy sie po tym Bozym swiecie winowajcy sa niczym niewidzialne duszki.

I to jest wlasnie ten paradoks. I dalej Panie mikolaj, dlaczego przyrownuje Pan powyzszy artykul do komunopodobnych 

ideologi ?  W ktorym miejscu Pan to wyczytal ?

Nie chce Panu naciskac na odcisk, ale ponizej pisze Pan, ze jest inzynierem magistrem w dwoch fakultetach.

Mysle, ze zanadto wychylil sie Pan przez okno...pisze Pan bowiem niczym jakis buchalter...

Pan pisze w ten sposob, jakby wogole nie czytal powyzszego artykulu, albo go wogole nie zrozumial...

To co Pan pisze , to jest jakis stek bzdur, oznacza w prostej lini, ze musimy  pozostac przy demokracji.

Wiec poprzez to Panskie musi, sam wprowadza Pan demagogie. Naturalnie slowa " musi " nie uzyl Pan wprost,

ale jasno wyplywa ono z kontekstu Panskich zdan.

Nastepnie pisze Pan kilka komentarzy do rzeczy, to znaczy mozna lub nie sie z nimi zgodzic, 

by ponownie zaserwowac nam takie rozwiazanie, 

cytuje:

 

Wiekszosc proponuje roznego rodzaju rewolucje i rozliczanie "winnych" - czyli w zasadzie powtorke z bolszewii...

 

 

To Pan, Panie mikolaj nie pragnie nikogo rozliczac i ukarac ? nikogo z

tej bandy, ktora od bardzo dawna niszczy nasz kraj ?

Czy proponuje Pan kolejne Magdalenki i kanciate stoly ?

No jezeli tak, to proponuje Pan jakies bardzo dziwne i nowe pojecie

sprawiedliwosci.

 

Caly czas prowokuje Pan gospodarza bloku, by ten sie " zagotowal " i

Panu nawrzucal, to i owo...i zostal zbanowany.

O co sie Panu rozchodzi ?

Jakies wojenki podjazdowe ?

Konczac ponownie atakuje Pan gospodarza, ktory wedlug Pana narzuca

nam swoje poglady i nie pozwala miec wlasnych.

I znowu pytam Pana, gdzie Pan to wyczytal ?

Przeciez JazGdyni napisal artykul i kazdy ponizej komentuje wedlug

wlasnego uznania. No oprocz Pana, gdyz Pan poprostu jedzie po

gospodarzu, jak po przyslowiowej koziej dupie...

i ja sie wlasnie zastanawiam, a z jakiego to powodu ???

Z jakiego powodu Panie mikolaj ?

Czy Pana ta amerykanska demokracja, ktora w rzeczy samej juz od

dawna demokracja nie jest, calkowicie przycmila zdrowa percepcje ?

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1484953

Demokracja nie jest idealem - ale prosze pokazac mi na swiecie choc jeden kraj, gdzie panuje lepszy system wladzy (lepszy dla przecietnego obywatela - nie dla nielicznej mniejszosci).

"Jazgdyni" - proponuje wygrac wybory - ale rownoczesnie przedstawia program, ktory odstreczy 99% potencjalnych wyborcow - no i wyborow nie wygra... (na szczescie).

To w jaki sposob przejac wladze - skoro z gory zaklada sie, ze wyborow sie nie wygra?

I tutaj dochodzimy do... komunizmu - bo proponuje krwawa rewolucje - i pozbycie sie przeciwnikow ustroju - po czym zapanuje wielkie, powszechne szczescie...

Mozna jeszcze rozwazac rzady religijne ( w Polsce moglyby byc tylko katolickie - ze wzgledu na wielkosc populacji deklarujacej wiare) - ale przeciez Watykan nie zgodzi sie na rzady hierarchii koscielnej...

Krola obrac? Skad dzisiaj wziasc krola przygotowanego do rzadzenia? Konkurs oglosic?

Prosze mnie oswiecic: jaki mamy rzeczywisty i realny wybor jezeli nie demokracje (mowie o demokracji prawdziwej - a nie fasadowej, jaka mamy w Polsce... demokracja fasadowa - tak okreslaja to "zjawisko" politolodzy...).

Rozliczac i karac powinno sie oczywiscie przestepcow - w tym tych, ktorzy sprawuja wladze - jesli przestepstwp popelnili - ale karanie nie moze byc podstawowym celem ekipy, ktora chce przejac wladze - celem nadrzednym powinno byc przede wszystkim wprowadzenie rzeczywistej demokracji oraz sprawiedliwego prawa. Wlasnie to a nie haslowe "trzy miliony mieszkan", "podwyzki placy minimalmnej", "obnizenie wieku emerytalnego", itd.

Obywatele poradza sobie sami z budownictwem, bezrobociem, ksztalceniem mlodziezy, itd. - jesli tylko panstwo stworzy im warunki rownego startu, bedzie stalo na strazy prawa jednakowego dla wszystkich, zapewni bezpieczenstwo.

Dyskusja merytoryczna polega na przedstawianiu rzeczowych argumentow - a nie wzajemnym obrzucaniu sie blotem - wiem, ze w polskich warunkach to trudne do zrozumienia... skoro "kazdy komentuje wg uznania " to dlaczego moje komentarze sa zle? Czyzby dlatego, ze mozna tylko popierac - a nie krytykowac?

"Wg wlasnego uznania" - ale mozna tylko popierac? 

No i dochodzimy do sedna sprawy: prosze spytac kogokolwiek ze znajomych czy chcialby zyc w kraju, w ktorym mozna tylko popierac rzadzacych (teoretycznie: po przejeciu wladzy przez pana "jazgdyni") - a kazda krytyka z miejsca jest obluzgiwana stekiem wyzwisk ( w najlepszym wypadku - bo sadze, ze majac wladze - autor wsadzalby niezadowolonych w miejsca odosobnienia...). 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1485214

Nie może ci po prostu przyjść do głowy, że ja z tobą dyskutować nie chcę?

I tyle.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485224

mysli i pogladow... Jezeli ktos publikuje tekst - a potem nie ma ochoty odpowiadac na watpliwosci co do merytorycznej zawartosci tego tekstu - cos (dla mnie przynajmniej ) jest nie tak.

Mamy czekac na kolejne "prawdy objawione"? Bez mozliwosci dyskusji?

Pozytywniue oceniani sa tylko apologeci... zupelnie jak w minionym ustroju...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1485278

(...)To w jaki sposob przejac wladze - skoro z gory zaklada sie, ze wyborow sie nie wygra?(...)
A po co? Jaką władzę ma szef za przeproszeniem kondominium. A zresztą... pamiętajmy kto Polskę zastał Rzeczpospolitą, a zostawił kondominium.

(...)Krola obrac? Skad dzisiaj wziasc krola przygotowanego do rzadzenia? Konkurs oglosic?(...)
Przecież wiadomo... Jarek Polskę Zbaw

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486723

Jak zwykle,z wielkim zainteresowaniem przeczytałem cały artykuł i uważam,ze jest on obrazem smutnej rzeczywistości jaka nas otacza od czasu dominacji skoczka przez płot i jego? dobranych towarzyszy.I "mamy" znów Polskę niepodległą, ubraną w strój demokracji,und da ligt der Hund begraben,bo jak wiadomo,demokracja to utopia i nigdy i nigdzie w rzeczywistości się nie sprawdziła.A w przybliżonej i teoretycznej swojej formie można ją znaleźć w kilku (może kilkunastu krajach na świecie).Wizja prezentowana w artykule bardzo słusznie podkreśla konieczność wprowadzenia w naszym kraju silnego,stanowczego i bezwzględnego przywódcy (Józef Piłsudski).Człowieka uczciwego,polskiego patrioty jak np,Marian Kowalski i może jeszcze jeden młody,który potrafi porwać za sobą wszystkich,( a dzisiaj jest już prawie zapomniany),a jest on znakomitym strategiem.Taki człowiek może stać na czele państwa autorytarnego lub totalitarnego,tertium non datur.To jest moim zdaniem jedyny sposób na przywrócenie nam Polski wolnej,niepodległej i suwerennej

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

przeciw bezprawiu

#1484770

Witaj

Pytasz: Czy Duda i Kukiz, a może obaj razem są zdolni mieć wizję takiej Polski, w której wreszcie wszyscy będziemy się dobrze czuli i będzie uczciwie i sprawiedliwie?

Zacznę od Kuiza. Ten jest jeszcze "zagadką", no może nie dla mnie, ale przynajmniej dla większości analityków i komentatorów. Wielu zwraca uwagę kto za nim stoi i na brak jakiegokolwiek programu politycznego i gospodarczego. Jego siłą ma być podobno BUNT i "lekarstwo" pt. JOW ... a to powodzenia życzę, zwłaszcza w referendum, które oleją wszystkie niemal siły polityczne.

Teraz z mojego punktu widzenia:

Kukiz ma szansę wyłącznie w obozie Prezydenta Dudy. Jeśli poleci "samsonem", a uważam że poleci, czy tego chce czy nie, bo większość zbuntowanych to jednak nie są zwolennicy PiS, to pierwszym "kopniakiem" będzie "zimny prysznic" w referendum., a drugim nie więcej jak 5-7% w wyborach. I to będzie koniec buntu ... tylko młodych żal i tego pozytywnego zrywu. Moim zdaniem, właśnie o to chodzi: spacyfikować zagrożenie. Do tego jest / był potrzebny Kukiz. SItwa ma tu swoje karty do rozegrania i o tym także pisałam w specjalnej notce.

 

A teraz o Dudzie.

Jeśli Prezydent skupi wokół planu naprawy RP swój wyborczy elektorat, jasno przedstawiając przed wyborami cały plan oraz ludzi którzy będą go realizować - wygra wszystko. Czy taki plan jest ?  PLAN JEST i są odpowiedzni ludzie ! Rewolucja w PiS by udała się rewolucja w Polsce - już o tym pisałam w specjalnej notce.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1484778

Witaj Ula

 

Ja też mam swoje zdanie o Kukizie. Ale nie powiem.

.....

Mnie bardziej chodzi o zdolność wizjonerstwa w polityce. Co trzeba zrobić, to mu, szczególnie ci aktywniejsi, wiemy dobrze.

Lecz w wizji powinny być rzeczy nowatorskie, nie spotykane dotąd, łamiące sztampę i układy. Wtedy dopiero można kraj przeobrazić.

Na przykład: jak sądzisz, czy jest moralnie i etycznie słuszne, że właśnie praca jest opodatkowana? Uważam, ze to potężne świństwo, tylko aparatowi jest z tym łatwiej. Opodatkowany powinien być zysk i konsumpcja. A dla firm obrót.

 

Serdeczności

 

Ps. Pamietaj, Tadzinek od dzisiaj to Marysia ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484788

Dziś wizja  dla Polski jest bardzo prosta:

1. Odsunąć całą sitwe od koryta i wymierzyć jej sprawiedliwość za różne sprawki.

2. Przywrócić przyzwoitość polityce, wymiarowi sprawiedliwości oraz innym instytucjom i stosunkom społecznym.

3. Reforma państwa, czyli od podstaw, najpierw  nowa Konstytucja itd.

4. Twarda obrona polskich interesów wewnątrz i na zewnątrz.

5. Repolonizacja niektórych sktorów gospodarczych.

 

Podatki powinni płacić wszyscy ci co mają dochód - minus ci co mają niskie dochody, czyli poniżej 1600zł miesięcznie netto.  Żadnych ulg, żadnych odpisów etc.

Jak wysoki powinien być podatek? Hmm, jeśli mówimy o Polsce, to niestety za rządy POgłowia przyjdzie nam zapłacić wyraźnym wzrostem opodatkowania. Spodziewam się że będziemy mieli ze trzy progi od 15% do nawet 40%. Nie dam sie nabrać na obiecanki podatku liniowego - to piosenka przyszłości.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1484802

Witam

To wszystko słuszne,piękne i nie budzi wątpliwości.

Brak tylko informacji:JAK

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

przeciw bezprawiu

#1484805

Witam

Najpierw trzeba wygrać wybory z odpowiednią wiekszością w sejmie. A co dalej?

Od 8 lat piszemy co nam się nie podoba i robimy przeróżne akcje w obronie naszego stanu posiadania, choćby tutaj w obronie naszych lasów - gdzie poparli nas nawet politycy. Ja mam nadzieję, że przed wyborami, ci co chcą dokonać Zmiany, przedstawią Polakom plan: krok po kroku.

A generalnie JAK to zrobić? Polsce potrzebna jest rewolucja i rewolucyjne metody Zmiany. Sitwa niczego bez walki nie odda.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1484806

albo demokrtatycznie wygrywamy wybory, albo przeprowadzamy rewolucje...

Po co mamy wygrac wybory - skoro zaraz pozniej przeprowadzimy rewolucje?

PS.

W demokracji po to wygrywa sie wybory, zeby moc stanowic prawo (Sejm, Senat) - to prawo (jednakowe dla wszystkich)  nalezy potem tylko egzekwowac (Rzad, Prezydent) . Prawda stara jak swiat - nie potrzeba rewolucji....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1484837

Nie śledzi Pan uważnie ostatnich poczynań sitwy - tego minowania Polski, więc się nie dziwię. Zapomniał Pan także o fałszerstwach wyborczych dzięki którym u władzy sa ludzie którzy być nie powinni ...itd.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1484926

obywateli... Jakos po ostatnich wyborach nie slychac o falszerstwach - wystarczy, ze obywatele sie skrzykna i przypilnuja...?

W Polsce jest jeszcze wielu ludzi "postkomuny", sa wychowane przez nich dzieci - oni maja "we krwi" pewne zachowania - wszak wybory w PRL-u tez sie odbywaly... Dlatego az dziw bierze, ze ludzie przez 25 lat dawali sobie mydlic oczy - i nie zobaczyli tych potencjalnych falszerstw ( a moze wybierali swiadomie "postkomune"?).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1485215

żeby projekt sfałszowane wybory został odwołany. Ale jak to zrobić...
Jeśli pójdziemy w narrację odwołania, to pojawia się pytanie czy rzeczywiście było co odwoływać, a jeśli było to trzeba zajrzeć za kulisy Magdalenek II.
W narracji przeciwnej PIS się demaskuje jako opozycja koncesjonowana.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486725

że PIS to opozycja koncesjonowana.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1486724

Miło mi powitać ponownie.

To prawda,musimy wygrać wybory.Ale wygranie wyborów to dopiero początek drogi,Bo problem tkwi w ocenie całego aparatu władzy.Komu można zaufać,kto będzie wiernie pracował dla kraju,a kto będzie szkodził.Przyszłość nie jest jeszcze pewna i potrzebny jest zdecydowany przywódca, polski patriota.Ja osobiście widzę jedynie dwóch takich,którzy na to zasługują. Z rewolucją byłbym ostrożny,bo trzeba byłoby rozpoznać kto wróg a kto przyjaciel.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

przeciw bezprawiu

#1484844

"pewnych" i patriotycznie nastwaionych ludzi na wazniejsze stanowiska.

Po pierwsze takich ludzi jest za malo, po drugie wladza czasem nawet tych najbardziej patriotycznie nastawionych degeneruje...

Caly problem rozbija sie o stanowienie dobrego prawa, ktore nie daje mozliwosci obchodzenia go lub roznych interpretacji - i na tym nalezy sie skupic.

Prosty przyklad: dzisiaj w wielu ustawach napisane jest:   " ... urzednik moze podjac decyzje..."

a winno byc ; "... urzednik stwierdza zgodnosc zamiarow petenta z prawem...". To nie urzednicy winni podejmowac decyzje - a Sejm. Urzednik moze tylko sprawdzic, czy dane rozwiazanie jest zgodne z prawem.

Nie potrzeba wtedy "zdecydowanych przywodcow" - a wystarcza zwykli obywatele....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1484870

co zmiata nawet sprzątaczki. Gratuluję odpuszczenia walkowerem głosów pracowników zależnych od polityków i ich rodzin, tak na oko 10 punktów procentowych w wyborach.

Albo kasowanie (kiedy wystarczy je "odzyskać") tego pełnomocnika od euro... Jeśli się go nie chce to po co? Zaraz, zaraz... ale Polska ma ta wejść po spełnieniu pewnych warunków dotyczących stanu gospodarki w tym (sic) poziomu wynagrodzeń. No, cóż.. nie od dziś wiadomo, że programy polityczne to ściema.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1486727

Miło mi powitać ponownie.

To prawda,musimy wygrać wybory.Ale wygranie wyborów to dopiero początek drogi,Bo problem tkwi w ocenie całego aparatu władzy.Komu można zaufać,kto będzie wiernie pracował dla kraju,a kto będzie szkodził.Przyszłość nie jest jeszcze pewna i potrzebny jest zdecydowany przywódca, polski patriota.Ja osobiście widzę jedynie dwóch takich,którzy na to zasługują. Z rewolucją byłbym ostrożny,bo trzeba byłoby rozpoznać kto wróg a kto przyjaciel.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

przeciw bezprawiu

#1484850

Niech odpowiedzią będzie fragment wiersza mojego Smoka:

Trzeba z młodymi naprzód iść,
Szczyty zdobywać nowe !
Kurewstwo wszelkie batem bić,
I z dumą podnosić polską głowę !

(Drago - wa-wa 06.2015)

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1484924

 

"Dziś wizja  dla Polski jest bardzo prosta:..."

 

Ula, to nie jest wizja, to są konieczne zadania na teraz. Ja rozważam, co ma być potem.

Mamy już tych złoczyńców odsuniętych, Część z nich jest sądzona. Mamy zdolność sprawowania władzy. I pytanie - co mamy robić? Jak przekształcać Polskę? Jakie priorytety? I co w tym będzie absolutnie nowatorskiego?

Inaczej to będzie kolejna kontynuacja.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485225

proponuję przywrócenie umiejętności myślenia na wszystkich szczeblach życia społecznego w Polsce... Bo teraz mamy Tadek Don Dyrektor powiedział, albo Rosja chce dla Polski zawsze źle (nawet lecąc na Marsa), a USA dobrze (a ew. działalność NSA w Polsce... jest najlepsza), albo zwalanie winy na wszystkie absurdy prawne na UE.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1486728

Czy on istnieje?

czy można narodem nazwać zborowisko żyjace pomiędzy Odrą a Bugiem?

załóżmy że tak ...

Wizja utopijna... 

Opinia społeczna zmienną jest i już nie raz płacz rozlegał się że Naród głupi mamy...

Ni zapominajmy ze Duda wygrał 4% a nie 40-ma ...

Społeczeństwo nie che rewolucji, wojny...

Chce dobrobytu i stabilizacji.

Zburzymy to co jest i zaczniemy budować?

3 maja skonczył się trzema rozbiorami.

II Rzeczpospolita 2 Wojną Światową- między innymi przez głupotę jej elit.

Bądźmy mądrzy i rozważni...

Łączmy, a nie dzielmy, budujmy a nie burzmy..

A hasłem dla Dudy i Kukiza niech bedzie program hipotetycznej partii Marszałka który przedstawił hrabiemu Skrzyńskiemu

"– Panie marszałku, a jaki program tej partii?

– Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio."

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

STAHS

#1484791

Wiekszosc proponuje roznego rodzaju rewolucje i rozliczanie "winnych" - czyli w zasadzie powtorke z bolszewii...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1484839

Dokonał pan "najazdu" na felieton, którego niestety nie jest pan w stanie pojąć.

Tak, jak napisałem, kreatywność nie jest cechą przynależną każdemu.

Już w szkole podstawowej tak zwany kujon uczy się wiedzy praktycznie na pamięć. Później już do końca życia porusza się w tym ograniczonym zakresie pojęć i prawd, bo umysł jego samoistnie nie potrafi wytworzyć oryginalnych koncepcji.

Wszystko jest dobrze do czasu, gdy taki człowiek spokojnie sobie żyje i nie musi publicznie zabierać głosu. Szczególnie w tematach, które go przerastają.

Wypowiadający się tutaj pan Mikołaj, wypisz, wymaluj, przypomina mi niesławnego posła Niesiołowskiego. Tak jak on, zasklepił się w zestawie paru modelowych pojęć i nie jest w stanie poza nie wykroczyć.

Jest to klasyczna niewola umysłowa. Dziwię się, że ktoś taki może zabierać się za działaność w internecie.

Gratuluję dobrego samopoczucia i wspaniale nadmuchanego ego.

 

EOT

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484856

Nie sadzilem, ze poziom  niektorych autorow na tym portalu na to pozwala - mialem nadzieje na dyskusje merytoryczne...

Wydaje mi sie, ze po to dziala ten portal - zeby przedstawiac swoje poglady i konfrontowac je z pogladami innych - wiec moja krytyka to nie "najazd" ale wylacznie proba dyskusji merytorycznej - do czego - jak widac - nie jest pan przygotowany...

Z pana notki autobiograficznej niewiele wynika (oprocz tego, ze jest pan grzybiarzem... ale to chyba nie predystynuje do gloszenia prawdy objawionej...) - ja tez jestem inzynierem ( a na dodatek magistrem - i to z dwoch fakultetow), pracowalem wiele lat w Polsce (na wlasny rachunek), od blisko 20 lat mieszkam i pracuje w USA, utrzymujac przy tym stale kontakty z krajem, wymieniajac informacje z licznym gronem znajomych. Wiem, co "wygonilo mnie" z kraju i wiem dlaczego mlodzi dzisiaj emigruja  - Pan sprawia wrazenie, ze nie bardzo orientuje sie, ze dzisiaj Polska to nie taki kraj jak w 1989 r.

Glownym ograniczeniem pana percepcji jest niedostrzeganie potrzeb i pragnien inaczej myslacych - a wylacznie narzucanie im swojej wizji...  ktora - jak wiekszosc nierealnych idei ( w tym komunizm) nie przyniesie dobrobytu i szczescia wiekszosci obywatelom - ale tylko tym wybranym...

To wlasnie jest niewola umyslowa: uznawanie siebie i swoich prawd za jedynie sluszne... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1484873

Powiedziałem EOT, ale niech będzie.

Wyczuwam pewną zmienność w pańskich komentarzach. Słuszne przeplatają się z napastliwymi i po prostu głupimi.

Radziłbym odstawić burbona przed pisaniem. To nie pomaga. Wręcz przeciwnie.

Nawrzucał pan bzdur i włożył mi w usta rzeczy których nie napisałem. Gdzie pan widzi, że jestem przeciwny Dudzie i Kukizowi? Nigdzie, oczywiście. Stwierdziłem tylko, że obaj będą musieli się bardzo sprężać, by nie tylko administrować masą upadłościową po PO, ale budować całkiem nową Polskę.

Gdzie napisałem, że proponuję jakąś ideologię na kształt komunizmu? Gdzie pan widzi takie bzdury. Nowe wizjonerskie podejście wyobrażam sobie jako wybitnie republikańskie, a nawet zahaczające o libertarianizm. A wizje odnoszą się do przobrażeń w sposobach sprawowania władzy - wzmocnienie metody referendalnej na kształt Szwajcarii, sprzężenie zwrotne między suwerenem i konstytuantą, aż do mozliwości odwoływania wybranego przedstawiciela przez elektorat; redukcja władzy ustawodawczej; zdecydowanie się na jeden silny ośrodek decyzyjny - prezydencki, albo kanclerski; nowa i oryginalna konstytucja; przebudowa systemu podatkowego i systemu ubezpieczeń społecznych, itd, itd.

Wizja proszę pana oznacza, że wybrany sektor działalności nie ma być czymś tylko lekko zmodyfikowanym, ale tworem całkowicie nowym.

Jeżeli jest pan inżynierem i do tego magistrem (no, no... nawet z doktoratem ciągle mówiłbym, że jestem inżynierem, tak, jak mówię, że jestem marynarzem, będoąc ETO, oficerem PMH) to powinien pan w swoim życiu choć raz stworzyć coś oryginalnego. Więc pojęcie wizji powinno panu być znane. A pan myli z ideologią.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484884

"wizji" Polski - a jedynie proponuja programy naprawcze.

W dalszej czesci - po rozwazaniach historycznych - dochodzi pan do wniosku, ze potrzebny jest "czlowiek z wizja" - co najmniej na wzor Pilsudskiego - i tu wyrasta niebezpieczenstwo (m. in. powrotu komunizmu) - bo w dzisiejszym swiecie trudno jest wyobrazic sobie rzady kogos na ksztalt Pilsudskiego... To wspaniala postac historyczna, zasluzona dla Polski - ale jesli mozna uznac, ze jego dzialania do 1925 r. byly powodowane dbaloscia o kraj - to pozniejsza dzialalnosc jest co najmniej kontrowersyjna...(mimi, ze na pewno wydawalo sie Pilsudskiemu, ze wszystko co robi - robi dla dobra Polski)  a w niektorych aspektach przypomina jako zywo wprowadzenie stany wojennego w 1981 r.

Dlatego odczowam awersje do "wizjonerow" - dzisiejszy swiat jest zbyt skomplikowany i zbyt zglobalizowany, zeby mozna wprowadzac w zycie jednoosobowe "wizje" w jakims kraju... chyba, ze bedzie to Korea Pn. (wczesniej np. Kambodza).

Polsce nie potrzeba szczegolnej wizji - ale po prostu wprowadzenia dobrego prawa - zarowno zmiana Konstytucji, zaprzestanie karania obywateli na kazdym kroku - jak przede wszystkim zmiany prawa gospodarczego, uwolnienie  obywateli od nawalu biurokratycznych obowiazkow , obnizenie obciazen (zwlaszcza dla tych - dajacych zatrudnienie).

Jezeli popiera pan republikanizm ( a nawet libertarianizm) - to przeciez najwazniejszym postulatem tych kierunkow jest ograniczenie roli panstwa - a jak to zrobic - sprawa prosta: poprzez zmiany prawa - nie poprzez "wizje"...

Wizje potrzebne sa bardziej w gospodarce, nauce, badaniach - panstwo powinno stworzyc warunki do rozwoju takich dziedzin, w ktorych mozna odniesc sukces miedzynarodowy - poprawiajac tym samym poziom zycia obywateli - jak do tej pory to panstwo polskie raczej przeszkadza "wizjonerom" w tej dziedzinie.

Polska nie byla, nie jest i nie bedzie Szwajcaria - Szwajcaria to kraj wielonarodowy (konfederacja panstw - a w zasadzie drobnych ksiestw), gdzie sposob rzadzenia okreslono, aby jedna nacja nie przejela zwierzchnictwa nad innymi - w Polsce bedacej krajem jednonarodowym takie umocowanie wladzy nie jest potrzebne - a nawet smialo mozna zaryzykowac, ze   skomplikowane procedury spowodowalyby niechec obywateli do tych rozwiazan.

Dlatego prosze sie przyjrzec blizej demokracji (nie demokracji fasadowej - jak w Polsce) panujacej w Wlk, Brytanii, Francji, Australii, USA - czy nie  jest znamienne, ze w grupie  G7 w pieciu panstwach obowiazuja JOW-y ( a tylko w dwoch inny system wyborczy? Moze dobrobyt wynika (chocby po czesci) z systemu wladzy?

Polityka - to  sposob dzialania - trudno dzisiaj o "wizjonerow" w polityce, bo przez ostatnie pareset lat historii ludzkosci - "przerobiono" juz wszystkie mozliwe "sposoby dzialania" panstw - i dzisiaj pozostaje nam tylko mozliwosc lawirowania pomiedzy tym co bylo i jest znane - a najlepiej wybierac rozwiazania sprawdzone - a nie ludzic sie nowymi "wizjami" czy ideami.

Wizje (taka czy inna) ma kazdy - bo jest to wyobrazeie tego, co bedzie sie dzialo w przyszlosci - wazne jest, zeby wizje dzialania mieli przedsiebiorcy, politycy, generalowie, obywatele jednym slowem.

Dominacja jednej wizji (wizji jednego czlowieka) nad innymi - to juz jest ideologia - i wlasnie o to mi chodzi, ze nie powinno sie  "dekretowac" ideologii (czyli wizji) jako obowiazujacej wszystkich - bo bedziemy mieli totalitaryzm...

 

PS.

Widze, ze po poczatkowym oburzeniu moja krytyka - podjal Pan wyzwanie do dyskusji - co bardzo sobie cenie..

Mnie wlasnie o to chodzi, zeby wymieniac sie myslami - a nie obelgami...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1485217

To by politycy byliby w narodzie poważani. A może byliby i pragmatyczni, bo jak widzę to oni nie wiedzą, w którą stronę zmierza Wild of chance. Parlamentarni walą się na programy gospodarcze, choć ich potencjalny koalicjant ma je za ściemę, a odbudowę Polski chce zacząć od obalenia systemu politycznego, którego są beneficjentem.

A tak w ogóle... przejawy samodzielnego i innowacyjnego myślenia widzę tylko po Tadeuszu Cymańskim, co aż bije w oczy w porównaniu z Błaszczakiem. Błaszczak bardzo często wyrywa się do gadania, aby... dowalić PO (Tak! To mu wystarcza), a Cymański odzywa się rzadko, ale jak to zrobi, to jedną wypowiedzią da więcej sensu do tej dyskusji niż cała reszta studia razem wzięta przez całą godzinę.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486732

Pisze Pan w stylu dawnego ZSRR, który pyskował na cały świat: "Domagamy sie pokoju i wolności dla narodów" - a wszyscy wiedzieli, że ów ZSRR  zniewolił ponad 100 tychże narodów - a najmnieszą próbę odzyskania wolności kwitował natychmiast najazdem swych hord.

 

Nie ma pokoju ze złem !

Z "hordami chana" trzeba walczyć wszelkimi dostępnymi środkami.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Ula

 

#1484928

Czym będziemy się wtedy różlili od hord chana? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

STAHS

#1484933

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1484934

Tobie te widły  to chyba w czoło się wbiły....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

STAHS

#1484946

Jeśli dzisiaj nie widzi Pan różnicy między wojną o niepodległość a tym co robią hordy chana - to nie widzi Pan także różnicy między zniewoleniem a wolnością.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Ula

 

#1484943

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas,
I z pieśnią, że już blisko świt szli ulicami miast;
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz najgorszy wróg!
A śpiewak także był sam.

Patrzył na równy tłumów marsz,
Milczał wsłuchany w kroków huk,
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

Patrzy na równy tłumów marsz,
Milczy wsłuchany w kroków huk,
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg...

Jacek Kaczmarski 

1978 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

STAHS

#1484947

I w jakiej formie maja byc prowadzone dzialania wojenne?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1485218

na Wojnie Ojczyźnianej.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1486736

czy to aby kolejny pacyfista ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1484956

Witam

Mam podobne przemyślenia

i uważam,że słabość i brak zdecydowanej reakcji

zawsze ośmielają i rozzuchwalają przeciwnika.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

przeciw bezprawiu

#1484957

to proponuję broń nuklearną, bo Bóg pozna swoich.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1486735

Widzę u pana symptomy, przebywania sporo czasu na słońcu bez czapki na głowie.

Beata Szydło premierem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1486737

"Społeczeństwo nie che rewolucji, wojny...

Chce dobrobytu i stabilizacji."

 

A gdzie ja tu mówię o wojnie i rewolucji?

Mówię o budowaniu nowego porządku. Właśnie dla dobrobytu i stabilizacji.

Czy mamy teraz dobrobyt i stabilizację? Proszę si w koło popytać.

Poza tym, wielu nie wie i nie wierzy, że może być lepiej. Bo tyle razy zostali już okłamani.

Trzeba odważnymi i wizjonerskimi działaniami budować zaufanie.

Nie gadaniem i obiecywaniem.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485226

czesc Janusz, 

wiesz, ze nie zawsze sie zgadzamy, ale w tym artykule trafiles w dziesiatke.

Pelna zgoda, wlasnie tego nam potrzeba. Nowych niekonwencjonalnych rozwiazan, wyprzedzajacych dziesieciolecia,

czy tez wprowadzajace nowe standarty mysli politycznej, czy tez wogole nowego spojrzenia na rzeczywistosc.

Doprawdy nie rozumiem, jak mozna czegos takiego nie zrozumiec, negowac, czy wogole negatywnie sie odnosic ?

Przeciez, to jest oczywista oczywistosc.

Obecna demokracja o ktorej pisze MIKOLAJ, w swojej pogwalconej i zdeprawowanej formie, to matka GLOBALIZACJI.

Jak mozna takich oczywistych prawd nie rozumiec ?

No jestem w niemalym szoku. Doprawdy jestem w szoku. I jak tu budowac Polske ?....przy takim braku zrozumienia...

pzdr.

Krzysztof

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1484955

Widzisz Krzysztofie,

 

wygląda na to, ze cierpimy na pewien deficyt wyobraźni. Może rodzice za mało bajek opowiadali w dzieciństwie?

Wielu i to bardzo wielu nie może sobie wyobrazić, że jest możliwe, by było zupełnie inaczej. Tak się przyzwyczaili do tego, co jest w koło? Mimo, że wszyscy chcieliby, by było lepiej.

No więc ja proszę i pytam - jak ma być?

To na prawdę nie jest wesołe.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484962

troche mnie poznales Januszu, wiesz wiec, ze zawsze pisze wprost i nigdy nie na okolo.

Czasami potrafie byc szorstki, bo pieprzenia na boku nie toleruje.

Wiec musialem sie odniesc. To co mikolaj wyprawia i to jako wyksztalcony czlowiek, to przechodzi ludzka wyobraznie.

Raz, ze pisze czasami bzdety i bzdury, to jeszcze imputuje Ci kumunizm !!!

No zylka mi pekla !

Czasami sie z Toba nie zgadzam, czasami leca iskry, ale gdy piszesz oczywiste oczywistosci, to jak mozna zaprzeczac ?

 

Przeciez to jakby z nauczycielem w szkole sie sprzeczac i zarzucac mu ze glupek, a uczen pierwszoklasista...

pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1484963

Ja już nie takie rzeczy widziałem w internecie.

Niestety, my tych ludzi nie widzimy. Nie potrafimy okreslić w jakim są stanie. Może silnego wzburzenia, może biorą silne leki, albo po prostu piją. Toteż ja zostawiam pewien margines na takie sytuacje.

Przecież jest tu od zawsze jeden bloger i jedna blogerka, którzy jak wypiją, to zabierają się za klawiaturę i wylewają swoje emocje do sieci. A znając dobrze te swoje zwyczaje potem z innych robią alkoholików, jak się im przeciwstawią.

Tak już niestety jest.

Staram się pisać dla szerokiego kręgu. Bo ludzie są mądrzy. Ten tekst już sumarycznie ma 10 000 wejść. I jeden pan mikołaj, oraz taki sam gostek na naszych blogach, to jest kropla w morzu.

A, że ta moja pisanina coś daje, w końcu przynajmniej, to gwałtownie rozwijająca się afera lekowa, wywalenie na zbity pysk Arłukowicza. A ja parokrotnie, o tym alarmowałem. Czyli nie piszemy tylko sobie a muzom.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1484974

Swoja droga powracajac do tematu, to mamy w kraju wiele zdolnych ludzi, ktorzy wlasnie swietnie wpisuja sie w Twoj artykul.

Dobrze by bylo, gdyby przy Prezydencie Andrzeju Dudzie powstalo cialo, ktore wlasnie skupiajac podobnych,

no nazwe tu myslicieli o wysokich walorach moralnych i takim samym stopniu wyksztalcenia, mogli niczym w labolatorium

dyskutowac o roznych formach politycznej egzystencji, jak i innych tematach, ktore bylyby inowacyjne w skali swiatowej...

Gdyby jednoczesnie powstalo forum internetowe tegoz ciala, gdzie roznoracy ludzie mogli dodawac swoje dwa grosze.

Czasami blysk jakiegos umyslu, ktorego w rzeczy samej nigdy nie posadzalibysmy o podobne wzloty, potrafi dodac pylek 

jakiejs nowej idei. Na swiecie w wielu krajach istnieja podobne zjawiska, ba nawet jako  instytuty badawcze.

pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1484978

Nazywaja to z angielska (przepraszam - ale nie znam polskiej terminologii) think-tankiem.

Dzialajace w polskiej polityce to: 

Fundacja "Dyplomacja i Polityka" ,

Instytut Polska Racja Stanu im. Prezydenta Lecha Kaczynskiego,

Instytut Wolnosci...

chyba sa i inne.... nawet niektore strony internetowe maja....

Dlatego powtarzam: nie wywazajmy otwartych drzwi... nie bijmy glowa w mur...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1485222

a efekty ich działania. Pieniądze na emerytury... muszą się znaleźć. Zaraz, zaraz... takie coś może mówić prosty wyborca, a nie PREZYDENT.

Albo kwestia luki podatkowej... Jakoś nie widzę diagnozy dotyczącej eksportu PITu za granicę albo nawet zakładania firm krajach UE, a z drugiej strony nie wiem ile z 40 miliardów VATu wynika nie z karuzeli, a faktycznej aktywności gospodarczej.

Kolejny głośny temat kampanii to Śląsk, czyli pojawia się pytanie dlaczego JSW jest za duża, aby upaść co ją czeka wcześniej czy później, bardzo prawpodobne, że w tym stuleciu. Gdzie jest strategia zabezpieczające dzisiejsze dzieci śląskie, przed tym, aby wygaszanie kopalni nie wtrącało je w zbytnie wstrząsy życiowe (niekiedy i samobójcze)?

A ostatnio była sprawa barszczu Sosnowskiego i na jaw wychodzi fakt skandaliczny... nie ma programu ochrony Polaków przed tym świństwem, co się z kolei pięknie wpisuje z problemy budowy systemu antypowodziowego i autostrad (system ochrony Polaków przed TIRami itp.).

PS. A teraz słyszę o polskich stoczniach... A ja się zapytam po co krajowi, który jest niemal całkowicie schowany w kontynencie przemysł stoczniowy i marynarka? Ja nie mówię nie, ale namawiam do zastanowienia, czy to co mamy jest optymalne.

PS. A teraz o reindustrializacji... Mam nadzieję, że to nie będą fabryki rzeczy bliżej zapałek niż rakiet.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486740

To jest własnie coś, o co mi chodzi - forum. Rozpętać dyskusję o przyszłym kształcie Polski.

Dyskusję odważną i wizjonerską, nastawioną na zmiany i rugowanie patologii. Cięgle jeszcze przecież ponad 50% ustaw i rozporządzeń pochodzi z komuny. Nikomu nie chciało się ruszyć. Kodeks Handlowy jest bodajże jeszcze z lat dwudziestych.

Tu czeka nas potężne zadanie, jeżeli chce my z Polski zrobić poważny kraj.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485227

W USA - taka konstytucja bez zmian od 1789 r.

Nasza rodzima Konstytucja 3-go maja - kto wie czy nie lepsza od aktualnie obowiazujacej.

Nie powinno sie klasyfikowac aktow prawnych ze wzgledu na ich wiek - ale na tresc...

a znawcy tematu twierdza, ze uchwalane przez polski Sejm ustawy sa coraz gorsze - wiec im starsze - tym pewnie lepsze... jak chocby ustawa o dzialalnosci gospodarczej - ta "wilczkowa" - to niedoscigniony wzor dla dzisiejszych rozwiazan prawnych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1485279

trzeba mieć całe spektrum źródeł informacji i poglądów, a nie kółka wzajemnej adoracji.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486738

" Zdecydowanego amatora"

Nic na to nie poradze, ze nie rozumiem czegos takiego - ale zdazaja sie takie przypadki...

Nie neguje - i nie bede negowal jesli poda Pan chocby jeden przyklad "nowych niekonwencjonalnych rozwiazan, wyprzedzajacych dziesieciolecia" mozliwych do przeprowadzenia w polityce...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1485219

Odpowiem za zdecydowanego.

 

Proszę bardzo - kompletna przebudowa systemu podatkowego i systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Stworzenie jednej instytucji i przekształcenie dotychczasowych strumieni podatkowych. Likwidacja opodatkowania pracy. Podatek wyłacznie od konsympcji i od zysku (dla form np. 2% od obrotu).

Inna sprawa - likwidacja obowiązkowych pośredników w obrocie. Producent (np. rolnik) ma pełne prawo sprzedawać swoje wyroby na wolnym rynku.

Jeszcze coś - możliwość odwoływania przez wyborców (po zebraniu ustalonej liczby głosów) swojego posła, jeżeli ten nie realizuje postawionych mu zadań.

 

Mam takich projektów cały worek.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485228

Bede bardzo zobowiazany, jesli rozwinie pan temat i zaproponuje konkretne rozwiazania wraz z przynajmniej pobieznym - wyliczeniem.

Moze bylby to doskonaly wklad do przyszlych (koniecznych) reform w Polsce?

Co do "likwidacji posrednikow w obrocie" - ma pan zupelna racje - podobnie jak z instytucja odwolania posla.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1485283

przecież można tworzyć grupy producenckie, ba... UE nawet do tego dopłaca. A po za rolnictwem można zorganizować coś na kształt Groupona.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1486741

Memento

"Gdy zastanawiam się nad sobą i swoimi sposobami myślenia, jestem bliski wniosku, że dar fantazjowania znaczył dla mnie więcej niż mój talent przyswajania wiedzy."
ALBERT EINSTEIN

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485021

Wypowiadal sie na tematy polityczne - choc politykiem nie byl:

"Panstwo jest dla czlowieka - a nie czlowiek dla panstwa..."  -"The Nation" 1931

"Moim idealem politycznym jest demokracja"   - "What I Believe"  1930

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

mikolaj

#1485220

Mikołaj pisze: „Piekne ... ale Einstein nie byl politykiem...”

Interesujące w jaki sposób cytowany przez kogoś, obiektywny fakt, że dla Einsteina „dar fantazjowania … znaczył … więcej niż [jego] talent przyswajania wiedzy” może służyć do zaprzeczenia intencji(?) interlokutora?

Następnie, ten sam Mikołaj w oczywisty sposób, negując samemu sobie stwierdza, że jednak Einstein wypowiadał się „ … na tematy polityczne - choc politykiem nie był”  i przytacza, jak gdyby nigdy nikomu nie odmawiał prawa do tego samego, myśli polityczne genialnego fizyka.

Osobliwy to dyskurs i jeszcze osobliwsza jego logika. Proszę mnie źle nie zrozumieć – ja nie wartościuję czyjejś wiedzy, ale trudno mi nazwać erudycją przytaczanie znanych sentencji, ignorując jednocześnie ich logiczny związek z argumentem adwersarza.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#1485246

politykow - bo o polityce wypowiadaja sie nawet dzieci...

Co innego zajmowac sie czyms zawodowo (uwazam, ze polityk - to zawod) - a co innego miec swoje wlasne zdanie- wiec twierdzenie, ze Einstein politykiem nie byl - ale wypowiadal sie na tematy polityczne - nie jest zadnym zaprzeczaniem samemu sobie - ale faktem objektywnym.

Osobliwa logika....

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1485284

„Zdaje sie, ze uwaza Pan, ze … ”.

Istnieją tutaj dwie możliwości.  Albo popełnił Pan błąd nieświadomie, albo działał Pan w sposób wyrachowany, świadomy.  Ta niejasność odbiera mi szansę komentowania.

PS. Jako konserwatystka, radziłabym co najmniej przeczytać to, pod czym się Pan podpisuje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#1485332

Kurcze,

dlaczego taki, który czegoś nie rozumie nie zapyta się? Chętnie wytłumaczę.

Nie, on musi postawić pałę temu, co go przerasta.

Czy dlatego ktoś siebie nazywa Wrotka, czy Vredota?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485023

Januszu, to calkiem proste. Tacy ludzie dolaczaja do roznorakich ruchow reolucyjnych , czy innej irracjonalnej anarchii

i wala pala po glowie. U nich wystepuje jedynie jakas egoistyczna ekspresja wlasnych niedoborow

i irytacja otaczajacej ich rzeczywistosci. Nie majac nic do zaproponowania jedyna forma jest niszczenie i negacja.

Sa to jednostki w takim samym stopniu ulomne jak i apolityczne, chociaz podlaczaja sie pod konkretne nurty i prady...

pzdr.

Krzysztof

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1485030

To jest Krzysztofie,

ten tragiczny brak pokory, który cechuje nasz naród.

A o jakimś szacunku wzajemnym nie ma mowy.

 

 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485032

No tak, piszesz o tej polowie, ktora ma co prawda polskie obywatelstwo i paszporty,

ale w rzeczy samej nigdy do polskiego Narodu nie nalezala...,

to jest ta czesc, ktora nazwal bym zwyczajnie JEMIOLA.

pzdr.

Krzysztof

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1485049

Co Pan proponuje: pozbawienie obywatelstwa czy "obozy reedukacyjne:?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1485221

Takich, jak pan jest sporo???

To znaczy jakich?

Sporo czyli ile?

Potrafi się pan zdefiniować?

Z tego co pan pisze jest pan zwolennikiem kontynuacji obecnego szamba i przeciwnikiem radykalnych zmian na lepsze w kraju.

Pan się po prostu boi i wystarczy ta mała stabilizacja na nędzarskim poziomie.

Takim ludziom jak pan należy pomóc. Nawet wbrew ich woli. Jak dzieciom.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1485229

Bez stawiania  trudnych pytan nie bedzie w Polsce zadnych reform - obojetnie kto bedzie sprawowal wladze.

Kazdy potencjalny akt prawny musi zostac dokladnie przedyskutowany i "obejrzany ze wszystkich stron" - poniewaz po jego wprowadzeniu w zycie niesie ze soba konkretne skutki dla obywateli. Reformatorski rzad Buzka wprowadzil w Polsce slynne 4 reformy - i co z nich dzisiaj pozostalo? 

Wiekszosc dyskutantow chcialaby "na huraaaaa!!!!!" (czyli po rusku...) przejac wladze, wsadzic do wiezien przeciwnikow (czyli aktualnie rzadzacych plus przeciwnikow huraaa zmian) - i za 3 lata bedziemy mieli w Polsce raj....

Ja twierdze, ze przy takim sposobie dzialania bedziemy mieli za 3 lata... o dwa miliony mlodych Polakow mniej - bo wyemigruja.

Nigdy i nigdzie nie twierdzilem, ze jestem zwolennikiem PO czy PSL - od samego poczatku istnienia tego "ukladu" twierdzilem, ze to nieszczescie dla Polski (dla dociekliwych: wiele publikacji na portalu "Prawica.net").

Twierdze natomiast ( i zawsze bede twierdzil) , ze wazniejsze od obsadzania stanowisk "swoimi" ludzmi jest stanowienie prawa: jednoznacznego, sprawiedliwego, nie dajacego mozliwosci roznych interpretacji i zrozumialego dla przecietnego obywatela.

Tylko szybko wprowadzone dobre prawo moze poprawic sytuacje Polakow - zwlaszcza tych zarabiajacyh dzisiaj ponizej sredniej, mlodych i bezrobotnych - i nie moze to byc mechaniczne wprowadzenie wyzszej o kilkaset zlotych placy minimalnej czy przyznanie kolejnym grupom zawodowym nowych przywilejow.

Gospodarka ma to do siebie, ze nie znosi rewolucji, a szkody spowodowane przez nieodpowiedzialne dzialania ida w grube miliardy (np. zakup litewskiej pertochemii kosztowal Orlen juz okolo 15 mld zl samych "extra" kosztow - dokonano go za czasow rzadow PiS... , obecny rzad (podobnie jak i rzad Tuska) nie przeprowadzil ustaw zapobiegajacych wywozowi zyskow wielkich korporacji z kraju - straty : kilkadziesiat mld rocznie...) - jak widac bledy w stanowieniu prawa sa ... ponadpartyjne...

Boje sie, ze ekipa, ktora przejmie wladze nie zajmie sie tym, co najwazniejsze - ale rozliczaniem, rozdawaniem przywilejow i obsadzaniem "swoimi" ludzmi kilkunastu tysiecy stanowisk w administracji i firmach zaleznych od rzadu - a ludzie zostana - jak to w Polsce we zwyczaju bywa - na lodzie....

Mnie Pan juz nie pomoze (dziekuje uprzejmie za pomoc) - zyje dzisiaj poza granicami Polski - prowadze wlasna firme, ktora zbudowalem od zupelnego zera  ( w Polsce tez mialem firme, takze zbudowana od zera - ale pozniej zlikwidowana przez mafie polityczno- urzednicza)  - ale dzieki swoim doswiadczeniom wiem w jaki sposob mozna szybko przeprowadzic w Polsce konieczne reformy gospodarcze.

Polakom nie jest potrzebne rozdawnictwo - ale stworzenie warunkow do dzialania (poprzez zniesienie barier administracyjnych, obnizenie podatkow dla malych firm, itd. - Polacy poradza sobie sami - a jak wladza im na to nie pozwoli - to wyjada pracowac "dla obcych", nie czekajac, az ktos im zechce na sile pomagac...

Zwolennicy roznych opcji politycznych czesto przescigaja sie w licytacji: kto w krotszym czasie uchwalil wiecej ustaw... tymczasem nie w ilosci ustaw sila. Niepotrzebne sa ustawowe regulacje krzywizny banana czy stosunku dlugosci do objetosci ogorka (a sa takie ustawy) - 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1485288

W przypadku dzieci, wnukow czy tez "pierwszej generacji " odebranie majatku i banicja tam skad przyjechali,

a wiec dzisiejsza putinowska Rosja. Mieliby zawinnic ciezko, to kula w leb !

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1485501