Zmiana rządów

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Gdy ktoś jest za długo u władzy, traci świeżość spojrzenia i zaczyna postępować sztampowo i zatraca czujność.

Niedawno odbyła się dyskusja nad dopuszczalną ilością kadencji dla włodarzy miast, miasteczek, wsi. Zastanawiano się, czy wystarczą dwie kadencje, trzy, a może nie stwarzać ograniczeń. Zwyciężyła ta ostatnia opcja. I błąd, to sytuacja kliko genna, czyli sprzyjająca powstawaniu klik, koterii i wzajemnych powiązań, co nie skutkuje dobrze na zarządzanie.

Dyskutowano o szczeblu samorządowym, ale to samo dotyczy tabunów państwowych urzędników, w tym posłów i senatorów. Gdy ktoś na posłowaniu czy senatorowaniu chce doczekać emerytury, ten nigdy nie będzie dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków i ten jest podatny na różnorakie powiązania, układy, układziki.

Jest cała grupa posłów i senatorów, którzy są nimi od kilku kadencji i nie chcą zejść do ludu, który ich wybrał. A prawdziwych problemów społeczeństwa nie dostrzeże się z ław sejmowych, z senatu i rządowych. Po dwóch kadencjach niezbędna się wydaje przerwa, choćby jednokadencyjna, aby „zejść na ziemię”.

Jakie są wzajemne powiązania, układy widać doskonale na przykładzie PO i Sejmu. Donald Tusk wycinając swoich konkurentów do kierowania PO musiał utrzymywać równowagę pomiędzy frakcjami(spółdzielniami) w partii, bo inaczej ugrupowanie przestałoby istnieć. A takie zachowanie równowagi musiało doprowadzić do totalnej niemocy w działaniu partii i rządu. Nie można było przeprowadzić żadnej sprawy istotnej dla Kraju, bo jak jedna frakcja się zgadzała, to druga nie. W efekcie interes społeczny dawno przestał się liczyć, a ważny był tylko interes Tuska i szefów frakcji.

W ten sposób PO nie przeprowadziła reformy szkolnej, dopuściła do władzy funkcjonariuszy kościoła, nie ułatwiła społeczeństwu dostępu do prawników, nie uporządkowała prawa karnego tak, aby chroniło normalnych obywateli, a nie kombinatorów i bandytów. Nie zajęła się młodymi, aby ułatwić im start życiowy poprzez stworzenie dobrych warunków pracy, dobrych zarobków i dostępu do mieszkań, choćby na zasadzie wynajmowania ich przez Państwo. Nie zrobiła też paru większych lub mniejszych reform, które unormalniłoby życie w tym Kraju. Nie zrobiła nawet takiej, w sumie niewielkiej rzeczy, jak likwidację bramek na autostradach i ujednolicenie opłat dostosowując ich poziom do zarobków w Polsce. To zaniechanie już niedługo znowu ujmie PO wyborców, bo znowu będą korki pod bramkami w wakacje. Nie pomogą żadne tłumaczenia, a już w szczególności takie, jak ostatnio usłyszeliśmy od autostrady Amber. Powiedziała, że korki są na bramkach, bo wszyscy na raz chcą przez nie przejechać w weekendy. Takie kretyńskie wypowiedzi tylko bardziej drażnią ludzi.

I właśnie takimi zaniedbaniami PO kopie sobie coraz głębszy grób. Nawet hejterzy nie pomogą. Pani Kopacz chciała naśladować Tuska i też obsadziła resorty ludźmi według klucza zadawalania wszystkich frakcji. I tak ministrem MSW została katechetka, a ministrem infrastruktury prawniczka, która zarządzała m.in. PKP. Z jakim skutkiem zarządzała widać po stanie kolei w Polsce.

I dlatego nadal PO jest sparaliżowana i będzie dopóty, dopóki nie dogadają się wewnętrzne frakcje, albo dopóki partia się nie rozpadnie.

Jeżeli nie PO, to kto? Na PiS bym raczej nie stawiał, bo dobrze pamiętam okres ich rządów i jest to partia populistyczna, która doprowadzi do tego, do czego doprowadził premier Orban – do izolacji Kraju na arenie międzynarodowej. Ponadto PiS wepchnie Polskę do reszty w ręce kleru i zaczniemy się cofać, zamiast się rozwijać.

Kukiz to obrażony chłopczyk, który najpierw był przeciw PiS, wspierał w wyborach PO, a teraz stoi odwrócony i stroi miny. Nie ma nawet pół programu i nie ma pojęcia co zrobić. Czyli nadaje się do burzenia, ale do budowania w ogóle. Chcąc wejść do Sejmu musi stworzyć przynajmniej stowarzyszenie, do którego nawciskają mu się wszelkiej maści cwaniaki, a zaraz po wyborach zaczną się wewnętrzne kłótnie i ugrupowanie się rozpadnie.

O SLD w ogóle szkoda pisać, dopóki jej liderem będzie Leszek Miler i jego ekipa. Oni są jeszcze bardziej zatwardziali, niż kiedyś towarzysze z PZPR.

Jest też Stowarzyszenie Nowoczesna.PL. Obserwuję poczynania lidera – Ryszarda Petru oraz Jego ludzi. Widzę, że zabierają się za wszystko z głową. Nie są hałaśliwi, nie obiecują gruszek na wierzbie, a wręcz pytają co należy zmienić, aby ludziom żyło się lżej.

Osobiście tu upatruję nadziei dla Polski, bo że trzeba zmienić wartę za sterem tej łajby zwanej Polską, to pewne.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:15)

Komentarze

A.Duda a przy tym PiS mają asa w rękawie.Prezydent ma konstytucyjne prawo  do rozwiązania Sejmu, a co za tym idzie rządu spiskowców i intrygantów.Powodów aż nadto.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

staryk

#1483764

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

kiedy nie dostanie na czas budżetu.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8
#1483812

Układ minusujący? A może na plusika trzeba sobie zasłużyć, nie wypisując bzdur ;)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1483825

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kżdy żytkwnk w swm smn czy przłżny, n jkg przdstw sę Styr? mż dmnstrcj Gwrn? Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1483845

Masz wspaniałą pamięc ale bardzo wybiórczą.Pamietasz ze PiS wepchnąl w rece kleru.Możliwe ze tak było ale co według Ciebie może zrobic partia przez dwa lata rządów?W Polsce zaczyna brakowac pieniedzy a chętnych do ich zdobycie jest na razie tylu ilu było dotychczas ale w miarę jedzenia wzrasta apetyt i dlatego sa kłótnie w Twoim ukochanym PO.Oni sie po prostu powoli niszczą tylko dlatego ze społeczenstwo zaczyna patrzec coraz częsciej na te nienapasione pyski,które chca coraz więcej nie dając mozliwosci większego zarobkowania przecietnemu obywatelowi.Wspominasz o izolacji wzorem Orbana.Wole izolacje niz narzut skomuniałej jewropy i jej nakazów zakazów i narzucan o przyjecie jakis tam muzułmano-katolików,którzy uciekają z własnego kraju zamiast wziąc broń do reki i bronic przed własnymi bandytami,którym zachciało sie teroryzowac mniejszość.Wydaje mi sie że obowiązkiem kazdego męzczyzny jest obrona za wszelką cenę ogniska domowego i własnego kraju prze agresja jak by nie była.Skąd wiadomo czy jesli przyjmiemy tych uchdzców to za kilka lat nie zrobia nam tu jakiejś demolki religijnej i nie wyskocza z kałachami na ulice?To czy są muzułmanami czy katolikami to wyjdzie za kilka lat a teraz ja ,Ty, my wszyscy mamy ich utrzymywać?Piszesz o ułatwieniu młodym ludziom startu w dorosłe życie,zgoda ale to jest winą tych co likwidowali Polski przemysł oddając go w obce ręce za przysłowiową złotówkę mówiąc że to stare a Bujak wprost powiedział że sprowadzi sie z zachodu.Zapomniał kretyn powiedziec za co sie sprowadzi.Wrócę jeszcze do Orbana.Skoro tak Węgry są izolowane to dlaczego jest niskie bezrobocie a młodzi węgrzy masowo nie wyjezdzaja za lepszym życiem tylko budują ta izolację jak piszesz.Zgodzę się z toba odnosnie Kukiza,ale jak miałbym wypowiadać sie o Petru to wolę Jasia Fasolę albo jakiegos innego myslącego podobnie.Co do stanu kolei w Polsce to jest spowodowane rozbiciem DOKP na cały szereg większych i mniejszym spółek i spóleczek,gdzie kazdy chce z tego urwać jak najwięcej.Osobno perony osobno tory,osobno sieć trakcyjna osobno wagony lokomotywy itd.To własnie jest skutkiem prywatyzacji w Polskim wydaniu po 89 roku.Zapomniałeś o wojsku którym rządził psychiatra.Mozna miec pretensje do Arłukowicza,ale to nie on wymyslił NFZ tylko ktoś inny,a obsadzony został przez PO i mysle ze jesli tego tworu się nie zlikwiduje to nic się nie poprawi,a jesli nawet zlikwidujemy NFZ to do konca nie jestem pewien ze stan opieki zdrowotnej się poprawi.Polska i polacy to naprawdę dziwny kraj,od dawna widzimy że jest zle a mimo tego siedzimy cicho i dalej chcemy stawiac na przegranych typu Petru i Balcerowicz.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1483775

Coraz bardziej mi wyglądasz na prowokatora.Zapomnij o PO, zapomnij o Balcerowiczu i Petru! Nie przejdą! Nie obiecują gruszek na wierzbie? A gdzie byli jak te "wierzby sadzono"? Kto je sadził? Czym się wsławił Balcerowicz? Ilu Polaków przez niego zbankrutowało? Myślisz, że ludzie o tym zapomnieli? Polacy już przejrzeli na oczy więc na nic twoje pokrętne wciskanie poparcia dla Nowoczesna.pl Tak ona nowoczesna jak ty prawdomówny!Zło widzisz tylko w Kościele Katolickim?!Bardzo wygodne! Balcerowicz i Petru to ta sama grupa kolesiów, która doprowadziła Polskę do stanu krytycznego. Oby nam się udała taka izolacja Polski jaką realizuje Orban! Oby Bóg dał! Nawet śp.Lepper wiedział, że Balcerowicz i Petru będa chcieli wcisnąć nam ciemnotę! Możesz sobie o tym poczytać jak nie pamiętasz: http://natemat.pl/144789,przyjdzie-balcerowicz-z-petru-naobiecuja-zlotych-gor-andrzej-lepper-prorokiem-5-jego-teorii-ktore-staly-sie-faktem?fb

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1483821

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ty dlj czstnczysz w plwn n czrwnc. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1483846

Coraz bardziej mi wyglądasz na prowokatora (płatnego?).Zapomnij o PO, zapomnij o Balcerowiczu i Petru! Nie przejdą! Nie obiecują gruszek na wierzbie? A gdzie byli jak te "wierzby sadzono"? Kto je sadził? Czym się wsławił Balcerowicz? Ilu Polaków przez niego zbankrutowało? Myślisz, że ludzie o tym zapomnieli? Polacy już przejrzeli na oczy więc na nic twoje pokrętne wciskanie poparcia dla Nowoczesna.pl Tak ona nowoczesna jak ty prawdomowny!Zło widzisz tylko w Kościele Katolickim?!Bardzo wygodne! Balcerowicz i Petru To ta sama grupa kolesiów, która doprowadziła Polskę do stanu krytycznego. Oby nam się udała taka izolacja Polski jaką realizuje Orban! Oby Bóg dał! Nawet śp.Lepper wiedział, że Balcerowicz i Petru będa chcieli wcisnąć nam ciemnotę! Możesz sobie o tym poczytać jak nie pamiętasz: http://natemat.pl/144789,przyjdzie-balcerowicz-z-petru-naobiecuja-zlotych-gor-andrzej-lepper-prorokiem-5-jego-teorii-ktore-staly-sie-faktem?fb

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1483822

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

a ty dalej uczestniczysz w polowaniu na czarownice.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8
#1483847

Nie będę czekał aż swoimi prowokacjami doprowadzą do katastrofy!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1483920

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dpr rtj tą wtrynę d ktstrfy, b n ndcąg d kłd krpcyjng zwązng z dmnstrcją tj wtryny, którym rządz Styr. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1483926

kiego i Kopacz jest w izolacji na arenie międzynarodowej bo miała prezydęta strażnika żyrandola, pierniczącego mantrę o 25-leciu wolności i złotym wieku podczas sadzenia dębów i nic poza tym oraz dwóch premierów - strażników konfitur, krzyżówkę Cerbera z psem ogrodnika. I oba kłamczuchy i złodzieje do n-tej potęgi.

Nowoczesna.pl to nowoczesna plajta i powtórka z cudotwórcy Balcerowicza, który obiecywał gruszki na wierzbie czyli cuda na kiju i wyszło z tego to co powstaje po zagryzieniu szczawiu mirabelkami. Poza tym to jest POnton ratunkowy PO, taka palikociarnia inaczej.

 

"Ponadto PiS wepchnie Polskę do reszty w ręce kleru i zaczniemy się cofać, zamiast się rozwijać."

 

Totalna bzdura! Wychodzi na to, że Mieszko I był z PiS-u, hehehe.

Może jeszcze powrót inkwizycji?...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483831

nawet na przekór UE.Robi to dla narodu.Takie argumenty że L.Kaczyński wybrał kogoś ,kogo mu wskazano, albo zgodę na wejście do UE były przymusem.Kto śledził przebieg referendum o wejściu do UE powinie wiedzieć że nie było qworum.brakowało ok. 5 ml. głosów.Wiedzieli o tym eurosceptycy w tym giertych.Głosy w cudowny sposób  się znalazły.Nikt nawet  o tym nie pisnął.Dla odmiany wałęsa dawał każdemu 100 ml zł..Nie było qworum.Ludzie już wtedy byli tak bogaci że pieniędzy nie potrzebowali.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

staryk

#1483834

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przyd sę zlżnn d rsyjskg gz, pnędzy wprwdzn cnzry? c smdzlnśc L. Kczyńskg t znsz jkś nn przyczyny rtyfkwn Lzbny, nż brk nnych krjów, z którym mógłby sę chwć? Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1483851

... jeszcze nie chodzisz. Tak określiłeś swój stan fizyczny zdrowia. A jak u Ciebie z pamięcią i wiedzą na temat "Kasiarza" L. Balcerowicza? Widzę, że masz bardzo, bardzo kiepską pamięć, skoro nie pamiętasz - kto to jest Leszczek Pierwszy Złodziejski. Nie wspomnę o Twojej wiedzy, bo jest jeszcze gorzej, niż z pamięcią.

Ku przypomnieniu, przeczytaj do końca to, co napisałem na jego temat 5 lutego 2013 r. (tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-3). 

A jak jesteś zbyt leniwy i nie chce Ci się czytać, to posłuchaj tego samego materiału nagranego w studio Niepoprawnego Radia.PL.

 

A kiedy już pozyskasz wiedzę, to możesz coś napisać na temat Nowoczesna.pl. Ale coś mądrego, bo za pisanie głupot i wprowadzanie Szanownych Czytelników w błąd odwdzięczą Ci się negatywnymi ocenami i w dodatku narazisz się na śmieszność.

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483865

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

znczsz kljng "trll" d płwn? Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9
#1483868