Debalcewe Putin zdobył w interesie Polski

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Sytuacja geopolityczna w naszym regionie nareszcie zmierza do wyjaśnienia. Idzie to wszystko w kierunku opisanym przeze mnie tutaj-  http://niepoprawni.pl/blog/6320/geopolityka-usunie-donalda

Wystarczyło że USA zaczęło mówić o dozbrojeniu armii ukraińskiej, pojawiły się nawet głosy o interwencji zbrojnej. Wystarczyło to zachowanie USA do paniki w Europie, ta panika skierowała Merkel i Hollanda ku Moskwie i Mińsku. Merkel wyskoczyła z tą inicjatywą tak nagle że zaskoczyła wszystkich swoich popleczników. Jej panika sprawiła że w tych rozmowach przewagę uzyskał Putin. Przewagę tą wykorzystuje bezlitośnie i bezlitośnie ośmiesza Angelę. To ona przecież nazwała rozmowy w Mińsku-ostatnią szansą....Jak wygląda Merkel dziś? Została ograna jak naiwne dziecko, ograno ją w stylu podobnym do ogrywania Donalda. Ośmieszenie Merkel rzutuje na jej popleczników w Europie, oni ośmieszyli się wraz z nią. Gdy widzę dzisiejsze bredzenie Siemoniaka- tylko dyplomacja zakończy ten konflikt, to nie wiem jaki poziom inteligencji on sobą prezentuje. Podobnie-bez zaskoczenia- wypowiada się Komorowski-powtórzył prawie takie same teksty jak w sprawie skandalu z wyborami samorządowymi-może dostał tę samą kartkę???  Mamy więc takie kwiatki; O dostawach broni na Ukrainę-Szaleństwem politycznym jest wymuszanie od państwa polskiego deklaracji, które ograniczyłyby jego swobodę działania.[...] Nasz kraj jest jednak bezpieczny, a kwestionowanie tego jest przesadą - oświadczył prezydent dodając, że straszenie Polaków wojną jest wyrazem braku odpowiedzialności wobec społeczeństwa. 

Jaką swobodę nasze władze mają obecnie? Ja nie widzę żadnych działań. Widzę tylko powielanie niemieckich  "mądrości", ale na nasz lokalny użytek. Coś w stylu-zabrali Krym-ok. zabrali Donieck-ok, zabrali Debalcewe-ok. Zabiorą Kijów-spoko. Tak wyglądają rady Komorowskiego....

Jak Niemcy reagują na swoje Debalcewskie ośmieszenie? Obrazowo przedstawia to "Der Spiegel"  "Ukraińska armia powinna złożyć broń. Wszystkie racje są co prawda po ukraińskiej stronie, lecz Donbas jest stracony- przynajmniej na razie" - pisze komentator.

Tego typu "mądrości" zalecano Ukrainie gdy traciła Krym....Widać dziś wyraźnie iż Niemcy i państwa ślepo ich popierające nie są w stanie zakończyć tego konfliktu. Prezentują one logikę małego dziecka któremu można opowiedzieć dowolną bajeczkę, a ono i tak się ucieszy. Dokładnie tego samego typu rady ma dla Kijowa nasz rząd. Tak sobie będziemy popierać i nakłaniać Kijów do dyplomacja aż w końcu Kijów nam odpowie-są już na waszej granicy-teraz sami z nimi rozmawiajcie...Musze przyznać iż poziom naiwności Siemoniaka mnie poraził-takiego bełkotu dawno nie słyszałem. Wyraźnie widać iż rząd PO ciągle wyżej stawia lojalność wobec Berlina niż wobec bezpieczeństwa własnego kraju. Utrzymywanie że nie możemy pomóc Ukrainie dostarczając broń, ponieważ Rosja się na nas zezłości są tak idiotyczne że dziwię się iż żaden słuchający tego dziennikarz nie powiedział na to-chłopie otrząśnij się. Wczoraj w tym temacie na podobnym poziomie błyszczał Dukaczewski-widać że nagle jego aktywność medialna wzrosła. Jednak nie jest to aktywność w naszym interesie. Rosja w swojej TV i komentarzach politycznych utrzymuje że bierzemy udział w walkach, że szkolimy, że dostarczamy broń. Co więc się zmieni jeśli ją dostarczymy? Dla Rosji już teraz jesteśmy "be". 

Ośmieszenie się Merkel i jej akolitów jest w interesie Polski. Oznacza większą obecność USA w tym konflikcie, ta obecność staje coraz bardziej pożądana. Im więcej USA w tym konflikcie tym mniej Niemiec. Zresztą widać iż teraz nastąpiło drugie zwarcie na tym polu. Pierwsze usunęło Sikorskiego i Tuska, teraz trwa drugie, liczę że dokończy dzieła. Ameryka by tu działać potrzebuje wiarygodnej władzy. Obecne zachowanie polityków PO jasno pokazuje że będą oni do końca trwać z Merkel. Stąd moim zdaniem USA przystąpiło do drugiego etapu zmiany sytuacji geopolitycznej w regionie. Pierwszym tego symptomem było przechwycenie "taśm prawdy" przez Gazetę Polską. Drugim był amerykański debiut Dudy i wyraźna zmiana ocen szans w wyborach prezydenckich. Kwaśniewski przyznał w programie Lisa iż porażka Komorowskiego jest możliwa. A jeszcze parę dni temu nie było sensu robić wyborów;). Trzecim symptomem jest uderzenie w medialny matecznik PO-czyli TVN i flagowy okręt tej stacji "Fakty"-to z niego żelazny elektorat tej partii czerpie całą swoją wiedzę o świecie. Dziś dowiedzieli się iż czerpali ja od zoofila i narkomana (mówię o przekazie medialnym). Żakowski przyznał iż w redakcjach TV panowało obyczajowe rozluźnienie, potwierdził tym samym iż takich Durczoków jest więcej. Nie można więc wykluczyć iż nagle nastąpi wysyp takich newsów. Co jak wiadomo dla dziennikarzy politycznych oznacza koniec kariery. Spada też wiarygodność programów jak i stacji jako takiej. Wszystko to dotyka wpływów Berlina w naszym kraju...  

Mamy więc sytuacje w której zdobycie Debalcewa będzie pozytywnym sygnałem dla przeciwników Putina. Oznaczać będzie rozerwanie pomostu Berlin-Moskwa. I powstanie realnej szansy na powstrzymanie jego zapędów. W obecnej sytuacji każdy musi się zgodzić że tylko obecność USA w naszym regionie zadziała studząco na zapędy Putina. Nikt inny nie jest w stanie tego zrobić co pokazuje reakcja naszych władz i Merkel na dzisiejsze walki. Czas ich odepchnąć od poważnych spraw.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:9)

Komentarze

pochodzi od WSI.

Pierwsze słyszę, ze to ma byc berlinska agentura.

Opinia Kwasniewskiego to rzeczywiście jest coś!

Od kiedy to TVN miała jakakolwiek wiarygodność?

To kto kogo ma odpychać i od czego, ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

cui bono

#1466281

TVN jest tubą PO która zaś podlega Merkel. To chyba oczywiste?...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

zuberegg

#1466302

To bardzo bym się cieszył. I znaczyło by to także,  że jest nadzieja na lepsze jutro. Czego nam wszystkim życzę. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466285

Czego nam wszystkim życzę. 

Ja również

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1466304

dość ciekawa analiza brak jednak istotnego elementu.

Otóż wycieczka "komsomołki Angeli" do Mińska była powodowana również tym, że w Debalcewe jest okrążonych nie tylko 10

tysięcy ukraińskich ochotników ale cała rzesza zachodnich doradców wojskowych.

Reszty możesz się domyślić.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1466308

Wyczytałes to na neonowym ścieku czy w ruskich wytycznych?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1466316

cała rzesza zachodnich doradców wojskowych.

Gdyby tak było to zmuszono by Ukrainę do przyjęcia warunków separatystów- opuszczenia miasta bez broni. To chyba oczywiste. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1466348

"Oznacza większą obecność USA w tym konflikcie, ta obecność staje coraz bardziej pożądana. Im więcej USA w tym konflikcie tym mniej Niemiec." 

Słuchałam dzisiejszego wystąpienia Obamy. Relację "na żywo" pokazywała Info. Barak Obama o Ukrainie nawet nie wspomniał. Cały czas mówił o znaczniejszym dla USA problemie, o terroryzmie islamskim.

Info przerwała przekaz, nie doczekując się ani wzmianki o dzisiejszych wydarzeniach na Ukrainie. To spory zawód dla redaktorów. Byli przygotowani do dyskusji o Debacewie, w nawiązaniu do słów Obamy. Ale te nie padły.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1466340

Nie padły ponieważ trudno by Obama chciał być wiązany z klęską. Poroszenko rozmawiał z jego zastępca dziś.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1466347