Rosyjski agent czy zwykły bałwan?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Choć do sondaży podchodzę z dystansem, a nawet podejrzliwością to nie da się ukryć, że urzędujący prezydent dzięki propagandowemu i sondażowemu nadymaniu cieszy się wśród Polaków sporym poparciem. Środki używane do rysowania go, jako swojaka i dobrego jowialnego wujaszka nie są zbyt wysublimowane i intelektualnie powalające. Co rusz widzimy go między dziatwą szkolną jak maluje świąteczne ozdoby w postaci pisanek czy bombek choinkowych, albo pakuje z małżonką „szlachetne paczki”. Ot zwykła stalinowska toporna obróbka skrawaniem z użyciem jedynie młotka i pilnika. Bierut jak pamiętamy również kochał dzieci, fotografowano go z sarenką na rękach czy uczestniczącego w procesji Bożego Ciała. W przypadku Bronka zrezygnowano jedynie z sarenki, ponieważ jak powszechnie wiadomo gajowy do zwierzyny płowej wali zapamiętale z dwururki.
 
Jednym słowem bez zaangażowania na masową skalę płatnych sługusów reżimu nazywanych w III RP dziennikarzami mit prezydenta, jako „wujka Dobra Rada” prysnąłby w jednej chwili. Ostatnio salonowe pismaki bardzo pomogły Komorowskiemu i Kopacz w akcji przekonywania opinii publicznej, że Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta powiedział coś, czego ten w rzeczywistości nigdy nie wyartykułował. Wciskanie Dudzie dziecka w brzuch i przekonywanie opinii publicznej, że chce on wysłać polskie wojska na Ukrainę to obrzydliwe i bezczelne kłamstwo wpisujące się w kampanię prezydencką.
Gdyby w Polsce były wolne i niezależne media to zamiast kreowania Komorowskiego na dobrego wujka doszłoby do dyskusji wokół następującego pytania. Czy jest on zwykłym bałwanem czy może rosyjskim agentem?
 
Oto 25 maja 2013 roku w Pałacu Prezydenckim szumnie ogłoszono i zaprezentowano Białą Księgę Bezpieczeństwa Narodowego, która maiła być bardzo profesjonalnym i wielowątkowym przeglądem strategicznym wskazującym między innymi zagrożenia Polski na najbliższe 20 lat. Na uroczystość zaproszono nawet samego Jurka Owsiaka, do którego Komorowski firmujący „Białą Księgę” zwrócił się tymi słowami: można skutecznie uwrażliwiać młodych ludzi na sprawy państwa, sprawy innych ludzi, a także szeroko rozumianego bezpieczeństwa. -Na Przystanku Woodstock jest wyraźna dyscyplina i to jest dowód na to, że młodzi ludzie akceptują myślenie o potrzebie porządku, ładu, ograniczeń przy jednoczesnym umiłowaniu wolności
A już w samym zaprezentowanym dokumencie mamy taką oto perełkę: Rola NATO powinna być drugorzędna ze względu na nawarstwioną latami w świadomości Rosjan opinię o nim, jako wrogu bloku zagrażającym ZSRS, a potem Rosji. [...] Polska musi traktować to państwo [Rosję] [...] nie, jako przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego, w tym naszego bezpieczeństwa.       
 
Oto przed nami „Pierwszy Strateg III RP”, który jako zwierzchnik sił zbrojnych przewidział zagrożenia, jakie czekają Polskę w ciągu najbliższych 20 lat i wybrał nam Rosję, jako gwaranta bezpieczeństwa. Niecały rok od tej podniosłej uroczystości w pałacu prezydenckim Rosja anektowała Krym, a następnie zaatakowała Ukrainę gdzie dzisiaj toczy się regularna wojna. O zagrożeniach dla krajów bałtyckich i Polski mówią dzisiaj stratedzy z wielu państw i najlepsi spece od wojskowości. Co zatem w maju 2013 roku zafundował nam Bronek w obecności szefa sztabu Owsiaka oraz reszty tej spółki z nieograniczoną nieodpowiedzialnością? Czy na czele państwa polskiego stoi zwyczajny bałwan, zakładnik otoczony rosyjską agenturą czy może sam Komorowski jest rosyjskim agentem? Po co było publikowanie tego kompromitującego dokumentu i to w atmosferze wielkiego epokowego wydarzenia? Przypominam pewne bardzo mądre słowa mówiące, że: Psu, choćby szczekał najgłośniej, nikt nie wierzy, że jest gospodarzem  
 
Artykuł opublikowano w Polsce Niepodległej
Najnowszy numer tygodnika Warszawska Gazeta już w kioskach

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (26 głosów)

Komentarze

wiecej nie ma co dodawać

Vote up!
13
Vote down!
0
#1465478

W popularnej powieści "Akwarium" autor napisał, że agent musi wyglądać na zupełnego przeciętniaka z dolnej półki.  Problem w tym, że przeciętniak z dolnej półki może coś połamać, potłuc, zalać atramentem. Wyjątkowość, kliber i termin szkód spowodowanych przez figuranta, nie wskazuje na matołectwo, wprost przeciwnie !

Vote up!
13
Vote down!
0

#1465481

Kto stawiał sowietom pomnik w Ossowie, z bagnetami długości 1,5m: agent, bałwan czy zdrajca?

Vote up!
16
Vote down!
0
#1465488

Vote up!
8
Vote down!
0
#1465490

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika lutek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1465493

 To był udany strzał polskich służb w GRU. Polskie służby tutaj spełniły swoje obowiązki - powiedział Marek Biernacki po zakończeniu posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych, poświęconego zatrzymaniu dwóch osób podejrzewanych o pracę na rzecz obcego wywiadu potwierdził, że chodzi o osoby pracujące na rzecz Rosji.

http://polska.newsweek.pl/podejrzani-o-szpiegostwo-to-rosyjscy-agenci-na-newsweek-pl,artykuly,350007,1.html

Vote up!
9
Vote down!
0
#1465494

Jednaklże to "ruscy" pozamykali rynki zbytu dla Polski, w wynku czego upadło wiele zakładów.  Odbudowywali u nas komunę SLD (pożyczka moskiewska) finansowali tzw. niezależną telewizję i rozkradali wspólnie z agenturami majatek Polski. To Rosjanie mają teczki naszych agentów, i to u nich zginęli znaczący Polacy w Smoleńsku. Z pogardą potraktowali ciała zabitych, zamieniając je w trumnach, a wraku nie oddali do dziś. 

Vote up!
12
Vote down!
0
#1465498

Bredzisław to połączenie jednego i drugiego...niestety w naszym niesczęśliwym kraju agenci obcych służb najczęściej zostają prezydentami...A to-to jest tylko atrapa, skąd on może pamiętać co bełkotał w 2013 roku, jak nawet żone przypominać musi sobie z kartki...?

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1465497

Hmmm...Bolek też "błyszczał" wypowiedziami, też był taki swojski, prosty "typowy Polak z wąsem".

Bronek, Bolek - jesen czort.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1465504

"Czy na czele państwa polskiego stoi zwyczajny bałwan, zakładnik otoczony rosyjską agenturą czy może sam Komorowski jest rosyjskim agentem? "

     Myli sie Pan, to jest ...nadzwyczajny bałwan.

Vote up!
11
Vote down!
0

Skorpion48

#1465505

Pisząc że w Polsce niema już komuny, to już więcej nie pisz na ten temat,bo robisz siebie błazna, lub jesteś na usługach kacapstwa.

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1465506

Wszystko ma napisane na twarzy (mordzie, pysku, japie, ryju)

Głupkowaty uśmieszek, chytre szczwane oczka, nalane oblicze, ogólnie zero jakiejkolwiek myśli.

Nawet, jeśli teść napisał mu tę pracę mgr, to jakim cudem obibok mógł ją obronić???

Marzę, by w trakcie kampanii któryś z dziennikarzy zapytał zucha, w którym roku była bitwa pod Kłuszynem i kto zwyciężył...

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465512

to może nie tylko rosyjski?

Vote up!
4
Vote down!
0

cui bono

#1465513

Red bul Bredzisław, tylko udaje durnowatego, kacapy już mu stworzyli legendę, by ludzie głosowali na niego.

Był jedyny który był przeciwny lustracji i dekomunizacji.
POstawił POmnik w Ossowie, dla czerwonych bolszewików.
Walczył z św krzyżem, na Krakowskim Przedmieściu.
Śmiał się i dowcipkował z Tuskiem, gdy lądował samolot zwłokami prezydenta Kaczyńskiego.
Ogłosił winę pilotów, gdy nic jeszcze nie było wiadomo.
Na siłę próbował dostać się do gabinetu śp L. Kaczyńskiego.
Rozbicie armii Polskiej.

Dla mnie to zdrajca, narodu Polskiego

Vote up!
12
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1465519

Polak, który brał udział w najtrudniejszym maratonie świata w Yucon w Kanadzie może utracić odmrożone palce

http://www.poloniatube.com/?p=3249

Vote up!
1
Vote down!
-3

Poloniatube

#1465518

Dla myślących to sowieckie pacholę

Dla bezmózgów może być dziadzia maroz

Któremu czasami pomiesza się głos

Bo mówi co nie chciał czegoś powiedzieć

I siada gdzie nie powinien nigdy siedzieć

Nadzieja moja i nie tylko jest Ta

Nadejdzie kiedyś chwila że zrobi pa

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1465536

Chyba nawet specjalnie nie musi grać - po prostu jest sobą czyli trepem

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1465540

To może być gra ukryta

By nie odpaść od koryta

Stąd są hasła do zwierzchników

Że nie robi on uników

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1465543

"Bul z ruskiej budy" agentem WSI jest, a WSI to w większości długie ramię GRU. Bałwanem jest nie dlatego że tak się zachowuje. To jest celowe i wystudiowane. To bezwzględna kanalia. Bałwanem jest ponieważ takich gości, po fakcie całkowitego osiagnięcia celu, likwiduje się w pierwszej kolejności. Świadkowie są zbędni i bardzo niebezpieczni a wykonawca to wszak świadek bezpośredni. Czy "Bulowi" uda się, wraz z mocodawcami, ten cel osiągnąć? Jeżeli na to pozwolimy to tak. Cel jest prosty. Likwidacja polskiej niepodległości a byc może bytu państwowego. Wolałbym żeby został osądzony i stracony za zdradę stanu w Polsce i przez niepodległych Polaków.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

rumjal

#1465552

tiaa...Koniecznie trzeba mu zadać pytanie z jego pracy magisterskiej. Takie prościutkie :D

Vote up!
4
Vote down!
0
#1465556

WSIowy amant spod wiejskiej remizy.?????

Vote up!
3
Vote down!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1465560

A.Frydrysiak,T. Wołyniec piszą:
"W chwili przyjazdu do Jaworza nie było wytycznych dotyczących postępowania z internowanymi, zastosowano zatem regulamin ośrodka obowiązujący wczasowiczów podczas turnusu wypoczynkowego.(...)
przywieziono 106 paczek Było w nich pełne wyposażenie, a więc:
ubrania, kosmetyki, żywność, książki i notatki. Przywieziono również owoce południowe: pomarańcze, banany, cytryny, ananasy.(...)
W czasie wolnym internowani prowadzili wykłady(...)"

Słuchaczami wykładów byli internowani oraz żołnierze i milicjanci będący po służbie.?
"Ponieważ planowano przejście na gospodarkę rynkową, transformację pierwszej komuny w III RP, potrzebne były kadry konstruktywnych opozycjonistów, którym można byłoby przekazać władzę?
W tym celu w Jaworzu podlegali procesowi uwiarygodniania zdobywając status pokrzywdzonego m.in.:
Wł.Bartoszewski, A.Małachowski, T. Mazowiecki, B.Geremek, St.Niesiołowski, A. Czuma, B.Komorowski, A. Celiński, A. Drawicz, R.Bugaj, A.Szczypiorski, W.Woroszylski, A.Kijowski, H.Mikołajska, G. Kuroń, J.Jedlicki, J.Holzer, St. Amsterdamski, J. Kusnierek, M.Rayzacher, R.Zimand."

Vote up!
4
Vote down!
0
#1465595

tych wyzej wymienionych przez Ciebie zdrajcow jako glownych pokrzywdzonych i internowanych w czsie stanu wojennego.
Ach jak oni tam cierpieli,jak sie uzalali i wspominali te okrutne czasy,a ich zony z balenica w roli gownej jak im dosytarczaly bibule i zywnosc-qurva cyrk,ale lemig kupi.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1465810

Może większość (całość?) ma niepolskie pochodzenie etniczne? Jakie? Może rosyjskie?:))))))

A jeśli tak jest, to czy możemy mówić o jakiejś prawidłowości, wyciągnąć jakieś wnioski? :)

Czy może tylko należy rzucić - nieważne pochodzenie, tylko dzialania itd To chyba by znaczyło, że zgromadzenie tylu z jednej etny mniejszościowej na tak wąskim odcinku jest przypadkowe:)))) Nieprawdoopodobne? Są tacy "prawicowcy", który wierzą w taką przypdkowość lub częśćiej po prostu zamykają oczy na tę etnę. Czy moiżna to nazwać chowaniem głowy w piasek?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1465867

 Napisalem o koniunkturalności prorosyjskosci i niekoniunkturolnosci i powszechnosci skrajnej filozydowskosci w Polsce. No i niecnie porownalem powyzszy wpis Autora, jak pasujący raczej do gazpola. No to obecnie tylko ten skrót pozwalam sobie zamiescic

Vote up!
1
Vote down!
0
#1465599

Widać za dużo było pochwał, materia nie wytrzymała !

Vote up!
3
Vote down!
0

#1465609