Bujak sypnął "Bolka"

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dziś gościem Konrada Piaseckiego w RMF24 był Zbigniew Bujak-działacz opozycji. Rozmawiano o różnych sprawach np. o górnictwie.. W pewnym momencie padło pytanie o współpracę Wałęsy z SB.. Bujak jak gdyby nic, bez żadnych wątpliwości odpowiedział..  

Bujak o współpracy Wałęsy z SB-W 76 po prostu zdecydowanie zerwał i już. [...] Moim zdaniem ją, informację o epizodzie Wałęsy miałem w 79, w związku z wystąpieniem w grudniu.

Paweł Zyzak jest autorem książki "Lech Wałęsa. Idea i historia". Autor napisał w niej m.in., że b. przywódca Solidarności był agentem SB. W odpowiedzi na tę publikację b. prezydent skrytykował ją i zapowiedział m.in., że jeśli instytucje państwowe ostatecznie nie wyjaśnią zarzutów o jego agenturalne związki z SB, zrezygnuje z udziału w uroczystościach rocznicowych, odda nagrody, a nawet wyjedzie z kraju.

Krzysztof Wyszkowski przez 9 lat procesował się z Wałęsą za nazwanie go "Bolkiem"....

Bujak mówi też iż informacja o współpracy Wałęsy była wśród działaczy opozycji powszechnie znana. W takim razie na jakiej podstawie osoba o której powszechnie wiadomo że była agentem SB doprowadza do zwolnienia piszącego prawdę autora książki. Dlaczego Wyszkowski przez 9 lat musi walczyć w sądzie. Dlaczego przez tyle lat inni działacze opozycji jak Bujak czy Borusewicz przyzwalali Wałęsie na okłamywanie społeczeństwa? Dlaczego pozwolili na zniszczenie kariery Zyzaka? 

Dlaczego nagle dziś Bujak bez skrępowania przyznaje tak Wałęsa współpracował z SB, tak wiedzieliśmy o tym od dawna. Dlaczego Tusk, ministrowie jego rządu grozili IPN, dlaczego minister chciała robić kontrolę na UJ za to iż na tej uczelni Zyzak pisał swoja pracę magisterską...Przecież wiedzieli jak jest prawda.

Jeśli w takich sprawach można tak ordynarnie bronić kłamstwa, to przecież to samo nasze "elity" mogą robić w paru innych...Może za parę lat, jakiś przysłowiowy Halicki powie sobie podczas rozmowy z dziennikarzem- całe smoleńskie śledztwo to jeden wielki wałek. Albo Schetyna przyzna-chcieliśmy prywatyzować kopalnie i lasy bo Komorowski z Tuskiem obiecali wypłaty Żydom. A skąd na to pieniądze-przecież nie będziemy nic reformować...

I to zostawiam wam lemingi do przemyślenia. Szczególnie tym broniącym czci Wałęsy....Jest wam pewnie wstyd..
]]>http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-zbigniew-bujak-o-wspol...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (25 głosów)

Komentarze

Nie aresztowała go SB-cka menda

Więc musi kolesia podpierać na szczycie

Bo obaj do czerwonych piali w zachwycie

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1461916

Jak samo nazwisko wskazuje z prawdą mu nie po drodze. A z Wałęsą to rodzi się inne pytanie - dlaczego, skoro wszyscy wiedzieli o jego przeszłościw 79 toku przeforsowano go na szefa strajku w sierpniu, a potem co gorsza na szefa "Solidarności"? Bujak to taki sam burak jak Frasyniuk, "użyteczny idiota" dla łotrów typu Michnik, Geremek, Mazowiecki...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1461930

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1461933

Cały czas trzymany był na smyczy, i jest trzymany, z ubecją się nie zrywa, i kiedy się chce.

Jak chcesz odejść, to nogami do przodu. Był zdrajcą, i nim zostanie, ta ubecka gnida

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1461934

Ale jego dzisiejsze słowa zrobiły wiele dobrego:)

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1461939

rzeczywiście to, że Bujak potwierdzil, to co większość Polaków wiedziała, a  czego się Bolesław nogami i "ręcami" zapierał! Ale samo tłumaczenie Bujaka, jest pokrętne, jak oni wszyscy! Być na usługach SB to "swojak", a ci co nie, to niepewni osobnicy! To już ręce opadają!

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1461968

Donosił ale nie szkodził, no i dzielił się wygraną z "SBlotka" - to chyba o to chodzi ?

Vote up!
6
Vote down!
0
#1462039

BOLEK czyli Lech W. tak jak donosił od lat '70 wtedy, czynił to wiernie komunie do samego końca. Najbardziej boli mnie jako przeciętnego Polaka, że ta gnida za to że donosił na własnych kolegów z pracy, sprzedawał ojczyznę i broni tych zbrodni do dzisiaj, otrzymał w międzyczasie Nobla, dalej skurwiel panoszy się z takich osiągnieć jak ewidentna zdrada, za które np. podczas wojny dostałby po prostu KS-a. Prostym dowodem jak zachowuje się ten prostak i wielokrotny zdrajca Polski, jest fakt, po której stronie ten bydlak dzisiaj stoi.

 I na pohybel zdrajcy !!!

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#1462038

SBecje swojemu agentowi, ktora tym pluje Polakom w twarz mam na mysli lotnisko w Gadnsku Walesy imieniem.
Bolek ma tez spora ilosc honorowych doktoratow w Posce i na swiecie ,ktore nie zostaly mu do tej pory odebrane.
Czyli klamstwo i mit o zdrajcy wciaz sie kultywuje.
Kto za tym stoi?
Moim zdaniem ci sami co sponsoruja antypolskie ksiazki czy szkalujace Polakow filmy,ostatni teraz film IDA walczy o oskary ,a jest to majacy na celu upodlanie Polakow i wybielanie zydowskiej UBeczki.
Manipulacja i klamstwo historyczne zawrte w tym filmie ma utrwalac negatywny obraz Polakow na swiecie i oczywiscie byc pomocny w wyludzeniu characzu dla Zydow,bo czas jego nakrecenia nie jest przypadkowy.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1462043

 Wyważanie otwartych drzwi!

Wałęsa został zdemaskowany już dawno, a zrobili to: Sławomir Cenckiewicz, Krzysztof Wyszkowski, Grzegorz Braun, a nade wszystko Anna Walentynowicz.

Wciąz mam w uszach jej pytanie: czy ty się, Leszku, Boga nie boisz?

Gadki Bujaka nie mają dziś żadnego znaczenia.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1462059

Tym osobom przylepiono łatke "oszołoma" wiec dla "rozumnych" vel lemingów to się nie liczyło. Dopiero teraz do nich dotarło...jak to "ich" Bujak powiedział...

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1462103

Michnik, Bolek, Mazowiecki , Borusewicz, Frasyniuk, Bujak .. .. to bolszewicka agentura udająca doradców, przywódców klasy robotniczej, przebierana niekiedy jako KOR, Unia Wolności itd itp która wcześniej spenetrowała władze NSZZ Solidarność zabezpieczając bolszewickim pachołkom z PZPR-u miekkie lądowanie. To nie interes Polski decydował przy okrągłym stole, ale interesy poszczególnych uczestników tego towarzystwa, dostęp do koryta, do podziału łupów i tworzenia PRL-bis czyli obecnej III RP, a nade wszystko zabezpieczenia różnej maści łajdaków jak Jaruzelski, Kiszczak, Rakowski itd. To normalna zdrada naiwnych milionów ludzi  liczących, że kłamstwo, złodziejstwo, wszelkie prześladowania porządnych ludzi przechodzi do przeszłości. NIestety wróciło i trwa. 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1462112