"Ministerstwo Prawdy" - przestrzega !

Obrazek użytkownika andruch2001
Blog

"Zbliża się 13 grudnia. Kaczyński zwiera szeregi i zarządził powszechną mobilizację swoich leśnych i miejskich band. W grudniową noc ruszą one na Warszawę, aby przeprowadzić planowaną od dawna noc długich dziobów. Na szczęście rewolucyjną czujność zachował tow. Stefan Niesiołowski, który szczerze, prosto, po partyjnemu powiedział w Faktach po Faktach: "To podpalanie Polski". Natomiast aktyw dziennikarski w postaci ob. Justyny Pochanke w prostych słowach zaapelował do mas robotniczych: "Trzeba być sprawnym strażakiem!"

Na szczęście lud pracujący miast i WSI nie śpi! Nie śpi również Partia, która już poczyniła kroki by najazd kaczystów na Warszawę nigdy się nie powtórzył. Oto w pierwszych dniach listopada prezydent Warszawy tow. Gronkiewicz-Waltz podpisała specjalny list intencyjny z władzami PKP, który pozwoli na cztery lata wprowadzić na terenie całej stolicy stan remontu kolejowego. Dworce Zachodni, Centralny i Wschodni zostaną zamknięte, a pasażerowie będą kierowani na dworzec w Gdańsku. Kaczyzm ani nie przejdzie, ani nie przejedzie! Lud Warszawy już zaciera ręce z radości. Ale Partia jest skromna, dlatego też z tak dobrą nowiną media Polski Ludowej czekały do zakończenia wyborów. By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!"
źródło : https://www.youtube.com/watch?v=Z3MucgbrJbk

Po tej sporej dawce humoru czas powrócić do sedna sprawy a mianowicie chciałbym od siebie dodać słów kilka uzasadnienia , dlaczego pomimo możliwości skorzystania z darmowego przejazdu do W-wy , tym razem z takowego nie skorzystam . Nie wybieram się na wspomniany marsz z uwagi na okoliczności poprzedzające zapowiadane wydarzenie . Mam na myśli cały ten (cyrk) żenujący spektakl medialny związany z wyborami samorządowymi w którym prócz PKW uczestniczyły po części niemalże wszystkie partie polityczne biorące udział w wyborach . Tak prorządowe jak i opozycyjne . Bo jak inaczej można by potraktować uczestnictwo w II turze głosowań wiedząc wcześniej o lawinowo napływających zgłoszeniach niemalże z całego kraju , informujących , delikatnie powiedziawszy, o wszelkich możliwych nieprawidłowościach zaobserwowanych podczas I tury wyborów począwszy od komisji wyborczych aż po samą PKW . Doskonale ujęła to Ewa Stankiewicz w publikacji /tutaj/ , która była zarazem polemiką do wcześniej zamieszczonego tekstu autorstwa red. Joanny Lichockiej /tutaj/. Naprawdę warto przeczytać oba teksty , chociażby po to by dowiedzieć się niejako z pierwszej ręki o co toczy się spór , tym razem po prawej stronie sceny politycznej . Z udziałem także i blogosfery .

Oto fragment tekstu zaczerpnięty z polemicznego artykułu autorstwa pani Ewy Stankiewicz :

"Tak samo teraz powziąwszy wiedzę na temat fałszerstw wyborczych oraz całkowitej bierności prezydenta Polski odpowiedzialnego za nominacje sędziów PKW uważałam, że trzeba krzyczeć. Tak właśnie: krzyczeć. Jeszcze parę lat temu można było spokojnie dyskutować, polemizować… Nasz pokojowy protest był słabym wołaniem na alarm wobec gigantycznego zagrożenia państwa. To jest moja subiektywna ocena z którą nie musisz się zgadzać, ale postaram się przytoczyć argumenty. Na podstawie wiedzy którą zgromadziłam przez ostatnie lata zajmując się tematyką fałszerstw wyborczych mogę powiedzieć że:

1. W Polsce wybory fałszuje się od lat.

2. Jest przyzwolenie sądów na fałszerstwa wyborcze. Tylko znikomy procent ewidentnych fałszerstw trafia na wokandę sądową, a już tylko promil z nich kończy się wyrokami skazującymi zawsze bardzo łagodnymi i uznającymi niezgodnie z prawdą że fałszerstwo to nie miało wpływu na wynik wyborów.

3. Wybory fałszuje się na dwóch poziomach. Na poziomie lokali wyborczych na wiele sposobów, najczęściej poprzez zaufane komisje, unieważnianie lub “dosypywanie” głosów, czy też najprościej poprzez nieuczciwe sortowanie głosów. Jednak ostateczne wyniki wyborów są kształtowane za pomocą fałszerstw na poziomie systemu komputerowego, który jest całkowicie poza kontrolą społeczną i w rzeczywistości całkowicie poza możliwością weryfikacji ze stanem faktycznym, czyli z kartami do głosowania.

4. W praktyce nie ma najmniejszych szans, by porównać głosy na papierze z wynikami systemu komputerowego. W skali kraju nigdy to się jeszcze nie zdarzyło, choćby ze względu na konieczność zgody sądu (niemal zawsze odmowa) aby zgromadzić w jednym miejscu karty do głosowania z poszczególnych regionów. Karty są niszczone po 30 dniach.

5. Nikt nie prowadzi poważnej centralnej bazy fałszerstw wyborczych (wiem co mówię, szukałam również w partiach opozycyjnych)"

/źródło : "http://wpolityce.pl/polityka/225020-ciesze-sie-ze-jestescie-normalni-ja-uwazam-ze-juz-trzeba-krzyczec-polemika-z-joanna-lichocka"/

Czy po tych powyżej zacytowanych a trudnych do obalenia stwierdzeniach należy w dalszym ciągu szukać rozwiązań na drodze konsensusu z tą nieprzebierającą w iście zbójeckich środkach władzą , która to uczyni niemalże wszystko by za wszelką cenę w dalszym ciągu móc utrzymać się przy "korycie" .

"musztarda po obiedzie" ...

W moim odczuciu ów wspomniany marsz miałby sens jedynie wówczas gdyby odbył się w ramach protestu tuż po zmanipulowaniu I-ej tury wyborów . Byłby to przejaw sprzeciwu obywatelskiego przeciwko łamaniu zasad demokracji. Wówczas to należało wykorzystać wzburzenie szerokich mas społecznych gdy była po temu stosowna pora a nie w miesiąc po zdarzeniu jak już przysłowiowa para uszła spod "gotującego" się kotła a miejsce dawnego uzasadnionego wzburzenia wypełniła frustracja , gorycz bądź zniechęcenie do jakichkolwiek dalszych działań w tym kierunku. Mówiąc wprost: źle dobrane lekarstwo podane w dodatku nie w porę , miast zwalczać potencjalną chorób poczyni jedynie szkody i spustoszenie w organizmie ciężko chorego pacjenta. I oby tylko na tym się to skończyło. Ten obecnie zapowiadany (a mocno spóźniony) marsz , to dla mnie taka właśnie przysłowiowa "musztarda po obiedzie" ...
 

"Andruch" z Opola
/http://andruch.blogspot.com/

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Zapałka Kaczyńskiego nie jest w stanie niczego zapalić.
Polska czeka na "nowe".
Profesor Mirosław Piotrowski na Urząd Prezydencki.
Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1454638

faktycznie byłby znakomitym kandydatem na prezydenta. Nie jestem pewna tylko, czy wyraziłby zgodę na kandydowanie. Zresztą nie ma liczącej się partii, która by go wystawiła i prowadziła kampanię prezydencką. A to jest niezbędne.

A zapałka JK faktycznie niczego nie zapali bo zwilgła z powodu panującej ciągle mgły.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Szpilka

#1454723

ale jednak pójdę.

Pozdrawiam,

Vote up!
2
Vote down!
0

hobo

#1454784

Ta zapałka napewno niczego już nie podpali,ale może posrednio się przyczinić do powstania nowej zapałki zdolnej rozpalic nie tylko ognisko.Najwazniejsze jest aby jak najwieksza była liczba uczestników wzieła udział w tym marszu.Na takich manifestacjach nawiązują sie ciekawe znajomości,które mogą choc nie muszą zaowocować w przyszłości i to niedalekiej.Często są to tylko ogólne narzekania po cztm wszystko wraca do normy,ale trzeba być optymistą Myslę ze duze zainteresowanie powinno być ze strony tzw lemingów,którym po części można wyjasnić że oni też są na straconej pozycji i wiecznie nie bęą mieć tej pracy jaką maja obecnie.To też forma niewolnicza tylko o mniejszej skali nacisku niż ma to zastosowanie do przeciętnego Kowalskiego.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1454803

Racja całkowita, opozycja jak zwykle "przeczekała" właściwi moment. Teraz tez ucichła...ale marsz to działanie, od czegoś trzeba zacząć, to trzeba powtarzać, "obywatelskiego nieposłuszeństwa" uczyc oczadzonych przez telewizor. Udało się obronić TV Trwam przez PO-szustami, udała się akcja przeciw ACTA, od determinacji każdego zależy co będzie teraz. Inaczej zmarnujemy energię na dokonywanie coraz bardziej bojowych wpisów...a sitwa PO-PSL dalej będzie niszczyć kraj...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1454664

Z całym szacunkiem szan. adwersarzu , nie czynię nikomu zarzutu z powodu czyjegokolwiek  ewentualnego uczestnictwa we wspomnianym już Marszu . Uważam tą sprawę za niejako oczywostą iż każdy w swym sumieniu podejmie najwłaściwszą z możliwych decyzji. Swój pogląd na powyższy temat zawarłem w tekście opublikowanym na moim blogu. Poczekam zatem  cierpliwie na dalszy rozwój wypadków . Podzielam w pełni obawy Pana Mirka (kokos 26) zawarte w ostatnim Jego artykule pt:"Ta ostatnia niedziela" . Też pluję sobie w brodę i nie tylko..

Era "deklaracji" (wymachiwania horągiewkami itp.) skończyła się definitywnie , czas na konkretne "działania" ..

Teraz mówię : sprawdzam !

 

Vote up!
12
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1454671

Pozostaje tylko jedno. Totalny bojkot przez każdego, kto czuje się Polakiem i patriotą kolejnych wyborów. 

Vote up!
2
Vote down!
0

AK-N

#1454748

ma być tak jak w tej bajce Jana Brzechwy o czapli i żurawiu. Sportowiec jadący na mistrzostwa, nigdy nie wie czy zdobędzie medal lub zajmie dobre miejsce ale jedzie i daje z siebie wszystko, by wypaść jak najlepiej. Podaj konkretne pomysły i poprowadź. Tacy jak Ty wkładają przysłowiowy kij w szprychy, ja będę pod konsulatem w Chicago.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1454755

W jakie szprychy? te koła nie mają żadnych szprych od dawna, a dokładnie od 1989 roku, a ostatnio już nie tylko szprych brak, PSL zajumał koła a PO ramę z kierownicą, PiS siodełko. Z całego roweru została już tylko sztyca od roweru. Człowieku jak chcesz jechać na samej sztycy?

Masz bardzo ładne motto. Chyba czas najwyższy przestać mylić Ojczyznę z magdalenką i koncesjonowaną "prawicą"!!!!!!!! W moim przypadku ostatnim gwoździem do trumny PiS było potępienie wystąpienia Grzegorza Brauna i Ewy Stankiewicz!

Wake up, old buddy! It's time to wake up. Start belive in yourself! Stop belive in that crap, what those who f... you up, wants you to belive in!

Vote up!
4
Vote down!
0

AK-N

#1454761

"Chyba czas najwyższy przestać mylić Ojczyznę z magdalenką i koncesjonowaną "prawicą"!!!!!!!! W moim przypadku ostatnim gwoździem do trumny PiS było potępienie wystąpienia Grzegorza Brauna i Ewy Stankiewicz!"
/ Alternatywa Konserwatywno-Narodowa /
 
Może nie ostatnim ale napewno kolejnym z rzędu stawiającym PiS w b. niezręcznej sytuacji . Najgorsze , że niewiadomo co tak właście miałby spowodować sam marsz , prócz samej propagandy (?) Czy skutki tego rodzaju presji są w stanie wymusić na rządzących oczekiwane przez wszystkich zmiany , tym bardziej na lepsze (?) ...
 
Osobiście mocno w to wątpię i przychylam się do opini tych którzy nie oczekują od tego rządu niczego , prócz jego odejścia w niebyt . Co więcej chętnie dołączę do tych , którzy zorganizują się tylko po by mu pomóc się "spakować" ,,,
Vote up!
7
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1454792

Jakakolwiek opcja polityczna funkcjonująca w tym systemie będzie działała tak samo destrukcyjnie. Proszę sobie odpowiedzieć, kto wprowadził Polskę do Nato (tfu!), kto podpisał Konkordat, kto wyraził zgodę na stworzenie w Polsce amerykańskich obozów koncentracyjnych? Opcja polityczna wręcz programowo i ideologicznie tym rzeczom przeciwna, tutaj nie partie są złe, ale system, on ma wiele głów, ma PiS, SLD, PO, one są jednym, jeśli powstanie siła narodowa, która jakimś cudem będzie mogła w nim funkcjonować, będzie dokładnie tym samym, czym są wymienione wyżej partie, bandą bezideowych sprzedawczyków. Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0
#1454794

chcialoby sie powiedziec easy old boy's.  everything will be allright.  Ja tez za Panem Braunem.  Kiedys nie wiedzialem ze ktos taki istnieje, Pan Grzegorz zaszedl daleko. Lubie jego poglady.  Ma ciekadwe pomysly nie tylko na arenie krajowej ale, takze zagranicznej.  Ciekawi mnie dlaczego pierwsze relacje powinnismy miec z Oslo? Wazne dla mnie to wyjscie z eu. W zadnym wypadku (zwrotu???!!!) niewazne jakiej sumy zydom. To jest jeden wielki  szwindel adwokatow zydowskich.

Vote up!
0
Vote down!
0

casey

#1464835

... o tej sportowej rywalizacji.

Zapominasz jednak o sędziach, który czynią nasze wysiłki bezsensownymi, bo już najlepszy wygrać nie może.

Niemniej jednak popieram Twój planowany udział w proteście przed konsulatem w Chicago. Liczy się informacja dla międzynarodowej opinii publicznej, szukanie jej poparcia dla naszej walki. Oczywiście tej rzeczywistej, antysystemowej.

Pozdrawiam

miarka.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1454837

I tak się sprząta protesty wyborcze… Kraków: komisja doliczyła się 91 głosów, sąd żadnego. Wyrok? Nic się nie stało!

 

tvn24/wPolityce.pl

 

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego, jak wygląda rozpatrywanie protestów wyborczych przez sądy, polecamy mały, ale dobrze oddający istotę sprawy przykład z Krakowa. Otóż tamtejszy sąd oddalił w poniedziałek protest.

czyt./ całość /

Vote up!
4
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1454781

Ja muszę przyznać, że z uwagą sobie usiądę przy komputerze i będę sobie oglądał te zapowiedziane i zarejestrowane w UM Warszawy zamieszki, zapowiedziane przez PiS, a może zrobię co innego, na przykład pójdę gdzieś do knajpy, zamówię wódkę i ją sobie popijając, napiszę relacje "na żywo" z tych protestów, a później napadnę jakieś pisowskie małżeństwo.... hmm żartowałem, ja nie Dejwid Wildstein, nie mam tych banderowskich, esbeckich metod typowych dla GP i Frondy, więc na posiedzeniu w domu poprzestanę. Widzę już oczyma wyobraźni ten tłum szturmujący policję i wznoszący barykady, krzyczący w uniesieniu - Jarosław! 

Osoby tam idące zapewniam, że będzie pewnie wielu prowokatorów, chcących do zamieszek nie dopuścić, zastanawia mnie tylko jedna rzecz, na którą nie uzyskałem dotąd od nikogo odpowiedzi. W jakim celu organizowany jest ten marsz, czy też protest (?). Ma on na celu walczyć z systemem III RP, czy obronienie jej przed zakusami zniszczenia? Bo przyznam, że słyszę dwie wersje jego intencji na zmianę i doprawdę nie wiem czemu kibicował będę, są to bowiem dwie sobie sprzeczne intencje. 

 Osoby wrażliwe proszę o wybaczenie mi tonu satyryka, ale całe to przedstawienie, to są jaja z ludzi, bynajmniej nie takich jak ja, ale tych co wierzą wciąż w antysystemowość PiSu, a są tacy...

Pozdrawiam i dla autora piąteczkę

Vote up!
5
Vote down!
0
#1454785

Gdyby marsz odbył się w ramach protestu tuż po zmanipulowaniu I-ej tury wyborów, byłby to przejaw sprzeciwu obywatelskiego przeciwko łamaniu zasad demokracji.

A tak to "musztarda po obiedzie".
 
miarka
Vote up!
5
Vote down!
-1
#1454835

Być może już przewidują  swój los

Szczekają  pieski zza ogrodzenia

Lęk ich ogarnia na te wspomnienia

Jak kradli i wspierali wzajemnie

Żeby Naród ogarnęły ciemnie

Teraz być może , a może za czas

Przyjdzie po nich Ten sprawiedliwy las

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1454840

Witam w moich skromnych progach ,

serdecznie i gorąco pozdrawiam

:)

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1454861