Wybory, wybory i już po

Obrazek użytkownika tadman
Kraj

Bloger Jinks wyszukał i zacytował w swoim poście "Bo z narodem polskim to należy skończyć"

http://niepoprawni.pl/blog/jinks/bo-z-narodem-polskim-to-nalezy-skonczyc

opinię redaktora Targalskiego vel Darskiego, a mianowicie:

“Po naszej stronie wybór będzie prosty – albo okaże się, że warto być Polakiem, albo należy z tym narodem skończyć, bo sam wybrał nieistnienie jako najlepszy wariant samoobrony.”

Ciekawa teza. Rozbierzmy ją na podstawie wpadki tego stulecia, a mianowicie ostatnich wyborów.

Od dłuzszego czasu można było zauważyć, że te wybory w sferze technicznej jak i propagandowej przygotowywane były tylną lewą nogą. W sferze propagandowej skupiono się na ulotkach i to w ostatnich trzech tygodniach. Najwcześniej zaczęło SLD. Czyżby niektóre partie coś wiedziały i inaczej wydały środki? Np zamiast na makulaturę?

Exit pollsy inaczej wypadły niż wybory (dzisiaj rano brak wyników z dolnośląskiego i Mazowsza - największe cuda w poprzednich wyborach samorządowych +3%). Dzisiaj cała PKW podała się do dymisji, więc kto liczy głosy - krasnoludki?

W przypadku liczenia powtórnego, sprawdzania wyniki przy uczciwości tego procesu powinny być wypuszczane ma bieżąco, ale wtedy nie można by uzgadniać wyników, więc puszczono na początek mniej ludne województwa, a Mazowsze i śląskie pozostawiono na koniec.

Ciekawie prezentowano wyniki w Gazowni. Była mapka Polski z podziałam na województwa i podziałem procentowym głosów w poszczególnych z nich. Tak było do momentu, kiedy podano wyniki dla pięciu województw. Potem zmieniono prezentację przez podanie, która partia zwyciężyła w każdym z województw.

Dane we wszystkich gazetach nie są podawane w formie syntetycznej, a w formie rozrzuconego tekstu, często pomieszane z ubiegłymi wynikami. Jeśli chce się doszukać wyników to trzeba poświęcić temu sporo czasu.

PiS odgraża się, że zrobi analizę różnic między exit polls a wynikami ostatecznymi, a tu jak wyżej jeszcze czekamy na dwa województwa.

W jednym miejscu znalazłem szokującą informację, a mianowicie w zachodniopomorskim frekwencja wyniosła 33,56%, a głosów nieważnych było 19,46%.

Według mnie to dowód na pracę przy listach wyborczych po głosowaniu. Powinien zostać powołany organ rewizyjny, który uwiarygodnia dymisja całej PKW, i sprawdzić wyrywkowo poprawność liczenia głosów.

Powinien on zacząć pracę wyrywkowego sprawdzenia list z nieważnymi głosami metodami znanymi z kryminalistyki, czy tusz jest taki sam przy wszystkich znaczkach. Jeśli gdzieś głos miał wszystkie znaczki takie same to wypełniał go albo ćwok, albo korzystał z długopisów lokalnej komisji wyborczej. W przeciwnym przypadku mocna poszlaka o oszustwie. Sprawę można by pociągnąć dalej, bo w przypadku zdecydowanej większości nieważnych głosów użyto by różnych tuszy, to głosy dostawiane były po zbiorczym ich dostarczeniu o szczebel wyżej. A jeśliby tu wszystko było w porządku to należało by podejrzewać elektroniczne unieważnianie lub mnozenie głosów. Aby i to wykluczyć powinno się sprawdzić prawidłowość podawania ilości głosów niewaznych 

Z tego widać wyraźnie widać za Targalskim, że nie warto być Polakiem, bo to kretyni i nawet nie umieją krzyżyka postawić. I zdaje się, że o to właśnie szło, by kolejny raz pokazać, że nacja między Odrą a Bugiem sama nic nie potrafi zdziałać i przy następnych wyborach trzeba będzie wezwać komisarzy delegowanych przez UE.

A to juz będzie po suwerenności całkowicie.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:14)

Komentarze

Co by tłumaczyło, dlaczego komuna wygrała plebiscyt. :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#1452356

Całkowicie po suwerenności Polski jest już od dawna, ale dopiero teraz zaczyna do do mnie docierać. Te wybory były jedynie pokazem siły, ich siły, a nie państwa oczywiście. Przecież mogło się obyć bez tej afery. Można było podać sfałszowane wyniki, mówiące o tym, że PO jest bezwzględnym zwyciężcą, a zaraz po niej uplasować PSL i już. Jednak to im nie wystarczyło.

Konkluzja odnośnie Targalskiego trafna nad wyraz.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1452394

Po tym widać, że jakby mogli to by nas wdeptali w ziemię i tych chęci nie maja zamiaru ukrywać. Te kolejne próby z podwyższeniem wieku emerytalnego, wyprowadzeniem pieniędzy z ZUSu, z profanowaniem kolejnych MN, a teraz z wyborami upewniło ich, że już wiele mogą i czas na obsadzenie czołowych stanowisk w państwie ludźmi sobie powolnymi i realizowanie swoich celów. W nacisku, w walce, w trzebieniu ludzi jakoś sobie dawaliśmy radę, trzymaliśmy się razem, pomagaliśmy sobie, dawaliśmy w miarę swoich możliwości odpór, a teraz trzeba Wyspiańskiego by to opisać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1452400

Raczej Stephena Kinga.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1452463

Poza wersjami filmowymi to nie znam autora, więc pytam, czy też pisał o złotym rogu i sznurze? ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1452464

O złotym rogu nie pisał (przynajmniej w tym co czytałem), ale grozę przedstawia znakomicie. Poza tym podejrzewam, że mało wie o Polakach i Wyspiańskim.

Nie czytałem Kinga zbyt wiele, ale "Misery" to majstersztyk, a z kolei "It" zniechęciło mnie nieco. Nie mój gatunek po prostu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1452470

Groza grozą, ale efekty działań ludzi odciskają się traumą również na innych, którzy nie są w to bezpośrednio "zamieszani".i tu jeden z najlepszych (dla mnie) filmów "Lśnienie" Stanleya Kubricka oparty o prozę Kinga. My też w takim horrorze, w dużej mierze nie zawinionym przez siebie, będziemy brali udział.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1452473

dobrze, że bijesz na alarm.

Ale przyznam szczerze, że jako specjalista od zarządzania uważam tą analizę za niekompletną. Koncentruje się ona na zagrożeniach dla Polski i slabych stronach Suwerena, ale nic nie mówi o szansach i mocnych stronach.

Potrzebne są też teksty na ten temat. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1452523

Nie wiedziałem, no to proszę o taką notkę. Wystarczy zebrać tematy poruszone przez jojczących i dodać elementy optymistyczne wraz ze stosownymi warunkami ich spełnienia.

Widzę, że rozbuchaną konsumpcją kupiono całkowicie dobrze zarabiajacych, a tym, którym dupa przysycha do krzyża pozostało jeszcze trochę rezerw i karuzela się nadal kręci.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1452536

są :) Przecież duch jest najważniejszy :) A tego moim zdaniem nie brakuje. Ja jestem często zbudowana, dlatego zamierzam od dziś siać pozytywną propagandę konserwatywną!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1452538

Mimo wszystko

Rebeliantka - 23 Listopada, 2014 - 11:38

pod pewnymi względami sytuacja jest lepsza niż kilka lat temu. Prysło wiele złudzeń, diagnoza stanu rzeczy jest prawdziwsza, powstają nowe struktury i inicjatywy (np. wspaniały rozwój Marszu Niepodległości), w internecie jest mnóstwo cennych materiałów nt. historii, polityki, religii, etc.

W niektórych sprawach posuwamy się do przodu. Brak jest "tylko" wielkich politycznych liderów. Wierzę, że ich wymodlimy.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1452542

Warto przeczytać, bo troszeczkę inaczej oceniane sa tu ostatnie wybory.

http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/11/22/skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1452569