Kto wygrał wybory? Przegrała Polska.

Obrazek użytkownika Jinks
Kraj
Polacy to taki naród, który z uwagi na swoją historię czuje się zobligowanym do pozycji strażnika demokracji na świecie, a że świat to dość duża połać, to ostatnio ograniczono się do zadbania o ową  demokrację na Ukrainie, nie omieszkując wytknąć przy tym łamanie demokracji w Rosji, kreując tym samym postać Putina na kogoś, kto nie mieści się w standardach nie tylko polityka we współczesnym świecie, ale także człowieka w tymże samym świecie.
Podczas gdy wszyscy jesteśmy zaabsorbowani krzewieniem demokracji wśród innych narodów, umknęło naszej uwadze to, że od 1944 roku nie potrafimy tej demokracji wprowadzić w Polsce, a mało tego, to polscy politycy zdążyli oświadczyć, iż Polska jest państwem teoretycznym, z czym wszyscy już dawno się pogodzili, a larum, że Putin bije Ukraińców, to jedynie dość prymitywna zagrywka, podczas której Polacy chcą dodać sobie animuszu, a i stworzyć pozory, że jednak cos znaczymy na arenie międzynarodowej, na której de facto nie tylko, że nic nie znaczymy, ale Polski na tej arenie po prostu nie ma, bowiem niezależnie od tego, jaką ta arena się dzisiaj jawi, to państwa na niej występujące w przeciwieństwie do Polski istnieją w rzeczywistości, a nie tylko w teorii.
 
Wybory samorządowe w Polsce, które jak się okazuje, trwają jeszcze po dziś dzień i nikt nie wie póki co, kiedy nastąpi ich finał, to wielka mistyfikacja.
Farsa, której jesteśmy świadkami, potwierdza jedynie opinię o tym, że Polska to państwo teoretyczne i to w każdej sferze jej istnienia, czy może raczej niebytu.
Manipulacja jakiej poddawani są Polacy, jest tak prymitywna, że aż strach uwierzyć, iż naród jej ulega.
Żeby nie przeciągać tego smutnego wywodu, to chciałbym powiedzieć, że w mojej opinii wybory wygrało środowisko narodowe wraz z partią Korwina i tylko to może tłumaczyć amok i to, co zaczęło się dziać po samych wyborach.
W Polsce może wygrać PiS, może wygrać PSL, mogą także wygrać SLD i PO, ale nie mogą wygrać środowiska narodowe.
 
Europa jest w głębokim kryzysie nie tylko politycznym i gospodarczym, ale nade wszystko moralnym.
Ostatnie wybory do parlamentu europejskiego wskazały jednak na to, że z tą moralnością nie nie jest aż tak źle, bowiem dostrzegamy, iż ruchy konserwatywne w Europie przeżywają swój renesans, czego przykładem są Węgry, czy Francja, a także Polska, choć w jej przypadku, taki scenariusz jest niemożliwym do zaakceptowania przez tych, których Polacy wybierali od 1989 roku po to, aby ci dalej sami się wybierali już zawsze po tym, kiedy oficjalnie uznano Polskę za państwo teoretyczne.
 
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (19 głosów)

Komentarze

Lus pas demokracja, w której to każdy h... na swój strój, jest najlepszym systemem dla wszelkiego rodzaju złodziei i malwersantów, dlatego do działania takiej demokracji potrzebne jest zaawansowane społeczeństwo obywatelskie i broń w każdym domu.

Vote up!
9
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1451687

Z tą bronia, to wykazywałbym się sceptyzmem. Broń w każdym domu, to rychła depopulacje i tak już zdepopulowanejgo kraju. :) Do takich rzeczy trzeba dojrzeć i nie sądze, aby ogólny dostęp do broni w Polsce, to był dobry pomysł.

 

Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1451746

W Stanach populacja nie maleje tylko wzrasta. Zresztą, zwróć uwagę na jedno. Przez całe wieki Polacy mieli broń w domach, szlachta broń białą, pistolety, garłacze, muszkiety, a u wielu znalazłeś nawet jedną czy dwie armaty, chłopi zawsze mogli osadzić kosy na sztorc i populacja rosła a nie malała. Wiedząc o tym, władzuchna starała się nie podskaiwać, bo mogły łby polecieć.

Natomiast z psychologicznego punktu widzenia. Czy wybrałbyś się do sąsiada odstrzelić mu to i owo, gdybyś wiedział, że sąsiad ma również broń i ,,,,, dzieci czy braci? Załóżę się że wszyscy kochaliby się niczym w niebie.

Następny aspekt sprawy. Czy bandzior zaczepiłby Ciebie lub kogokolwiek innego z prośbą o pożyczkę lub żeby, ot tak dla zabawy, mordę skuć, gdyby wiedział, że nie tylko on ma gnata, ale i ktoś to ma, a zawsze może mieć coś dużo lepszego niż on, tzn bandzior. Pamiętaj o jednym, że tylko bezbronny człowiek staje się ofiarą. Czy to bandziora czy to rozpasanej władzy.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1451768

"W Stanach populacja nie maleje tylko wzrasta." 

Jurandzie, ale przyznaj, że Polska to nie USA! Ogólnie przyznaję Tobie racje, zwłaszcza w kwestii obaw władzy przed uzbrojonym narodem, ale zawsze jest jakieś "ale". Ja osobiście bym się nie wybrał, gdyż nie mam i mieć broni nie będę. Jestem jednak skłonny stwierdzić, że Kowalski bez żadnych zahamowań poszedłby do Nowaka z pistoletem, aby mu wytłumaczyć, że miedza jest jego, nawet wówczas, gdyby wiedział, że Nowak także ma broń. Strzelaniny na klatkach schodowych bloków i kamienic przeszłyby do porządku dziennego.

Co do kwestii z bandziorem, to bandzior zawsze nim będzie i jako przykład wskażę na PO. Bandzior wiedząc, iż jego ofiara może być uzbrojona, po prostu ją zabije od razu, nie dając żadnych szans na skorzystanie z broni przez ową ofiarę. Tak mi przynajmniej podpowiada logika.
Musisz brać poprawkę na to, że Polska nie mieści się w standardach cechujących cywilizowane kraje, o czym także traktuje mój wpis.
 
Pozdrawiam!
 
 
 
 
Vote up!
2
Vote down!
0
#1451773

Stary, wyobrażasz sobie jaki spokój zapanowałby po pewnym czasie? Zapomniałem jeszcze o jednym. O trwałości rodzinnych więzów, o miłości rodziców do dzieci i na odwrót. No i nie zapominaj o dozgonnej wierności małżeńskiej. Zarówno żona jak i mąż wiedzieliby o tym, że lepsza połowa ma przy sobie małą parabelkę, tudzież inny argument nie do zbicia, tak że zdrady małżeńskie zostałyby ograniczone do niezbędnego minimum. A jeśli chodzi o dozgonną .... no cóż zawsze byłaby dozgonna... z tej czy innej przyczyny, wcześniej czy później.

A tak na poważnie, nie myślę, że byłoby tak źle, spróbuj nie traktować współrodaków jak małe dzieci czy niedorozwiniętych kretynów. Daj im możliwości rozwoju. Pozwól im decydować o sobie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1451789

Ubawiłeś mnie tym "niezbędnym minimum".

"Pozwól im decydować o sobie."

Piszesz tak, jak to ode mnie miałoby zależeć to, ze Kowalscy będą chodzić uzbrojeni po ulicach i co gorsza, to sugerujesz, że ja odbieram komukolwiek możliwość rozwoju. Ja utożsamiam się z polskim narodem i niczego mu nie odmawiam, ale pragnę nieśmiało zwrócić Twoją uwagę na to, że rozwijamy się już całe ćwierćwiecze i na jakim etapie jesteśmy?  Ano na takim, że pozbawiliśmy się możliwości podejmowania jakiejkolwiek decyzji, a Ty sugerujesz, że ja czegoś odmawiam ziomkom.

Zali nie jest to tak, że Polacy sami z siebie robią kretynów?
Dokonywane wybory, bądź brak jakiegokolwiek dbania o swoją tożsamość narodową poprzez stworzenie teoretycznego państwa jednak o czymś świadczą, prawda?
 
Pozdrawiam!

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1451795

nie pisz prosze ze Polacy nie dorosli do posiadania broni.

Moze inne pytanie - czy obywatele USofA dorosli do posiadania broni?  Nie wszyscy, to na pewno.

Czy znajda sie wariaci ktorzy uzyja taka bron?  Napewno tak, ale z tego powodu, ze jeden wariat spowodowal wypadek samochodowy wszystkim bedziemy odbierac prawo jazdy?  

Zle porownanie?  Nie.  Nie jest zle, bo samochodem tez mozna zabic.

Vote up!
2
Vote down!
0

Bogdan

#1451817

na ulicach Paryża przeciwko zalegalizowaniu pedalskich związków protestowało 1,5 miliona Francuzów. W Brukseli, przeciwko planom podniesienia wieku emerytalnego protestowało niedawno sto tys. Belgów. Rządząca Polską mafia najbardziej aktywną część Polaków wygnała na tułaczkę, pozostali czekają na cud. Niestety, cud sam nie przyjdzie a słabe protesty niektórych pokrzywdzonych i słabych związków zawodowych są całkowicie lekceważone przez tą cyniczną i bezduszną mafię. Sam Komorowski, jeden z tych, którzy najbardziej przyczynili się do ruiny Polski i jest wmieszany w zamach na poprzedniego prezydenta, cieszy się nawet sporą popularnością. Ilość biurokratów spowinowaconych z trzymającymi władzę na wyższych i niższych szczeblach jest tak duża, że tylko 100-u procentowa frekwencja w wyborach i ich kontrol może obalić tą mafię. Opozycja powinna także domagać się międzynarodowych obserwatorów do nadzorowania przyszłych wyborów.

Vote up!
9
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1451718

Owszem. We Francji odbywają się także liczne marsze w obronie życia poczętego. Wybory do eurokołchozu wskazały, iż Francuzi skłaniają się ku wartościom tradycyjnym, pozwalając Le Pen uzyskać znakomity, druzgocący innych wynik. Taki trend będzie w Europie narastał i może to dobrze dla Europejczyków, ale jest w tym pewna doza zagrożenia Polski dominacją Rosji, pod warunkiem, że już nie jest zdominowana.

 

Pozdrawiam!

PS Co do obalenia mafii w Polsce, to szanse są zerowe na ten czas.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1451744

Nawet wyborów nie potrafią sfałszować. Zamiast dogadać się ile i komu, to poszli na tak zwaną "wydrę"...Szkoda słów.
Każde wybory były fałszowane, ale nigdy na taką skalę...

Vote up!
3
Vote down!
0

              

#1451724

Oni wcale się nie muszą wysilać, bowiem zdają sobie doskonale sprawę z faktu, że Polacy wszystko zaakceptują. Po co więc jakieś skomplikowane operacje, kiedy najprościej jest na rympał?

 

Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0
#1451741

W żaden sposób nie mogą być dopuszcone do jakich kolwiek struktur Państa.To bardziej niebezpieczne dla obecnych kacyków ugrupowanie niż gastapo dla żyda w czasie okupacji.Jest bardzo duży sens w tym co piszesz i obyś trafnie to oceniał.Zakładając że własnie o to chodzi to najbliższe wybory przyszłoroczne pokażą miejsce obecnej wadzy,która uważa się za wybrancóe nieomylnych w swoich poczynaniach.Po 89 roku wybory Polaków po raz pierwszy rozumię ale kolejnych już w zaden sposób nie da się wytłumaczyc logicznie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1451740

Wspominałem już powyżej, że w Europie nasilają sie ruchy konserwatywne i może w tym należy upatrywać szansy dla polskich narodowców? Nie wiem, ale czas pokaże. Co do najblizszych wyborów parlamentarnych, to myślę, że to co się dzieje w bieżących wyborach do samorządów, jest swoistym preludium do tych w przyszłym roku.

 

Pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
0
#1451764