Śmierć oficera BOR. Kolejny "nieszczęśliwy wypadek"?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
 

Tajemnicza śmierć w kierownictwie BOR

 

"Rzeczpospolita" poinformowała, że "w podwarszawskich Ząbkach znaleziono ciało 44-letniego majora z Biura Ochrony Rządu" (1).Według słów jednego z policjantów "rodzina funkcjonariusza od kilku dni nie miała z nim kontaktu, chciała sprawdzić, co się dzieje. Drzwi do mieszkania były zamknięte, a nikt nie reagował na telefony, więc wezwano ślusarza" (1), który  w obecności policji otworzył drzwi mieszkania Marka K. W mieszkaniu znaleziono martwe ciało funkcjonariusza z rozciętym łukiem brwiowym, co - wedle policji - nie mogło być przyczyną śmierci (2).

 

"Marka K. ostatni raz widziano w niedzielę. W poniedziałek miał wolne. Wiadomo, że broń zostawił w jednostce. Wstępnie wykluczono zabójstwo. Możliwe, że był to nieszczęśliwy wypadek lub samobójstwo. Choć w to drugie nie wierzą koledzy funkcjonariusza, bo, jak tłumaczą, dobrze mu się układało. Ponoć nawet kupił mieszkanie" (3).

 

"Major Marek K. był szefem wydziału, który zabezpieczał wizyty najważniejszych osób w państwie. Nadzorował też sprawy związane z nadzorem technicznym tzw. VIP-ów w czasie, gdy podsłuchiwano polityków (...) W 2010 roku brał udział w przygotowaniu wizyt prezydenta i premiera 7 i 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu. W tej sprawie zeznawał w prokuraturze (...) Major nie miał skłonności depresyjnych" (2).

 

Warto też wspomnieć, że "na początku sierpnia br. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście uchylił decyzję Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która umorzyła śledztwo w sprawie organizacji lotów prezydenta i premiera do Smoleńska w 2010 r. Prokuratura musi wznowić tzw. cywilny wątek śledztwa smoleńskiego" (2).

 

 Osobiście nie wierzę w żadne przypadki zagatkowych śmierci wśród ważnych publicznie, społecznie i politycznie osób począwszy od 1989 roku do dzisiaj. Dotyczy to również ludzi służb specjalnych i świata przestępczego często niestety powiązanego z niektórymi politykami. Jak wskazałem  dwa lata temu w poście: ""Seryjny samobójca" i "nieszczęśliwy wypadek" - efekty degrengolady państwa polskiego!"" (4) "seryjny samobócja" i "nieszczęśliwy wypadek" uśmiercili już wielu w III RP, w tym też znaczące postaci mogące w jakiś sposób rozwiązać zagadkę tragedii smoleńskiej.

 

Nie chcę aby moje słowa zabrzmiały zbyt pesymistycznie i odebrane zostały jako przejaw "spiskowej teorii dziejów", ale może warto tutaj przytoczyć słowa wypowiedziane 6 kwietnia 2010 roku przez ówczesnego szefa IPN, J.Kurtyki: "DEMONTAŻ PAŃSTWA JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ. TERAZ ZACZNĄ ZNIKAĆ LUDZIE".

 

I giną niestety często... i za każdym razem śledczy od razu z reguły wykluczają zabójstwo (sic!)...

 

(1) http://www.rp.pl/artykul/653412,1132892-Tajemnicza-smierc-w-kierownictwie-BOR.html

(2) http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/91121,niewyjasniona-smierc-bor-owca.html

(3) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tajemnicza-smierc-w-kierownictwie-BOR,wid,16813401,wiadomosc.html#czytajdalej

(4) http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/11/seryjny-samobojca-i-nieszczesliwy.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

zginęło już ponad 200 osób mających coś wspólnego ze Smoleńskiem od 2010 roku.

Opozycja dziwnie milczy ... czy też są na nich taśmy? Dziwna w Polsce jest ta opozycja, bardzo dziwna. Tak naprawdę nic nie robi, w innych krajach na takie afery jak za tuska tej Przestępczej Organizacji zbrojnej dawno nie byłoby przy korycie czyli w Sejmie, tak głośno wrzeszczała by  opozycja. U nas .... cisza. To samo jest z "Solidarnością". Co mają wszyscy za uszami?

Ciekawe dlaczego tak złowrogo milczą?

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#1435103

Masz wiele racji. Afery jakie są dziełem obecnie rządzących winny ich już dawno doprowadzić do ich usunięcia ze sceny społeczno-politycznej. A już działania "seryjnego samobójcy" i "nieszczęśliwego wypadku", jak i sam zamach smoleński winien doprowadzić do postawienia ich przed Trybunałem Stanu. A opozycja?... Powiem tak: jestem zwolennikiem PiS-u, ale tylko dlatego, że nie ma na dzisiaj innej realnej alternatywy dla PO-PSL. Dla mnie też wiele z tego co robi (lub nie robi) opozycja jest zastanawqiające...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1435156

sie narazac.

Ale opozycja jedno, ale gdzie sa Polacy,gdzie jest ich poczucie obywatelstwa?

Jak w USA zabito jednego niewinnego czlowieka to cale miasto plonie.

A Polakow wybijaja pojedynczo i grupowo, wiekszosc wie ze to nie wypadki ,przypadki czy samobojstwa i co ano zero reakcji.

Nikt sie nie organizuje ani przeciwstawia.

Polakom wyprano tak mozgi ze sie nie czuja u siebie tylko sa narodem zniewolonym i zastrszonym inaczej nie moge tego zrozumiec.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1435202

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1435214

Ja bylem pierwszy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1435216

ma racje!! banda czworga!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1461302

Też zawsze byłam i jestem za PiS i Panem Jarosławem Kaczyńskim, ale bardzo mnie niepokoi to co teraz robią.

Czy jest aż tak żle z nami i  z nimi jako opozycją, że wolą milczeć? Może są czymś szantażowani? Bo co do Dudy nie mam wątpliwości, to podobno krewny Buzka, więc robi to co robi i na niego nie można liczyć, liczy się koryto u niego, ale co z nami?

Nie ma na kogo faktycznie głosować już w Polsce, ale jak podejrzewam,  te wybory też zostaną sfałszowane, nawet malutkim procentem, ruskie serwery zadziałają.

I albo opozycja czeka na całkowity upadek tego rządu, który ja nazywam mafią, albo jest jakieś inne dno. Szkoda tylko, że odbędzie sie ten upadek naszym kosztem.

Może jednak Ruch Narodowy z Winnickim powinien się zarejestrować szybko jako partia?

Co oni wiedzą, czego my nie wiemy?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#1435163

Wyglada na to , ze jest tak zle , ze nikt nie chce naprawiac tego co spieprzyl TuSSk ze swoimi POlszewikami . Nawet ze 100-u procentowym poparciem nowa wladza mialaby duze problemy z uporzadkowaniem tego balaganu a o takim poparciu nikt nawet nie moze marzyc . Do tego wszystkiego dochodzi ta wielka ilosc agentow i zdrajcow , ktorym jest obojetne czy Polska bedzie istniala czy nie , ktorzy nowej wladzy beda rzucac belki pod nogi . Strach pomyslec co bedzie dalej a moze nie jest tak zle , moze ktos mnie pocieszy .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1435167

d .... i kamieni kupa.

Niektórzy już śpią na walizkach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#1435178

postulat

 

żeby draństwo władzy

przed narodem

schować

może by tak

rozum

zdelegalizować?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1435180

że do tej sprawy nie można nic dodać, bo zbyt mało danych, ale pod notką o śmierci BOR-owca zbyt mało wiadomo. Wszedłem na one , a tam ludziska kojarzą fakty i to całkiem zgrabnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1435259

jakis policzek do nastawiania??chyba juz nas mordy bola a oni sie nie bawia w nasze klocki oni nie gadaja robia swoje po trupach!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1461297