Alef Stern przerywa milczenie…

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Poniżej zamieszczam odpowiedź Alfa Sterna i Fiatowca na wiele komentarzy. Myślę, że niektóre sprawy zostały w ten sposób wyjaśnione.

Byłem pewien, że wywiad, jakiego udzielił mi Alef Stern wywoła burze, bo zostały w nim ujawnione fakty, które są nie wygodne dla wielu w tym kraju. Jednak ja nigdy nie płynę z prądem. W związku z tym zamieszczam oficjalny komentarz mojego rozmówcy do dyskusji, która się toczy wokół jego wypowiedzi w całej sieci, ale z tego, co wiem już nie tylko tam, bo mówi się o nim na politycznych salonach.

Alef Stern

Alef Stern (na zdjęciu) pisze - "Tak, rzeczywiście, dziwny jest ten wywiad, bo ten świat jest dziwny, ten kraj jest dziwny, a ja się od urodzenia nie mogę nadziwić.;-).

Fiatowiec, wyciągnął ode mnie sprawy, o których do tej pory nie mówiłem i nie pisałem, to jego zasługa. Mam wrażenie, że z początkiem nowego roku uderzyliśmy w stół, a teraz nasłuchujemy, nożyc, ale i całego asortymentu innych narzędzi ze szkoły kroju i szycia.

Pola Laska powstawała parę lat. Ukończyłem ja w 2008 roku. W 2009 została wydana. To był mój rozbrat z polityką i próba podsumowania tego czasu. Książka nie jest prosta, no, ale cóż, nie wszystko jest proste w życiu. A rzeczy wartościowe wymagają czasu.

Może drażnić Was moja "bufonada", życiorys, styl, poglądy, intencje, możecie nazywać to jak chcecie, macie do tego święte prawo. Tyle, że jak można się wypowiadać nie znając sprawy? Można wiem, sam się wypowiadam, a przecież na niczym się nie znam. Bo jesteśmy narodem specjalistów, w którym każdy zna się na wszystkim tylko reszta nic nie potrafi i nic nie wie. Ostatnie zdanie Ferdydurke, rozwiązuje problem.

Książki nie pisałem dla kasy. Chciałem tylko paru dziewczynom zaimponować, a szczególnie Poli Lasce. Chciałem by wreszcie coś się w tym zbiorowym mózgu przełamałoby ludzie zaczęli myśleć samodzielnie. Mi nie chodzi o to by ktoś miał takie poglądy jak ja, to byłoby straszne, mi nawet zależy by ludzie mieli inne poglądy, ale niech używają rozumu, i merytorycznych argumentów a nie emocji i przekonań.

Co do Olechowskiego Kataryno, proponuję obejrzeć jego wystąpienie na konferencji z 10 kwietnia 2010. Proszę posłuchać, co mówi, jak mówi i jaki ma wyraz twarzy. Jakoś wszystkim to umknęło.

Czasami o pewnych sprawach najwięcej wiedzą sprzątaczki, które opróżniają kosze na śmieci, więc proszę szanujmy się we wzajemnej dyskusji i starajmy się patrzeć na sprawy z innego miejsca niż zazwyczaj, to pomaga dostrzec to, czego do tej pory nie widzieliśmy.

Ostatni Lot, powstał na podstawie scenariusza serialu, który był i pewnie jest z pewnością nadal i w posiadaniu firm producenckich i telewizji. Ten scenariusz powstał na przełomie 2008 i 2009 roku. Moje rozmowy na temat realizacji, korespondencja mailowa, listy intencyjne i inne dokumenty o tym świadczą. Ostatni Lot to oczywiście Political Fiction.

Do tych, którzy przeinaczają, albo są na tyle leniwi by nie przeczytać a się wypowiedzieć, mogę tylko powiedzieć, więcej cierpliwości i uwagi - to naprawdę procentuje

Co do rynku wydawniczego. Powiem tylko tyle, jeśli wydacie książkę chcecie być sprzedawani w empiku kosztuje to 60% ceny okładkowej książki. A jeśli chcecie być w na liście 10 bestsellerów empiku - możecie to sobie również kupić. Tak jak i miejsce w gazetce promocyjnej, miejsce na półce, przy wejściu. Na wszystko jest cena - to supermarket. A jak wygląda rynek wydawniczy, też wiem, bo blisko z tą branżą i w tej branży pracowałem, zanim jeszcze postanowiłem napisać swoje książki.

Wiem, że dla niektórych człowiek 33 letni to jeszcze nic nie wie. Sławek Nowak, Michał Kamiński Adam Bielan, Michał Szczerba, mają bardzo zbliżony wiek. Piskorski mając 30 lat był Prezydentem Warszawy. No, ale to wybitne postacie. A jakiś tam Stern, który równie dobrze może być 50 letnią kobietą nie ma o niczym pojęcia. O jakże to nasze swojskie, takie polskie.

Przypomnę tylko, że założyciel największego Kościoła, jednej z najlepiej prosperujących od 2 tysięcy lat firm (RCC) w wieku 33 lat dał się ukrzyżować.

Alef Stern - AMEN"

Myślę, że teraz już jest wszystko jasne. Jeszcze jedna sprawa Alef Stern to nie Fiatowiec. Nie wiem jak trzeba daleko pójść w swoich rozważaniach, by coś tak głupiego napisać. Mamy wolność słowa, a więc każdy może...

Pozdrawiam Fiatowiec

źródło
http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/542066,Alef-stern-przerywa-milczenie.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nooo, i te "autorytety"-Sławku Nowaku,Bielan,Kamiński, już jestem na kolanach.POd dnem.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#120872

człowiek z bolszewickiego rozdania - jakie ma znaczenie jego wiek? Albo słupa Piskorskiego, przez którego służby przepuściły iles tam mln by się via kasyno wyprały??

Nie czytałem to się nie wypowiadam ile warta beletrystyka A. Sterna.

wskazuję tylko znacznie ciekawszy fakt niż jakoby "proroczy" scenariusz katastrofy lotniczej p. Sterna - w marcu 2010, niecały miesiąc przed katastrofą puszczono takiu scenariusz śmierci L. K i jego otoczenia politycznego w publicznych mediach gruzińskich a 9 kwietnia służby dostały info o realnym zagrożeniu atakiem terrorystycznym.

Gruppenfuhrer KAT to zignorował? brał w tym udział? to sa istotne pytania a nie co tam sobie roił autor powieści o głupkowatym tytule...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#120906

Kiedy przerwie milczenie Pola Laska?- Pytają internauci całego świata i galaktyki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#120904

.... narcyza-miernoty. Nowy Chrystus się znalazł!!! Wydanie kieszonkowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#120913

Dla mnie ta postać to taki magik cyrkowy, wyciągający króliki z kapelusza??? Publiczność wie, że to sztuczka, tylko nie wie kiedy i gdzie magik ją przygotował??? Nic poza tym!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#120918

nie można tak po prostu wyśmiać i odrzucić. Mnie intryguje "Ostatni lot" i realizacja "scenariusza" mimo wszystko.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#120957

Trochę mętnych ploteczek, masa, niczym nie uzasadnionego, samozadowolenia. Ot, autopromocja, nawet niezbyt zręczna.
Jeśli twierdzi że przewidział zamach, to wcale nie był aż takim prorokiem. Pierwszą myślą wielu ludzi (w tym moją) po zwycięstwie Lecha Kaczyńskiego było: "oby go tylko nie zabili!!!". Pisarze thrillerów politycznych przewidzieli trafnie już zamach na WTC, a na szczęście jeszcze nie (i ob tak zostało) terroryzm nuklearny. Jeśli jednak niejaki Alef twierdzi, że ktoś skorzystał z jego scenariusza (i domaga się "praw autorskich") do zorganizowania zamachu, to można go już podejrzewać o megalomanię. Jeśli naprawdę miał kontakty ze służbami, to jest całkowicie niewiarygodny i odstręczający.Z takimi ludźmi nie warto się zadawać.
Poza wszystkim śmierdzi mi tu hieną, która żeruje na wielkiej tragedii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#120971

Nikt nie mógł skorzystać z tego scenariusza, bo go nie było przed 10.kwietnia??? Tak, była przypadkowa strona Sterna, ale ksiązki i jego histori nie bylo. To wszystko ściema i element dezinformacji. To typowy Matrix, ktoś chciałby wprowadzić nas w świat iluzji i fantazji??? Nie ma, żadnych prawdziwych dowodów, na istnienie tych treści przed 10. kwietnia??? Wszystko to, to banalna wersja, naszych pierwszych wizji tego zamachu i pierwszych nnieoficjalnych relacji z miejsca katastrofy(rozkradanie części somolotu), wpleciona w znaną wszystkim historię III RP. Nic poza tym, żadnych proroków??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121172

Mnie cały czas nie pasuje żródło NEWSWEEK...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#120986

Fiatowiec nie może podać swoich danych personalnych ze względu na walką w związkach. Tylko Newsweek pozwala pisac mu w swojej blogerni bez podania kim jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#121060

Ma ktoś może nagranie lub link z konferencji olechowskiego z 10 kwietnia ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121145

Można prosić o link?

Najciekawsze, że ŁŁ posłużył się Fiatowcem do reklamy E-Kranu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121542