Rebeliantka - blog

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski przesłał w dniu 30 listopada do Komisji Europejskiej przypomnienie w sprawie  E-004477/2021.

Jak pamiętamy, było to pytanie z 30 września złożone w Parlamencie Europejskim - wymagające odpowiedzi na piśmie - w związku z bezprawnym i bezskutecznym nałożeniem kary finansowej na Polskę przez wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości z powodu niezaprzestania wydobycia przez...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

W 46. numerze „Głosu”, ukazującego się w Toronto, Łukasz Warzecha przedstawił swoje poglądy na manipulacje związane z doktryną sanitaryzmu. Warto się przyjrzeć jego argumentacji.

Warzecha pisze, że zwolennicy tej doktryny mają 3 powody dla zajmowania takiego stanowiska:

Pierwszy to potrzeba poczucia się lepszym - stara jak świat. Szczepionka od samego początku była przedstawiana jako przepustka...

3.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Niesamowitą sprawę relacjonuje portal beskidzka24.pl.

Cytuję info z portalu:

Mężczyzna wezwany na rozprawę za brak maseczki do Sądu Rejonowego w Żywcu pomylił drzwi i wszedł na salę rozpraw nr 64. Jak twierdzi odbywała się tam prywatna impreza, gdzie na stole rozstawione były talerze z jedzeniem i siedziało około 30 osób bez maseczek. Filmik z tego zdarzenia zamieszczony został wczoraj (18...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Problem nielegalnych migrantów, to nie tylko problem polski.

Migranci próbują się do dostać do "Europy dobrobytu" kilkoma głównymi szlakami:

Najważniejsze szlaki migracyjne do Unii Europejskiej prowadzą/prowadziły przez Hiszpanię, Włochy, Grecję, Bułgarię i Węgry. Niektóre z tych krajów postawiły ogrodzenia na granicach (źródło),

Cytuję:

I. Szlak zachodnioafrykański to droga, którą migranci,...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Jacyś biedacy na tym portalu atakują amantadynę za to, że nie zakończono badań klinicznych nad jej zastosowaniem do leczenia covid-19. Jeden z tych speców - mimo że to on powinien sprawdzić dane przed napisaniem artykułu - żąda ode mnie na gadaczce informacji o tym "jakim badaniom była poddana amantadyna i kiedy się zakończyły".

A więc pomagam "dziennikarzowi śledczemu".

Oto komunikaty Agencji...

2.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Humor i satyra

Mam na portalu fana (sam się tak przedstawia), który chodzi za mną krok w krok i ustawicznie insynuuje, że "namawiam ludzi do choroby i śmierci". Kompletnie nie wiem, o co mu chodzi, ale on twierdzi - poza tym - że spełnia obywatelski obowiązek i że donosi do prokuratury.

Nie wiem, czy faktycznie kabluje, czy nie, a jeśli tak, to jaki jest przedmiot kapownictwa, ale w ramach obywatelskiej troski...

2.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Z uporem twierdzi, że badania nad szczepionką Pfizera zakończyły się w listopadzie 2020 roku,

Jako "dowód" przedstawia obrazek z tytułem tekstu z 19.11.2020 r.

https://niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/pfizer_0.jpg

To kolejna manipulacja, gdyż w tekście z 19,11.2020 roku o tym tytule:

Pfizer i Biontech zakończyły fazę 3 badania klinicznego potencjalnej szczepionki

pisze "jak...

2.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Protestuję przeciwko zamieszczaniu nieprawdziwych informacji na portalu NP w sprawie szczepień przeciwko covid-19.

Pewien bloger na niniejszym portalu, przedstawiający się jako "dziennikarz śledczy", od półtora roku dezinformuje w sprawie metod leczniczych i profilaktycznych, związanych z chorobą covid-19.

W ostatniej notce i polecance ogłosił fałszywie, że badania nad szczepionką Pfizera (III...

2.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kultura

Właśnie odnalazłam 2 piękne wiersze Zbigniewa Herberta o żegnaniu się z życiem. Warto je przypomnieć na Wszystkich Świętych.

 

Brewiarz IV

 

Panie

wiem że dni moje są policzone

zostało ich niewiele

Tyle żebym jeszcze zdążył zebrać piasek

którym przykryją mi twarz

 

nie zdążę już

zadośćuczynić skrzywdzonym

ani przeprosić tych wszystkich

którym wyrządziłem zło

dlatego smutna jest moja dusza

 

życie...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Wczoraj mijała 37 rocznica zamordowania przez komunistów bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W tym samym czasie w Europarlamencie odbywał się swoisty lewacki sabat nad Polską.

Szkoda czasu na kolejną analizę wypowiedzi tych kłamców i manipulatorów, zwolenników tupeciarskich oszczerstw, propagatorów demonicznych obyczajów i niszczycieli cywilizacji łacińskiej.

W większym stopniu zasługują na uwagę...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski złożył 30 września br. interpelację  sygn. E-004477/2021 w sprawie bezprawnego i bezskutecznego nałożenia kary finansowej na Polskę przez wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości z powodu niezaprzestania wydobycia przez Polskę węgla brunatnego w kopalni Turów. Jej treść jest następująca:

20 września 2021 r. wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości wydała postanowienie w...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Gospodarka

Transformacja energetyczna w Polsce, to na razie mnóstwo pytań i wątpliwości. Klienci (indywidualni i zbiorowi oraz gospodarka) oczekują bezpieczeństwa dostaw energii i ciepła oraz korzystnych cen, a na razie zamiast tego mamy zapowiedzi Zielonego Ładu i obawy, co z tego wyniknie.

 

Jeszcze w 2008 roku górnicy protestowali przede wszystkim w sprawach płac, przestrzegania przepisów prawa i...

3.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski (PiS) złożył w piątek interpelację do Komisji Europejskiej w sprawie postępowania przed TSUE dotyczącego skargi Republiki Czeskiej przeciwko Polsce w związku z przedłużeniem koncesji na wydobywanie węgla w kopalni "Turów" oraz wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na wydłużeniu okresu i rozszerzeniu działalności wydobywczej w...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski (PiS) podniósł nową i zasadniczą kwestię w związku z karami orzeczonymi przeciwko Polsce przez TSUE w dniu 20 września br. w postaci okresowej kary pieniężnej w kwocie 0,5 mln EUR dziennie za uchybienie zobowiązaniom wynikającym z postanowienia wiceprezes Trybunału z dnia 21 maja 2021 r.

Poseł podaje, że sankcje TSUE są bezprawne i bezskuteczne w RP, gdyż decyzje ws...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

W komunikacie prasowym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej podają: "Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska zostaje obowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 000 euro dziennie".

Postanowienie wydała dzisiaj Wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C950917%...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Sprawa jest zbyt ważna, by była prezentowana tylko na portalu ordomedicus.org. Przedstawiam pełen tekst Oświadczenia profesora Rutkowskiego w sprawie nagonki Naczelnej Izby Lekarskiej na lekarzy. Oświadczenia nie komentuję, gdyż co jest oczywiste, nagonki na lekarzy "komentują się same".

Białystok, 13 września  2021 .

Prof. dr hab. med. Ryszard Rutkowski

 

Sygn. akt.: NRO-30/20

 

Naczelny...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Pewnie entuzjaści szczepionek nie wiedzą. To niech się dowiedzą, co "knuje" Komisja Europejska. Oto wiadomości pochodzące z Orędzia o stanie Unii Europejskiej zatytułowanego „Wzmocnić duszę naszej unii”, wygłoszonego wczoraj (15 września) przez szefową Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen:

 

Miliardy dawek szczepionki priorytetem UE

Von der Leyen chwaliła osiągnięcia z zeszłego roku w...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Zakończyła się dzisiejsza uroczystość beatyfikacji wybitnych polskich postaci:  kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. Przewodniczył jej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie legat papieski kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Ogłosił nowych błogosławionych, odprawił mszę beatyfikacyjną i wygłosił znakomitą homilię...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Blog

Zdecydowałam, że nie będę odtwarzać wszystkich (ponad dziewięćdziesięciu) notek utraconych przez portal w wyniku awarii. Zamieszczam listę utraconych tekstów (z pominięciem kilkunastu wpisów stanowiących odpowiedź na ataki personalne pewnego stalkera, usuniętego już z NP).

Lista zawiera tytuł notki, datę, początek wpisu (często o charakterze tzw. leadu), ocenę, liczbę odsłon i komentarzy.

Do...

3.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Wczoraj PKW ogłosiła Uchwałę nr 129/2020, w której stwierdziła, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów. Dzisiaj Sąd Najwyższy wydał Komunikat w sprawie protestów wyborczych, w którym podał m.in., że : Uchwała PKW nie jest tożsama z uchwałą, na podstawie której następuje podanie wyników wyborów do publicznej...

2.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Rzeczowa i koncyliacyjna blogerka wiesiolek65 pytała ostatnio publicznie o powody dziwnych i brzydkich wojenek personalnych na portalu. Nie znam przyczyn, choć mogę się ich domyślać. Szczególnie atakowani są zwolennicy Konfederacji i osoby krytykujące PiS za niektóre przedsięwzięcia lub ich brak. A więc powody byłyby polityczne. W mojej ocenie nie zawsze da się to tak wyjaśnić.

Niektóre napaści...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Kilka refleksji na ten temat bardzo różnych osób.

Z blogu Krajskiego

Jak reagować na chamstwo?

Temat ten wywołał pan Marcin Ch.: „Cała sztuka i etykieta dobrego zachowania jest bardzo atrakcyjna, lecz gdy spotykam się z rzeczywistością, okazuje się, że nieczęsto opłaca się być miłym i kulturalnym.Oczywiście piszę tu o pewnych kręgach, ludzi zwyczajnych, nieobytych, prostych, nierzadko chamskich....

2.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Zaczerpnięte z Facebooka.

Gdyby telewizja Wam kazała jeść z michy na podłodze w masce, to byście tak jedli?

Polaczki, tylko nie podskakujcie, bo Wam telewizja nakaże większy dystans sanitarny i zmusi do spania w maseczkach!

Polaczki, co wam dziś powiedział telewizor? Że macie spać na poduszkach spryskanych detergentem?

Maseczki, to dopiero wstęp do Orwella, albowiem już niebawem telewizor wam...

1.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (20 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

W Polsce trwa batalia o wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej, a tymczasem były wicepremier Gowin troszczy się już nie tylko o demokrację, ale także o to, by Polacy zostali masowo zaszczepieni.

Więcej info tutaj: https://chnnews.pl/polska/item/4555-gowin-system-by-zaszczepic-wiele-milionow-polakow-w-krotkim-czasie.html?

Chodzi m.in. o to, aby:

  • w krótkim czasie zaszczepić wiele milionów...
2.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Czy po zwiększeniu limitów osób, które jednocześnie mogą przebywać w kościele, Polacy wrócili do swoich świątyń? Brak jest jeszcze danych.

Portal prawy.pl poinformował:

"Trudno ustalić, jak zelżenie obostrzeń wpłynęło na cały Kościół, bo trzeba by mieć dane ze wszystkich świątyń. Z tych jednak, które napływały cały dzień do redakcji Prawego.pl wynika, że wiernych przybyło na Mszach, ale nie w...

3.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

PROFIL BILLA GATESA NA INSTAGRAMIE JEST ZALANY KOMENTARZAMI O POSTAWIENIU GO PRZED SĄDEM ZA ”ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI”!

Plan Billa Gatesa, aby „uratować świat” poprzez wprowadzenie potencjalnie obowiązkowej szczepionki przeciw koronawirusowi – i sugerowanie, że nikt nie będzie mógł wznowić „normalnego życia” i podróżować bez „cyfrowego certyfikatu” potwierdzającego, że został zaszczepiony –...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Narodowcy są na portalu Niepoprawni obiektem nieustających i nieuczciwych ataków. Dzisiaj w tekście "3 minuty. Wystarczy, by zdemaskować „narodowca”" obciążono zwolenników opcji narodowej za rzekomo nieprawdziwe informacje dotyczące ś.p. Lecha Kaczyńskiego, które miały się znaleźć w wypowiedzi blogera Satyra. Satyr napisał m.in. że: " Do dzisiaj trudno znaleźć wytłumaczenie dla trzech - jakże...

2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (24 głosy)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Właśnie zajrzałam na stronę ambasady USA. Znalazłam tam ciekawą rezolucję z 13 kwietnia trzech senatorów amerykańskich (jeden republikanin, dwóch demokratów) wydaną w 80.rocznicę zbrodni katyńskiej. Rezolucja ma być formalnie przedłożona Senatowi USA, gdy zbierze się on ponownie. Oto treść informacji ze strony ambasady:

SENACKA REZOLUCJA SENATORÓW RISCHA, MENENDEZA I DURBINA DLA UPAMIĘTNIENIA 80...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Baczyński pisał:

Nim zamilkną dzwony

Jeszcze dzisiaj biją dzwony
płacz żałosny płacz strwożony
męka Pańska coraz bliżej
oczy Syna coraz wyżej
wypatrują Ojca.

Jeszcze dzisiaj dzwony płaczą
z żalem gorzkim i rozpaczą
wkrótce siądą do wieczerzy
jeden nie zmówi pacierzy
tylko zdradzi.

Jeszcze dzisiaj mówią dzwony
jak zostanie upodlony
Bóg w ciele człowieka
jaka kaźń i śmierć Go czeka
nim duchem powstanie.

Jutro...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Idee

Podaję tą informację na blogu, aby jej nie przeoczyć.

W dniach 6-8 kwietnia metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski wygłosi rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Nauki rekolekcyjne zostaną zarejestrowane w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.

Cytuję:

Rozważania ks. abp. Marka Jędraszewskiego na Wielki Tydzień będą pomocą w bezpośrednich...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Strony