Wybieramy Polskę... lub?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Wybory, które przed nami to nie będzie głosowanie na taką czy inną osobę, tę czy tamtą partię. To będzie oddanie głosu za Polską albo przeciw niej. To będzie plebiscyt. Nie pierwszyzna to w naszej najnowszej historii. Chociaż nigdy w grę nie wchodził wybór głowy państwa w sytuacji, kiedy jako wartości motywujące in plus i in minus była Polska wychodząca na rzeczywistą niepodległość i otrząsająca się z tego nawisu bylejakości, a z drugiej strony Polska widziana jako wasal, obojętnie którego sąsiada, byle zapewniał on wspierającym jego dominację odpowiednie korzyści.

Nie trzeba tu specjalnie dawać cenzurki tzw. opozycji, a w gruncie rzeczy, niezależnie od jej barw uderzającej wspólnie w byt tego państwa, z którego od 1989 r. jej prominenci czerpali złodziejskie fortuny biorąc tantiemy od złodziei okradających to państwo i ten naród, którego znaczna część nie może zrozumieć, że kto okrada państwo, okrada ich. A to przecież takie proste. Myli się każdy, kto chciałby różnicować opozycję na tę patriotyczną i tę targowicką. Patriotyczna opozycja byłaby taka, która by chciała pracować dla dobra tego kraju. Takiej nie ma. Każda argumentuje brzmi: bo nie. I nikogo nie obchodzi, że jest to argument głupca. Weźmy dla przykładu Konfederację. Wielu widzi w niej odżywanie ruchu narodowego. Oto przykład myśli endeckiej:

- Gdyby kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury wyborów prezydenckich, to trzeba będzie zagryźć zęby i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – powiedział polityk Konfederacji Jacek Wilk. Według niego, największym problemem Polski jest „dyktatura większości, czyli rozkwit demokracji w wykonaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego”. - Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach ma jedną zaletę niekwestionowaną - może tę dyktaturę wetować - podkreślił.

Wierchuszka Konfederacji szybko zorientowała się, że taka szczerość nie popłaca, zatem:

Konfederacja zdecydowanie dementuje wszystkie wypowiedzi i sugestie o poparciu w wyborach prezydenckich jakiegokolwiek kandydata innych partii czy środowisk. Naszym celem jest wprowadzenie Krzysztofa Bosaka do drugiej tury i walka o zwycięstwo do ostatniego dnia kampanii wyborczej

Jak Konfederacja chce Bosaka wprowadzić do II tury to ich tajemnica. A komu odda schedę po nim? To już tajemnicą nie jest, bo Wilk się wygadał.

Z kolei pan Budka wystąpił jako konstruktor nowej Polski.

Dzisiaj walka toczy się o to jak Polska będzie skonstruowana. Czy będzie to model, do którego zawsze dążył Jarosław Kaczyński, model Polski centralistycznej, z silną władzą w Warszawie, z absolutnym spacyfikowaniem samorządowców, z wielkimi centralnymi inwestycjami – jak w epoce słusznie minionej – których ludzie nie rozumieją, często nie chcą, które służą władzy do celów propagandowych. Alternatywą jest to co mówi Rafał Trzaskowski. Polska samorządowa, Polska, w której inwestycje lokalne kształtują rynek pracy, inwestycje lokalne dają nadzieję, inwestycje lokalne często są tym kluczem do dobrobytu, do tego by w czasach trudnych dać ludziom pracę. To ludzie będą decydowali na co przeznaczane są ich pieniądze.

Proszę wybaczyć, ale w przeciwieństwie do przewrotności i naiwności ludzi z Konfederacji, a także tych, którzy z poparciem kilku procent stale myślą o pałacu prezydenckim, to oświadczenie jest po prostu głupie i w dużej mierze kłamliwe. Bo to jaka Polska była pod rządami PO/PSL i jaka jest dzisiaj widać gołym okiem. Kiedyś w studiach podstawowych uczono się maksymy: contra factum nullum argumentum – nie ma argumentu przeczącemu faktom. Według pana Budki i jego towarzyszy jest taki argument, bo on tak twierdzi, a fakty? Tym gorzej dla faktów. Skądś to znamy, Pan Budka jest za młody, by to pamiętać, widocznie maksyma zadomowiła się jednak w jego partii.

Można sobie z tego wszystkiego dworować, ale sytuacja jest groźna. Niekoniecznie z powodu niebezpieczeństwa, że część narodu da zielone światło dla Polski pogańskiej, wydanej na łup cwaniaków, zanurzonej w tęczowej zawiesinie, Polski, która znowu będzie ubogim krewnym ginącego świata zachodniego. Tego się bójmy, ale najbardziej lękamy się głupoty wielu Polaków, która nie zna granic. Sprawdziła się na Warszawie, której smrodliwy wyciek może zapowietrzyć całą Polskę.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:15)

Komentarze

Na szczęście każdy będzie mógł wybrać, czy w II turze poprze Dudę, czy pokaże obu kandydatom, w tym Trzaskowskiemu, środkowy palec. Proszę zauważyć, że wśród zwolenników innej opcji niż PiS vs PO nie ma jednomyślności, nie ma narzuconej narracji, przymusu i partyjnego dyktatu. Zwolennicy Pana Bosaka zagłosują zgodnie ze swym sumieniem i podejmą decyzję albo wyboru mniejszego zła, albo decyzję o odrzuceniu takiej amoralnej alternatywy - zbojkotują II turę.

Zdmuchnąć ogarek, podać go Belzebubowi, a może Borucie...?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634256

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...bo podąża drogą bpa Długosza.

"(...) Obecnie 2 przedstawicieli naszej władzy wybranej przez większość Polaków uobecniają charyzmat 2 Ewangelistów piszących słowami i czynami Ewangelię Twojego Syna. Ewangelista Mateusz- premier Morawiecki, pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei Ewangelista Łukasz- profesor Szumowski, jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie.(…)

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28335&Itemid=46

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1634258

kilka przykładów co takiego dobrego dla Polski zrobił Duda? Jakie przedwyborcze obietnice spełnił do tej pory. Czy mamy gwarancję, że jego druga tura nie będzie wpadnięciem pod rynnę? Ile to razy Duda włożył kij w szprychy roweru na którym jedzie J. Kaczyński? Czy nie należy koncentrować się na tym co mówi K. Bosak, zamiast na tym, co mówią wtyczki w Konfederacji, które jemu chcą zaszkodzić? Duda jeździ od miasta do miasta i chwali się "swoimi osiągdnięciami", przecież to nie są jego osiągnięcia. Poniżej jest nagranie, które ma zaledwie kilka minut, jeszcze "ciepłe".

https://www.youtube.com/watch?v=DmppEcOERas&feature=push-u-sub&attr_tag=JddVWlHLylzcXShj%3A6

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1634262

" Co takiego zrobił Duda dla Polski?". Odpowiem pytaniem na pytanie. Co zrobi Trzaskowski dla Polski?. Bo w tych wyborach tylko on ma szansę wejść do drugiej tury, jeśli do takiej dojdzie. Reszta kandydatów to tło. Co zrobi PIS jeśli Trzaskowski te wybory wygra. Czy w obecnej sytuacji politycznej, jaką mamy, ma pan jakąś alternatywę?. Taki scenariusz?. Najpierw Trzaskowski prezydentem a później hołota do koryta, i stracimy Polskę na sto, a może i więcej lat.  USA przetrwa, Polska niekoniecznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1635085

Co do pierwszego zdania to wiemy, narobił wielkiego bałaganu i teraz musi pić piwsko, które sam nawarzył. Kto by pomyślał o tym, że Duda będzie dzisiaj musiał się bać takiej kanalii jak Trzaskowski. Na pozostałą część komentarza nie mogę odpowiedzieć inaczej jak tylko tak, że często myślę podobnie. Uważam jednak, że wygrana Dudy też nie gwarantuje przetrwania Polski, dawał tego sygnały  w ciągu ostatnich pięciu lat.

Jestem pewien, że zacznie znowu mówić o "polin" i ten "projekt" realizować już bez zahamowań. Sprawa roszczeń żydowskich przycichła tylko na moment, teraz znowu prowadzone są rozmowy rządu na ten temat. Rząd nie ma kompletnie strategii przetrwania Polski, proszę posłuchać bardzo dobrego wykładu świetnego stratega i eksperta od spraw bezpieczeństwa narodowego, dr. Leszka Sykulskiego.

https://wrealu24.tv/film/wazne-czy-polska-jest-bezpieczna-l-sykulski-o-dudzie-i-strategii-bezpieczenstwa-narodowego

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1635093

A wszystko sprowadza się do jednego - do podziału społeczeństwa na dwa obozy. Propaganda na siłę głosi, że w Polsce nie ma innej alternatywy niż PiS i PO. Takie pranie mózgu stosują obydwa, wymienione ugrupowania. W myśl zasady 'divide et impera' ruguje się z przestrzeni publicznej inne alternatywy. Rozgrywają nas obcy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635098

uprzejmie zwrocic Panstwu uwage, ze oprocz Dudy i Trzaskowskiego jest jeszcze jeden kandydat godny uwagi.

Pozatem ludzie, ktorzy beda glosowali na Bosaka nie koniecznie musza glosowac na Trzaskowskiego.

Zamiast wybierac pomiedzy tyfusem a syfilisem, lepiej jest powstrzymac sie od glosowania.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635110

I ja syfilisa z Konfederacji olewam ciepłym moczem

Bosak to sowiecki tyfus....plamisty

I co mi zrobisz pryszczu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

White Lives Matter

#1635113

Andrzej Duda promuje Polskę na świecie, sprowadza biznes do kraju, załatwił wizy do USA, samoloty F35, oddaje hołd polskim bohaterom i żołnierzom wyklętym, do przemówień nie potrzebuje kartki- ma wszystko zapisane w głowie, walczy o sprawiedliwe sądy i usuwa z tej kasty układy i powiązania, obniżył wiek emerytalny, 500+, 300+, 13 emerytura, utworzył wojska terytorialne, zbudował bazy amerykańskie w Polsce, projekt Vija Baltika ...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1635232

A na kogo zagłosuje elektorat PiS, gdy do drugiej tury wejdzie Bosak i Trzaskowski? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1635376