Kto, o co i z kim chce się bić?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Trzaskowski "idzie się bić o Polskę", ale przyznaje, że nie będzie łatwo. "Będą nam rzucać kłody pod nogi". (Niezależna.pl 15 V 2020. Piątek).

W notatce wyżej cytowanej chyba się znalazła literówka. To „o”, bo w końcu Trzaskowski bić będzie, tak jak cała jego formacja, raczej Polskę, ale nie będzie bić się o Polskę. Gdyby jednak upierał się, że „o Polskę”, to sytuacja byłaby dla tejże ani czymś nowym ani groźnym, bo bicie Polski, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej jest dobrze znane – gdy chodzi o działalność „totalnej” – a przez to praktycznie niegroźne, gdyż okazuje się, iż bijący ją w sposób niekiedy wręcz haniebny, coraz dalsi są od całkowitego jej zabicia. Wręcz przeciwnie, w opinii publicznej mordują samych siebie. Tak więc ani „o” ani samo „bić” nic nie daje. Trzaskowskiemu dało w stosunku do pani Kidawy Błońskiej, jak na razie, 7 punktów więcej (4:11), co może oznaczać zrzutkę twardego elektoratu „warszawki”. I to, jak można sądzić, tej mającej loca nieco dalej od Wisły, przeto niepomnej fetoru, jakim ich idol poczęstował stolicę, a także wiślaną drogę do Bałtyku i sam Bałtyk. Może także inhalacje spalin na miejscu relaksu urządzonym na Placu Bankowym podbiły mu notowania, jako że ludzie różne lubią zapachy. Spaliny podobno oszałamiają.

A co do „kłód pod nogi”, to najwięcej ich rzucają sobie sami pretendenci do Pałacu Namiestnikowskiego, sobie samym, a przy tym bliźnim startującym także z pozycji opozycyjnych.

Ale wszystko, nawet takie wybryki, jak Senatu dyrygowanego przez pana Grodzkiego, co wydaje się być w polityce pewnym curiosum, bo w końcu bezsensowna obstrukcja tak poważnego gremium szkodzi dobru ogółu i to jest kryminał, z tym, że pod ochroną immunitetu. Cynizm pana Gr. jest wprost porażający. Nawet wszakże takie wygłupy, mające mandat wyborczy, w oczach Trzaskowskiego mają zagwarantować „bezpieczne, demokratyczne, powszechne i tajne wybory”. Zapomniał dodać: korzystne dla KO. Nie zapomniał także o haniebnej i w istocie głupiej obstrukcji niektórych samorządów. Ich sabotaż także ma rzekomo zapewnić wyborom tak wspaniałe warunki. Pan Trzaskowski uważa też, że jego receptura wyborcza jest równoznaczna z wygraną jego partii. Bo twierdzi: "To jest zwycięstwo nas wszystkich, jak tutaj stoimy" Wspomniał też o zasługach pani Kidawy Błońskiej dla tak zaprogramowanych wyborów. Z pewnością nie można ich porównać z „zasługami” pana Grodzkiego, bo co by o niej nie powiedzieć, nie przejawiała ona chęci obalenia rządu, ale zapomniał dodać, że tak bolesne upokorzenie człowieka w światłach reflektorów – jak to stało się w związku z odsunięciem tej pani od kandydowania – przypomina raczej metody „przewodniej siły narodu” przed jej częściowym ucywilizowaniem, aniżeli demokracji, rzekomo tak umiłowanej przez Trzaskowskiego.

Można sobie na koniec postawić pytanie, skąd biorą się pewni ludzie w polityce? W dużej mierze na zasadzie porozumienia określonych zbiorowości i indywiduów. One po prostu się przyciągają, łatwo rozpoznają i tworzą sitwę zwartą wspólnym interesem. Szkopuł w tym, że nie jest to interes państwa, narodu, ale sitwy. I w tym tkwi szkodliwość tego rodzaju gremiów. Na przykładzie dzisiejszej „totalnej” widać to jak na dłoni. Nic tu nie jest ważne, tylko interes kliki. Może tylko jeszcze dobitniej oddaje to postępowanie części prawników, tzw. szczególnej kasty, będącej pełzającym jeszcze stale oparem peerelowskiej „sprawiedliwości”.

Ludzie działający tak notorycznie na szkodę społeczności, w której żyją i z której żyją – nieważne, czy to będą tzw. politycy, czy sędziowie – nie powinni przynajmniej powoływać się na demokrację, bo postawa aspołeczna, jaką przyjmują jest czymś absolutnie demokracji przeciwnym. Gdyby szeroki ogół tę prostą prawdę zrozumiał, nie byłoby problemu ani z wyborami, ani z ogarnianiem spraw dnia powszedniego. Tego wszakże od wszystkich wymagać nie można. Toteż zawsze w tej przysłowiowej beczce miodu będzie jakaś miarka dziegciu.

A co do walki, jaką zapowiada pan Trzaskowski, to nie ulega wątpliwości, że przeciwnikiem będzie tu państwo, duża część narodu, a bronią mowa nienawiści, której zwalczanie jest rzekomo celem sztandarowym wszystkich, którym woda sięga po szyję. Nie trzeba dodać, kto dziś takiej topieli zażywa.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

Biedroń twierdzi ze Trzaskowski nie jest dobrym kandydatem bo on udaje i biernie wspiera LGBT, a on wspiera czynnie aż do spocenia.

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630728

To nic wielkiego. Odrzuci je sobie na bok i po zawodach, a szamba ZP mu nie wyleje pod nogi. Chyba, że sam sobie zrobi jakąś awarię.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1630735

moga tylko obiecywac... wlozenie kija w szprychy rzadow PiS-u. Bo na nic wiecej nie bedzie ich stac w wypadku wygranej.

Najblizsze 3 lata moga byc zatem rzadami "dobrej zmiany" - jesli wygra Duda, lub administrowaniem panstwem - jesli wygra ktokolwiek inny.

Jednak trzeba zwrocic uwage, ze Duda nie ma zwyciestwa w kieszeni - a wydaje sie dzisiaj, ze wielu osobom zwiazanym z PiS-em jego zwyciestwo bedzie... nie na reke. 

Nie mozna postepowac tak - jak zrobiono w radiowej "trojce" - i to niezaleznie, czy popiera sie jedna, czy druga strone. W tej sprawie pierwszy blad popelnil (niestety) Prezes Kaczynski (udajac sie na cmentarze), potem politycy, ktorzy starali sie go usprawiedliwic, a w koncu zarzad PR, ktory "rozwiazal" sprawe glupiej (aczkolwiek chwytliwej i gorzko... prawdziwej) piosenki w ten sposob, ze jednoczesnie pozbyl sie najbardziej znanych dziennikarzy ( nielicznych, ktorzy jeszcze zostali).
Z osob obojetnych politycznie opozycja zrobi sztandarowe postaci walki z "dobra zmiana".

Ta "wtopa" - to co najmniej kilkaset tysiecy glosow przeciwko Dudzie, a przy umiejetnie prowadzonej kampanii - dodatkowe kilkaset tysiecy - i nie beda to glosy na konkretny program - ale przeciw "dobrej zmianie"/

Jeszcze jedna czy dwie podobne "wtopy " i moze okazac sie, za czarny scenariusz sie sprawdzi. Komu w dzisiejszym obozie wladzy tak bardzo na tym zalezy?  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

mikolaj

#1630736

zrobiono w radiowej "trojce"???

co zrobiono?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630738

Na portalach popierajacych PiS wylewa sie morze g...a na Trzaskowskiego (poniekad slusznie), a zupelnie pomija bardzo istotne wiadomosci dotyczace Polskiego Radia i programu III.

W ten sposob pokazuje sie jednoznacznie, ze cenzura jednak istnieje - i daje to kolejne argumenty opozycji, a bedzie sklaniac ludzi wahajacych sie (na kogo glosowac) - do glosowania przeciwko Dudzie.

Nie zapominaj,y, ze nawet przy pelnej mobilizacji - wyborcze poparcie dla PiS nie przekracza 50%.

PS: prosze poszukac w internecie - haslo w wyszukiwarce "afera w trojce".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

mikolaj

#1630741

Aferą w trójce jest fakt że tego komunistycznego śmiecia TW utrzymywano aż tyle lat
Dla mnie powinien zostać na kopach wywalony i na taśmach historycznych ten moment utrwalony
To tyle na temat afery

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630742

Jednak wezmy pod uwage, ze wielu ludzi ( w tym wiekszosc sluchaczy trojki), jest malo "polityczna" (takze i dziennikarze z Trojki rzadko albo wcale nie zajmowali sie na antenie polityka)- i w tym wypadku ta sprawa skloni ich do glosowania przeciw rzadzacym ( a nie za opozycja). 

PiS-u dzisiaj nie stac, na odrzucenie wyborcow wahajacych sie lub obojetnych. Jesli opozycja przeciagnie ich na swoja strone - to juz za kilka miesiecy bedzie "po ptokach"- i dobra zmiana zakonczy sie ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1630747

Konkrety

To sfałszowanie ilości oddanych głosów,regulaminu naciąganie dla własnych wyników etc.Za to powinien dostać dyscyplinarkę.bo to nie było pierwszy raz

nawet obrony nie ma

 

 

KonradPiasecki

· 11 g.

A najgłupsze w tej nadgorliwości jest to, że jeśli nawet połamano jakieś arcyważne regulaminy i "skręcono" wynik głosowania, to należało zachować ciszę i spokój. Wygrana Kazika wywołałaby może parę uśmiechów i komentarzy. I tyle. A tak to mamy poruszenie i temat na "jedynki".

 

ps.

To tylko o cztery miejsca TW Bera przesunął piosenkę. Na żądanie raz można

https://www.rp.pl/Media/200519370-Dyrektor-Trojki-Kazik-powinien-byc-czwarty-Reczna-manipulacja.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630749

liczy sie efekt - a ten jest tragiczny dla obozu wladzy. Dyrektor programu III udowodnil, ze nie nadaje sie na zadne stanowisko kierownicze.  Lista Przebojow - to nie sa wybory ptrezydenckie tylko zabaawa stworzona przez Niedzwieckiego kilkadziesiat lat temu. Nie ma zadnych pisanych regulaminow - jest Niedzwiecki - jako autor. Juz nieraz w historii promowal jakies utwory, ktore znalazly sie na liscie bez wynikow glosowania - i za to go sluchacze kochaja. Za to tez nienawidza Dyrekcje PR  programu III - a dalej - przy umiejetnym podsycaniu emocji przez opozycje - straty wizerunkowe PiS-u moga byc ogromne.

P.S. W dzisiejszym wydaniu Wiadomosci pr I TVP - ani slowa o sprawie... to chyba dowod na to, ze i Dyrekcja TV "nie dorosla" do zasad demokracji.

Jedyna nadzieja, ze Prezes  zrobi awanture i poleci pare durnych glow.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1630798

Załóżmy teoretycznie "uTWÓR" Kazika jest na pierwszym miejscu listy, nikt jej nie ściąga,nie blokuje. Jaka jest szansa, że Kaczynski ją usłyszy? Żadna
Jaka jest szansa, że usłyszy ją więcej niż te kilka tysięcy słuchaczy tego niszowego radia? Teraz usłyszeli wszyscy, i o to Niedźwiedzkiemu chodziło.Bo już wcześniej "żegnał" się z tym radiem
To zwykły śmieć dziennikarski i tyle

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1630784

Pełna zgoda. Nie można postępowac tak, jak Niedźwiecki w radiowej Trójce. Za nic w świecie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631059

Witam i pozdrawiam b. serdecznie ks. Prof. Zygmunta Zielińskiego z KUL-u. Ogromnie dziękuję za nieustanne budźenie naszej niepoprawnej rotropności, gdyż ów błąd oczywistości jest zawsze najgroźniejszy nie tylko dla historyków. Owocem tego błędu jest właśnie ów zabójcza w każdym zawodzie rutyna, albo jeszcze inaczej, po prostu nieostrożność. W realnym życiu jest to szalenie groźne! Paradoksalnie w tych wyborach mniej, ponieważ ta opozycja jest tak słaba, iż sama nie wierzy w jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Tak było z Lady Kidawa, tak jest i z Trzaskowskim. Owszem te środowiska zane są z tego, iż programowo lubią robić wokół siebie szum medialny ale na tym ich sukcesy się kończą, dalej już nie nada. Niestety także dlatego że ten elektorat jest po prostu syty, obłowił się dobrami polskiego majątku i zwisa mu dziś jego wlasna elita polityczna, oni myślą raczej jak spędzać kasiorkę i gdzie to robić...... Można zatem podsumować, iż pupilki UD-UW-PO-KO zjadają właśnie ze smakiem, swój własny ogon! Mamy zatem trochę więcej czasu, by owe pilne sprawy uporządkować..... Pozdrawiam b. serdecznie Sław

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1630737

syty, oblowil sie..." na "fuchach"  -w spolkach skarbu panstwa- ... i zwisa mu dzis jego wlasna elita polityczna..."

Te slowa - niewiele zmienione - odnosza sie rownie dobrze do czesci dzisiaj rzadzacych elit.

Niestety - coraz bardziej widac, ze najgrozniejszych wrogow ma prezydent Duda - nie wsrod opozycji, ale we wlasnym obozie - a tacy wrogowie sa najgrozniejsi.

Obawiam sie, ze opozycji moze wystarczyc program walki z PiS-em, bez zadnych innych propozycji, jesli ktos nie polozy kresu arogancji wladzy i nie liczenia sie z opinia publiczna (patrz ostatnie "dokonania" w Polskim Radio).

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

mikolaj

#1630740

„Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym” - stwierdził w wydanym oświadczeniu Tomasz Kowalczewski, dyrektor radiowej Trójki.

Podczas ostatniego, 1998 notowania  "Listy Przebojów Trójki" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” - piosenka odnosząca się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu pandemii cmentarze były zamknięte. Piosenkę Kazika słuchacze wybrali w głosowaniu internetowym, lokując ją na pierwszym miejscu w piątkowym notowaniu.

Kilka minut po audycji notowanie zniknęło ze strony Trójki, a kierownictwo stacji wydało komunikat, w którym pisze o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

PONIŻEJ DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU:

https://www.rp.pl/Media/200519370-Dyrektor-Trojki-Kazik-powinien-byc-czwarty-Reczna-manipulacja.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630755

Niedzwieckie i inne Manny bawią się w biznes po kątach. Robią w rozgłośniach co chcą, prowadzą prywatny folwark, a banda debili wkręca w to Kaczyńskiego. Brakuje tylko byście powiedzieli, że tusza Welmann to też wina Kaczyńskiego? Muzyk pisze że Marek Niedzwiedzki- brał w latach 90tych 20 tyś zł za 3 miejsce na liście przebojów trójki

https://t.co/GIo2foPLe9?amp=1

A ten Trzaskowski, to pionek z masonerii i jak każdy lewacki prostak od Żyda Sorosa zaczyna "kampanię" od pogróżek wobec TVP.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1630770

Niezaleznie od przyczyn takiego postepowania (administracji i dyrekcji PR) - trzeba skonczyc z recznym sterowaniem programami w Radio l TV. Zgoda: Wiadomosci musza przekazywac to, co dzieje sie w Polsce (byloby chyba lepiej, zeby pokazywaly nie tylko sukcesy - ale i problemy).

Programy rozrywkowe nie moga byc politycznie  cenzurowane - bo to wczesniej czy pozniej skonczy sie kleska rzadzacych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1630800

Ludzie, cztery komentarze mikołaja, z jasnym przesłaniem, a dyskusja  jakby obok  .

Od poklepywania się po ramieniu  i udawania, ze nie ma żadnych, ale to żadnych problemów, sympatii i głosów milczącej, niezdecydowanej, politycznie obojętnej i licznej grupy obywateli się nie zyska ani nawet nie utrzyma. 

Mikołaj wyłuszczył jasno o co mu chodzi, a tu  gromadne strzelanie sobie w kolano mamy. A naprawdę nie można sobie pozwolić na trwonienie kapitału. Samą "racją" bez poparcia to sobie można, no można...

Przy okazji składam votum separatum w temacie  wizyty JK na cmentarzu, co wyjaśniałam w innym miejscu, ale, jeśli  zaczniemy  myśleć że kto nie z nami ten przeciw nam,  i to w najmniejszym szczególe, to wszyscy, jak tu jesteśmy, popłyniemy jak g**na z Czajki, nawzajem tarmosząc się za kudły.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631063

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z calym szacunkiem, ale od 1945 roku, az do chwili obecnej, nie mielismy i nie mamy zadnego wplywu na to - kto bedzie sterowal naszym panstwem. (Chyba nie musze przytaczac kolejnych wynikow wyborow w Polsce.) Jestesmy tylko biernymi obserwatorami tych kosztownych widowisk, bo o wynikach decyduja ci, ktorzy licza glosy. Dlatego uwazam, ze nie nalezy sie zbytnio ekscytowac tym kolejnym glosowaniem, na dawno juz ustalonego zwyciezce. To nie ma najmniejszego sensu, bo zwyciezy i tak, ten najbardziej potrzebny. Obcym.

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1630805

.....KO,ma większe problemy niż 'trojka'.
KNowy kandydat spanikował, po kilku pytaniach dziennikarzy, a i pani Hania dała głos, w swoim stylu,?? bo mocno Warszawa jej CIĄZY na sercu.Bo najgorszy ten komisarz....., co wejrzy w zarząd pani Hani.
Dziwnym trafem, wszyscy zlani potem strachu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ana1

#1630821