LISTA JUDZICIELI NA ZAŚ

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus
Kraj

[Miały to być tylko krótkie komentarze pod wpisami (Andrzeja Tokarskiego @ https://att.neon24.pl/post/160299,bunt-medialnych-propagandzistow oraz Elig @ https://naszeblogi.pl/57973-wielkie-ujawnienie), ale mi się te uwagi rozbudowały... Poza tym tutaj i teraz chodzi mi głównie o to, by listę gadzinówek mieć pod ręką w swoim archiwum.]

Wielkie ujawnienie!

Fakt, pierwsze, duże wrażenie, to była owa lista (tu sprostowanie: nie 47., a 53.) protestujących. Nagle podpisując się pod listem zbiorowym pojawili się na tacy! To należy zarchiwizować na zaś, gdyż zawsze się może przydać... Dla ostrożności, bo to wroga swołocz atakująca zza węgła, a teraz poznana w całości (bo na tapecie była dotąd zawsze "Czerska i Wiertnicza" z paroma przystawkami-giermkami).

Ważne pytanie.

Czy antypolska V kolumna była nieprzygotowana? Odwrotnie – śledziłem semantykę tych tłumaczeń, dlaczego ich nie ma w okienkach. Czerń była uzasadniana do każdego rodzaju odbiorcy konkretnie, ale wg wyraźnego propagandowego klucza, jaką jest zawsze erystyka wroga. Odwracanie kota ogonem mającego działać na emocje. "Tutaj miały być Twoje ulubione romantyczne, patriotyczne wiersze, ale..." – podpisano: Mickiewicz, Krasiński, Norwid. Itp, itd. Skurwysyństwo do entej potęgi! Żadna "informacyjna chmura", tylko bardzo dobrze zakamuflowana centrala, działajaca jak wynalazek Mosadu, owa skodyfikowana hasbara. Język ataku na Polskę, poprzez trollowe chwyty ujawnione teraz na tle czerni, przecież wcale nie zamilkłych gadzinówek ("forna przekazu jest przekazem" – każdy historyk sztuki to wie), zaatakował kilku moich, niby rozsądnych znajomych, którzy via komórki podsyłali mi na poważnie rzekomo trafne, kąśliwe memy, mające ośmieszać władzę.
 

Co jeszcze wskazuje, że to był żydowsko-masoński słopiec? Te gadzinówki prowokują niezadowolenie Polaków, będące na rękę rządzącym, bo to jest wciąż ta sama przekładnia filosemityczna.

 

Już wyjaśniam. Jeśli niezadowolenie społeczne osiągnie pożądane apogeum, to w zamieszkach może zdarzyć się trup, ktoś zabity dla prowokacji. I wtedy władza wprowadzi stan wyjątkowy i wszystkie antykonstytucyjne "faszyzmy" przepchnie bez trudu. Jeśli podpucha wzrośnie odpowiednio, to pojawią się rozruchy, a władza zawsze z buntem sobie poradzi. Przykładem Francja i "żółte kamizelki", na razie bez nadmiernego użycia broni; wyliczenie bowiem od dawna znane: 1 karabin maszynowy jest w stanie powalić 2 tys. napastników przed lufą).Figuranci decyzyjni z warsiawki tylko na to czekają. Na pretekst. Widać to gołym okiem. Bo walka z pandemią idzie im jak po grudzie.Więc może choćby na jedną tragiczną ofiarę "uliczną". Przecież to "nasz" filosemicki kneSejm. Uchwali stan wyjątkowy i przepchnie bez trudu dowolne restrykcje, dotąd blokowane jako zamiary niekonstytucyjne. Pięć ofiar na Kapitolu praktycznie zmieniło już świat. Jeden zabity na politycznym froncie w kraju wystarczy, by popchnąć Polskę znów o kolejny krok bliżej przepaści. Stąd to zorkiestrowane judzenie na tle czerni.

 

Dwa plemiona, Hutsi i Tutu, sformatowane już nad Wisłą ("głosuj na mniejsze zło!" – ergo: wszyscy są "plastyczni", do nikogo z tej "rozłupki" nie możesz mieć pełnego zaufania), należy tylko stale podpuszczać podzielonych na siebie i w pewnym momencie odpowiednio dozbroić ich symetrycznie... 


Teraz mamy przynajmniej 53. zagończyków z "imienia i nazwiska" na widoku... To wartość sama w sobie. Reszta to tylko rozum którejś ze stron? Której? Ano trzeciej... Gawiedzi, ludu, elit – jak zwał, tak zwał. Czyli nikogo, zdolnego do skutecznego oporu. Ale probować i mieć nadzieję trzeba, bo to Pan Bóg pisze historię...

 

No i teraz na końcu TOTO ku pamięci; owa Czarna Lista 53. jurgieltników:

 

Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura 

Agora S.A. 

AMS S.A. 

ASTA-NET S.A. 

TV ASTA 

Bonnier Business 

Burda Media Polska 

CANAL+ 

Dziennik Trybuna 

Dziennik Wschodni 

Edipresse Polska 

Eleven Sports Network sp. z o.o. 

Euractiv.pl 

Gazeta Radomszczańska 

Gazeta Żoliborza 

Green Content Sp. z o.o. 

Gremi Media S.A. 

Grupa Eurozet 

Grupa Interia.pl sp. z. o.o. 

Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. 

Grupa RMF 

Grupa ZPR 

Helios S.A. 

Infor Biznes 

Kino Polska TV S.A. 

Lemon Records sp. z o.o. 

Marshal Academy 

Music TV sp. z o.o. 

Muzo.fm sp. z o.o. 

naTemat.pl 

NOWa Gazeta Trzebnicka 

OKO.press  

Polityka  

Polska Press Grupa 

Prasa Beskidzka 

Ringier Axel Springer Polska 

STAVKA Sp. z o.o. 

Superstacja sp. z o.o. 

Telewizja Polsat sp. z o.o. 

Telewizja Puls Sp. z o.o. 

Telewizjia Regionalna TVT  

TIME S.A. 

TV Spektrum sp. z o.o. 

TVN S.A. 

Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin 

Tygodnik Powszechny 

Tygodnik Regionalny 7 dni Częstochowa 

Wirtualna Polska  

Wydawnictwo Bauer 

Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan 

Wydawnictwo Magraf  

Wydawnictwo Nowiny 

Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

 

 

Aneks (o tym, żeby nie było, że jestem anarchistą, antypaństwowcem):


Ile podatków płacą medialni giganci?
Ministerstwo Finansów podało dane największych prywatnych grup medialnych w Polsce, dotyczące przychodów i należnego podatku CIT w 2019 roku.

Przykładowo: grupa TVN zarobiła blisko 4 miliardy złotych, a zapłaciła ponad 32,8 mln zł podatku. Od grupy Agora do Skarbu Państwa miało wpłynąć niespełna 11,5 miliona podatków przy ponad miliardowych przychodach. Największy podatek, 91,3 mln, zapłaciła Telewizja Polsat, przy przychodach na poziomie 2,5 miliarda złotych. /1
 

Podano również procentową relację podatku do przychodów. I tak, podatek stanowi jedynie 0,83 procent z całego przychodu grupy TVN; 0,90 procent w przypadku grupy Agora; 0,58 procent – Ringier Axel Springier Polska i 0,81 procent – Facebook Poland. Trochę lepiej jest w przypadku Google Poland – 3,06 procent i Telewizji Polsat – 3,65 procent.

TVN w latach 2012–2016 zadeklarował przychód wysokości ponad 9 mld zł, a zapłacił zaledwie 70 tys. zł podatku CIT. Jak wyliczyła Gazeta Finansowa, efektywna stawka wyniosła ok. 0,0008%!

Razem licząc – Agora, TVN i Ringier Axel Springer – zapłaciły w 2019 r. mniej podatku CIT niż Herbapol Lublin:
Agora SA: 11,4 mln zł
TVN S.A.: 5,12 mln zł
RAS Sp. z o.o.: 3,5 mln zł

Herbapol Lublin: 26,2 mln zł.

[Powyższe informacje za cenionym komentatorem o nicku Kula Lis, który podaje stosowne odnośniki źródłowe.]
 

Tekst napisany dla kanadyjsko-amerykańskiego tygodnika polonijnego "Głos", ukazał się na łamach w wydaniu nr 7/2021 (17-23.02), s.17.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)

Komentarze

- teraz dziady znowu śpią w innej sprawie.

Dlaczego nikt nie podnosi sprawy wywiezionych i zgermanizowanych polskich dzieci !!!!

Czy ludzie mają wziąć tabliczki  w ręce i sami chodzić na piechotę po ulicach w Niemczech  i szukać swoich ?

Gdzie jest znowu polski Rząd ? - dlaczego mają takie otępiałe umysły ?

Niemcy z Żydami  masowo produkują antypolskie paszkwile i się nie wstydzą a te nasze lamusy wstydzą się dać ogłoszenie w niemieckich mediach że jak ktoś podejrzewa że został wywieziony i zgermanizowany to Polska bezpłatnie wykona mu badania genetyczne.

Nic ci nasi nie mają błyskotliwości bo to ogłoszenie załatwi i wiele inych spraw - przypomni w taktowny sposób kto był sprawcą a kto ofiarą II wojny światowej bo te nasze lamusy i z tym nie mogą sobie  poradzić. Ważne że kot Prezesa jest bezpieczny bo Polacy nie mają pozwolenia na broń palną - już tak napisze zgryźliwie.

W rządzie biorą po 20 tys. wypłat ale nawet im się myśleć nie chce. Sprawy zaniedbane są czasem nie do naprawienia - tak jak dekomunizacja. Przypomnę tylko że te polskie flagi które noszą w klapach marynarek to mój pomył który promowałem na wszystkich forach około 12 lat temu i później. Nawet na portalu WP i miałem wszędzie taki sam nick jak tutaj (zwykły polak). Ktoś to wreszcie podchwycił i dobrze.

Tu link o poszukiwaniu polskich dzieci:  https://niezalezna.pl/381060-bliscy-nadal-szukaja-informacji-o-losach-ofiar-zbrodni-niemcow-tysiace-pytan-do-arolsen-archives

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1661896