WYKŁADY LITERATURY Profesor Odyseusz pisze do Uczennicy Penelopy !

Obrazek użytkownika Zygmunt Jan Prusiński
Kultura

WYKŁADY LITERATURY


Profesor Odyseusz pisze do Uczennicy Penelopy !

Warta jesteś wszystkich gwiazd. Inteligencja jest też wysoka, sięgająca tych gwiazd.

Nie sposób zareagować na Twe mądre myślenie - dlatego tyle mamy wspólnych cech. "Profesor i Uczennica" to zostanie w książkach. Ta dyskusja to nie gadki przy ognisku, to Salon Białego Bluesa Poezji. I wiem że dotrwasz ze mną do końca - nawet jak nie będziesz zadowolona iż jako Twój Ogrodnik źle zetnę gałązkę Magnolii.

Wiesz że jesteś Magnolią?


Uczennica Penelopa pisze Pracę Domową:
"Twórczość Zygmunta Jana Prusińskiego jest warta zaistnienia w szerszych kręgach. Więc należy się napocić, aby te książki zostały wydane.
Osobiście trzymam kciuki, aby tak się stało".

Piszę książki miłosne. Toż Miłość była w Epokach czynnikiem istnienia ludzkości, choćby były wojny to tej Miłości szukano, pisano o niej, pragniono.

Zatem nie ma przeszkód żeby wszystkie moje książki zostały wydane. I powinny mieć nakład chociaż po tysiąc egzemplarzy. Dziś tak język zubożał publicznie. I w mediach, i w polityce., i pomiędzy małżeństwami. A ja tego nie akceptuję i, może, po to istnieję by pisać i mówić językiem literackim.

Jesteś moja Uczennico tarczą, tak tarczą, i piszę i trafiam w Ciebie. Całuję Twe Stopy - tak ważne i dla Ciebie i dla mnie, bo idziesz do mnie... w Poezji!

Profesor Odyseusz

10 Luty 2013 r.
Niedziela 11:23


__________________________


Jako pierwsza na profilu pogratuluję!

Trafne jest spostrzeżenie Jerzego Fryckowskiego:

"Stonowany Zygmunt Jan Prusiński jest mądry i liryczny. Niestety także uparty, nie chce się przyłożyć do wydania osobno swoich wierszy, a chyba nie zamierza pozostać poetą "ulotkowym"...

I tutaj zgadzam się z nim a nie z Profesorem. Można jako twórca mieć dumę pod warunkiem, że jest rozsądna?

Twórczość Zygmunta Jana Prusińskiego jest warta zaistnienia w szerszych kręgach. Więc należy się napocić, aby te książki zostały wydane.
Osobiście trzymam kciuki, aby tak się stało, a nawet zostały bestsellerami.

Uczennica Ewa

10.02.2013 10:51


____________________________

 

WARSZTATY LITERATURY


Profesor Odyseusz pisze do Uczennicy Penelopy !


Dzień Dobry mój jedyny wybrany Kwiatuszku ze wszystkich kwiatów na świecie...

Jakaż to niespodzianka dla Profesora kiedy Uczennica taki poranek mu przekazuje. Akurat dzisiaj chcę napisać nowe wiersze. Umówieni jesteśmy tak uzgodniliśmy, że trzecia książka z naszego cyklu po "Kobieta z rajskich korzeni" i "Poetyckie tango" trzeci tytuł to "Penelopa z Nowej Rudy"...

Przypominam, że Profesor jest Ci winien za 12 do tej pory utworów poetyckich napisanych 600,00 złotych. Widzisz Penelopo jaki jest Twój Profesor dobry dla Ciebie. Od lat szukałem poetki, która będzie moją - naszą częścią Literatury Polskiej!

Podałaś wiersz "Brzoza i anioł" i jeszcze dodałaś recenzję o nim...

Cytuję:
"Na dzisiaj wybrałam niespodziewanie ten wiersz, sama zastanawiam się dlaczego...? Przyznam, że wszystkie spostrzeżenia w tym wierszu są stu procentową esencją..."


To jeden z czterech utworów zamieszczonych w antologii pt. "Niech porwie jej wiatr..." Bo dla Ciebie są takie wiersze: "Syrena na wydmach", "Pod brzozą ukryta", "Ten tańczący anioł". Zresztą wszystkie te wiersze są dedykowane Tobie, bo pisane dla Ewy Prusińskiej - Kolasińskiej.

Wybór: Zbigniew Babiarz - Zych, Mirosław Kościeński, Jerzy Fryckowski; Słupsk 2012... choć w piątek 8 Lutego 2013 tę książkę otrzymałem. Stron; 368...

Antologię poezji opracował słowem wstępnym Mirosław Kościeński: "Piórem wyrwę swe serce" i Jerzy Fryckowski "Polski fenomen". O mnie Fryckowski napisał:

"Rozdział piąty - erotyczny? Podoba mi się też cykl Zygmunta Jana Prusińskiego. I doskonale pasuje to potwierdzenie bodajże Stanisława Grochowiaka, że bunt nie przemija, bunt się ustatecznia. Stonowany Prusiński jest mądry i liryczny. Niestety także uparty, nie chce się przyłożyć do wydania osobno swoich wierszy, a chyba nie zamierza pozostać poetą "ulotkowym"...

Nie wie może Jerzy Fryckowski, że to moja intelektualna praca i piszę od 19 lat książki, i jest ich kilkadziesiąt do wydania. Tylko że ja jestem opuszczony przez (pieniądze), rasowy twórca nie płaci za wydanie książki. To taka moja uwaga. Jeśli promuję miasto Ustka, jeśli promuję okręg Pomorski, wreszcie jeśli promuję kraj Polskę, to jest wiele instytucji by mi pomogli te książki wydać. Może naiwnie myślę, ale jestem buntownikiem z powodu, w Literaturze Pięknej.

Profesor Odyseusz

10 Luty 2013 r.
Niedziela 10:43

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)