Prawdziwy Feliks Dzierżyński to polski patriota !

Obrazek użytkownika Zygmunt Jan Prusiński
Kultura

Historia

Krzysztof Baryła


Feliks Edmundowicz Dzierżyński (Rufin) - urodzony 1877 w Wilnie. Po upadku powstania styczniowego jego rodzina (o żydowskich korzeniach - Rufin) wykupiła majątek szlachecki po wygnanych na Syberię Dzierżyńskich (ślad po nich zaginął) zawłaszczając majątek i nazwisko.


W 1897 został aresztowany i zesłany na Syberię, skąd uciekł 2 lata później. W 1900 brał udział w stworzeniu SDKPiL. Od 1902 był członkiem Komitetu Zagranicznego partii, a od 1903 Zarządu Głównego. W 1905 kierował rewolucją w Królestwie Polskim. Od 1906 był przedstawicielem SDKPiL w KC SDPRR. Po ponownym aresztowaniu spędził 9 lat na Syberii, do czasu zwolnienia wskutek amnestii po rewolucji lutowej. Od kwietnia 1917 znalazł się w składzie Centralnego Komitetu Wykonawczego grup SDKPiL w Rosji, a od sierpnia 1917 w KC partii bolszewickiej. Brał udział w rewolucji październikowej jako jeden z przywódców powstania w Petersburgu. W grudniu 1917 został kierownikiem Czeka i 1919-1921 ludowym komisarzem spraw wewnętrznych, organizatorem terroru. Był również ludowym komisarzem komunikacji od 1921 do 1923. Podczas wojny polsko-bolszewickiej w składzie Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski. W styczniu 1924 został przewodniczącym Najwyższej Rady Gospodarstwa Ludowego i kandydatem do Politbiura.

Zmarł na atak serca 20 lipca 1926r.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:5)

Komentarze

Aha. Polak w służbie ruskich to musi być Żyd przejmujący tożsamość. A czemu nie kosmita albo demon? Nie każdy kieruje się patriotyzmem i działa na rzecz kraju, wielu stara się zupełnie odwrotnie i to jawnie- pewnie też takie żydy i masony. Ale załóżmy nawet, że Żelazny Feliks to żyd jakiś. No i co z tego? Komuś się robi dobrze od takich historyjek? Zdradzają one tylko jego umysłowość.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653201

Poszukaj książkę o prawdziwym Feliksie Dzierżyńskim, Polaku który kochał Polskę, ów żyd okradł go nawet z nazwiska!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1653203

Czyli żyd, z rodu sekretnie podmienionego przez żydów, to polski patriota- bolszewicki masowy morderca. To jest właśnie brednia. A sam, wklejając przez lata te same komentarze, nawet nie zauwazyłeś sprzeczności, że skoro ród Dzierżyńskich miał być wcześniej przejęty, to i sam Feliks musi być potomkiem żydów a nie żadnym podmienionym patriotą. Widać to za trudne. Albo, że Rufin to nie żaden ród żydowski czy poprzednie nazwisko, tylko drugie imię jego ojca- z chrztu katolickiego. Czy że ojciec Dzierżyńskiego nie był żadnym zesłańcem ze skonfiskowanym majątkiem, tylko studiował w Petersburgu a potem był nauczycielem, który odziedziczył rodzinną ziemię. I to ja mam się zaczytywać w jakichś bzdurach, gdy już najprostsze rzeczy są fałszywe? Litości. Ale co tam jakaś prawda i logika, gdy chodzi tylko o preteksty do uzasadniania swojego antysemityzmu. Ale dajmy na to, że to żyd- no i co z tego? To jakiś sekretny kod zboczeńców? Wskazują na kogoś, że ma pochodzenie żydowskie i co dalej? Jarają się i trzepią sobie, czy jak to działa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653836