Poważne państwa mają na swoim terytorium broń atomową

Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

Część polityków SPD rozpoczęła dyskusję nad obecnością amerykańskiej broni atomowej na ich terytorium. Lewica chce jej usunięcia ponieważ każdy atom jest jej wrogiem, elektrownie atomowe już udało im się przeznaczyć do eliminacji. Rządowy koalicjant SPD jest przeciwny dyskusji nad usuwaniem amerykańskiej broni atomowej. Ambasador USA w Polsce z okazji tej dyskusji zaproponowała przeniesienie tej broni do Polski która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec NATO.  Natychmiast odpowiedział jej ambasador Niemiec odpisał jej że Niemcy dotrzymują zobowiązań wobec NATO i takie spekulacje są bezcelowe. 

Widać tu hipokryzję w tej niemieckim wstręcie do atomu. Czym ona jest spowodowana, ktoś może zapytać?                                           Powód jest prozaiczny. Nie ma nic wspólnego z pacyfizmem, ratowaniem ziemi itp. Niemcy wiedzą że jeśli amerykanie musieliby przenieść broń atomowa to oczywistym wyborem będzie Polska. Jak w ich mediach można przeczytać zmieni do układ sił na kontynencie, spowoduje znaczny wzrost znaczenia Polski. Tu mamy prawdziwy powód bólu d.py Berlina. Znów ktoś może zapytać dlaczego ich to boli?

Broń atomową na swoim terenie pozwala się trzymać tylko państwom poważnym. Dlatego kiedyś zabrano ją Ukrainie. Taka broń na naszym terytorium to kolejny cios w Berlin i Moskwę które cały czas roszczą sobie prawo do decydowania co to możemy robić na SWOIM TERYTORIUM. Rosja która sama umieszcza taka broń przy naszej granicy, oraz Niemcy którzy teraz ja maja na swoim terytorium chcą za nas decydować w tej sprawie. 

Polska jasno iw wyraźnie powinna powiedzieć jako najważniejszy sojusznik USA w Europie oraz sprawdzony członek NATO jesteśmy gotowi pojawienie się na naszym terytorium broni atomowej. Rosja musi się pogodzić z tym że nie ma nic do decydowania na terenie niepodległej Polski w ŻADNEJ sprawie. W polityce należy korzystać z szans. Teraz jest szansa na kolejny awans w hierarchii państw.                                                                                                                                              Nie bójmy się być poważnym państwem. Nie bójmy się reakcji Berlina czy Moskwy. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Nasz "opiekunka" stwierdziła, że : "https://fakty.interia.pl/swiat/news-fort-trump-nie-powstanie-georgette-mosbacher-reaguje,nId,4548713" Nie may zatem suwerenności. Mamy okupację wojsk U$A.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634044

Okupację:)?

Okupacja jest wbrew woli władzy i społeczeństwa. Niczego takiego obecnie nie ma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1636968

Mysle, ze Olowi chodzilo o to, ze wojsko US nie podlega i nie musi uzgadniac swoich planow z rzadem Polski.

Podobnie bylo w czasie stacjonowania w Polsce wojsk rosyjskich. Oni nazywali siebie "Wojskami Okupacyjnymi".

Wojsko polskie i wszystkich innych krajow podlegaly lub konsultowaly swoje zamierzenia z dowodctwm brytyjskim w czasie wojny. 

Gen. Sikorski, jak potulny lokaj, niczego nie konsultowal i nie uzgadnial - dlatego stracil szansena odzyskanie niepodleglosci Polski po wygranej(?) wojnie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1636981

wojsko US nie podlega i nie musi uzgadniac swoich planow z rzadem Polski.

Czyli zbuduje sobie bazę bez wiedzy i zgody naszego rządu:)? 

Gen. Sikorski, jak potulny lokaj, niczego nie konsultowal i nie uzgadnial - dlatego stracil szansena odzyskanie niepodleglosci Polski po wygranej(?) wojnie.

Ja uważam że został zabity za chęć ujawnienia prawdy o Katyniu. Z jakiegoś powodu Londyn przedłużył utajnienie raportów dotyczących katastrofy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1637775