Uderzyć w stół, a nożyce się odezwą

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jeżeli postawię odpowiednio wyraziście sformułowaną tezę na forum s24, to na taki sygnał natychmiast pojawi się reakcja w postaci wpisów określonych osób, ujawniająca ich prawdziwą tożsamość. Tyle się mówi ostatnio o tożsamości więc warto ten temat poruszyć.

Wystarczy wpisać: PIS, PO, Michnik, Kaczyński - a natychmiast zgłasza się ekipa ekspertów i znawców dusz ludzkich i polityki.

Koncepcja natury ludzkiej, której jestem wyznawcą pozwala w prosty sposób kwestię tożsamości rozwiązać, bo wskazuje iż natura ludzka ma dwa aspekty - indywidualny i wspólnotowy. Prawidłowa tożsamość musi harmonijne łączyć oba te aspekty, ale ze świadomością, że ewolucyjnie dominuje aspekt wspólnotowy. Lecz elastyczność natury ludzkiej ma nie tylko zalety ale i wady i nie ma działania automatycznego.

W aspekcie indywidualnym mogą pojawić się zaburzenia, takie np jak w przypadku wad w gospodarce hormonalnej, czy chromosomalnej  które sprawią, że pojawi się jednostka z zaburzoną płciowością, a w konsekwencji z zaburzoną tożsamością seksualną. Podobnie, w budowie mózgu mogą pojawić się określone patologiczne zmiany fizjologiczne, sprawiające że wyrośnie nam psychopata.

Jeżeli chodzi o aspekt wspólnotowy, to i tu też łatwo o zaburzenia, bo rozwój dziecka zależy od środowiska społecznego i trybu socjalizacji, a w efekcie błędów w socjalizacji pojawić się może osobnik nieprzystosowany do społeczności.

Prawidłowa tożsamość musi więc uwzględniać aspekt indywidualny i kwestie biologiczne - musi bazować na zdrowym organizmie, do tego dochodzi prawidłowe wychowanie w rodzinie. Aspekt społeczny ujawnia się w języku, który stanowi o przynależności grupowej i kulturowej  jednostki, w tym wypadku narodowej.

Jeżeli popatrzymy z tej perspektywy na dyskusje w s24, to ujawniają one ewidentne kłopoty z prawdziwą tożsamością.

Wystarczy więc wpisać hasło Kaczyński czy Rydzyk, żeby ujawniła się skrywana kaleka tożsamość. Uderzyć w stół a nożyce się odezwą.

Na tym jednak nie koniec, bo jak państwo mogą łatwo zauważyć, tożsamość swoją ujawnia autor, ujawniają ją także komentatorzy, lecz tych ostatnich jest około kilkunastu. Co z całą resztą kilkuset gości, którzy tu zaglądają ? Czyżby byli oni pozbawieni tożsamości ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

... czy może łatwiej będzie zamienić salony!

Opowiem Ci dowcip a na końcu dopiszę od siebie morał : siedzi facet na filmie komediowym i cały czas płacze. Sąsiad pyta dlaczego pan płacze? Przyciąłem sobie jądra siedzeniem fotela.

Otóż i morał: po kiego licha siedzieć "na salonie" i narzekać na otoczenie, na salonowców. Czy nie lepiej wstać i wyjąć jądra zakleszczone w fotelu?

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1667969