Trzaskowski na Prezydenta ? Jestem za

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Doszły mine słuchy o pomyśle zastąpienia pani Kidawy, panem Trzaskowski. Pomysł gorąco popieram, bo mogłoby być ciekawie.

Pan Trzaskowski nic nie potrafi, a to jest kompetencja, w modelu platformerskim, niezwykle przydatna. W stosunkach międzynarodowych szczególnie. Sąsiedzi zza Odry byliby zachowceni entuzjastą lotniska w Berlinie. Równie interesujące mogłyby być relacje z Paryżem, szczególnie z prezydentem Mascronem. Koneserzy dobrych win i pięknych kobiet na pewno znaleźliby wspólny język.

Prezydentura w wykonaniu pana RT byłaby również nawiązaniem, nieco zaktualizowanym oczywiście prezydentury Bronka Komorowskiego 2.0 . Pamiętamy jak pan Bronek doradzał Obamie jak postępować z żoną i jak zwiedzał krainę samurajów wraz z przyjacielem Szogunem.

Pomyślcie tylko jakie mozliwości otwierają się przed panem RT w kontekście pobytu w pałacach wersalskich czy w Luwrze. Nie ulega wątpliwości, że pan RT mógłby nam dostarczyć mnóstwo podobnych niezapomnianych wrażeń.

Wyobrażacie to sobie państwo ?​ Co za serial ! „Rafaello and his adventures”. 5 lat gwarantowanej rozrywki na najwyższym, platformerskim poziomie. Wprawdzie cena za bilety do tego teatru byłyby dość wysoka, ale czemu Polacy mieliby sobie żałować tej uciechy.

Pomysł wymiany kandydatów jest więc jak najbardziej sensowny. Wiadomo bowiem, choćby z premierowstwa pani Ewy Kopacz, że kobiety na takich stanowiskach nie są w stanie dostarczyć tylu wrażeń co panowie. Są słabe z geografii i mogą się zagubić nawet na czerwonym dywanie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:9)

Komentarze

Trzaskowski jest cyniczny i bezwzględny oraz ma duży elektorat. Dla jego wyborców liczy się to, że podziela ich europejskie "wartości", a nie dobro Polski. Wygrał z Jakim, a więc potrafi być skuteczny.

Ośmieszanie go nic nie da, bo"europejczycy" cenią go właśnie za to, co dla patriotów jest naganne i obrzydliwe. Patriotom też nie jest to potrzebne, bo od dawna wiedzą, co to za typ.

Raczej należy inteligentnie wzmacniać własne kandydatury. Duda jest PR-owsko mięczakowaty i nieprzekonywujący, ma też duży elektorat negatywny (ludzi zawiedzionych niedotrzymanymi obietnicami - np. frankowicze), a Bosak ustawicznie atakowany przez pisowców.

Jeśli Trzaskowski zostanie wystawiony, to sytuacja staje się jeszcze bardziej niepokojąca niż teraz.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630280

Trzaskowski i skuteczność ?

Widać było tę "skuteczność" w sytuacjach kryzysowych.

Oczywiście żałuję, że lemingi nigdy nie przekonają się o "skuteczności" Trzaskowskiego na własnej skórze, choć na to zasługują, bo nikt poważny poważnie go nie traktuje. Brak powagi to zasadnicza, modelowa cecha platfusów i właśnie tę cechę trzeba permanentnie podkreślać..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630309

Niestety, dla Warszawiaków, wygrał z Jakim.

Z tego powodu nie wolno go lekceważyć.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630310

... mieszkańcy prowincji pamiętają ,że Czaskoski (prawie Krakus ,ale o płynnej "POnowoczesnej tożsamości ... terytorialnej" więc i dopasowujący się do współczesnej Warsiawki :-) ,chyba mieszkańcy z przedwojennej gliny by się nie dali tak "prze-cwanić" http://youtu.be/f0j3Hkd_LZE :-) )  wywoził ze stolYcy TIR-ami ,to co oczyszczalnia Szajka (czy jakoś tak podobnie się nazywająca ... ) produkuje "najlepszego" zamiast to spalać , obdzielał tym "dobrem" różne regiony. A takie traktowanie to tak nam prowincjonalnym kmiotkom utrwala się w świadomości ... :-) 

Więc ,zgłoszenie takiej kandydatury to chyba brawura/despracja (niepotrzebne skreślić)  i może nie ma co się zbytnio "przejmować" tym "pretendentem" :-) A ławeczka "wybieralnych" kandydatów ,oj w oPOzycji króciutka ... króciutka . Zamiana zdaje się może mieć tylko na celu prześcignięcie Hołowni w sondażach ,bo nawiązanie realnej rywalizacji z liderem ,to ... chyba poza zasięgiem , przynajmniej na razie .  Jeżeli wybory nie zakończą się na pierwszej turze ,to jednak dosyć istotna będzie osoba reprezentująca tzw. anty-PIS , a jeśli nie będzie ona z największej opozycyjnej partii ,to ... równia pochyła ... dla "struktur" ,"nadziei na dobry wynik w następnych wyborach parlamentarnych" itd.  .

Postscriptum

http://youtu.be/rGa9PHr9-0E

:-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1630326

To nie Trzaskowski był skuteczny, bo nawet koń Kaliguli by wybrory w warszawce wygrał. Skuteczne były lemingi, które na niego stawiały.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630351

Nie wolno lekceważyć przeciwnika, to się zawsze mści.

Lemingi nie widzą tego, co my.

Na MK-B te początku było około 20%, na Petru  na początku było ok. 15%, Na Biedronia było na początku  ok 15%, na Hołownię  jest  na początku ok. 15%. To jest  taki odsetek osób, które  zagłosują na dobrze wypromowaną "nowinkę " i wepchną  ją do parlamentu lub na urząd zanim ta zdąży się powszechnie obnażyć ze swoją niekompetencją. 

A  tu ruszy cała propagandowa machina  i  - nie ma co kryć  - Trzaskowski jest od MK-B i bardziej elokwentny, i bardziej zorientowany i - niestety- bardziej przystojny. Wszelkie statystyki pokazują , że w wyborach politycznych wygląd liczy się nie mniej niż w wyborach na Mistera Wybiegu. Co z tego, że dla głąbów, każdy ma tę samą siłę jednego  głosu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630365

Należy od tej chwili robić wszystko, by zbudować autentyczną koalicję propolską. Ustawiczne atakowanie Konfy, to wielkie ryzyko, że znowu zwyciężą "europejczycy"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630282

To światowy znawca ścieków i śmieci tak jak i nasz @Zawisza Niebieski. Architekt paletowy i maszynista tramwajowy.

Takiego Prezydenta nam trzeba, bo gówno będzie płynąć nie tylko Wisłą, ale i Odrą, Wartą i Bugiem.A w herbie zamiast orła będzie czajka.Ale za to będzie nowocześnie i po europejsku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630284

Ale po co prezydent w Warszawie ,jak jest Frank-Walter Steinmeier w Berline . Po co premier jak jest kanclerin Angela z portrecikiem Katriny II na biurku  :-)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1630322

O, o., o to właśnie chodzi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1630353

To on zachęcał i nakręcał absurdalną ideę bojkotu wyborów. Ideę, która mogłaby być skuteczna w 2006 roku, gdy PO była partią-hegemonem po stronie opozycyjnej, gdy pewna siebie szła po władzę. Dziś, gdy KO jest tylko jednym z wielu graczy po stronie obozu III RP, do tego coraz słabszym, coraz bardziej irytującym czy to Lewicę, czy PSL. Mniejsi też zaczęli mieć ambicję, i nie chcą już słuchać rad, które są poleceniami. Tusk chyba tego nie widział, albo nie chciał widzieć.

To także Tusk podesłał swoich ludzi Szymonowi Hołowni, by budowali alternatywną propozycję wobec tej platformianej. To jego ludzie po cichu tak sterowali sytuacją, by Małgorzata Kidawa-Błońska musiała zrezygnować. Także teraz widać, że również nie są zachwyceni ani Trzaskowskim, ani Sikorskim. Jeszcze chwila, a otwarcie powiedzą: poprzyjmy Hołownię.

Wreszcie, to Tusk zamroził Platformę w roli opozycji totalnej. Swoimi wypowiedziami i tweetami stale zachęcał do trwania na coraz bardziej absurdalnej placówce wojny możliwie pełnej, możliwie ostrej. Nie dał swojej partii chwili oddechu, nie pozwolił na refleksję, na uczciwe przepracowanie ostatnich klęsk. W rezultacie PO nie dostrzegła, że Polska naprawdę się zmieniła, że dojrzała do innej polityki socjalnej, większego stopnia suwerenności, do ostatecznego rozbicia wielu postkomunistycznych układów. PO tego wszystkiego nie dostrzegła, i głosiła to samo przesłanie, co wcześniej. Coraz bardziej jałowe, wtórne, nieadekwatne.

Tusk jest dla Platformy tym, kim dla prawicy był Wałęsa aż do swojej porażki w 1995 roku, i tym, kim byłby Wałęsa gdyby nie przegrał z Kwaśniewskim. A więc znaną ikoną, przez niektórych cenioną, silną, wpływową, ale jednocześnie bardzo szkodliwą.

Nie schodząc ze sceny, i nie próbując także na nią w pełni wrócić, nakręca procesy gnilne. Łudzi, zwodzi, daje nadzieję i łatwe odpowiedzi. Blokuje proces dojrzewania, uniemożliwia refleksję i w pełni samodzielne myślenie.

W sumie to Tusk zniszczył tę kandydaturę, i wygląda na to, że chce zniszczyć także swoją byłą partię. Być może zgodnie ze znaną pokusą ludzi zbyt ambitnych: jeśli coś nie może być moje, niech tego nie będzie wcale.

 

 

https://wpolityce.pl/polityka/500353-tak-naprawde-kandydature-kidawy-blonskiej-zamordowal-tusk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630495

Podzielam obawy niektórych co do tej kandydatury. Cokolwiek by powiedzieć (nie piszę cokolwiek by nie powiedzieć, bo jednak chciałbym coś powiedzieć) na temat Rafallo, to debilem on nie jest. Mielibyśmy kolejny spływ głosów na rzekach, ciekach i ściekach między Szymkiem24 i POnoKOkami.

Mam nadzieję, że finał będzie podobny jak tu: Dla Rafalla

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1630358

no nie mogłam :-)

A kiedy wiosną Małgosi zapał
Przygasł, gdy sondaż całkiem się zapadł
Chęcią by się wspiąć, gładki Rafallo
Mocno zapałał

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630393

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630387