Od sojuszu filistra z buractwem do sojuszu gimbazy z koronawirusem

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Przy analizowaniu czy prognozowaniu wyników wyborczych zawsze należy pamiętać o czynniku generacyjnym. Wśród starszych roczników, które przeżyły komunizm, istnieje trwały podział na ludzi uwikłanych w komunizm i przeciwników komunizmu, który określa ich dość trwałe wybory polityczne.

Młodsze generacje pozbawione doświadczenia życia w komunizmie, są więc bardziej podatne na manipulacje, a ponadto należy uwzględnić fakt, iż żyją w świecie komercyjnej popkultury, która oddale je od racjonalności i życia wspólnotowego, co jeszcze bardziej czyni je podatnymi na manipulacje.

W latach 2005 – 2007 społeczeństwo, w tym młode pokolenie zostało wystawione na ofensywę marketingu politycznego sterowanego przez układ postkomunistyczny, bazującego na popkulturowym motywie „obciach kontra cool”. W oparciu o ten trend, który utożsamiał konserwatyzm z obciachem, sformułowałem koncepcję sojuszu filistra z buractwem, która okazała się prawdziwa i opisywała układ, który funkcjonował przez niemal dwie kadencje, aż upadł z tego samego powodu, dzięki któremu zadziałał. Bronisław Komorowski ujawnił dzięki interenetowi swoje obciachowe oblicze i postkomuna przegrała. 

https://www.salon24.pl/u/zetjot/149369,sojusz-filistra-z-buractwem

https://niepoprawni.pl/blog/2581/sojusz-filistra-z-buractwem-i-jego-antropologiczne-zrodla

https://wzzw.wordpress.com/2012/01/31/i-juz-po-sojuszu-filistra-z-buractwem/

Sojusz filistra z buractwem upadł, trzeba było wymyślić coś innego. Z myśleniem po stronie demoliberalno-postkomunistycznej jest kiepsko, więc nie byli w stanie nic wymyślić, mimo olbrzymich środków wspierających Antypis. W sukurs przyszedł przypadek, choć być może nie był to przypadek, lecz mechanizm terapii szokowej.

Ale wróćmy do sytuacji w młodych generacjach. Pozbawione politycznego doświadczenia i znajomości faktów z pierwszej ręki są obezwładnione przez popkulturę, i, co widać coraz bardziej, nową technologię, w tym szczególnie media tzw. zabawnie, społecznościowe.

Młode generacje są z natury anarchistyczne, przesiąknięte badziewnymi ideami narzuconymi przez popkulturę, nastawione na wieczne imprezowanie i przeciwko autorytetom, takim jak władza polityczna czy Kościół Katolicki. Dla niej autorytetem jest internet, internetowy śmietnik, a żyją w bańkach informacyjnych. Z tego też względu są podatne na manipulacje skierowane przeciwko Kościołowi i władzy i coraz bardziej neutralizowane jeżeli chodzi o stosunek do politpoprawności i ideologii LGBT. Jeszcze parę lat temu podejrzenie o pedalstwo było obciachowe, teraz już ten obszar został zneutralizowany.

Zaczęła się więc tworzyć w międzyczasie nowa formacja generacyjna, ukształtowana nie tylko przez popkulturę ale także przez niesprawne szkolnictwo. Tu szczególną rolę iodegrało gimnazjuum będące wylęgarnią tzw gimbazy. PIS zlikwidował gimnazja, co mogło być uznane przez gimbazę, za zakwestionowanie ich tożsamości kulturowej.

Tak więc mogę w miejsce koncepcji sojuszu filistra z buractwem postawić tezę o sojuszu gimbazy z pedalstwem a nawet z koronawirusem. Gimbaza sterowana jest przez popkulturę, a ta została poddana manipulacjom propagandowym związanym z promocją ideologii LGBT i gender.

Przejdźmy teraz do zasygnalizowanego wyżej wątku koronawirusa. Pandemia była wstrząsem dla całego społeczeństwa, w tym oczywiście i dla gimbazy, w któej anarchiczną mentalność uderzył z całą mocą. Przeciwko wirusowi gimbaza nie mogła nic przeciwstawić, nie mogła go zignorować, nie mogła skierować swego gniewu i frustracji przeciwko nieuchwytnemu wirusowi, więc jej resentyment skierował się przeciwko wprowadzającemu obostrzenia rządowi. Propagadna antyrządowa wykorzystała zjawisko wyboru kozła ofiarnego, które zostało wykorzystane w kampanii wyborczej, kierując resentyment tej grupy w wybranym kierunku..

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)